Lovkyně štěstěny

Lovkyně štěstěny https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261285/bmid_lovkyne-stesteny-2l1-261285.jpg 4 40 13

Píše se rok 1875. Císařovna Sissi je ženou, po níž muži touží a ženy jí závidí. Je krásná, je inteligentní, může mít všechno, co si zamane. Šťastná však není. Znuděná ubíjející etiketou habsburského dvora a svým manželem Františkem Josefem, odjíždí Sissi hledat vzrušení do Anglie na lov – aby ho zde také našla v podobě kapitána Baye Middletona, o deset let mladšího muže, který se právě tajně zasnoubil s bohatou dědičkou Charlotte Bairdovou, do níž je upřímně zamilován. Nyní však může ztratit všechno kvůli ženě, o níž ví, že nikdy nebude doopravdy jeho. Vzájemná přitažlivost je ovšem silnější než cokoliv jiného… Dramatický příběh plný vášně vypráví skutečný příběh císařovny Alžběty Bavorské a mladičkého kapitána kavalérie a souboje lásky s povinností.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Fortune Hunter , 2014

malýčtenář
08.02.2021 2 z 5

Tato knížka mě moc nenadchla, ale řekla bych oddechové počteničko, bez velkých zápletek a samozřejmě šťastný konec. Tak jak má být romantika pro ženy.

jankor
28.09.2020 5 z 5

Snažila jsem se, ale odložila jsem.....téma Sissi mám ráda, ale tohle se nedalo. Pořád dokola jen řeči, koně, fotografování, postavy jedna přes druhou pořád to samé a půl knihy se nic neděje. Lituji, ale pro mě to není.

Noisette73
21.08.2020 5 z 5

Sisi z trošku jiného úhlu, zajímavé to bylo a mě se to líbilo.

Ivanka83
26.05.2019 4 z 5

Krásný příběh z doby staré Anglie. Příběh mě bavil, i když mě nepohltil až tak, že bych nebyla schopná knihu odložit. Bay se mi moc líbil a Charlotte jsem si oblíbila.

Zania
04.09.2018 5 z 5

Krasny roman z doby cisarovny Sissi. Doporucuji !

Frupet
11.04.2018 4 z 5

Příjemné oddechové čtení o životě kolem císařovny Sisi. Tentokrát nebyla císařovna hlavní postavou, což mi připadalo velmi osvěžující. Naopak příběh trošku naivní, mladé a cílevědomé Charlotte mě přinejmenším pobavil.

P-puma-
22.11.2017 4 z 5

Mě se kniha velice líbila. Vtahla mě do děje a nemohla se odtrhnout.... Jediná výtka je ke zdloooouuuuhavym popisum.

Hin666
27.10.2017

Knižka bola krásna, aj keď Sissi je moja obľúbenkyňa a tešila som sa na knihu o nej, v tejto knihe som viac držala palce krásnej, mladej a talentovanej Charlotte. Kniha bola napínavá od začiatku až do konca a ten krásny koniec bol príjemným vyvrcholením. Ďakujem za zážitok

mistrikova
10.09.2017 4 z 5

Na rozdíl od čtenářů, kteří níže komentovali tuto knihu, nesdílím stejný názor. Neměla jsem žádné očekávání a tudíž jsem nebyla zklamaná. Kniha mě vcelku bavila...ano, v první polovině jsem poněkud marně hledala zmínku o císařovně Sissi a myslela jsem si, že anotace jen chtěla přivábit čtenáře, až později jsem pochopila, kam vede nit příběhu. Milovník žen, kapitán Bay Middleton okouzlí nejenom naivní bohatou a mladou dědičku Charlotte Bairdovou, ale také na tehdejší dobu "stárnoucí" 38-letou císařovnu Sissi. Ta utíká před nudným životem na vídeňském dvoře na pro ni nekonformní anglické sídlo, aby se oddávala nejenom loveckým radovánkám, ale i milostným pletkám s pohledným sukničkářem. Lehce zapletený příběh, jehož hlavní postavy i hlavní dějová linie byly podloženy skutečnými fakty, dávají story lehce na tu dobu bulvární nádech. Hezké oddychové čtení.

sedmula
05.10.2016 4 z 5

četla jsem ji teda v angličtině, ale výborná oddechová kniha

Jana K
15.03.2016 2 z 5

Jednoznačné zklamání. Kniha je sice zaměřena na zajímavé období císařovnina života, tzn. její pobyt v Anglii a účast na parforsních honech v polovině sedmdesátých let, ale u mě zůstala daleko za očekáváním a nijak nevybočuje z řady fádních pseudohistorických románů, kterých je na trhu celá řada. V hlavní roli je zde spíše než císařovna Bay Middleton a jeho vztah k Charlotte Baird. Jako obyčejný "historický" román možná dostačující, ale jako román, který se tváří býti románem o císařovně Alžbětě rozhodně nedostačující.

H.Anetka000
28.02.2016 1 z 5

Velké očekávání a také velké zklamání. Kniha má téměř 500 stránek, přesto se tam téměř nic neděje. Po dočtení nejsem schopna říct, jaké ty postavy vlastně byly, jaké měly trápení, sny, charakter... Bylo jich tam zkrátka zbytečně moc a všechny velice povrchně popsány, děj nejde vůbec, ale vůbec do hloubky. Škoda, téma je zajímavé, ale kniha jako celek nudná, bez emocí...Zkrátka kniha na kterou zapomenete, jen co ji dočtete.

alnahu
04.02.2016 2 z 5

Tato kniha mě nijak neoslovila.

Sisi, císařovna Alžběta Bavorská, 1837–1898 romance

Daisy Goodwin