Sofiin svět

Norský učitel Jostein Gaarder kombinací zdánlivě neatraktivních témat, jako jsou dějiny filosofie a příběh dospívání patnáctileté dívky, vytvořil knížku, která slaví mezi čtenáři neuvěřitelný úspěch; vzápětí po svém norském vydání vyšla v desítkách zemí a v roce 1995 se stala nejprodávanější knihou na světě.

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108569/big_sofiin-svet-5PA-108569.jpg 4.41327
Literatura naučná, Filozofie, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Sofies verden, 1991

Kniha Sofiin svět

ddkk
26. listopadu

Pozoruhodná kniha, kterou by mohli doporučovat i učitelé předmětu Základy společenských věd. Vstřícný a zajímavý výklad filozofie, u kterého jsem se ani já, byť už jiná cílová skupina, nenudila. Pro někoho by to možná mohl být i startovací můstek pro hlubší zájem o tento obor.

Doporučuji.

LunaL.
17. listopadu

(+ SPOILER) Přečteno kvůli čtenářské výzvě - a pro mě tahle kniha opravdu výzvou byla! Nikdy mě nenapadlo číst o filozofii, i když jsem knihu znala, sama od sebe bych ji nečetla. Určitě je skvěle napsaná, s jasnými "vysvětlivkami" filozofie. A dost mě zaujal děj dvou "světů". Určitě jsem si většinu nezapamatovala (natož kdo se k čemu hlásil), ale i tak mi dala knížka hodně.
Obdivuju všechny, co ji dokázali přečíst, aniž by jim bylo dvacet let. Pro mě to byl docela oříšek :)

pepap
16. listopadu

Kurz filozofie v dopisech a pribezich mlade Sofie. Kniha me pritahla k historii filozofie a nastartovala muj zajem o jednotlive predstavitele. Moc se tesim, az se ke knize vratim, vzdelanejsi v oboru.

Maevie
10. listopadu

Spojení beletrie a filozofické učebnice dělá ze Sofiina světa neobvyklé a netradiční dílo, které nabízí jednorázový čtenářský zážitek i možnost dlouhodobějšího studia. Přiznám se, že i já jsem se jako většina čtenářů nechala na začátku strhnout příběhem, jakmile ale došlo k rozuzlení a zároveň se filozofie přehoupla do modernější doby, bylo pro mě stále těžší se knihou prokousávat a držet v paměti všechna jména významných myslitelů.

Knihu ale nechávám na čestném místně v knihovně, teď když už mě příběh nenutí číst rychle dál, se mohu totiž v klidu pohroužit do dějin filozofie.

Kačaba79

V dospívání jsem se díky ní seznámila s filozofií. Díky výzvě jsem ji znovu četla a stále je pro mne zajímavá.

perdida

Knihu doporučuji. Myslím si, že by se každý měl v životě zamyslet nad základními existenciálními otázkami a nad smyslem života. A ten si každý musí najít sám.

...

„Existuje svět odjakživa, nebo jednou vznikl z ničeho?“

ujira

Sice nevím, kolik náctiletých, jimž je tato kniha určena po ni sáhne, ale je to velmi zajímavá učebnice o velmi složitých tématech a moc hezky napsaná. Není to ztracený čas a i v pozdním věku lze získat přehledné informace o vývoji filosofie.

helusa2

Posloucháno jako audio. Bylo to velmi zajímavé a opravdu rozsáhlé - vždyť o filozofii je za ta tisíciletí skutečně hodně co říci. Nevím, jestli bych dočetla, kdybych četla, ale takto “ušima” to je asi kniha, k jejímž kapitolám se budu ještě někdy vracet. Připadala jsem si jako na přednášce, i když jsem u toho vařila ;-)