Jantarové dědictví

Podzim 1662 Ve víru königsberského povstání se dcera bývalé ranhojičky Magdaleny, Carlotta, znovu setká se svou první láskou Mathiasem. Jako důstojník kurfiřtské armády patří k obléhatelům města. Jejich vztah tedy nestojí pod šťastnou hvězdou. Když se politická situace v Königsbergu vyostří, upadnou Carlotta a její matka do podezření, že prozradily obléhatelům důležitá tajemství. Nezbývá jim proto nic jiného než utéct z města… Závěrečný díl trilogie: Vojenská felčarka – Čarodějnické zlato – Jantarové dědictví...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/345770/jantarove-dedictvi-2Sz-345770.jpg 3.910

Třicetiletá válka 3.

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno · Knižní klub

Bernsteinerbe · 2012

Kniha Jantarové dědictví

milena8281

První polovina knihy mě moc nebavila, až později dostal příběh spád. Prostě tomu chyběl Mathias :) . Asi by bylo lepší nečíst knihy hned za sebou, ale s malými pauzami. Každopádně mi při čtení vrtalo hlavou, kde že se ten Königsberg nachází, neseděla mi "mapa" Německa. Takže jsem si po přečtení našla nějaké informace a rozšířila si obzory. Velmi zajímavé informace.
Celkově hodnotím celou sérii pozitivně, námět je velmi zajímavý a mě to bavilo. Zároveň jsem se dozvěděla i spoustu nových informací o době a geografii.

Páájinka
01.10.2018

Pěkná kniha ale opravdu nejslabší díl

jindrusa
31.12.2017

Sice o něco slabší než předchozí díly, ale přesto se líbilo.

milunka21
22.10.2017

Slabší než předchozí, ale perfektní zakončení.

zuzana2599
14.10.2017

Dočetla jsem poslední stránky trilogie, kdy se završí osudy felčarky Magdaleny a její dcery Carlotty. Tento třetí díl již sleduje osudy mladé Carlotty a jejího milého medikuse Christopha Keplera, ale i Magdalena je stále součástí příběhu.
Román jsem přečetla poměrně rychle, předchozí dva díly byly trošku akčnější a snad se mi líbily trošku víc, ale celou trilogii hodnotím pozitivně a posílám za ni autorce pět hvězdiček :-)

historické romány Německo 17. století třicetiletá válka (1618-1648)

Heidi Rehn
německá, 1966