Oltář ztraceného ráje

Konec lidstva je na jeho počátku… Po pádu Bagdádu narazí dva iráčtí chlapci na ozbrojené muže rabující v městské zoologické zahradě. Stavidla se otevřela a stovky exotických ptáků, savců a hadů se pašují do západních zemí. Jenomže tento zločin skrývá ještě hlubší tajemství. Při střelbě v ulicích je vypleněna i skrytá podzemní zbrojařská laboratoř a na svobodu se dostává něco mnohem nebezpečnějšího. O sedm let později louisianská veterinářka Lorna Polková narazí na bariérovém ostrově na ztroskotanou rybářskou loď. Členové posádky jsou buď mrtví, anebo zmizeli, ale ve člunu se najde děsivý náklad – klece s exotickými zvířaty, která někdo evidentně pašoval pro černý trh. Jenomže ta zvířata nejsou tak docela v pořádku a jejich podivná znetvoření nedávají smysl. Aby doktorka odhalila pravdu o původu tohoto podivného nákladu a hrozbě, kterou představuje, musí se spojit s mužem, s nímž sdílí temné tajemství z vlastní minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71081/big_oltar-ztraceneho-raje-sAS-71081.jpg 4.4266
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , BB art

Altar of Eden, 2009

Kniha Oltář ztraceného ráje

Oli1104

Druhe setkani s Rollinsem a ani tentokrat me nezklamal. Proste parada. Ctive, napinave, zajimave.

JaneTrestry
28.05.2021

Tak tohle byla jízda. Tohoto autora mám moc ráda. Hlavně jeho Sigmu Force. Ale toto je taky úžasné dílo a já mohu doufat, že se dočkám něčeho podobného, někdy. :D Od začátku mě tato kniha chytla. Má vše, co mám ráda a co mě zajímá. Hlavní hrdinka a hlavní hrdina jsou mi od počátku dost sympatičtí a rychle jsem si je oblíbila. Chudíci ti, kteří podstoupili experimenty. Bylo mi jich fakt líto. Na konci jsem skoro ani nedýchala, jak jsem byla napnutá, jak to všechno dopadne. A mohu říci, že jako vždy, spokojenost na 100% :)

Leona333
18.10.2020

Na tuto knihu jsem narazila před nějakým časem. Autor byl pro mě neznám a jeho veškerá díla rovněž... Hanba! : ) Dnes mohu jen zkonstatovat, že autor píše fenomenálně s velkou škálou úžasných nápadů, které vkládá do svých knih. Tady tomu nebylo jinak. Po dočtení tohoto thrilleru mi došlo, že příroda není sama o sobě jen mocná čarodějka, ale za pomocí lidí přímo děsivá...

Zavra
15.02.2020

Rollins je autor, který nenechá čtenáře vydechnout. Jeho knihy jsou napínavé a je těžké je odložit - o to víc člověku něco schází, když knihu dočte. Ihned začnu pátrat po jiné, ale už od tohoto autora mám přečteno vše... A tak dnes jdu na zatím jeho poslední knihu a budu se těšit na další...

ludek.n
20.01.2020

James Rollins se ve svých dobrodružných thrillerech občas natolik utrhne ze řetězu, že je těžké jeho šíleným eskapádám uvěřit a nevyskakovat při tom metr vysoko. Ne že by se Oltář ztraceného ráje od této definice zase až tolik lišil, přesto jsem měl tentokrát pocit, že Rollins drží opratě nakrátko a divokému spřežení své mysli vládne pevnou rukou. Dějová linka proto překvapivě nebobtná a neroztéká se všemi směry, ale drží relativně pevný rámec a jako buldok se žene za návnadou. Myšlenka genetických manipulací je přitom dostatečně nosná, aby ji nepoložila na lopatky žádná ze zběsilých akčních bojůvek. Ty jsou koneckonců vystavěné na solidních základech a působí vcelku realisticky. Pobaví sestřelení vrtulníku náhodným výstřelem z vojenské brokovnice při zakopnutí utíkajícího střelce. Rollinsovi se koneckonců vydařily nejen bojové scény, ale šťastnou ruku měl i při volbě a vykreslení postav. Lorna Polková, Jack Menard i jejich protihráč Duncan Kent mají jiskru a sexappeal, který by jim mohl závidět nejeden akční hrdina. Jejich vzájemné interakce mají pořádně nabroušené ostří, stejně jako sametovost od srdce jdoucího pohlazení. S Rollinsovým Oltářem ztraceného ráje jsem se bavil a četbu jsem si maximálně užil.

Simona838
13.07.2019

Super! Napinave, bez hluchych mist. Dej svizne uhani. Uzila jsem si to + dozvedela jsem se neco noveho.

cheegen
12.07.2019

Tato kniha mne chytila a už nepustila. Super děj v odlehlé části světa, přesto tak očekávané v ztraceném pralese Amazonie. Je neuvěřitelné jak autor nakládá s fakty a obohacuje své čtenáře-super!

Pav
04.03.2019

Chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale zase super vymyšlený a napínavý příběh k zamyšlení.