Čtvero ročních období v Římě

Výjimečná kniha – je plná mimořádných postřehů a popisuje Doerrova dobrodružství v jednom z nejúchvatnějších měst na světě. Anthony čte Plinia, Danta a Keatse ‒ staré kronikáře Říma ‒ a navštěvuje náměstí, chrámy a pamětihodnosti, o kterých tito muži psali. Účastní se vigilie umírajícího Jana Pavla II. a v prosinci vezme svá dvojčata do Pantheonu, aby jim ukázal, jak dovnitř okulem padá sníh. Společně se svojí rodinou se spřátelí s místními řezníky, zelináři a pekaři, jejichž hlučné příběhy a osobité výchovné rady jsou stejně neodolatelné jako samotný Řím. Tato osobní kniha odhaluje mnohé, je oslavou Říma, úžasným novým pohledem na rodičovství a úchvatným příběhem spisovatelského řemesla ‒ díky němuž Doerr přetváří své zážitky a zkušenosti do vět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380552/big_ctvero-rocnich-obdobi-v-rime-9GM-380552.jpeg 3.6212
Literatura světová, Cestopisy a místopisy

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Four Seasons in Rome, 2007

Kniha Čtvero ročních období v Římě

Lady S.
23.11.2022

Nechala jsem se zlákat obálkou a titulem knihy, protože jsem milovník Itálie. Každopádně kniha byla taková nemasná, neslaná. Tím, že to byla má první kniha od autora, se bojím, abych si od něj ještě něco přečetla.

Renike
16.03.2022

Můžu tvrdit, že jsem šťastný člověk, protože se mi také podařilo nějaký čas strávit v Římě, jak se píše v anotaci, v jednom z nejúchvatnějších měst na světe. Vím, jak to tam vypadá a jak nádherné město to je. Proto jsem si sáhla pro knihu, abych si to po té dlouhé době znovu připomněla a vzpomínala. Jenomže táhle kniha o tom to nebylo, bohužel. Americký spisovatel vypráví jak nezvládají nový pobyt, jak nezvládají být rodiče dvojčat, nezábavné, nevýživné, nudné a líčí historické prostředí Říma opravdu nevkusně (např. Sixtinská kaple voní jako plesnivé noviny???). Jako kdyby tam byli za trest. Dvě hvězdičky dávám kvůli Římě a kvůli nádhernému obalu knihy. Pokud někdo chce něco dozvědět o Římě, má si vybrat jinou knihu. Tohle bych spíš (ne)doporučila pro rodiče s miminem, k pobavení.

jitka7326
13.03.2022

Neurazí ani nenadchne. Takový deník amerického spisovatele z pobytu v Římě. Včetně popisu co kdy jeho dvojčata delala, jedla, proč nespala.

Nikola086
11.02.2022

Kniha je místy čtivá, mnohdy se tam objeví zajímavá zmínka ohledně Říma, ale to je asi tak všechno v mém případě. Kniha mi nic extra nedala. Myslím si, že jiné autorovy knihy jsou daleko lepší.
Když si knihu nepřečtete, tak o nic vlastně nepřijdete.

capricorn__
14.12.2021

Knihu jsem přečetl během jediného dne, kdy u nás vypadl proud, a musím říct, že mě moc bavila a autor mě vtáhl do prostředí Říma velmi snadno. Ono se v knize vlastně vůbec nic neděje, název přesně vystihuje to, co čtenář dostane naservírováno na prostoru 216 stran, proto chápu nízké hodnocení některých uživatelů. Mně se ale kniha líbila tím, jaká je milá a nenáročná. Byť mi Doerr ne vždycky sedl, nemůžu mu odepřít jeho perfektní styl psaní, barvité popisy prostředí a to, jak umí ve svých dílech prodat svoji citlivost a věčně přítomnou nostalgii. Jestli hledáte krátkou knihu, která vás (aspoň na chvíli) vytrhne ze shonu a stresu, pak věřím, že s tímto dílem neminete.

Anilka13
07.12.2021

Kniha ve mě nevzbudila nic kromě otázky - proboha proč? Nic se nestalo, nezábavné, nezáživné, s historickými vsuvkami. Žena zavřená doma s dvojčaty, muž dělající svou práci s poznáváním Říma. Čekala jsem, že kniha ve mě vzbudí alespoň touhu znovu procházet Římem, ale spíš právě naopak mě od něj úplně odradila... 2* snad jen za knihu Jsou světla, která nevidíme.

Terazky
18.08.2021

Knihu jsem dostala jako dárek, jelikož se do Říma chystám, baví mě jeho císařská historie, je to město Felliniho, ale tohle... Bohužel mě vůbec kniha neoslovila, spíš naopak. Vadily mi "střihy" krátkých popisků všeho možného, co viděl, sdělování, co všechno dvojčata dělají nebo nedělají a autorův styl psaní.

Inkana
23.10.2020

Půvabná knížka plná postřehů o životě, rodině, o minulosti, současnosti i ne/všední každodennosti, o krásném Římě z pohledu cizince. Do Říma se rozhodně vrátíme. Opravdu nejde o román, spíše vzpomínky, vyprávění.. A stojí za přečtení, zvlášť pokud máte Řím rádi.