Kunhuta Přemyslovna: Vynucený sňatek českého a polského království

Kunhuta Přemyslovna: Vynucený sňatek českého a polského království https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229923/bmid_kunhuta-premyslovna-vynuceny-snatek-5iv-229923.jpg 4 46 16

Václavovi II. se podaří převzít vládu nad českým královstvím a nutně potřebuje své mocenské postavení upevnit, a tak požádá sestru Kunhutu, aby se provdala za krutého Boleslava, polského knížete z významného rodu Piastovců. Zdrcená Kunhuta bratrovu přání vyhoví, ovšem za jediné podmínky – že ji do Polska bude doprovázet její milovaný Ondřej.... celý text

Carol1122
02.10.2022 5 z 5

Romantizovaný příběh o princezně Kunhutě Přemyslovně, dceři Přemysla Otakara II., který vám utkví v paměti daleko lépe než z hodin dějepisu :) Rozhodně doporučuji i další knihy skvělé paní autorky, která příběhy středověkých princezen píše opravdu velmi čtivou a poučnou formou.

Vera.rrr
08.08.2021 5 z 5

Opět úžasná, velice čtivá a super napsaná kniha - jako všechny knihy od této spisovatelky - velice doporučuji přečíst - zvláště těm, kteří milují historii a romantiku

VendulaB
25.03.2021 4 z 5

Jednoduchý, čtivý, romantický příběh. Trochu historie, trochu lásky. Stejně jako ostatní knihy autorky - dobrá oddechovka.

Ester71
11.03.2021 5 z 5

Ve škole mě dejepis vůbec nebavil, a tak si aspoň malinko doplňuji mezery čtením knížek od Hany Whitton. Baví mě, že nejde jen o strohá fakta, a dokonce se mi líbí, že je vždy příběh romanticky podbarvený. A to nejsem romantik...

malýčtenář
09.01.2021 5 z 5

Opět autorka nezklamala a s radostí jsem se ponořila do děje knížky. Prožívala jsem s hrdiny jejich život. Ráda bych věřila, že právě takto se odvíjel osud hlavní hrdinky a hlavně jeji šťastný konec.

Jonna
04.07.2020 3 z 5

Mám asi radši, když je kniha více historická než romantická, proto jsem si moc čtení neužila, autorka navíc píše velice jednoduchým stylem.

pavčape
24.09.2019 3 z 5

Víceméně romanticky zpracovaný příběh princezny Kunhuty, dcery Přemysla Otakara II. a sestry Václava II. Možná je zde více smyšlenek než historických faktů, kniha se čte hezky spousta věcí mi v mysli zůstane spíše než z hodin dějepisu.

ZNellyZ
29.07.2018 5 z 5

Hana Whitton je pro mě spisovatelka s velkým S. Je jediná autorka od které čtu historické romány a musím říct, že ani tenhle nebyl zklamání. Tvrdá realita propletená fiktivním vztahem a láskou mě znovu nadchla a nedovolila od knihy odtrhnout oči.

Ereniss
25.09.2017 3 z 5

Další romantická oddechovka z pera Hany Whitton. Čte se dobře, ale neočekávejte plnohodnotný, kvalitní historický román. Tohle se řadí spíše do červené knihovny.

ddian
08.07.2017 4 z 5

Historie není má silní stránka, tudíž jsem ke knize přistupovala jako k romantickému románu. Četla jsem na dovolené a byla to dobrá volba. Kniha se mi četla dobře, rychle ubíhala, prostě pohodová a nenáročná právě na dovolenou.

Šárka64
02.04.2017 3 z 5

Dnes jsem teprve začala číst, takže nekomentuji celou knihu, ale Kunhuta Uherská jako "Kunigunda" mi rve oči i uši.

saxana
17.07.2016 1 z 5

Co bych u autorky ocenila - že se věnuje i málo známým ženským postavám českých dějin. Bohužel po přečtení dvou knih -Elišky Přemyslovny a Kunhuty Přemyslovny musím konstatovat, že mi oba příběhy přišly na úrovni červené knihovny. Eliška je přece jen známější, takže v knize je více faktů (i když různě upravených), ale v případě Kunhuty je to jedna smyšlenka za druhou.

ElizabethK
17.03.2016 4 z 5

Po přečtení většího počtu knížek od této autorky se člověku zdá, jakoby byla pozměněna jen jména a historické události, jinak se však jedná o podobný rámec příběhu. U jiných autorů by mi to vadilo, ale tato autorka přidává ke knihám (hlavně o Přemyslovcích) dojemné vlastenectví a umožňuje nám nahlédnout do mysli věřících lidí. Ve výsledku se mi tak kniha (jako spousta jiných od autorky) líbila.

kilometr
03.09.2015 2 z 5

Po téměř třech letech jsem se vrátil k této autorce a přečetl její třetí knihu.Příběh Kunhuty mě neoslovil tak jako skvělá Anna Falcká,ale čtivé to je.Prostě oddechovka.50%.

alnahu
01.09.2015 3 z 5

Knihu jsem si půjčila ,jako pokračování rodu Přemyslovců. O Kunhutě ,dceři Přemysla Otakara II. a Kunhuty Uherské. Akorát mě v této knize překvapilo ,že Kunhuta Uherská je zde jmenována ,jako Kunigunda Uherská. To mě překvapilo. Kniha napsaná toto autorkou se mi tolik nelíbila, jako kniha o Přemyslovcích od paní Černé.

Dandulka
22.08.2015 5 z 5

Málo známá osobnost českých dějin, sestra Václava II. Její příběh autorka moc hezky zpracovala, mám ráda tyto knihy i autorku.