Koruna démonů

od:

Koruna démonů

Tým vědců narazí u brazilského pobřeží na děs, jakému není rovno – na ostrov, kde byl veškerý život zničen a pohlcen druhem překonávajícím nejdivočejší představivost. Než vědci stačí svůj objev nahlásit, zaútočí na ně neznámí ozbrojenci a zabijí všechny členy týmu kromě jednoho: entomologa a odborníka na jedovaté živočichy Kena Matsuiho. Hrozba však souvisí i s děsivým tajemstvím pohřbeným před sto lety pod National Mall: sbírkou kostí zachovaných v jantaru. Předmět schovala skupina vědců pod vedením Alexandera Grahama Bella, aby ochránila lidstvo. Zároveň si ho netroufla zničit, neboť objekt obsahuje úžasný příslib pro budoucnost: klíč k tajemství života po životě. Nic ale nezůstane schováno navždy. Dávná hrůza je opět vypuštěna v podobě zbraně nevýslovné síly. Aby ji zastavil, musí velitel Grayson Pierce ze Sigma Force přežít útok na ostrově Maui. Tentokrát však ani Sigma možná nebude schopná rozluštit smrtící tajemství. S každým novým objevem se hrozba proměňuje, roste a šíří se – přizpůsobuje se a přežívá každý pokus zabránit jí, aby znovu dobyla svět, jemuž kdysi vládla. Po každé proměně je silnější... a chytřejší. Grayovi dochází čas i možnosti, a tak bude muset učinit těžké rozhodnutí: k vyhubení hrozby a zastavení pachatelů spojí síly s největším protivníkem Sigmy – s nově vzkříšeným Bratrstvem......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/373209/koruna-demonu-iRx-373209.jpg 4.822
Série:

Sigma Force (13.)

Originální název:

The Demon Crown (2017)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Přidat komentář
Nelly
12. června

Jeden z mála autorů, jehož knihy mne nikdy nezklamou. Partička Sigmy pořád baví a doufám, že s námi ještě nějaký ten rok pobude v plném složení.

JaneTrafy
09. června

Jako každá jeho knížka je i tato kniha dokonalá. Napínavá už od začátku do konce. Kdo je ten zrádce bylo pro mě překvapením. Do něho/ní bych to nikdy neřekla. To se přiznám, že jsem kulila oči jako péro z gauče. A na konci málem ukápla slzička. Prostě dokonalost. :)

jaroslav63
08. června

Hlavní zápletka se částečně podobá zápletce seriálu Fortitude, ale jinak je to klasický Rollins. Četba silně oddechová, ale nikoliv úplný brak.

Eillen
05. června

Skvělé! Tak jak je u Sigmy zvykem. Autor nadále dokazuje, že prostě umí. Jak dokáže skloubit historii s aktuálním děním - nad tím u každé knihy žasnu. Navíc nezapomíná na vývoje vztahů všech postav (i když se přiznám, že tohle jsem nečekala - ne, nebudu spoilerovat). Jen jediné mě při čtení rušilo, a to psaní pohledem vy-víte-koho(nebo čeho?). Ale to bylo vždy jen pár stran...

kiwi88
29. května

Přečetla jsem za jedno odpoledne. Od knihy se nedalo odtrhnout.
U Rollinse mě baví a vždy bavilo, jak dokáže spojit historii, současnost a vědu.
Nestačím se divit, co je ve skutečnosti pravda, nebo alespoň vychází ze skutečných historických událostí, či výzkumů apod.

Sérii se Sigmou mám ráda a rozhodně u ní zatím zůstanu, těším se na další díl.

Hana3441
25. května

Super jako celá sigma

Hanka90
23. května

Další naprosto skvělá kniha od Rollinse! Čte se jedním dechem od začátku do konce, nemám nic, co bych mohla vytknout. Všechny postavy Sigmy jsou přímo skvělé o ději ani nemluvě. Strašně se mi líbí počáteční kapitoly z historie a zároveň pak i závěrečná kapitola Fakta a Fikce. Rollinsovy knihy na mě zároveň vždy působí jako nějaké poslání a varování, co by se mohlo stát..což je děsivé, ale člověka to nutí k zamyšlení a to je dobře!

cedos
22. května

Všechny knížky od pana Rollinse vždycky "zhltnu" a tahle byla hodně zajímavá. Překvapila i koncem pravda x fikce, tenhle závěr mě vždycky moc baví. Pro mě to byla hodně dobrá volba po knížce Ztracený řád ... zůstala jsem "v ději" v "čase" a některé postavy doplnily svůj příběh ... skvělé čtení

Misa25
21. května

Jako vždy mě kniha strhla a nepustila mě až do závěrečné kapitoly...tým Sigmy je skvělý, doplňuje se a hluchá místa nejsou :)

stopař
20. května

Kniha dočtena ve tři ráno...... nešlo se od ní odtrhnout !

hastings
18. května

Rozhodně nejlepší z posledních pěti v řadě Sigma.