Oltář ztraceného ráje

Konec lidstva je na jeho počátku… Po pádu Bagdádu narazí dva iráčtí chlapci na ozbrojené muže rabující v městské zoologické zahradě. Stavidla se otevřela a stovky exotických ptáků, savců a hadů se pašují do západních zemí. Jenomže tento zločin skrývá ještě hlubší tajemství. Při střelbě v ulicích je vypleněna i skrytá podzemní zbrojařská laboratoř a na svobodu se dostává něco mnohem nebezpečnějšího. O sedm let později louisianská veterinářka Lorna Polková narazí na bariérovém ostrově na ztroskotanou rybářskou loď. Členové posádky jsou buď mrtví, anebo zmizeli, ale ve člunu se najde děsivý náklad – klece s exotickými zvířaty, která někdo evidentně pašoval pro černý trh. Jenomže ta zvířata nejsou tak docela v pořádku a jejich podivná znetvoření nedávají smysl. Aby doktorka odhalila pravdu o původu tohoto podivného nákladu a hrozbě, kterou představuje, musí se spojit s mužem, s nímž sdílí temné tajemství z vlastní minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/71_/71081/oltar-ztraceneho-raje-sAS-71081.jpg 4.5215

Altar of Eden (2009)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, BB art

Kniha Oltář ztraceného ráje

Pav

Chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale zase super vymyšlený a napínavý příběh k zamyšlení.

nycol

Většina autorových knih zaslouží pět hvězd.

alfi.pav
05.11.2018

Na tohoto autora jsem přišla náhodou a rozhodně nelituji. Děj této knihy má spád, velmi dobře se čte, už od začátku to čtenáře chytí a nepustí do poslední stránky. Situace jsou velmi dobře vykreslené, přiměřeně reálné, autor nabízí i vědecká témata k hlubšímu zamyšlení (fraktály, komunikace mezi jedinci pomocí magnetitu). Měla jsem ji přečtenou za necelé dva dny. Určitě doporučuji.

Bino
28.10.2018

super...

tygřík2
27.01.2018

Vždy, když vezmu do ruky jakoukoli knihu tohoto autora, z hlubin truhličky, kde mám všelijaké, povětšinou nepotřebné, harampádí nashromážděné za dlouhá léta a zove se paměť, vypluje na povrch stejná vzpomínka. Je v ní Jean Paul Belmondo v roli spisovatele, tuším, že ve filmu Muž z Acapulca, jak buší do starého psacího stroje, chechtá se : "to je vůl!" . A každou svou knihu končí větou: A Bob Sinclair uniká plavným skokem šelmy...
Doufám, že to pana autora neurazí, to by mi bylo líto. Protože se u jeho knih tím pádem bavím dvojnásob. Bezvadná oddychovka. Napínavá, čtivá, a dokonce občas mne donutí zeptat se na některé věci strejdy Googla, jestli je to tak a jak to teda je.
A navíc je z příběhů cítit veliká láska ke zvířatům. A hele, on je to veterinář!
Jednu chybu jeho knihy ovšem mají. Přečtu je moc rychle :-))

Ahmose
18.08.2017

Táto kniha je moja prvá kniha od Rollinsa, ktorú som čítal, no určite nie posledná. Dej je svižný, akčný a téma je veľmi zaujímavá. Prvá polovica knihy ma však bavila o čosi viac ako tá druhá. Dej je trochu predvídateľný. To však nič nemení na tom, že vo mne vyvolávala miestami veľmi zvláštne pocity, dobrý umelecký zážitok plus som sa aj niečo nové naučil. Celkovo hodnotím knihu ako veľmi dobrú a myslím, že stojí za prečítanie.

jindrich7442
27.07.2017

Bohužel v poslední době nebylo moc příležitostí vzít si knihu do ruky, takže se mi čtení celkem protáhlo. Nicméně to nikterak nesnížilo kvalitu příběhu. Pokud bych chtěl být hnidopich nějaké to mínus bych samosebou našel, Rollinsovi knihy jsem si však oblíbil, pro jejich vědecké podklady a témata, které mi nenásilnou formou rozšiřují obzory v oblastech, o které bych já osobně zájem normálně neprojevil. Akční scény jsou drobátko předvídatelné, ale i přes to si kniha zachovává napínavé pasáže, které Vás nutí přemýšlet o tom zda už půjdete spát, nebo jednu kapitolu ještě zvládnete.

Misa25
21.03.2017

Po tolika letech jsem se dostala k teto posledni neprectene knize ;-) a opet me autor nezklamal...je to super...super a jeste jednou super..