Páájinka Páájinka komentáře u knih

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Tady nemáte hledat rozdíly ani stejnosti. Je to první vydaný deník, který byl napsán židovskou dívkou, která nepřežila. Jiný snad ani není (ale to s určitostí nevím). Není to to samé jako paměti přeživších. Je to unikát. Každopádně v deníku vidíme, že i za nelehkých dob jsou puberťáci pořád stejní. A to je DOBŘE. Lidé se přizpůsobují podmínkám, dokáží se radovat i truchlit v nelehkých situacích. Pro mě je to úžasná kniha, konečně ji mám doma. A je podle mě jedno, jestli je to Čech, Žid, muslim nebo Američan, pořád je to stěžující si puberťák. Všichni jsme nakonec stejní.

27.12.2016

Ulice Temných krámků Ulice Temných krámků Patrick Modiano

Kniha byla zajímavá. Nic podobného jsem nečetla. Přesně vystižené zmatení a chaos u člověka, který ztratí paměť a prostě se nedopídí všech podrobností ze svého života. Vybaví se mu pár vzpomínek, ale ke svému jménu mu chybí život. Moc dobře se mi kniha četla.

24.08.2016

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Kniha je čtivě napsaná, je vidět Svěrákův rukopis. Takový jemný humor a také na zamyšlení nad obyčejným životem. Přečetla jsem ji jedním dechem.

15.08.2016

Mrazivá pomsta Mrazivá pomsta David Baldacci

Četla jsem pouze tuto knihu, předhozí kupovat nebudu, možná se k nim někdy vrátím. Nebylo to špatné, ale na Rollinse, Berryho a Browna to nemá. Tím neříkám, že se mi nelíbila, zajímavé věci, některé až nemožné. Ale dobře se četla.

13.08.2016

Přístav poslední naděje Přístav poslední naděje Jan Vyroubal

No, co k tomu dodat.... spíš než historický román, je silně romantický a v té dbě téměř nemožný....Dočetla jsem, ale od tohoto autora už nic číst nebudu. Co mě hlavně pobavilo, že krutý zeman se změnil v miliuse :-)

13.08.2016

Marťan Marťan Andy Weir

Naprostá bomba...trochu jiné než film. Vždycky si myslím, že kniha je lepší než film, ale v tomto případě, když jsem laik a o vesmíru, Marsu, NASA atd. vím pouze základní údaje, je těžké si představit věci z knihy. Kdybych předtím film neviděla, tak bych věděla prd. Jsem ale nadšená z Marka Watneyho i z jeho skvělé posádky... :-D

02.08.2016

Fajn relax, dobrá nadsázka a nadhled. Moc jsem se nasmála...

17.04.2016