*Pájuše* *Pájuše* komentáře u knih

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Knihu jsem četla strašně dlouho. Ne proto, že by byla tak špatná, ale protože jsem se nemohla odhodlat dočíst posledních sto stránek. Jakmile jsem se do ní pustila, už jsem jí nedala z ruky.
Celé vyvrcholení mi vzalo dech, ačkoliv na začátku knihy jsem si říkala, že je to fantasmagorie na druhou. Navíc měli až neskutečné štěstí, které mi přišlo vzhledem k době a ději tak neuvěřitelné, že jsem se několikrát musela znechuceně ušklíbat.
Závěr knihy převrátil ty znechucený úšklebky v prach. Díky tomu konci jsem se rozhodla dát knize 4 hvězdičky místo tří. Vystavět příběh na fotografiích mi i tak přijde dost bizarní. Horko těžko to můžu pokládat za vrchol kvality, nicméně tenhle díl byl lepší než předcházející.

27.11.2015 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Po přečtení anotace jsem se nemohla dočkat, jaký příběh si autorka vymyslí pro Červenou karkulku. A byla to jízda! Tohle dílko musím hodnotit jako zatím nejlepší dílo téhle série. Ačkoliv Popelka je mi bližší, než Červená karkulka, tahle kniha má něco do sebe.
Jistě, kostra příběhu zůstala nezměněná, ale příběh je sám o sobě originálnější, než samotná pohádka! Neskutečně jsem si ho užila. Ale pokračující příběh Cinder, který se odehrával paralelně se Scarlet, mi tady trošku překážel. Ačkoliv jsem ráda, že Cinder se pomalu propracovává ve "šťastně až navěky", tady pro mě byly ty vsuvky s ní rušivým elementem, které mě vyrušovaly u úchvatné, napínavé, jiskřením nabité, dech beroucí jízdě.
Tenhle díl se mi nesmazatelně vryl do paměti a do srdce! Příběh Scarlet prostě vede!! :-D

03.10.2015 5 z 5

Hodná holka Hodná holka Mary Kubica

Když jsem si knihu půjčovala v knihovně, měla jsem z ní smíšené pocity. Thrillery, horory a detektivky… to je mimo mou filmovou i knižní mísu. Ale chtěla jsem vyzkoušet něco nového, tak proč si nevzít horkou novinku, která se na pultech knihkupectví ještě nestačila pořádně zabydlet?
Podle anotace jsem tak nějak předpokládala, že to bude vyprávět Mia. Místo toho je to hned ze tří pohledů a Mie nepatří žádný. Tři pohledy, které se dělí na předtím a potom. To střídání postav mi ze začátku dělalo pěknou paseku a nemohla jsem se do příběhu „zakousnout“. Chvilku trvalo, než jsem si na to zvykla a pak… jsem si uvědomila, že to knize ve výsledku na kvalitě nijak neubralo. Právě naopak. Střídání postav dotvářelo právě tu dramatičnost a udržovalo vás to v neustálém napětí – v přeneseném i doslovném významu!
Nejvíc jsem si ale užívala pasáže Colina. Proto mě tak překvapil konec – epilog. Vlastně by to měl být prolog. Ten, kdo knihu četl, ví, co tím myslím. Nic netušící čtenář však bude na konci pořádně překvapen. Já byla přímo šokovaná. Můj mozek po přečtení epilogu totiž vyplodil jen: „Cože to…?!“ Ale pak jsem prozřela, pochopila, proč se vypravěčské role zhostili všichni ostatní, jen ne Mia.
* SPOILER *
Jak se na začátku knihy Mia dívala na Colina, který ji vyhrožoval pistolí, s naprostým klidem a nebyla vůbec překvapená...
* KONEC SPOILERU *
Všechno, co se v knize stane, každá maličkost, je jako puzzle, které teprve až na konci knihy zapadne přesně na své místo. Autorka to má vskutku promyšlené do těch nejmenších detailů a proto číst tuto knihu je skutečný zážitek. :-)

10.09.2015 4 z 5

Nenasytná Nenasytná Meg Cabot

Meg Cabot patří mezi mé oblíbené autorky, nicméně s touhle knihou se mi netrefila ani do chuti, natož do vkusu. Příběhů o Draculovi je bezpočet, ale tohle zpracování se mi líbilo snad nejmíň. Námět je jistě zajímavý, ale rozhodně bych tam plácla nějakého jiného upíra a ne toho, kterého proslavil Bram Stoker.

