Sofiin svět

Norský učitel Jostein Gaarder kombinací zdánlivě neatraktivních témat, jako jsou dějiny filosofie a příběh dospívání patnáctileté dívky, vytvořil knížku, která slaví mezi čtenáři neuvěřitelný úspěch; vzápětí po svém norském vydání vyšla v desítkách zemí a v roce 1995 se stala nejprodávanější knihou na světě.

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108569/sofiin-svet-5PA-108569.jpg 4.41205
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Sofies verden, 1991

Kniha Sofiin svět

Knihomolka506

Četla jsem loni. Moc se mi líbil celý příběh,  měl pointu a dost filozofických myšlenek. Sofii jsem si zamilovala. Kniha ke taky zfilmovaná a jmenuje se Max Minsky a já.

Manifest blech

Báječně čtivý přehled filozofie pro lidi každého věku.

VeruRomanská

Bohužel se přidávám ke čtenářům, kteří knihu nedočetli. I když knihy v zásadě dočítám, do této jsem se tlačila tři týdny a v půlce jsem si opravdu velice zoufala, že mě čeká ještě dalších 200 stran nudy. Nakonec jsem udělala to, co v zásadě nedělám...přeskakovala jsem, abych věděla, co bude na konci. Za mě bohužel ne.

Aeon

dostal som tuto knihu darom, som velky fanusik filozofie ale tato kniha mi jednoducho nesadla. nemam rad rozpravky a ta forma ma odradila, nedokazal som ju docitat. skoncil som dakde v stvrtine a radsej som sa vrhol na "suchu" filozofiu, v tej som viac ako vo vode

Aprilek

Zajímavá, poučná kniha, která nutí člověka se zamyslet......nad vším

sinamona

Prvni rok na vysoke a hodiny filozofie, cteni do tramvaje, rozvoj slovni zasoby, velmi obohacujici kniha.

SalParadise

Ide o naozaj obohacujúcu knihu po formálnej aj obsahovej stránke. Reč, napriek tomu, že sa zaoberá najzákladnejšími existenčnými otázkami je civilná, uvoľnená. Príbeh je originálny, srdečný, bodrý, zo všedného života plný nevšedných javov. Oceňujem ako autor formu knihy odkázal na jej obsah tým, že proces písania knihy je akousi filozofickou tézou o bytí a nebytí. Nehovoriaci o tom, že ide o skutočne relevantný súhrn dejín filozofie. Veľmi chytré.

TetaLik

Dostala jsem omylem knihu Sofiin svět,kterou jsem si vůbec neobjednala a vůbec se mi nelíbila ilustrace na přední straně. Byla jsem dost naštvaná a tak jsem se podívala na komentáře na této stránce. Byla jsem v šoku, že ta kniha má vynikající komentáře. Knihu jsem přečetla a je fakt dobrá. Doporučuji, aby si ji každý přečetl. Chtěla bych poděkovat všem co napsaly tak hezké komentáře. Lekce pro mě Nesoudit knihu dle ilustrace!!!

Všechny malé zázraky
Všechny malé zázraky