Koruna démonů

Tým vědců narazí u brazilského pobřeží na děs, jakému není rovno – na ostrov, kde byl veškerý život zničen a pohlcen druhem překonávajícím nejdivočejší představivost. Než vědci stačí svůj objev nahlásit, zaútočí na ně neznámí ozbrojenci a zabijí všechny členy týmu kromě jednoho: entomologa a odborníka na jedovaté živočichy Kena Matsuiho. Hrozba však souvisí i s děsivým tajemstvím pohřbeným před sto lety pod National Mall: sbírkou kostí zachovaných v jantaru. Předmět schovala skupina vědců pod vedením Alexandera Grahama Bella, aby ochránila lidstvo. Zároveň si ho netroufla zničit, neboť objekt obsahuje úžasný příslib pro budoucnost: klíč k tajemství života po životě. Nic ale nezůstane schováno navždy. Dávná hrůza je opět vypuštěna v podobě zbraně nevýslovné síly. Aby ji zastavil, musí velitel Grayson Pierce ze Sigma Force přežít útok na ostrově Maui. Tentokrát však ani Sigma možná nebude schopná rozluštit smrtící tajemství. S každým novým objevem se hrozba proměňuje, roste a šíří se – přizpůsobuje se a přežívá každý pokus zabránit jí, aby znovu dobyla svět, jemuž kdysi vládla. Po každé proměně je silnější... a chytřejší. Grayovi dochází čas i možnosti, a tak bude muset učinit těžké rozhodnutí: k vyhubení hrozby a zastavení pachatelů spojí síly s největším protivníkem Sigmy – s nově vzkříšeným Bratrstvem......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/373209/koruna-demonu-iRx-373209.jpg 4.760

Sigma Force (13.)

The Demon Crown (2017)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art

jindrich7442
včera

Nemůžu než hodnotit plným počtem a přidat další fiktivní hvězdu. Zřejmě nejlepší co jsem od Rollinse zatím četl!

Peťulka3

On prostě nikdy nezklame. Zase neuvěřitelně napínavý příběh od začátku až do konce.

mysce

Nejhorší zabiják živočišné říše je komár. Tento drobný krev sající hmyz zodpovídá za víc než milion úmrtí ročně.
Každoročně zabije hmyz jednu osobu ze šedesáti.
Proč je to důležité? Jde o varovné připomenutí, že nežijeme ve věku lidí, ale spíš ve věku hmyzu. Zatímco lidé chodí po této planetě ubohých 300 000 let, hmyz existoval dávno před dinosaury. Objevila se hypotéza, že hmyz přispěl k vyhynutí dinosaurů.
Jak? Analýzy fosilních nálezů dokládají, že tito drobní predátoři napadali obří plazy oslabené klimatickými změnami a přenášením chorob významně přispěli k jejich záhubě. Hmyz se tak na Zemi zbavil hlavní konkurence s níž soupeřil o všechny rostliny. To samozřejmě vede k otázce ohledně posledního konkurenta, s nímž soupeří o ztenčující se přírodní zdroje:
"Nemůžeme být jeho dalším cílem my, lidé?"

orinka3

Trošku jako Ze života hmyzu. Trošku jako béčkový film. Supermani, superženy, do toho všeho nechutná invaze smrtonosného predátora. Přesto si myslím, že jde o docela zajímavou knížku, hlavně pro mládež. Možná kvůli ní (někdo) začne studovat entomologii, kdo ví? V knize jsem si všimla nelogičností, jako např. bolestivý ultrazvuk a slovní spojení "tiché burácení";), ale i tak jsem si vcelku dobře početla. Výbuchy v jednom kuse a neustálá honička se zbraněmi v ruce patří k věci.