30.07.2015 2 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Krásná oddechovka... místy naivní, žádné drama, jak jsem u YA knih zvyklá, každopádně stojí za přečtení. Navíc je to slaboučká knížka s dobře zpracovaným námětem - originální. :-)

13.07.2015 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

K dílu jsem se dostala víceméně z donucení a to kvůli maturitě. Ale vůbec, absolutně vůbec nelituji času, který jsem u knihy strávila. Jakmile jsem se začetla, nemohla jsem se odtrhnout!
Kniha je vystavěná na paradoxech a o to ji činí zajímavější. Rozhodně je to dílo, které otřese vaším světem. Mým tedy otřáslo. Hodně! Musím říct, že na 19. století měl Wilde opravdu smysl pro realitu. Jeho dílo je nadčasové. Sarkasmus a ironii používá s lehkostí, kterou v dnešní době málo který autor chápe a dokáže ocenit.

TEAM lord Harry! :D
"Muž se žení, protože je znuděn, žena se vdává, protože je zvědavá. Oba se zklamou."

Co se týče Doriana - jeho postava byla dokonale propracovaná. Ta transformace z nevinného hošíka, který si neuvědomuje svoji krásu, na takříkajíc ďábla, který požívá světské radosti života... Bylo to tak naturalisticky podané, že vám běhal mráz po zádech. Kniha byla od začátku do konce nasáklá atmosférou tamního života. Při čtení jsem měla pocit, jako bych byla součástí nejen příběhu, ale i té doby, což se mi zatím u žádné knihy nestalo.
Nyní chápu, proč jsou tato díla nazývána klasickou literaturou. :-) Je v nich hloubka, která dnešní díla postrádají. Čeština je tak krásný jazyk a toto dílo to jen podtrhuje.
Každopádně - Oscare Wilde, děkuji, že jste se chopil pera. :-)

02.07.2015 5 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Je sice pravda, že jsem od knihy čekala pořádnou duchařinu a tu jsem nedostala, nicméně jsem se u ní nenudila. Což je u knih s tímhle žánrem velké plus. :-) Příběh je originální, ale tohle je spíš detektivní román říznutý kapkou fantasy.
Nemůžu říct, že bych z knížky byla vyloženě zklamaná. Bavila jsem se u ní a kniha se četla skoro sama, ale jedna věc mě fakt štvala. Nechápala jsem Charleyino chování - tu její věčnou "nažhavenost" - pro Reyese, kterého viděla před 12 lety ještě jako teenager a když zaznělo jeho jméno roztopila se jako kostka ledu hozená do vroucího šálku čaje. Upřímně, přišlo mi to trošku přitažené za vlasy. A to nebyla jediná věc, která mi tak připadala. Dokonce i některé postavy se vymykaly slovu "normální". Souhlasím s ostatními, že těch postav tam bylo zbytečně moc, za což strhám další hvězdu dolů.
Kniha se četla dobře. Takové odlehčené, nenáročné čtení. Na deštivé dny jak dělaná, kdo ale chce pořádnou porci hemžících se průsvitných postav, v téhle knize je nehledejte. To raději sáhněte po sérii Mediátor. ;-)

