Páájinka Páájinka komentáře u knih

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Zajímavý pohled do života naší hvězdy.

16.10.2018 3 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Moc pěkná kniha

13.10.2018 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Vzala jsem ji v knihovně proto, že jsem o ní hodně slyšela. Přečetla jsem jí za pár hodin. Zajímavý pohled očima zvířete. Člověk by se měl nad sebou zamyslet.

11.10.2018 3 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Kniha byla hodně náročná na čtení. Dlouho jsem se na ní chystala a jsem ráda, že ji mám přečtenou. Je to zajímavý příběh.

10.10.2018 4 z 5

Jantarové dědictví Jantarové dědictví Heidi Rehn

Pěkná kniha ale opravdu nejslabší díl

01.10.2018

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Super román. Ty předlouhé dopisy. Rozhovory mezi mužem a ženou. Nechtěla bych žít v té době, ale je krásné o ni číst

23.09.2018 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Temný román plný psychopatů. Četl se mi ale dobře, jen jsem měla trochu divoké sny.

16.09.2018

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Velice čtivá kniha. Ze začátku romantická, potom smutná. Silný příběh.

13.09.2018 5 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Zajímavá a poučná knížka.

10.09.2018 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Moc pěkná kniha. Pohádka o Popelce a o tom, jak všechno dobře skončí :-)

26.08.2018 5 z 5

Sonáta pro Pavlu Sonáta pro Pavlu Jarmila Dědková

Tato kniha je hrozně napsaná. Je to jak kdyby šestnáctileté holce bylo nejmíň 50. V roce 1999 kniha vyšla, ale podle chování mladých mi přišlo, že je to ze 30. let :-(

24.08.2018 odpad!

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Kniha se mi líbila. Sice občas přitažené za vlasy, ale oddychovka.

14.08.2018 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásná knížka. Ještě lepší než film.

09.08.2018 5 z 5

Leonardo da Vinci - Úsměv Mony Lisy Leonardo da Vinci - Úsměv Mony Lisy Veronika Válková

Knížka se mi moc líbila. Mám ráda historii a knížky od V. Válkové jsou čtivé, milé a dokáží vtáhnout do děje.

21.03.2018 5 z 5

Opuštěná panenka Opuštěná panenka Josef Bor

Perfektní kniha. Skvěle napsáno. Změna konkrétního člověka v číslo a zase zpět. Popsané rozdíly mezi ghettem a koncentračním táborem. Velice dobře vykresleny některé postavy, ne každý SS je ten zlý a ne každý žid byl ten hodný.

24.12.2017

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Nechtěla bych být trojčetem ani za nic. A už vůbec ne tím samotným. Knížka byla čtivá.

14.10.2017

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Napínavé, rychlý spád. Super nápad a zajímavý děj.

24.09.2017 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Výborná kniha. Miluju Madleine :-) a ten její humor. Líbilo se mi, jak řešili šikanu a nakonec přišli na to, kdo to byl. Je to čtivé.

25.08.2017

Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Veronika Válková

Výborná kniha pro děti a mládež. Není zaměřená na počty mrtvých, ale o příběh skutečných dětí v terezínském ghettu. Dojemný příběh, který vás donutí se zamyslet nad tím, že si žijeme jak "prasata v žitě" a pořád remcáme nad nespravedlnostmi života....(myslím i sebe). Potom si přečtete o velkých snech dospívajícího chlapce, který byl nesmírně nadaný a zlikvidován pro nějaké smyšlené zákony o nadřazené rase. Ach jo.

27.07.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Pěkná kniha, ale na Dívku ve vlaku to nemá.

23.07.2017