HonzaT

Né že bych byl presprilis přečtený Jamsesem to ne, mam ho stale rad....ovsem zde se mne to zdalo jako by neco bylo prilis stroze, zkratkovitě a rychle rychle. Konec, uzdraveni Seichan, jaktoze Gray vzal Pala(hasice) do japonska? no atd a atd. ..jasne myslenka dobrá, ale urcite uz nekolikrat napsana v jinych thrillerech....Za mne teda slabsi díl. Ovsem neznamena to, ze bych na Rollinse zanevrel, to urcite ne :)

HynekBee

Musím přiznat, okamžitě mě to vtáhlo do děje. Mistrně propojená fakta s fikcí a napínavý děj. Smekám a doporučuji.

lampernaqui

Co říct. Zatím poslední román ze Sigmy byl pro mě zklamáním. Možná jsem se Rollinse přečetl nebo mi nesedl celkový příběh, netuším. Ale měl jsem co dělat, abych knihu dočetl do konce. Nevadil mi popis části příběhu z pohledu vos (tohle snad není spoiler), jelikož něco podobného už autor představoval v minulých knihách. Ale celkově oproti starším záležitostem tohle byla jen spisovatelská setrvačnost, kterou nezachránil ani Kowalski. Stejnou setrvačností jede třeba i Cussler, ale stejně jsem se u jeho poslední knihy bavil.

Elea

Knihy Rollinse mám ráda, ale tuto považuji za jednu z jeho nejslabších. Děj lze velmi snadno předvídat, cokoliv nečekaného jsem vyhlížela marně, Gray je naprosto nesnesitelně dokonalý, ještě že se tady vyskytoval také Kowalski.

čef

Jak píše autor v pěkném doslovu: "Podstatou románu je ekologická hrozba od cizích přistěhovalců" - tedy, tady jde o vosy, aby bylo jasno. Kvalitní dobrodružný příběh, kde se kromě napínavých situací, výbuchů, výstřelů a úderů dozvíte leccos zajímavého z historie, mineralogie a biologie a knihu odložíte s pocitem dobře prožitého času. Takže, vážení přátelé, ano.

Pav

Tentokrát jsem nebyla tak nadšená jako obvykle. Asi mi nesedlo téma vos. Nicméně má kniha standardně vysokou úroveň, jak je u Jamese Rollinse zvykem.

Nymphetamine

Další Sigma, další dobrodružství.
Nevím, jak to Rollins dělá, ale ať vybere jakékoliv téma, tak mne to baví. Dovede psát tak, že i témata, která nejsou můj šálek kávy, mne zaujmou a jsem rychle vtáhnuta do děje. Je to nejspíš i tím, že místa, o kterých píše, v drtivé většině sám navštíví. V tomto případě jsem doufala, že některé reálie nejsou pouhým výplodem mysli, protože bych je sama ráda navštívila. Například Solné doly Vělička :-) ... Což je další věc, kterou oceňuji. Jeho dovednost skloubit fakta a výplody fantazie. Líbí se mi, že jeho skládačka nakonec vždy do sebe zapadne a nezůstane nikde ztracený dílek.
Jen po všech těch dílech, bych teď zatoužila po troše vybočení ze zajetých kolejí... Kniha byla perfektní jako vždy a setkání se svoji knižní rodinou jsem si opět velmi užila (škoda, že nedostal více prostoru Kowalski), ale už je to hodně na jedno brdo... Ono to tak bylo i předtím, ale Rollinsovi jsem ochotná to prominout. Každopádně by mohl zkusit něco změnit...
(Čímž ale nemyslím zabití mých oblíbených hrdinů. To bych mu neodpustila. Měla jsem co dělat, když v jednom z dílů zmizel Monk... :-))

Kocourek

Rollins jako vždy nezklamal...Bohužel v dnešním bláznivém světě by i tento námět mohl být reálný. Ještě,že je tó jen další příběh mých oblíbených hrdinů. ..

pipa36

Předchozí dva díly se mi nijak zvlášť nelíbily - bylo to překombinované, složité, nemastné - neslané. To však neplatí o Koruně démonů - Rollins je zpět v plné formě. Výborný námět, napínavé, žádná hluchá místa, jen tak dál... Jj, líbilo se mi to, takže dávám za 5 hvězd :-).