03.05.2015 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Upřímně, bála jsem se do knihy pustit. Ne kvůli tomu, jak je tu vychvalovaná, ale spíš kvůli milostnému trojúhelníku, který jako by číhá v každé knize pro náctileté. A tyhle knihy mě tak akorát vždycky dokážou znechutit nebo naštvat. V nejhorším případě oboje.
No... asi do víc jak poloviny knihy jsem byla nadšená. Kniha se četla prakticky sama, byla poutavá a příběh nepostrádal originalitu. Chvilkami jsem měla pocit, že čtu Hunger Games v pohádkovém vydání, ale i tenhle pocit mě brzy přešel. ;-) Americu jsem si oblíbila. Je opravdu inteligentní a žádná fiflena, která si hraje na něco, co není. Milovala jsem ten pomalý přerod jejich citů k princi. Nebylo to nijak náhlé... prostě to šlo svou přirozenou cestou. Jenže pak přišel konec a začalo se to kazit. * SPOILER * Objevil se Aspen a America se zbláznila. Přesně toho, čeho jsem se nejvíc obávala. Jenže nejhorší na tom bylo, že jsem vůbec nečekala, že ON se objeví na scéně! Kvůli tomuhle se docela bojím začíst se do dalšího dílu. :-( * KONEC SPOILERU *
Nicméně, knihu hodnotím pozitivně. Je to oddechové čtení. Kdo miluje pohádky, jistě si přijde na své. Co musím ale vyzdvihnout je celkově přirozenost, s jakou se kniha četla. Opravdu je to kniha, která si na nic nehraje a má v sobě obrovský potenciál. Co mě ale trochu udivilo i zklamalo byly útoky těch Rebelů. Vlastně jsem se pořádně ani nedozvěděla, o co jim vlastně jde. A trochu jsem zde postrádala i vysvětlení toho, jak se to post-apo vlastně stalo.
Sice nevím, jestli se do dalších dílů budu pouštět, ale musím si - kdyby se to stalo - ten plný počet hvězd nechat pro ně. ;-)

16.02.2015 3 z 5

Dvojí kousnutí Dvojí kousnutí Chloe Neill

Kniha byla ve směs skvělá, poutavá a čtivá. Děj rychle utíkal a než jste se nadáli, byl konec. Ale pořád Merit nechápu. Nerozumím ji, ani jejím myšlenkovým pochodům. V tomhle díle mi přišla daleko víc jako nevyrovnaná osobnost. I když ji to protentokrát - a s nechutí - odpouštím, vzhledem k tomu, co se stalo mezi ní a jejím Mistrem. :-/ Ale i tak mě to nehorázně vytáčí.
Celá tahle série mi přijde krapet přitažená za vlasy. Autorka zdá se dokáže psát obstojně, ale aby z knihy dokázala vyždímat maximum... to neumí. Celkově si myslím, že Merit neměla být hned na začátku série dán tak důležitý post, když je nová a všechno se teprve učí.
Na sérii Kate Daniels to rozhodně nemá, ale zase má větší potenciál, než série od Keri Arthur. Takový zlatý střed... Nepatří ani k nejlepším sériím, co jsem četla, ale ani k nejhorším. :-)

01.02.2015 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

*SPOILER* Proč v každé jeho knize musí někdo umřít?! *KONEC SPOILERU*
Celkem mě štvalo - a to i v Hvězdy nám nepřály - že náctiletí tu mají myšlení dospělých. Jako by psal o nějakých vyspělých lidech na jiné planetě nebo v jiném době. Autor by se měl rozhodnout, jestli chce psát pro dospělé nebo pro mládež a tomu přizpůsobit jejich myšlení.
Co se týče děje... zhodnotila bych to slovy: o ničem(!) Chtěla jsem knize dát šanci, opravdu chtěla, ale jakmile jsem přečetla první kapitolu - Den poté - knihu jsem okamžitě zaklapla, znechuceně odložila a obávám se, že se k ní vracet ani v budoucnu nebudu.

