Páájinka Páájinka komentáře u knih

Josef Mašín: Cesta, která nikdy neskončila Josef Mašín: Cesta, která nikdy neskončila Vladimír Mertlík

Kniha se velmi dobře četla. Příběh rodiny Mašínů je dobře znám. Jsem ráda, že jsem četla všechny ty ofocene dokumenty z archivu bezpečnostních služeb. Mašínovi byli silní kluci, jinak by to všechno nebyli schopni zvládnout. Měli v sobě hodně ze svého otce. Myslím si, že i když hodně lidí je považuje za vrahy, méně potom za hrdiny, tak že jejich hodnocení není ani jedno. Čím víc knih o nich, o komunistech mám přečteno, tím víc je to pro mě těžší odsuzovat. Samozřejmě vražda je vražda. Ale souhlasím i s tím, čím se provinil jejich strýc, jejich matka, sestra, rodiny, které komunisté likvidovali? Vražda, která je podle mě nepřijatelná, je podříznutí svázaného člověka Ctiradem Mašínem. V sebeobraně je to pochopitelné, ale i tak sporné, když je přepadli a kradli peníze. Určitě ale kniha stojí za přečtení. Josef Mašín měl zajímavý život, který by za komunistů určitě nezažil.

15.02.2024 5 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Moc pěkné psané. Dojemný příběh.

26.01.2024 5 z 5

Světlo v temnotách Světlo v temnotách Sharon Cameron

Úžasná kniha. Stefi byla anděl.

04.11.2023 5 z 5

Mezi Indiány: dcera náčelníkova Mezi Indiány: dcera náčelníkova Veronika Válková

Úžasná kniha. Nejlepší ze série.

05.09.2023 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Tahle kniha se mi moc líbila. Bylo to všechno tak propracované. Určitě od autorky budí číst další.

20.08.2023 5 z 5

Zbožňuju Paříž Zbožňuju Paříž Lindsey Kelk

Jako oddechovka na prázdniny dobrý. Jdu na další díl.

06.07.2023 3 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Od Kinga nečtu horory, ale to, co jsem četla bylo vždy úžasně propracované. Monolog úžasné. Je to opravdu king.

15.06.2023 5 z 5

Fiorella a dům ztracených duší Fiorella a dům ztracených duší Vlastimil Vondruška

Nakonec se mi kniha líbila.

29.05.2023 4 z 5

Žena s modrou hviezdou Žena s modrou hviezdou Pam Jenoff

Moc pěkná knížka. Nechápu, jak někdo mohl přežít za tak těžkých okolností. Silný příběh.

28.05.2023 5 z 5

No, tak to je záhada...hrůza, která se opravdu stala a už se nikdy nevyřeší. Nápadu je mnoho. Jeden lepší než druhý. Kniha se ale velmi dobře četla.

30.03.2023 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Opět bezvadná knížka.

25.03.2023 5 z 5

Kolíne, Kolíne ... stálo to za to Kolíne, Kolíne ... stálo to za to Radovan Dršata

Krásná kniha. Vzpomínky na taťku a na normalizaci. O to lepší když člověk ví, kde se vše odehrálo.

20.03.2023 5 z 5

Lucemburkové na českém trůně I. - České země v letech 1310–1378 Lucemburkové na českém trůně I. - České země v letech 1310–1378 Jaroslav Čechura

Knížka byla zajímavá, ráda bych se dozvěděla o určitých věcech ještě víc informací. Budu číst i druhý díl.

10.03.2023 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Od žádné její knihy se nedokážu odtrhnout, je to ze života a to ne baví

01.03.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Knížka se četla rychle. Autor přesně vystihl situaci v poválečné době.

20.01.2023 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Další perfektní díl. A Kim ani nebyla protivná.

06.01.2023 5 z 5

Lucemburkové Lucemburkové Jan Bauer

Čtivé, zajímavé a záživné.

04.01.2023 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Byla to úžasná kniha. To jsem vážně nečekala.

02.01.2023 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

No tak tohle byla jízda. Všem doporučuji. Skvělá autorka. Skvělý příběh, ale hodně smutný.

30.12.2022 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Dokonalé stopy se moc dobře četly. Zase niva série, kterou budu číst.

29.12.2022 5 z 5