Císařova hvězda - Rudolf II.

Císařova hvězda - Rudolf II. https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110707/cisarova-hvezda-rudolf-ii-110707.jpg 4 36 5

Na barvitém pozadí rudolfínské Prahy a císařského dvora s unikátními uměleckými sbírkami, menažérií exotických zvířat, jedinečnými botanickými zahradami a v Evropě pravděpodobně největším kabinetem kuriozit se odehrává vášnivý příběh Rudolfovy jediné životní lásky, krásné Kateřiny Stradové. Čtenáře upoutá také tragický osud alchymisty Edwarda Kellyho a pohnutý životní úděl jeho nadané nevlastní dcery Elizabeth Westonové.... celý text

hapac
10.09.2019 4 z 5

Pro mne fajn - celkem hezky a srozumitelně naservírovaný kus historie.

pavčape
15.07.2019 3 z 5

Zajímá mě historie a lépe se mi pamatuje, když není "nabiflovaná". Dozvídat se touhle cestou fakta, která se stala, byť jsou podána románovou formou, mě baví. Budu knížky Hany Parkánové číst i nadále

marwinmh
09.08.2018 4 z 5

Nenásilnou formou podána historická fakta a události v životě císaře Rudolfa II. Při čtení se člověk nenudil, nezaplétal se do množství jmen, letopočtů, událostí. Za mě příjemné a přínosné čtení.

minek
25.06.2018 4 z 5

Docela poutavě napsaná kniha o období vlády Rudolfa II. Popisuje tehdejší rozpínavost Habsburské dynastie, která po mnoha příbuzenských sňatcích nebo sňatcích s duševně nemocnými potomky královských rodů, plodila zdegenerované potomky (samozřejmě že ne všechny).
Anabáze E.Kellyho v čechách nebyla na úkor životního příběhu jeho nevlastní dcery popsána zcela podle reality (chybí jeho věznění na mosteckém Hněvíně), ale myslím si, že Kellyho životní příběh nebyl tou hlavní dějovou linkou knihy, takže to lze pominout.
Jinak vypravěčské schopnosti H.Whitton jsou skvělé a kniha se čte velmi dobře.

ZuzuK
08.06.2014 4 z 5

Perfektně psaná knížka, líbí se mi jak autorka vystižně popisuje atmosféru, úplně vás vtáhne do rudolfínské doby. Je super že se člověk i přiučí historii a zábavnou formou a ani nemusí studovat nudné učebnice dějepisu.
Doporučuji :)