mulderka

Tak, a konečně můžu dát mému oblíbenci Mr. Rollinsovi zase jednou za plný počet! Děj šlape jak hodinky, napětí se dá krájet, námět se povedlo /na rozdíl od některých dřívějších dílů/ udržet v hranicích uvěřitelnosti, a že vše dobře dopadlo? No a o čem by pak byla další pokračování Sigmáckých dobrodružství??? Už se nemůžu dočkat!!!
PS. Velké plus za to, že část knihy se odehrává ve východní Evropě a že místní jsou vylíčeni sympaticky. Kdypak dojde i na nějaké české reálie?

ferda16

Za mě další skvělý díl!! Knížka se nedá odložit. Opět fascinující téma. Doufám, že mu jen tak nedojdou nápady a budu se těšit na další příběhy členů Sigmy a na jejich osudy :)

Jatoma

Opět vynikající. Přečteno za dva večery.

Nelly

Jeden z mála autorů, jehož knihy mne nikdy nezklamou. Partička Sigmy pořád baví a doufám, že s námi ještě nějaký ten rok pobude v plném složení.

JaneTrafy

Jako každá jeho knížka je i tato kniha dokonalá. Napínavá už od začátku do konce. Kdo je ten zrádce bylo pro mě překvapením. Do něho/ní bych to nikdy neřekla. To se přiznám, že jsem kulila oči jako péro z gauče. A na konci málem ukápla slzička. Prostě dokonalost. :)

jaroslav63

Hlavní zápletka se částečně podobá zápletce seriálu Fortitude, ale jinak je to klasický Rollins. Četba silně oddechová, ale nikoliv úplný brak.

Eillen

Skvělé! Tak jak je u Sigmy zvykem. Autor nadále dokazuje, že prostě umí. Jak dokáže skloubit historii s aktuálním děním - nad tím u každé knihy žasnu. Navíc nezapomíná na vývoje vztahů všech postav (i když se přiznám, že tohle jsem nečekala - ne, nebudu spoilerovat). Jen jediné mě při čtení rušilo, a to psaní pohledem vy-víte-koho(nebo čeho?). Ale to bylo vždy jen pár stran...

kiwi88

Přečetla jsem za jedno odpoledne. Od knihy se nedalo odtrhnout.
U Rollinse mě baví a vždy bavilo, jak dokáže spojit historii, současnost a vědu.
Nestačím se divit, co je ve skutečnosti pravda, nebo alespoň vychází ze skutečných historických událostí, či výzkumů apod.

Sérii se Sigmou mám ráda a rozhodně u ní zatím zůstanu, těším se na další díl.

Hana3441

Super jako celá sigma

Hanka90

Další naprosto skvělá kniha od Rollinse! Čte se jedním dechem od začátku do konce, nemám nic, co bych mohla vytknout. Všechny postavy Sigmy jsou přímo skvělé o ději ani nemluvě. Strašně se mi líbí počáteční kapitoly z historie a zároveň pak i závěrečná kapitola Fakta a Fikce. Rollinsovy knihy na mě zároveň vždy působí jako nějaké poslání a varování, co by se mohlo stát..což je děsivé, ale člověka to nutí k zamyšlení a to je dobře!

cedos

Všechny knížky od pana Rollinse vždycky "zhltnu" a tahle byla hodně zajímavá. Překvapila i koncem pravda x fikce, tenhle závěr mě vždycky moc baví. Pro mě to byla hodně dobrá volba po knížce Ztracený řád ... zůstala jsem "v ději" v "čase" a některé postavy doplnily svůj příběh ... skvělé čtení

Misa25

Jako vždy mě kniha strhla a nepustila mě až do závěrečné kapitoly...tým Sigmy je skvělý, doplňuje se a hluchá místa nejsou :)

stopař

Kniha dočtena ve tři ráno...... nešlo se od ní odtrhnout !

hastings

Rozhodně nejlepší z posledních pěti v řadě Sigma.

James Paul Czajkowski

James Rollins (p)