06.11.2014 2 z 5

Beladona Beladona Adalyn Grace

(SPOILER) Je docela paradox, že mě "smrt" v letošní čtenářské výzvě jaksi doprovází a neopouští, protože toto je již několikátá kniha s tématem Smrti jako takové. :D
Přiznávám, že nejsem cílová skupina této knihy, natož její fanoušek, je mi ale jasné, že si u mladších čtenářů svoje kouzlo najde. Akorát to omezení "VĚK 15+" bych dala na titulní stránku, ne na konec.
Celkově mi přijde kniha dost nadhodnocená. Očekávala jsem gotický román šmrcnutý tajemnem, ale dostala jsem duchy, které se kolem hlavní hrdinky jen rojí, protože ze záhadných důvodů kolem ní všichni umírají. Ačkoliv první třetina knihy mě docela bavila, myslela jsem si totiž, že kniha má potenciál, ale ten jaksi s přibývajícími přečtenými stránkami vyprchal a stala se z toho tuctová YA jak vyšitá.
Signa je prostě zvláštní postava. Není ani dobrá, ani špatná. Nesnědla všechnu moudrost světa, jen se snažila přežít ve světě falešných úsměvů a šťavnatých klepů. Ta"detektivní" část mi přišla krapet kostrbatě napsaná. Respektive, jak se tomu všemu snažila Signa přijít na kloub. Přišla jsem si ochuzená o tu část, kdy napjatě čtete stránku za stránkou a tajíte dech, před tím než BUM a je to tu, tohle je to velké finále... No, tohle bylo pro mě fiasko. Romantická linka nebyla jen jedna, ale hned dvě a mě neskutečně iritovalo, že chvilku je s jedním a je pro ni vším a chvilku je s druhým a na prvního úplně zapomene. Oslovení "ptáčátko" se k ní hodilo - byla jako přelétavý pták!
Celkově mě pobavil paradox samotného Smrtonoše. Signa ho požádala o to, aby její sestřenici ušetřil a on místo toho kvůli ní zabil někoho jiného, přesto jí řekl, že tohle už po něm nemá chtít. Když se však podíváme na sérii záhadných úmrtí kolem Signiných opatrovníků - to je jako v pořádku, že je zabil, i když jejich čas ještě nenadešel? Jako cituji z knihy: "Vyvolala jsi ve mně mé nejhorší stránky a já se začal mstít těm, kdo s tebou špatně zacházeli..." Trochu pokrytecké. Trochu hodně.
A máme tady konec - finální padouch mě malinko zaskočil. Nečekala jsem ho. Měla jsem podezření úplně na jinou osobu od samotného začátku, ale nakonec se ukázalo, že on není on, ale On (kdo četl, pochopí) a padouch byl, no, nabízí se sociopat. Ale jak se to zpívá v jedné pohádce: "Dobro našlo cestu, zlo neušlo trestu..."
BTW: Docela mě mrzí, že nebylo nijak vysvětleno, proč vlastně její rodiče zemřeli, když byla Signa ještě malinká. Kdo je vlastně otrávil? A proč i služebnictvo a lidi na bálu? Škoda.

26.05.2024 2 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Paskvil obludných rozměrů! Slátatina na entou!! Vhodné na podpal!!!
První díl této série odstartoval pro mě dobře našlápnutou fantasy/romantiku. Ale s tímto dílem si připadám jak ve vesmírné odysee, která nemá konce. Předně mi přijde, že je tam čím dál tím více postav a přistihla jsem se, že jsem v dialozích spatřovala jinou postavu, než tu, která dialog vedla. Jako kdyby autorka už nedokázala přijít s něčím lepším a vykrádala vlastnosti všech postav v knize. Také natahuje díly, nejen co do počtu stran, ale i co do ne-obsahu. Děj se posouvá jen skrz dialogy. Hlavní hrdinové od prvního dílu přestaly mít svoje charakteristické vlastnosti - z Case se stalo poslušné štěňátko, který ňafá, ale nekouše a z Poppy je čím dál tím dokonalejší a božštější postava EVER, které kazí akorát její drobná vada na kráse - a ani nepomáhá, že autorka do toho zamotává čím dál víc složitostí a nic pořádně nevysvětlí(!) - potřebovala bych si udělat nějakou myšlenkovou mapu a nejlépe i s rodokmenem, abych věděla, kdo je to Nyktos a kdo Nektas, kdo je to viktor a kdo vikter, kdo je to Malic a kdo Malec! Jednoduše řečeno - brodíte se v bažině neznalosti/zamotanosti a do toho všeho vám autorka ještě přihazuje další spletitosti, které vás tak akorát stahují ke dnu. Za mě nejhorší díl! A po dočtení kapitole 44(?!) jsem se rozhodla celou série poslat k šípku! To mělo být jako co? Jestli chtěla autorka do knihy vnést více magičnosti a jedinečnosti, tak z tohoto trojtetu udělala leda tak pornoherce a degradovala celou knihu do škatulky "porno časopis". Upřímně, pokud tímto krmíme "new adult", začínám si říkat, že svému dítěti raději dám do ruky Kámasútru.
Nemůžu doporučit. Už přestávám být tato věková kategorie, ale přesto některé knihy z této škatulky mají hloubku a cit. Což o této knize rozhodně neplatí. A opravdu nechápu, jak se knihy tohoto žánru dostávají mezi mládež. Sama sebe se ptám - co jim to má přinést?

16.05.2024 odpad!

