Kunhuta Přemyslovna - vynucený sňatek českého a polského království

Václavovi II. se podaří převzít vládu nad českým královstvím a nutně potřebuje své mocenské postavení upevnit, a tak požádá sestru Kunhutu, aby se provdala za krutého Boleslava, polského knížete z významného rodu Piastovců. Zdrcená Kunhuta bratrovu přání vyhoví, ovšem za jediné podmínky – že ji do Polska bude doprovázet její milovaný Ondřej....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/229923/kunhuta-premyslovna-vynuceny-snatek-ktD-229923.jpg 3.727
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Alpress

Kniha Kunhuta Přemyslovna - vynucený sňatek českého a polského království

ZNellyZ
29.07.2018

Hana Whitton je pro mě spisovatelka s velkým S. Je jediná autorka od které čtu historické romány a musím říct, že ani tenhle nebyl zklamání. Tvrdá realita propletená fiktivním vztahem a láskou mě znovu nadchla a nedovolila od knihy odtrhnout oči.

Ereniss
25.09.2017

Další romantická oddechovka z pera Hany Whitton. Čte se dobře, ale neočekávejte plnohodnotný, kvalitní historický román. Tohle se řadí spíše do červené knihovny.

ddian
08.07.2017

Historie není má silní stránka, tudíž jsem ke knize přistupovala jako k romantickému románu. Četla jsem na dovolené a byla to dobrá volba. Kniha se mi četla dobře, rychle ubíhala, prostě pohodová a nenáročná právě na dovolenou.

Šárka64
02.04.2017

Dnes jsem teprve začala číst, takže nekomentuji celou knihu, ale Kunhuta Uherská jako "Kunigunda" mi rve oči i uši.

saxana
17.07.2016

Co bych u autorky ocenila - že se věnuje i málo známým ženským postavám českých dějin. Bohužel po přečtení dvou knih -Elišky Přemyslovny a Kunhuty Přemyslovny musím konstatovat, že mi oba příběhy přišly na úrovni červené knihovny. Eliška je přece jen známější, takže v knize je více faktů (i když různě upravených), ale v případě Kunhuty je to jedna smyšlenka za druhou.

ElizabethK
17.03.2016

Po přečtení většího počtu knížek od této autorky se člověku zdá, jakoby byly pozměněna jen jména a historické události, jinak se však jedná o podobný rámec příběhu. U jiných autorů by mi to vadilo, ale tato autorka přidává ke knihám (hlavně o Přemyslovcích) dojemné vlastenectví a umožňuje nám nahlédnout do mysli věřících lidí. Ve výsledku se mi tak kniha (jako spousta jiných od autorky) líbila.

kilometr
03.09.2015

Po téměř třech letech jsem se vrátil k této autorce a přečetl její třetí knihu.Příběh Kunhuty mě neoslovil tak jako skvělá Anna Falcká,ale čtivé to je.Prostě oddechovka.50%.

alnahu
01.09.2015

Knihu jsem si půjčila ,jako pokračování rodu Přemyslovců. O Kunhutě ,dceři Přemysla Otakara II. a Kunhuty Uherské. Akorát mě v této knize překvapilo ,že Kunhuta Uherská je zde jmenována ,jako Kunigunda Uherská. To mě překvapilo. Kniha napsaná toto autorkou se mi tolik nelíbila, jako kniha o Přemyslovcích od paní Černé.