Koruna démonů

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Tým vědců narazí u brazilského pobřeží na děs, jakému není rovno – na ostrov, kde byl veškerý život zničen a pohlcen druhem překonávajícím nejdivočejší představivost. Než vědci stačí svůj objev nahlásit, zaútočí na ně neznámí ozbrojenci a zabijí všechny členy týmu kromě jednoho: entomologa a odborníka na jedovaté živočichy Kena Matsuiho. Hrozba však souvisí i s děsivým tajemstvím pohřbeným před sto lety pod National Mall: sbírkou kostí zachovaných v jantaru. Předmět schovala skupina vědců pod vedením Alexandera Grahama Bella, aby ochránila lidstvo. Zároveň si ho netroufla zničit, neboť objekt obsahuje úžasný příslib pro budoucnost: klíč k tajemství života po životě. Nic ale nezůstane schováno navždy. Dávná hrůza je opět vypuštěna v podobě zbraně nevýslovné síly. Aby ji zastavil, musí velitel Grayson Pierce ze Sigma Force přežít útok na ostrově Maui. Tentokrát však ani Sigma možná nebude schopná rozluštit smrtící tajemství. S každým novým objevem se hrozba proměňuje, roste a šíří se – přizpůsobuje se a přežívá každý pokus zabránit jí, aby znovu dobyla svět, jemuž kdysi vládla. Po každé proměně je silnější... a chytřejší. Grayovi dochází čas i možnosti, a tak bude muset učinit těžké rozhodnutí: k vyhubení hrozby a zastavení pachatelů spojí síly s největším protivníkem Sigmy – s nově vzkříšeným Bratrstvem......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373209/koruna-demonu-iRx-373209.jpg 4.5145

Sigma Force 13.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, BB art

The Demon Crown, 2017

Kniha Koruna démonů

ŠedýVlčák

Rollinse čtu rád, mám od něj přečtené téměř vše. Má knihy výborné, skvěle se čtou. Tato kniha má opět velice dobré téma, ale ... ! Místy už dovednost některých osob koketuje s nadpřirozenem a to snižuje její úroveň. Budu doufat, že v dalším dílu to bude lepší.

jirimatejka

Jako obvykle perfektní. Klasický Rollins, očekávaná struktura příběhu mající několik dějových linek, v podstatě jen dvě, takže se člověk dobře orientuje. Někdy už trochu zamrzí nesmrtelnost jednotlivých hrdinů, ale odkaz do historie a pravdivý základ z toho dělá skvělý román.

olcab

Knihu jsem četla dost dlouhou dobu a tak nějak mě "nechytla". Ale dočetla jsem a musím říct, že oproti Amazonii to byl pro mně slabší odvar. Samozřejmě nechyběly nesmrtelní hrdinové, kteří přežili skoro všechno. Jinak téma vraždících vos se mi líbil, celkově se to číst dalo. Průměrná kniha.

helena4851
13.11.2019

Podoba s Clivem Cusslerem je čistě náhodná? První Rollins, kterého čtu a jsem z toho trochu znechucena. Přijde mi to jako plagiát.

cubeice
26.09.2019

Opět typický Rollins, pokud ho znáte, nepřekvapí, nové jsou jen zápletky zapletené dohromady, nápadité, akční, (jako vždy) ale... Nemůžu si pomoc, tentokrát mě to nějak nedokázalo chytnout a na to, že je to Rollins, jsem to četl opravdu dlouho. Možná to mělo potenciál zařadit se k tomu lepšímu ze Sigmy, ale v mých očích tomu nedostálo. Prostě jen takové Rollinsovské píchnutí obyčejnou vosou, zabolí, zabrní, ale to je tak vše, smrtící účinek odokuro nebo prudké zvýšení hladiny adrenalinu (v tom smyslu, že by mě příběh územnil nebo naopak více rozproudil) jsem tentokrát nezaznamenal.

1T0S_
01.09.2019

Zatím nejlepší Sigma, co jsem četl.

Rollins si vybral zajímavé téma, biologické útoky vražedným hmyzem, a proměnil jej v nadupaný akční román. Jsou zde dvě dějové linie, v první z nich Gray řeší na Havajských ostrovech výše zmíněné biologické útoky, ve druhé z nich pak Monk pátrá po původu vražedného hmyzu. Obě linie jsou napínavé, poměrně nepředvídatelné a doplňují se, takže se kniha bude číst pomalu sama.

S postavami je to o hodně lepší, než v předchozím díle, protože více prostoru dostávají zajímavé charaktery, jako třeba Monk či Kowalski.

Nejnovějšímu pokračování Sigmy prostě nemám co vytknout. Koruna démonů je totiž napínavá, napěchovaná akcí, plná překvapení a rozhodně nepostrádá sympatické hrdiny, což je přesně to, co by pořádná akční literatura měla mít. Jen mě mírně začínají iritovat ty happy endy, kterých se dočkáme snad v každé Sigmě.
5/5

Ladinek
19.07.2019

Zase velmi akční a místy poměrně nepromyšlené. (A teď asi prozradím děj tak pozor, kdo to nečet.) Například již zmíněná přítomnost Hawajského hasiče při přepadení laboratoře v Japonsku. Také nechápu proč by měla v dole zůstat jantarová kostka s královnou, když už byla vyříznuta a někdo si dal práci se spoutáním a podříznutím černého horníka - tedy někdo další tam musel být a je divné, že si takový cenný kousek neodnesl. No prostě rychle napsáno a zřejmě i rychle přeloženo. Pan Dušek si také mohl dát víc práce s těmi kruhovými dveřmi tvořenými ocelovými lamelami a nenazvat je duhovkou. Já tedy pojem ocelová duhovka neznám. To mohl nechat raději původní anglický termín. I v seriálu Hvězdná brána se tomu říká iris. Je to asi trochu překladatelský oříšek, ale fláknout tam jen doslovný překlad ze slovníku - tedy nic moc.
Takže trochu šestákové, ale celkem to pobaví.

mari.seri
08.07.2019

Autor opět nezklamal. Napínavé, poutavé, zajímavá historická fakta, pasáže ze života hmyzu vynikající. Kdykoli při tčení něco kolem mne zabzučelo, skoro jsem se lekla :-) Napětí až do konce, nenechá vás to knihu odložit, prostě chcete vědět jak to se všemi dopadne.

Stalkeři
Stalkeři