P-puma- P-puma- komentáře u knih

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Skvělé čtení o lidském myšlení na českých vesnicích a kdo si myslí, že už to tak není tak se velmi plete. Jen mi u knihy vadil jazyk, který byl směsicí několika nářečí.

24.07.2020 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Celé sérii jsem se roky vyhýbala v domnění, že tohle není pro mě. Seriál na Netflixu se mi ale nevyhnul a po jeho shlédnutí jsem prostě musela začít číst (poslouchat). Jsem neuvěřitelně překvapená. Propracovaný svět a jazyky jsou v tomhle žánru samozřejmostí, ale překvapil mě přesah a odkazy v knize. Od genocidy, rasové nenávisti atd. Pokračují dal a jsem moc zvědavá co mě čeká.

13.02.2020 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Nikdynoc no překvapilo mě, že kniha je zařazena pod YA. I když ze začátku mi to přišlo jasné. Autorovo laciné užívání sprostých slov, když to nebylo nutné a prvoplanova nutnost šokovat za každou cenu. Naštěstí od toho rychle upustil. A pak už jsem si jen užívala děj, přiznám se že zaporaka jsem nečekala a bylo to překvapivé. Takže veliké plus. Jedno obrovské minus a to pro nakladatele. Hrozně moc překlepů. Čtu čtu a najednou se musím vracet protože je tam nesmyslné slovo nebo změnili skloňování, tak se musím vracet abych si upřesnila co vlastně čtu.

02.12.2019 4 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Chtěla bych mít život jako tyhle hrdinky, vše jim čirou náhodou spadne do klína :-) ale jinak pěkné letní počteníčko, autorka umí krásně popisovat přírodu :-)

08.07.2018 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Byla jsem mile překvapená.

19.11.2017 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Třetí díl nebyl tak vtipný jako předchozí, ale líbil se mi posun postavy Marie a to jak se vyvíjí popravdě konec zůstal tak otevřený, že už jsem hledala další díl a jsem zvědavá co bude dál :-)

15.02.2017 3 z 5

Co už nikdy nepřebolí Co už nikdy nepřebolí Lucy Score

Pro mě milé překvapeni. Já mám docela špatnou zkušenost, když je nějaká kniha “hitem. Už jsem se několikrát spálila. Takže jsem neměla žádná očekávání a byla mile překvapená. Kniha je pohodová, milá. Zamilovala jsem se do maloměsta a bručouna Knoxe.

26.04.2024 4 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Ja jsem tak naštvaná, jako fakt. Prvních 500 stran se nic nedělo. Jako vážně nic. Pak se dej rozhýbat a podle mě se měl logicky podle stop ubírat úplně jiným směrem. V knize naprosto chybí dinamika vztahu mezi Robin a Strikem, která dějí dodávala jiskru. A ten konec? Jako u poslední stánky jsem duet listovala jestli je fakt poslední, protože to si snad ze mě někdo děla srandu???? Měla jsem sto chuti knihu vzít a hodit do krbu

20.04.2024 1 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Na podzim ideální pohodové čtení. Staré sídlo plné tajných chodeb. Tajemná záhada závěti. Já si to užila, sedlo mi to a na podzimní chmurné dny ideální. Nic náročného.

18.10.2023 4 z 5

Vlaštovčí kopec Vlaštovčí kopec Donna Everhart

Nebylo to špatné, svou kvalitou se to ovšem ani vzdáleně nepřibližuje knize Tam kde zpívají raci. A to hlavně třetí části. Kniha byla velice čtivá a dobře se četla, ve druhá části mě i mrazilo v zádech a čekala jsem s napětím co přijde. No bohužel přišla třetí část a to už byla hrůza. Na posledních 150 ti stranách se nic nedělo. A to jako že fakt nic. Veliká škoda

23.02.2023 3 z 5

Nekonečně dlouhé odpoledne Nekonečně dlouhé odpoledne Inga Vesper

Měla jsem od knihy větší očekávání. Na zajímavosti ji dost ubírá i fakt, že když se prvně s pachatelem setkáte víte, že je to on. Strašně dlouho trvá, než se k něčemu podstatnému detektiv dobere. Doufala jsem i ve větší přesah, vzhledem k místu, době a tématům, kterými se autorka zabývá. V podstatě by kniha mohla být dalším dílem Odložených případů a příběh tak mohl zůstat v zapomnění kriminálních seriálu a o nic by jsme nepřišli.

13.04.2022 3 z 5

První pravidlo: nezamilovat se První pravidlo: nezamilovat se Felicia Kingsley

Strašně se mi líbila anotace. Miluju Filmu jako kdysi jsme UNCLE, Šifra mistra Leonarda, Mr. A Mrs. Smith. Takže po knize jsem musela sáhnout. Skvělé prostředí Orient Expres, Benátky, zápletka. Skvělé oddechové čtení a moc jsem si ho užila. Bohužel pak přišel konec a tam pro mě maštalí dva problémy: neuvěřitelná proměna Nicka a preslazeny konec až mi trnuli zuby.

18.01.2022 3 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Tohle bylo, ale fakt děsný. Uplne nesmyslná zápletka, setkání i situace.

03.05.2021 1 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Přiznám se, že vůbec nevím jak knihu ohodnotit. Příběh je krásný, líbí se mi změny vypravěčů a také příběh, který jedna z hrdinka píše a prolíná se celým příběhem. Ale měla jsem spoustu ALE...... nesnedl mi styl psaní, strašně se to vleklo a do čtení jsem se musela nutit. V části vyprávění Minky, bylo spoustu momentů u kterých mi zůstal rozum stát a do příběhu mi absolutně nesedělo. Ale nakonec kvůli zajimavým myšlenkám musím dát 4 hvězdičky. Vím, že kvůli nim mi v hlavě zůstane dlouho.

19.08.2020 4 z 5

Vox Vox Christina Dalcher

Neměla jsem od knihy žádné očekávání a nakonec mě příjemně překvapila. Hlavní hrdinka mi byla dost blízká, se svým vztekem. Rozehrane vztahove drama taky super. Ale konec byl moc rychlý jednoduchý a růžový...

23.10.2019 3 z 5

Žena v Orient expresu Žena v Orient expresu Lindsay Jayne Ashford

Kniha mě velice zajímalo. Jsem Agatinou velikou obdivovatelkou. Bohužel jsem si s autorkou a jejím stylem psaní moc nesedla a do čtení jsem se musela nutit až posledních 50 stran přineslo vzrušení napětí a očekávání. Proto ta třetí hvězda.

28.02.2018 3 z 5

Lovkyně štěstěny Lovkyně štěstěny Daisy Goodwin

Mě se kniha velice líbila. Vtahla mě do děje a nemohla se odtrhnout.... Jediná výtka je ke zdloooouuuuhavym popisum.

22.11.2017 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Byla jsem mile překvapená. Její délka mě dlouho odrazovala, ale když jsem se začetla děj utíkal velice svižně a nepustil mě. Posledních 200 stran jsem přečetla jedním dechem.

05.02.2017 4 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Pro mě velice zajmaví náhled do Afganské kultury a rozšíření povědomí o Afgánské historii a poměru. Bohužel pro mě měla kniha pomalejší tempo

09.08.2016 3 z 5

Miláčkové z metra Miláčkové z metra Kate Spencer

Přiznám se, že ke knize nemám co říct. Byla to prostě nuda, nic jiného. Žádná chemie, žádné drama, žádné napětí, žádné sympatie s postavami.

20.08.2023 2 z 5