Čtvero ročních období v Římě

Čtvero ročních období v Římě https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380552/bmid_ctvero-rocnich-obdobi-v-rime-9GM-380552.jpeg 4 260 82

Výjimečná kniha – je plná mimořádných postřehů a popisuje Doerrova dobrodružství v jednom z nejúchvatnějších měst na světě. Anthony čte Plinia, Danta a Keatse ‒ staré kronikáře Říma ‒ a navštěvuje náměstí, chrámy a pamětihodnosti, o kterých tito muži psali. Účastní se vigilie umírajícího Jana Pavla II. a v prosinci vezme svá dvojčata do Pantheonu, aby jim ukázal, jak dovnitř okulem padá sníh. Společně se svojí rodinou se spřátelí s místními řezníky, zelináři a pekaři, jejichž hlučné příběhy a osobité výchovné rady jsou stejně neodolatelné jako samotný Řím. Tato osobní kniha odhaluje mnohé, je oslavou Říma, úžasným novým pohledem na rodičovství a úchvatným příběhem spisovatelského řemesla ‒ díky němuž Doerr přetváří své zážitky a zkušenosti do vět.... celý text

Literatura světová Cestopisy a místopisy
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Four Seasons in Rome , 2007

DoDidDone
30.10.2018 5 z 5

Nádherná knížka! :) Na začátku jsem ji chtěl zavřít s tím, že tohle mě nemůže ničím překvapit a já se budu nudit, ale nakonec se z ní vyklubala knížka, kterou bych si nejradši přečetl znovu. Tenhle deník autora o jeho zážitcích v Římě je fakt skvělý. Nejde tu o děj a zápletku (protože tady žádná snad ani není), ale o popisy a úvahy autora, které jsou (jak všichni, kdo četli „Jsou světla, která nevidíme“ ví) dokonalé. Anthony Doerr dokázal popsat atmosféru Říma a všech ročních období tak, že si skoro připadáte, jako byste tam byli s ním a celou jeho rodinou. Do toho je to velmi citlivé a čtivé. Je mi jasné, že proto, že kniha nemá zápletku a je plná popisů a emocí atp., každému nesedne. Jde o knížku, která se nejlíp čte s prázdnou hlavou, kdy potřebujete „vypnout“ a na chvíli nepřemýšlet. Za mě splnila účel a s čistým svědomím dávám pět hvězd. :)

pinussilv
26.10.2018 5 z 5

Krásná kniha, která není dalším románem, jaký jsem očekávala. Přesto je úžasná. Je to něco jako deník přítele, který vám vypráví přítel o všem, co mu život dává, o svém nadšení, poznání a úzkostech. A zejména o své hluboké lásce ke svým dětem, lásce, která překonává vše. Jako naopomenutelný bonus je rozšíření čtenářova povědomí o Římě současném i pradávném. Nesmím opomenout opět úžasný jazyk a formu vyprávění, která pro mě byla pohlazením po duši. Anthony Doerr opět nezklamal. Vřele doporučuji.

místopisy Řím rodičovství církevní památky archeologické památky historie měst, obcí a regionů

Anthony Doerr
americká, 1973