Koruna démonů

Tým vědců narazí u brazilského pobřeží na děs, jakému není rovno – na ostrov, kde byl veškerý život zničen a pohlcen druhem překonávajícím nejdivočejší představivost. Než vědci stačí svůj objev nahlásit, zaútočí na ně neznámí ozbrojenci a zabijí všechny členy týmu kromě jednoho: entomologa a odborníka na jedovaté živočichy Kena Matsuiho. Hrozba však souvisí i s děsivým tajemstvím pohřbeným před sto lety pod National Mall: sbírkou kostí zachovaných v jantaru. Předmět schovala skupina vědců pod vedením Alexandera Grahama Bella, aby ochránila lidstvo. Zároveň si ho netroufla zničit, neboť objekt obsahuje úžasný příslib pro budoucnost: klíč k tajemství života po životě. Nic ale nezůstane schováno navždy. Dávná hrůza je opět vypuštěna v podobě zbraně nevýslovné síly. Aby ji zastavil, musí velitel Grayson Pierce ze Sigma Force přežít útok na ostrově Maui. Tentokrát však ani Sigma možná nebude schopná rozluštit smrtící tajemství. S každým novým objevem se hrozba proměňuje, roste a šíří se – přizpůsobuje se a přežívá každý pokus zabránit jí, aby znovu dobyla svět, jemuž kdysi vládla. Po každé proměně je silnější... a chytřejší. Grayovi dochází čas i možnosti, a tak bude muset učinit těžké rozhodnutí: k vyhubení hrozby a zastavení pachatelů spojí síly s největším protivníkem Sigmy – s nově vzkříšeným Bratrstvem......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373209/big_koruna-demonu-iRx-373209.jpg 4.4202

Sigma Force 13.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , BB art

The Demon Crown, 2017

Kniha Koruna démonů

mrliš
19.12.2021

Celkem fajn kniha. Klasika u Rollinse, že má některé akční scény až moc přehnané, což za mě sráží kvalitu. Ale námět s Odokuro je velmi zajímavý, takže vyváží jisté nudnější nebo přehnané pasáže. Průměr.

veronika4001
21.09.2021

Z mého pohledu z knih hororových žánrů a duchařského podžánru obzvláště záleží na tom, jaký je začátek. Zvláště u těchto knih, aby byla "nabuzena" odpovídající atmosféra, která by vás naladila na duchařskou vlnu. To vládnoucí přízvisko, okolnosti, prostředí, silný a temný temperament, skrze který se prodírá strach. Výkop rakve, v níž jsou nalezeny ostatky známého mecenáše a truhlice, ve které se nachází původ zla. To je přesně začátek, který má potenciál uchopit moji duši i mysl a brodit je končinami, v nichž se nachází démonické zlo. Líbí se mi úvod, který je rozdělen do dvou časových linií, obě z minulosti, jedna navazuje na druhou. Jednotlivé příběhy odehrávající se v současnosti a v rozdílných okamžicích jsou zasazeny v odlišných zemích. Příběh má spád a chvílemi jsem si připadala jako kaskadér. Zachycen je kousek divoké přírody a podmořský svět. Neočekávané a čtenářsky přívětivé jsou obrázky, které napomáhají představivosti a eliminují rozpory. Cítím tu odlišnost kultur, rituálů, zvyků, ty protějšky smýšlení, ty odlišné životní osudy lidí. Text se mi obrazně přelil do filmové podoby jako kdybych z kamery sledovala jednotlivé míhající se záběry filmu. Tak obrazně je ten příběh psán! Živě. S neustálými nebezpečnými scénami a bezvýchodnými situacemi. Strmé výšky a pády. Brazílie, východní země a neznámé ostrovy v těchto oblastech jsou tajuplné už jen svojí přírodou, chrámovými i jednoduššími stavbami, a možnostmi. Setkáváme se s evolučním příkazem z pravěku v podobě bizarních vos, které začínají ovládat zemi. Chřestění, vůně, feromon, páření. To je jeden velký evoluční jev, který má kořeny v mytologii a se kterým je nutno zápasit a bitvu vyhrát. Doporučuji jako adrenalinový zážitek.

ViolettaCh.
10.04.2021

Další Rollinsův dobrodružný kus, v němž tentokrát hrají hlavní roli zabijácké vosy, mající původ v pravěku. Zápletka je zajímavá, nápaditá, nechybí akční scény s neúnavnými agenty Sigmy. Děj se jako obvykle odehrává na různých místech světa. Vždy mě potěší, když je tam nějaké místo, kde jsem byla. Zde je to polský solný důl Wieliczka, kde je skutečně nádherná výzdoba ze soli např. v tam zmíněné kapli svaté Kingy.

verense
06.09.2020

Zabijácké vosy byly děsivě fascinující (a přiznám se, že číst knížku v plném létě, kdy kolem vás lítá mraky všeho možného bzučícího, nebylo úplně uklidňující), díky za náhled do oblasti, do které bych se z vlastní vůle nevydala. Tým Sigmy je stále nechutně výkonný, ale to už při třináctém dílu nemůže nikoho překvapit. Víc mě bavilo putování "jantarového" týmu, než nesmrtelné duo Greychan. Klasika tohoto žánru, jejíž přečtení jednou za čas neurazí.

Atak
05.07.2020

Úžasné jak vždy, prostě tato partička mě nikdy neomrzí :)

ŠedýVlčák
03.03.2020

Rollinse čtu rád, mám od něj přečtené téměř vše. Má knihy výborné, skvěle se čtou. Tato kniha má opět velice dobré téma, ale ... ! Místy už dovednost některých osob koketuje s nadpřirozenem a to snižuje její úroveň. Budu doufat, že v dalším dílu to bude lepší.

jirimatejka
29.02.2020

Jako obvykle perfektní. Klasický Rollins, očekávaná struktura příběhu mající několik dějových linek, v podstatě jen dvě, takže se člověk dobře orientuje. Někdy už trochu zamrzí nesmrtelnost jednotlivých hrdinů, ale odkaz do historie a pravdivý základ z toho dělá skvělý román.

olcab
23.01.2020

Knihu jsem četla dost dlouhou dobu a tak nějak mě "nechytla". Ale dočetla jsem a musím říct, že oproti Amazonii to byl pro mně slabší odvar. Samozřejmě nechyběly nesmrtelní hrdinové, kteří přežili skoro všechno. Jinak téma vraždících vos se mi líbil, celkově se to číst dalo. Průměrná kniha.