pavčape pavčape komentáře u knih

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Příjemná, jednoduchá četba o přátelství člověka a kocoura. Věřila jsem všemu, co J. Bowen říká. Kočky jsou velice inteligentní stvoření a proto, že je mám ráda, líbila se mi i knížka, kterou jsem si vybrala v rámci plnění Čtenářské výzvy.

26.07.2019 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Na to, že měla kniha více než 500 stran jsem ji přečetla rychle. Udivilo mě to, protože mě příliš nezaujala. Nedostavil se ten pocit, že nemůžu jinak než číst dál. Je to případ knihy, na kterou koukám a říkám si : " No nic, musím pokračovat." Raději mám knížky u kterých si říkám "Sakra! Měla bych ji položit a jít něco dělat!"
Příběh byl vystavěn zajímavě, čekala jsem kdy a jak se všechny tři dějové linky protnou. Když se tak stalo, konečně mě to začalo bavit. Přeskakování v ději i mezi jednotlivými aktéry mi nijak nevadilo, pokud jsem se soustředila. Občas to s tím soustředěním moc nevyšlo, tak jsem se musela vrátit na začátek kapitoly a ujasnit si kde jsem. Anthony Doerr se nestane mým oblíbeným spisovatelem.

24.07.2019 2 z 5

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

Vždycky když toužím zlepšit si náladu, sáhnu po některé z knížek G. Durrela. Díky Čtenářské výzvě jsem se opět podívala na idilické Korfu za rodinou Durrelových a četným Gerryho zvířectvem. Zejména pasáže, kdy vytáčí své příbuzné neustálými novými přírůstky v domě mě hlasitě rozesmály :-)

18.07.2019 5 z 5

Císařova hvězda - Rudolf II. Císařova hvězda - Rudolf II. Hana Parkánová-Whitton

Zajímá mě historie a lépe se mi pamatuje, když není "nabiflovaná". Dozvídat se touhle cestou fakta, která se stala, byť jsou podána románovou formou, mě baví. Budu knížky Hany Parkánové číst i nadále

15.07.2019 3 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

První kniha, kterou jsem od DD přečetla. Díky Čtenářské výzvě jsem po ní sáhla podruhé a nutno podotknout, že se mi líbila stejně - jen už jsem při jejím čtení měla větší přehled o dění v partě "vraždárov". I podruhé můžu knihu doporučit

14.07.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Nevím, kterak knížku ohodnotit... Kdybych neznala předchozí autorčiny knihy, dala bych bez zaváhání pět *, ale po zkušenostech s Hanou, Hotýlkem a Slepou mapou musím ubrat. Kolik ale ubrat, když je příběh Bohdany a jejích blízkých tak čtivý? Paní Mornštajnová vážně umí! Je vynikající vypravěčka, její příběhy sahající do minulosti, jsou skvěle promyšlené. Možná proto, že tento až do tak daleké minulosti nezapadal, se mi líbil o něco méně. Možná proto, že se mi postavy nejevily tak propracované, se mi líbil o něco méně. Nevím. Na pět bych nehodnotila, čtyři jsou málo, škoda, že nelze dát půl hvězdičky. Za přečtení určitě stojí, paní autorka je opravdu skvělá a já se těším na její další román! :-)

10.07.2019 4 z 5

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Líbila se mi. Líbil se mi styl psaní a to, že se v ději prolínala minulost se současností a příběh byl vyprávěn z několika úhlů pohledu bylo skvěle dotaženo a vůbec nerušilo. Osudy všech protagonistek mě zajímaly a udržovaly mě v napětí až do konce knihy.

07.07.2019 4 z 5

Dobří sousedé Dobří sousedé A.J. Banner

Nějak extra mě knížka nenachla, dočetla jsem, ale mysím, že si za pár měsíců nevzpomenu, o čem vlastně byla... Nicméně jako prvotina asi dobrý, takže za tři! :-)

30.06.2019 3 z 5

Poslední Lucemburk Poslední Lucemburk Hana Parkánová-Whitton

První knížka od Hany Whitton a jistě ne poslední. Líbí se mi, že si románovou formou osvěžím dějiny. Autorka se drží historicky dochovaných faktů, ale pro čtivost příběhu přidává i něco ze své fantazie (byli Ladislav i jeho matka otráveni toutéž osobou a z těchto pohnutek?) Zajímavé čtení pro ty, koho zajímá historie

30.06.2019 4 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Mám ráda knížky Kate Morton. Přestože jsou všechny psány stylem prolínání současnosti s minulostí, vždy dojde k tomu správnému a logickému propojení všech dějových linek. Nejinak tomu bylo i v Zapomenuté zahradě.