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Dala jsem si trochu prostor, abych si srovnala myšlenky a nesnažila se knihu hodnotit jen proto, že je to Zapata. Ona píše fakt dobře, její knihy mám ráda, opravdu že jo, i když se mě některá dotkne méně, jiná víc, pořád má autorka co nabídnout. Jenže tahle kniha je... není vyloženě zklamání. Těšila jsem se na ni, ale... Ale... Zac byl pro mě divný patron, jeho myšlenkový pochody bych si chtěla přečíst, pak bych možná pochopila, proč se choval, jak se choval. A Bianca byla, ach jo... to její neustálé omílání o tom, jak ho jako teenager milovala a jak se přes to přenesla (nejen tu lásku, ale i to, že se deset let neviděli)... tohle slovní slovní spojení se objevuje každou jednu stránku, každou jednotlivou kapitolu, prakticky až do konce. Chtěla jsem si frustrací trhat vlasy, ale řekla jsem si, že na starý kolena budu šedivá a ne plešatá. Na dlouhou dobu jsem knihu odložila a pokaždé, když jsem se k ní chtěla vrátit, jsem si raději našla bohulibější činnosti. Tohle maniodepresivní chování hl. hrdinky mě tak strašně štvalo, že když jsem to dočetla, přišla jsem si spíš vyšťavená, než nabitá energií. Pardon, ale to drama kolem toho, že se odcizili mi přišlo jako vyumělkovaná telenovela (o ho... o bobku). A jako třešnička na dortu toho všeho - to slow-burn bylo opravdu k smíchu, na posledních třiceti čtyřiceti stránkách dojde k rozuzlení jejich vztahu a dojde i na sex. Tak nějak mi to přišlo jako smutné zakončení knihy, než vyvrcholení celé zápletky. Škoda. Ke knize se vracet již nebudu.

07.02.2024 2 z 5

Sladká nevědomost Sladká nevědomost Danielle Lori

(SPOILER) Tohle nebylo utrpení, tohle byl očistec! Opravdu že jo. Předně anotace je výsměchem už v první větě "Ona je z hloubi duše romantička..." Ty kokos, a já jsem Královna ze Sáby! :D
Tolik knih s touto tématikou jsem u nás neviděla. Četla jsem akorát Bavettovi, ale přišlo mi to tisíckrát lepší, než tohle! Ani nevím, proč ve "sladké Abelliové" viděli sladkou? Jako kvůli její dokonalé postavě, dokonalým úsměvům, dokonalé poslušnosti? No nevím, na to, že byla členkou mafie mi přišla moc dětinská, moc jednoduchá, moc, no vlastně nijaká. Neměla podle mě jeden jediný kladný povahový rys. Taková skleníková květinka, která si na mafiánskou princeznu hraje.
A o Nicolase, který tomu všemu dělal principála, bych si neopřela ani kolo - diktátor, egoistický vůl, velký šéf mafie, který může mít všechno, ale tak nějak jsem mu ty jeho macho-kydy nepapala. Ohánět pistolkou se umí i malé dítě.
Akce žádná - krom jedné kulce v hlavě a super střílečce v restauraci - je kniha plná vycpávkové vaty. Jak to funguje v mafii se nedozvíte ani na poslední stránce, romantika jaksi nucená, dialogy směšné a to toužení a vzdychání a tuna myšlenkových pochodů mě už po sto stránkách přestala bavit. Hodnotím to jednou hvězdou jen protože mě to ze začátku bavilo. Pak se z toho stala spíš telenovela k smíchu, než komplexní příběh o mafii šmrcnutý zakázanou láskou, který jsem tak trochu očekávala.

20.05.2023 1 z 5

Divoký symbol Divoký symbol Patricia Briggs

(SPOILER) Co ke knize dodat? Název je vážně sympatický, ale obsah je jeden velký paskvil. Autorka střídá několik pohledů - krom hlavních hrdinů. Do toho není ani pořádně vysvětleno, co se tam vlastně stalo před těmi x-lety - jen že se něco stalo - ani proč a jak. Ach jo... A to jsem myslela, že zde konečně dojde k rozuzlení toho záhadného/divného vztahu mezi Leah a Branem. A ono nic... Těšila jsem se zkrátka na něco, ne že "teď ti to vysvětlím a čtenáři domysli si sám". Něco mi prostě na této série nesedí. Série s Mercy a Adamem je smysluplnější, barvitější, napínavější a mohla bych pokračovat dále.
ALE! Konec tohoto dílů mi dal naději, že to bude mnohem zajímavější v dalších dílech! A to je také důvod, proč jsem dala o jednu hvězdu více.

