Mrtvá ve vodě

Mrtvá ve vodě https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380565/bmid_mrtva-ve-vode-eRZ-380565.jpg 4 77 21

Neobvykle deštivá zima rozvodnila řeky a na pozemku místního spisovatele se objevilo vyplavené tělo mladé dívky Courtney Higsonové, zavražděné bodnou ránou do srdce. Spisovatel s hrůzou zjišťuje, že jej dívka teprve před pár dny obsluhovala na večírku v místní hospodě. Postupem času se ukáže, že vyšetřování neprovádí jen policie, ale také dívčin otec Teddy Higson, násilník, kterého právě propustili z vězení. Obě skupiny zjišťují, že se vrah nejspíš nachází mezi členy místního spisovatelského klubu. Ale kdo z těchto úctyhodných občanů by spáchal něco tak hrůzného?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Dead in the Water , 2016

Ava365
22.02.2024 3 z 5

Průměrná detektivka, která vypadá, jako by byla napsaná mnohem dříve. Jsou tu některé věci dost na hraně. Například se mi nechce věřit, že existuje obec, kde je skoro každý spisovatel. Začátek celkem dobrý, ale pak mi tu chybí nějaké tajemno, napětí. Rovněž odhalení vraha přijde tak nějak samo a nekoná se žádné větší překvapení. A těch princezniček a holčiček od otce - kriminálníka- bylo už přespříliš :-)

rafan65
21.02.2024 4 z 5

Pomalejší začátek knihy čtenáře trochu nudí, postupně se však příběh rozběhne a závěrečná část je zběsilá honba překvapivého vraha. Já osobně čekal úplně jiné rozuzlení příběhu ale uznávám že autorka zvládla svou práci hodně dobře.

nicandra
13.12.2021 3 z 5

Spíš průměr - Anglie to je, ale na ty nejlepší skvosty anglické to prostě nemá.

čef
24.06.2021 5 z 5

Starosvětská detektivka z anglického venkova splnila mé veškeré očekávání. Hodně se toho napovídá okolo, ale příběh je to pěkný s překvapivým koncem. Nějaké vyšší poselství nečekám, ale to je jenom dobře. Dobrá klasika!

knihomolka525
23.06.2021 5 z 5

absolutní spokojenost.Pošušňáníčko s každým písmenkem.Nic překombinovaného.Děj plyne jak ta voda v řece.Žádné brnkání na psychiku čtenáře.I když jste nenápadně udržování ve zvědavosti jak to bude dál??Famozní překlad.Už mám na stolku další Ann........

Marla
20.03.2021 5 z 5

Čvachtavě propršená, zádumčivá a přesto zábavná detektivka zaplněná spoustou lidiček skrývajících nejrůznější tajemství. Kdo z nic je vrah?

jana8352
09.01.2021 4 z 5

Dobrá detektivka bylo to moje čtení na Sivestrovský večer při hlídání mých pesanů, četla se mi dobře, žádný krvák, anglická detektivka s příběhem.

jarin58
02.11.2020 4 z 5

Dobrá anglická detektivka ,ale nevybočuje z průměru.

eiramka
05.08.2020 4 z 5

Stará dobrá anglická detektivka, při které jsem si báječně odpočinula. Napínavá právě tak akorát, sympatičtí detektivové, prostředí anglické vesnice, zločin, ze kterého nebudete mít noční můry - prostě pohodové čtení, když potřebujete vypnout. S chutí si přečtu další detektivku od této autorky.

janina66
20.04.2020 4 z 5

Klasická anglická detektivka. Nebyla zas tak zdlouhavá, jak se mi zpočátku zdálo. Nečekané, ale reálné zakončení. Mám od autorky přečteny všechny od začátku. Serie s Meredith a Alanem Markbym mi připadaly svižnější.

ennlady
21.03.2020 4 z 5

Půvabná klasická detektivka z anglického venkova. Ještě bych měla napsat stará, ale tahle už je novodobá a přesto v ní to staré kouzlo Agathy Christie zůstalo. Dvojice detektivů pátrá po vrahovi mladé ženy nalezené v rozvodněné řece. Příběh nemá žádný rychlý spád, není v něm moc akčních událostí, ale to mi nevadí, protože Ann Granger je pro mě úžasná vypravěčka. Mám pocit, že vypráví skvěle i tehdy, když je to takzvaně o ničem. Umí zkrátka zacházet se slovy a vždycky je skládá tak, že to líp být nemůže. A umí nádherně vykreslit postavy příběhu, čímž si mě vždycky získá. Je pravda, že překlad to trošku kazí...

zdendula31
20.01.2020 3 z 5

Lehká,jednoduchá,oddechová krimi.

Peršanka
09.03.2019 1 z 5

Příšernej překlad. Už zase :((

konicekbily
05.03.2019 4 z 5

Klasická anglická detektivka z venkova, nečekaná vražda - zdánlivě bez motivu, se spoustou náznaků na možného vraha, ty většinou odvádějí pozornost čtenáře falešným směrem. Závěrečné objasnění je dokonalé.

Alisha
20.02.2019 5 z 5

Chytlavá detektivka

Marthas
31.01.2019 3 z 5

Z této série zatím nejlepší díl, i když překlad ani změna na postu překladatele ji nezachránila.
Na předchozí sérii Mitchelová a Markby to nemá. Ale uvidíme, ve hře má být další díl.

LisaEla
27.01.2019 5 z 5

Knížka se mi hodně líbila, myslím si, že AG se v této sérii s každou další knihou zlepšuje. Pokud máte rádi klidné anglické detektivky, je tato ta pravá - napínavá a dobře se čte. Jenom jsem se trochu ztrácela v postavách z kurzu tvůrčího psaní - bylo jich dle mého názoru zbytečně moc.

alzbeta4340
14.01.2019 5 z 5

Mrtvá ve vodě je detektivka napsaná tradičním schématem ve stylu trochu připomínajícím knihy P.D. James, hodně zaměřená na policejní pátrání. Děj je přehledný a není rozvláčný.
Mám tuto autorku ráda - i tuhle její sérii, detektivové Campbellová a Carter jsou mi sympatičtí.

alnahu
19.12.2018 3 z 5

Typicky anglická detektivka, která ani nenadchne ,ani neurazí. Příběh mrtvé dívky nalezené ve vodě, byl pro mne trošku zdlouhavý. Autorka nám v této knize poodhalí něco ze soukromí Cartera a Campbellové. Tentokrát je v knize spousta postav, takže je trošku těžší se zorientovat-tedy pro mne, ale podařilo se utajit vraha až do konce.

pavčape
15.12.2018 4 z 5

Celkem povedená detektivka. Ač anglická, přesto nebyla příliš rozvláčná a četla se dobře a rychle.