Čtvero ročních období v Římě

Výjimečná kniha – je plná mimořádných postřehů a popisuje Doerrova dobrodružství v jednom z nejúchvatnějších měst na světě. Anthony čte Plinia, Danta a Keatse ‒ staré kronikáře Říma ‒ a navštěvuje náměstí, chrámy a pamětihodnosti, o kterých tito muži psali. Účastní se vigilie umírajícího Jana Pavla II. a v prosinci vezme svá dvojčata do Pantheonu, aby jim ukázal, jak dovnitř okulem padá sníh. Společně se svojí rodinou se spřátelí s místními řezníky, zelináři a pekaři, jejichž hlučné příběhy a osobité výchovné rady jsou stejně neodolatelné jako samotný Řím. Tato osobní kniha odhaluje mnohé, je oslavou Říma, úžasným novým pohledem na rodičovství a úchvatným příběhem spisovatelského řemesla ‒ díky němuž Doerr přetváří své zážitky a zkušenosti do vět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380552/big_ctvero-rocnich-obdobi-v-rime-9GM-380552.jpeg 3.7188
Literatura světová, Cestopisy a místopisy

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Four Seasons in Rome, 2007

Kniha Čtvero ročních období v Římě

Terazky

Knihu jsem dostala jako dárek, jelikož se do Říma chystám, baví mě jeho císařská historie, je to město Felliniho, ale tohle... Bohužel mě vůbec kniha neoslovila, spíš naopak. Vadily mi "střihy" krátkých popisků všeho možného, co viděl, sdělování, co všechno dvojčata dělají nebo nedělají a autorův styl psaní.

Inkana
23.10.2020

Půvabná knížka plná postřehů o životě, rodině, o minulosti, současnosti i ne/všední každodennosti, o krásném Římě z pohledu cizince. Do Říma se rozhodně vrátíme. Opravdu nejde o román, spíše vzpomínky, vyprávění.. A stojí za přečtení, zvlášť pokud máte Řím rádi.

MonasZ
22.09.2020

Po přečtení knihy Jsou světla, která nevidíme přišlo velké zklamání.. Krásně popsané prostředí Říma, občas hezké myšlenky, ale kniha neobsahuje žádný děj, který by čtenáře upoutal. Po 50 stranách jsem knihu odložila.

Jurfinka
08.07.2020

Moc mě nebavila...

stejsdan
31.05.2020

Pokud potřebujete pohladit po duši, sáhněte po téhle knížce. Při jejím čtení jsem měla pocit, že se procházím po Římě, cítila jsem vůni kaváren, pekárniček, květin, slyšela jsem vodu, jak zurčí ve fontánách na malých kamenných náměstíčkách a poslouchala italštinu. K tomu úžasné úvahy o nové roli rodičovství a užívala si humor. Velmi příjemné čtení:)

Melanka
23.05.2020

Skvěle napsaná kniha, sice bez příběhu, ale za to plná úžasných postřehů a zamyšlení. A to jsem Řím nikdy nenavštívila.

Akťavs
22.04.2020

Kniha se mi líbila tak, že jsem si ji rozhodla zakoupit, četla jsem ji zatím pouze jako e-knihu, jsou v ní krásné myšlenky, obdiv k Římu současnému a historickému a ještě příběh spisovatele, který se stal hned dvojnásobným rodičem, převrátil se mu život naruby a on se přesto chytil své šance strávit s rodinou rok v Římě a zjistit, že rodičovství je dar nade vše. Rok v Římě se mi asi nepodaří strávit, ale určitě se tam co nejdřív chci podívat a zažít tu atmosféru. Za mě max hvězdiček

zuzana2599
18.04.2020

Roma, říkají, non basta una vita. Jeden život nestačí.
Pro mě byla tato knížka nádhernou vzpomínku na Řím, připomínkou všech těch úchvatných míst, která jsem kdysi viděla a nikdy na ně nezapomenu. Prožila jsem s touto římskou vzpomínkou pár hodin, které mě obohatily o nové vědomosti a bylo mi přitom tak krásně...
Čtvero ročních období v Římě je poklad, který leží v mé knihovně ! Chci ho již teď zas číst !