Pav Pav komentáře u knih

Smrtící DNA Smrtící DNA Franck Thilliez

Moc zajímavé téma. Vyvolalo ve mě zvídavost o našich počátcích a chuť osvěžit si průběh evoluce. Ovšem autor by se měl vyvarovat romantických chvilek, které jsou v jeho podání jako pěst na oko (někdo to zkrátka neumí). Každopádně se vrhám na pokračování.

02.08.2019 5 z 5

Poslední orákulum Poslední orákulum James Rollins (p)

Jako obvykle moc zajímavé čtení. Člověk se vždycky dozví zajímavé věci... o Černobylu, o původu Rómů a je to napínavé.

27.07.2019 5 z 5

Syndróm E Syndróm E Franck Thilliez

Ze začátku jsem se trochu ztrácela v ději, ale pak už to byla paráda. Určitě si přečtu pokračování.

18.07.2019 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Opět jsem spokojená. Příběh má spád, dává smysl, pořád se něco děje, žádná zbytečná vata. Napínavé od začátku do konce. Prostě Robert Bryndza.

30.06.2019 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Od poloviny to mělo větší spád, ale asi to byl záměr, pořádně vykreslit hlavní postavu. Škoda, že jsem si předem četla komentáře, protože jsem se nedopatřením dozvěděla pachatele. Pokud chce někdo vyzradit děj, měl by na to předem upozornit! Ale i tak se mi kniha líbila. Docela psycho.

22.06.2019 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Mohlo by to být kratší, ale případy oddělení Q jsou zajímavé a styl vyprávění mi vyhovuje. Líbí se mi také vtipné vsuvky.

18.06.2019 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Byla jsem si jistá, že dám pět hvězdiček, protože je kniha super... Ale za ten konec bez konce jsem jednu hvězdu ubrala.

03.06.2019 4 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

První díl jsem nečetla, ale jsem nadšena. Kdyby autor neprozradil děj první knihy, přečetla bych si ji také. Příběh má spád, až na výjimky, kdy hlavní postava moc "vysvětluje". Je to neotřelý způsob vyprávění.

29.05.2019 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Opět výborné čtení. SPOILER Holocaust je "vděčné" téma pro hodně autorů, ale za pár let už bude jen námětem historických knih; bohužel.

23.05.2019 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Trochu hůře se mi kniha četla, ale příběh je zajímavý a především ke konci napínavý. Dokonce jsem se i pobavila.

17.05.2019 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Ani po přečtení prvního dílu nejsem nijak nadšená. Clonu už číst nebudu. Styl psaní mi nevyhovuje. Věta "Pojď Mio, pojď." mě iritovala už v Sově. Nechápu, že si s tím autor vystačí ve dvou knihách, natož ve třech! Jako námět dobré, ale mnoho stránek o ničem. Nemá to spád.

09.05.2019 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Námět je zajímavý, ale jsem zklamaná. Asi do poloviny knihy stále nedošlo k žádnému posunu. Mia i Holger mi neskutečně lezli na nervy, protože se neustále bavili ve stylu "blbej s hluchým", takže rozhovory probíhají ve stylu, že jeden něco řekne a druhý se třikrát zeptá cože. Ona je narušená a jeho pořád bolí hlava. Miiny záblesky z minulosti nikam nevedou, akorát jsou otravné a zdržují děj. Začala jsem druhým dílem, tak si ještě přečtu V lese visí anděl, ale vůbec nesdílím nadšení většiny.

25.04.2019 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Je to první kniha, kterou jsem od autorky přečetla a líbila se mi moc. Opravdu jsem se zasmála a nemyslím si, že by z venkovanů dělala pitomce. Taky nejsem z velkoměsta a neuráží mě to. Je to jen nadsázka a kdo to nepochopil, asi to není určeno pro něj.

10.04.2019 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Ze začátku byl děj trochu nepřehledný, protože se střídají různá léta, ale potom to bylo zase napínavé, jak jsme u autora zvyklí. A když už vám dojde, co se asi stalo, ještě to není všechno.

02.04.2019 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Oboustranná kniha je neotřelý nápad. Četla jsem nejdříve Jáchyma a hodnotím to jako dobrou volbu. Dojemný příběh, který se může stát.

01.04.2019 4 z 5

Oltář ztraceného ráje Oltář ztraceného ráje James Rollins (p)

Chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale zase super vymyšlený a napínavý příběh k zamyšlení.

04.03.2019 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Začátek mě moc nebavil, proto jsem knihu odložila. Po čtyřech měsících jsem se "chytla" a dočetla ji během pár dnů. Od poloviny už jsem byla zvědavá, jak to všechno dopadne. Příběh se zdál být nepravděpodobný, ale z vlastní zkušenosti vím, že se takové věci opravdu stávají.

31.01.2019 4 z 5

Příjemné a usměvné čtení. Ale zase tak nadšená jako ostatní jsem nebyla. Asi je to tím, že čtu hodně detektivek a laťku humoru mám zřejmě nastavenou jinak.

26.08.2018 3 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Skvělé. Myslela jsem, že mě nic nepřekvapí ale přece jen jsem byla na konci knihy v údivu, že mi něco uniklo. Angela píše bezvadně a moc to nenatahuje. Už se těším na nejnovější díl.

26.08.2018 5 z 5

Koruna démonů Koruna démonů James Rollins (p)

Tentokrát jsem nebyla tak nadšená jako obvykle. Asi mi nesedlo téma vos. Nicméně má kniha standardně vysokou úroveň, jak je u Jamese Rollinse zvykem.

18.07.2018 4 z 5