30.06.2019 4 z 5

Carevna noci Carevna noci Eva Stachniak

Nelíbila se mi, nedočetla jsem.. Bohužel

02.06.2019 1 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Po delší době zase čtivá detektivka. Luc i Ava mi byli od první kapitoly sympatičtí a těším se na vývoj jejich postav. Nabízí se zajímavý příběh a uvidíme a necháme se překvapit, kam je autorka zavede. Za mě doporučuji a jdu na další díl.

04.05.2019 4 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Knížka rozhodně není žádný thriller a rozhodně ne mrazivý. Označila bych ji za psychologický román pro ženy. Maggie mi byla od první kapitoly sympatická, stejně jako její matka Beryl. Obě byly sympatické svým přirozeným chováním, svojí přirozenou mluvou i logickým uvažováním. Maggie pro mě trochu upozadila Laru, o níž tento příběh hlavně vyprávěl. Její osud byl to, oč v této knížce šlo. Když srovnávám kníhy s podobnými tématy (Sedmilhářky, Poslední paní Parishová, Za zavřenými dveřimi a Manželka mezi námi), tahle mi přijde jako takový lepší průměr. Hodnotím tedy 3,5 *.

27.04.2019 3 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Teda ta rodina mě rozčilovala. Matka chladná jak ocel a otec (není se čemu divit) nevěrník a lhář. Malá Daisy taky nic moc. Chudák Leo...

19.04.2019 4 z 5

Dítě Dítě Fiona Barton

Zajímavý příběh, knížka mě zaujala

19.04.2019 3 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Knížka se četla dobře, za víkendový den přečteno, ale ... Ale asi nejsem ta správná cílová skupina. Horory příliš nevyhledávám, řekla jsem si, že to zkusím. Ale buď je knížka slabý odvar hororu a nebo se já neumím lekat. Protože jsem se vážně ani jednou nevyděsila. Trhlina se mi líbila více, o té jsem ještě dlouho přemýšlela. Tma mě přemýšlet nedonutila.

11.03.2019 3 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Knihu jsem zvolila jako jedno z témat Čtenářské výzvy. Co k ní napsat? Četla se dobře, děj se valil rychlostí tornáda a přesto, že má skoro 500 stran, přečetla jsem ji za týden. Co mi ale vadilo, byla velká nepravděpodobnost . Jak už psali čtenáři níže, nedá se autorovi věřit, že zralá padesátnice skoli jednoho chlapa za druhým, vítězí v boji z blízka, ohání se chladnými i palnými zbraněmi a ač v těchto soubojích utrpí, přesto vítězí. Také se mi nezdálo pravděpodobné, že policie jen tak postává a neví kudy kam. A taky ty povalující se oči a hlavy mi trochu vadily.
Dějová linka odehrávající se za války byla více pravděpodobná, věřím, že mnoho toho, o čem autor píše, se mohlo ve skutečnosti odehrát. Jsem ráda, že jsem se na konci knihy dozvěděla, jak skončila rodina Johanna Proskeho. Líbilo se mi, jak se osudy protagonistů po více jak 70 letech protnuly, přestože zapracovala velmi neuvěřitelná náhoda.

V hledáčku mám i druhý příběh Anděl smrti, kde doufám, že se Bo už lehce zklidnila ;-)

10.03.2019 3 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Tak pokud tohle má být hororový povídka, jsem velmi otrlý čtenář. Nevyděsilo mě naprosto nic. Povídečka kraťouličká, za hodinku nemáte co číst. A ta pointa? Možná hororové pointy takové bývají, mě ale nenadchla.

02.03.2019 1 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Knížka o tajemství, které si s sebou Grace nechtěla vzít do hrobu. Co tak strašného způsobila, že se s tím musela svěřit ve svých vzpomínkách? Příjemné čtení o tom, jak nepatrná lež může způsobit tragédii.
Autorka ráda líčí své příběhy na pozadí světových válek. Oceňuji, s jakou přesností dokáže vylíčit utrpení těch, kdo se těchto konfliktů zúčastnili i to, jaké trauma si s sebou další dlouhé roky nesou...

01.03.2019 4 z 5

Sára Sára Dominik Dán

Přečteno jako audiokniha. Tenhle příběh se trochu vymyká svou koncepcí. Takřka polovina knihy je věnována všem zúčastněným osobám. Sledujeme jejich příběh a jejich pohnutky, začátek knihy se otře i o události kolem války a deportace Židů. Možná se to vyprávění může zdát zdlouhavé, ale pro zločin samotný má svůj význam. Když se ale dostaneme k vraždě a k pozvolnému odtajnění jak to všechno bylo, už je to zase ten starý známý DD a jeho parta detektivů

01.03.2019 5 z 5