pauele pauele komentáře u knih

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Slabe, velmi slabe. Dalo mi poriadnu pracu sa cez to dostat. Nakoniec sa to vsak podarilo. Co bolo pricinou toho ze si Martin zobral volno a pisal to len s jednym otvorenym okom v polospanku neviem, ale citalo sa to rovnako ako to on pisal.

25.03.2014 2 z 5

Ak to trochu preženiem asi to najlepšie s Tolkienovho pera.

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Začiatok obrovského eposu? Menej je však niekedy viac. Dej sa rozbieha naozaj pozvoľna. Od 2/3 sa to toho dá už aj slušne začítať. Ak si príbeh udrží stúpajúce tempo mohol by s toho byť hádam aj 4* fantasy román. Politické intrigy, jednotlivé boje, celková naturálnosť. Je vidieť, že tam bola veľká snaha, ale žiaľ to stále nieje život v prostredí v ktorom sa tvári, že je naozaj tvrdý. Porovnanie zo Sapkowkého zaklínačom sa tlači na jazyk, nechám si to však až po odčítaní. Zatiaľ rozpačité 3*.

03.05.2012 3 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Filozofická časť knihy veľmi príjemným spôsobom vysvetľuje a učí historickým prameňom a smerom vo filozofii. Za túto časť dávam 5*. Nevedel som sa však prekúsať časťami ktoré sa snažili byť dejové. Nudili, otravovali, skrátka som sa nevedel dočkať kým skončia....takže za túto časť 2*. V priemere by som asi mal dať 3,5* ale reálne nemožem dať viac ako 3*.

02.04.2012 3 z 5

Nepřemožitelný Nepřemožitelný Stanisław Lem

Po Solaris som už neočakával, že ma LEM dokáže znovu tak strhnúť a nadchnúť. On je ale naozaj nepremožiteľný. Niet čo ďalej dodať .

02.04.2012 5 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

"Nikdo se nebude smát" a "Eduard a Bůh" ;)

27.01.2023 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Všetky ostatné v sérii už niesú stopár. Aj keď ani ten stopár už nieje to čo býval. Sprvu mal 5* neskôr už len 4*. Našťastie, že to nepokračovalo... ktovie kam by sme sa dostali.

24.07.2018 4 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Už ani neviem ako som sa k nej dostal, ale hneď po mne ju museli mať všetcia okolo mňa : ) Asi nieje viac čo dodať.

24.07.2018 5 z 5

Lučištník Lučištník Bernard Cornwell

Pútavé, uveriteľné, snáď aj historicky viac menej presné. Prvú zo série som si užil a už sa teším na druhú knihu v poradí. Jediné čo mi asi trochu prekáža je leitmotív celej série. Možno sa dalo vymyslieť aj niečo záživnejšie ako svätý Grál. Na druhú stranu možno práve pachtenie sa za takou absurditou dokresľuje celkový obraz vtedajšieho sveta.

24.07.2018 4 z 5

Svetlo kríža v tieni kríža Svetlo kríža v tieni kríža Gereon Goldmann

Na tak útlu knižočku som to čítal pomerne dlho. A nebolo to náročnosťou čítanej látky. Kedže však nemalo ísť o strhujúci román postupne som sa prepracoval až na koniec. Vôbec to neľutujem. Nie som síce zapálený kresťan, ale kniha vo mne zanechala veľmi zvláštne, príjemne pocity.

03.03.2017 4 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Nevedel som sa zbaviť pocitu, že autor nemá domyslené fungovanie svojho vlastného univerza. Vymyslel ho zaujímavo, to áno, ale určité detaily mi skrátka nesedeli. Nechcem robiť spoiler a preto nebudem uvádzať príklady, každý si ich tam nájde keď bude mať chuť. Možno sa však mýlim a všetko bude pasovať. Príbeh samotný sa čítal dobre a nenudil. Rozhodne sa pozriem aj na pokračovanie.

17.02.2016 4 z 5

Fantastický pan Lišák Fantastický pan Lišák Roald Dahl

Odporúčam ako výbornú a zároveň zábavnú formu výučby angličtiny pre tých ktorý sú kdesi v začiatkoch. Zábavný jednoduchý anglický jazyk pre deti a nie príliš dlhé. Príbeh ako taký rovnako poteší a zabaví.

26.01.2016 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Postapokalyptický námet v inom, originálnom podaní. Môj dojem je však trochu rozporuplný. Čítalo sa to dobre, ale dojmu z nedotiahnutého príbehu a nevyužitého potenciálu mi počas celej knihy nahlodával celkový pocit.

26.01.2016 3 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Pár krát som sa veľmi dobre a s chuti zasmial, par krát pristihol, že ma tá kniha dokonca naozaj baví a niekoľko krát som neveril vlastným očiam čo to za záchodovú literatúru čítam. Pustím sa do druhého dielu. Nie s nadšením ale zo zvedavosťou.

25.06.2014 4 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Nemal som porovnávať s Nórskym drevom. Nemal som to robiť. Nevedel som si však pomôcť. Neustále som ho tam hľadal. Musím priznať, že som mal celkom problém prelúskať sa cez to. Netušil som, že Murakami píše okrem Nórskeho dreva hlavne magický realizmus. S odstupom však musím dať klobúk dole. Asi sa po čase pokúsim do knihy zakusnúť opäť. Tentokrát už budem vedieť do čoho idem a nachystám sa na to.:o)

11.09.2013 4 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Trochu behávam a preto som knihu vzal do ruky ako dobrú motivačnú literatúru. To že zabije akékoľvek ilúzie o tom že behávam aspoň obstojne som však netušil. Výborné čítanie.

04.03.2013 5 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Silmarillion bola pre mňa náročná kniha na čítanie. Podarilo sa mi ju dočítať až na druhý krát, keď som po veľa rokoch čítal opätovne celú ságu. Teraz však patrí k najdôležitejším článkom v celej Tolkienovskej tvorbe. Starý zákon krížený s gréckymi bájami a povesťami v kompletne vymyslenom svete. Na to už treba mať, napísať niečo také aby to dávalo zmysel.

30.10.2012 4 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Výborne rozbehnutý príbeh nestráca na svojej kráse a pútavosti. Subjektívne je len o vlas za Spoločenstvom prsteňa.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

V rámci trilógie Pán prsteňov tá najlepšia časť

Hra o trůny 2 Hra o trůny 2 George R. R. Martin

Ak som písal ku HRA O TRUNY 1, rozpačité 3*. Teraz už plných 5*. Bolo možno chybou hodnotiť knihy oddelene, ale tak som ich čítal. Pomalší rozbeh vystriedal kolotoč udalostí a dej nabral poriadne tempo. Nik nieje dobrý, nik nieje zlý. Každý má svoje dôvody (nepochybne v jeho očiach správne a oprávnené). Čiernobiely svet je preč. Takto som si to predstavoval. Pokračujeme ďalej.

16.05.2012 5 z 5