18.01.2023 4 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Knihu jsem dostala na Vánoce, ale nijak silně mě to k ní netáhlo. Teď toho lituji. Kniha mě velmi rychle vtáhla do děje, akorát mi přišlo několik věcí strašně chaotických. Především myšlenky hlavní hrdinky, místy i děj. Občas jsem měla pocit, že se motala v kruzích a nemohla najít cestu ven. Hawke byl velmi sympatický, akorát konec mi jaksi nešel na rozum - tak nenávidí ho nebo ne? Od té stáje to jaksi už ztratilo svůj půvab. Vůbec jsem ten zvrat nepochopila (po tom bodnutí). Těžko říct, jestli jsem zrovna neměla náladu snažit se nad tím zamyslet nebo jestli jsem opravdu tak natvrdlá, ale za ten konec strhávám hvězdu dolů. Nepřišlo mi to adekvátní vzhledem k tomu, v jakém duchu se příběh nesl.

05.06.2022 4 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Toto je kniha mého dětství. Toto je kniha, která mě dovedla k lásce ke světa fantasy. Díky ní jsem objevila, že svoje dětské sny si dokážu splnit jedině přes vymyšlené světy, když už mi to realita neumožnila. Jsem ráda, že jsem se k ní po tolika letech vrátila. Člověk díky těmto knihám zjišťuje, jak moc se změnil. Jak vyspěl. Díky letošní čtenářské výzvě jsem se dostala k re-readingu knihy, kterou jsem jako dítě milovala. Jako dospělá ji sice nedokážu již tolik ocenit (kvalitativně), nicméně ten pocit, kdy v rukou držíte něco, co Vám otevřelo nový svět - heuréka - ve mě zůstal a proto si knihy velice vážím.

05.05.2022 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Myslím, že u Shustermana by mi nevadilo číst i nákupní seznam. :D Ale teď ke knize samotné. Fenomenální zakončení série! Velmi sofistikovaný a distingovaný román. Stále se ale sama sebe ptám, jestli nálepka pro děti a mládež je v tomto případě vhodná. Nejen kvůli samotným autorovým myšlenkám, ale i náročnosti tématu. Ve spojitosti s touto sérií mě napadají jen samé superlativy - ačkoliv pár much to taky mělo. Především konec mi přišel strašně uspěchaný. Tak nějak jsem očekávala velkolepý závěr a... no, on byl, akorát trochu jiný, než jsem předpokládala (tedy u některých postav jsem se ve výpočtech nesekla, ale u jiných jsem hledala bradu až na zemi! No jo, nejsem hold Nimus). Jsem z této série nadšená, jen jsem od autora čekala... no, řekněme méně futuristický konec (hlavně u Citry). I přesto doporučuji!

21.01.2022 5 z 5

Leo Leo Mia Sheridan

(SPOILER) Nemám slov. Neuvěřitelný děj s neuvěřitelnými postavami. Bohužel ne v tom dobrém slova smyslu. Autorka měla v hlavně asi tak...? Hm, pět mozkových buněk, když tohle psala? Nedokážu si totiž představit, proč se tohle a především jak - JAK! - se tohle mohlo dostat na papír! Dobře, autorka chce řešit vážná témata. Drogy, alkohol, zneužívání... dala bych jí za to palec nahoru, jen kdyby alespoň ty postavy byly uvěřitelné. Není uvěřitelná ani jedna jediná postava. Ani ty hlavní, natož ty vedlejší. Když by Vás někdo jako děcko zneužíval, těžko byste se dali do řeči s týpkem, který Vás týdny sleduje, vybudovali si s ním hned přátelský vztah po druhém setkání a během týdne se prakticky nastěhovali do jeho firemního bytu. Mno... Myslím, že moje hodnocení je víc než dostačující.

10.12.2021 odpad!

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Velmi naivní příběh, který se však rychle četl. Ačkoliv mám k tomu hodně výhrad, děj knihy naladil mého ducha konečně na Vánoce.

05.12.2021 2 z 5