okeey okeey komentáře u knih

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Myšlenka cestovat mezi dimenzemi? Pecka. Rozhodně by mě nic takového nenapadlo. V dnešní době je těžké narazit na dobré fantasy, které by mělo hlavu a patu, ale tady se to autorce dost povedlo!
Jsem celkem skeptická, když je v nějaké knize milostný trojúhelník, protože to na mě působí jako kýč, ale tady je to jinak, kupodivu mi to v tomhle případě vůbec nevadilo.

11.10.2018 5 z 5

Psí domov Psí domov W. Bruce Cameron

3. díl, stejně úžasný jako díly předchozí. Skvělá myšlenka, vytvořit příběh a ,,odhadnout" co se pejskům honí hlavou. Předchozí dva díly byly o Baileyem, tento na ně nenavazuje, vypráví příběh o fence Belle. Ne nadarmo se říká, že ,,pes je nejlepší přítel člověka", tato kniha to jen dokazuje.

SPOILER
Co všechno musela Bella absolvovat, aby se dostala zpět k páníčkovi, jen dokazuje neuvěřitelnou lásku mezi psem a jeho pánem.

09.10.2018 5 z 5

Normálně jiní Normálně jiní Tammy Robinson

,,Každý jsme jiný."
,,Přesně."
,,Normálně jiní."
Usměju se na něj. ,,To je perfektní."
Krásný příběh o tom, jaký je život s autistickým dítětem. Práce 24/7. Maddy má sestru, která tuto nemoc má, nechce se vázat, už jen proto, že nechce sestru stavět na jiné než první místo. Ale jak se říká ,,srdci neporučíš". Je to tedy příběh jak o nehynoucí sesterské lásce, tak i lásce v mileneckém slova smyslu. Je úžasné, co všechno je člověk schopen pro lásku obětovat a co všechno dokáže v člověku vyvolat. Přesně kvůli takovým příběhům jako je tento, knihy tak zbožňuju. Nádherný příběh.

06.10.2018 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Skvělý, napínavý, úsměvný, nervy drásající třetí díl naprosto úžasný série! Autorka píše způsobem, který vás vtáhne do děje tak, že místy ani nedýcháte - při čtení knihy padaly věty typu - no to snad ne!
- děláš si prdel?
- no uff
- jé to je krásný
- zabij ho!!!
- no to je idiot - apod.
S. J. Maas mě fakt baví a těším se na sérii Skleněný trůn, doufám, že bude stejně skvělá jako tato série. Rozhodně doporučuji!

05.10.2018 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Hrůzostrašný, silně emotivní, realistický příběh, který by měl být zařazen do povinné četby, jednak kvůli historickým faktům a také proto, že by se nemělo zapomínat, čeho všeho byli lidé schopni a jaké hrůzy se na našem území, ještě před pár desítkami let, odehrávaly. Je třeba si to připomínat, abychom dělali vše proto, aby se to už neopakovalo. Paní Violu ,,Lily" obdivuji, že byla tak odvážná si tím vším projít znovu, když o tom vyprávěla. Každopádně to musí být neuvěřitelně silná osobnost a děkuji za to, že se podělila s veřejností o její životní příběh. Jedna z nejlepších a zároveň jedna z nejhrůznějších knih, co jsem kdy četla. Koupě rozhidně nelituji, kniha má čestné místo v mé knihovně. Klobouk dolů.

02.10.2018 5 z 5

Sweeney Todd: Šňůra perel Sweeney Todd: Šňůra perel Thomas Peckett Prest

Mám takovej nešvar, ztotožňuju se s postavama a to tak, že hodně. Takže se fakt rozčiluju, když se někdo chová k hlavním postavám nespravedlivě. Tady jsem se teda rozčilovala dost! Každopádně kniha mě bavila a prostě Sweeneyho Todda si připodobňuju s Johnym Deppem, film jsem neviděla, ale těším se na něj, snad nebudu zklamaná. Vřele doporučuji.

23.09.2018 4 z 5

Všechno je v pohodě Všechno je v pohodě Nina LaCour

Krásný melancholický příběh o samotě. I tento příběh je důkazem toho, že i když nám zdánlivě všichni blízcí odejdou, nejsme sami. Ze začátku jsem z příběhu byla rozpačitá, ale po pár stránkách jsem četla ,,bez dechu". Ne každý příběh musí mít dramatickou zápletku. Děkuji za tuhle knihu.

23.09.2018 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Kniha perfektní. Jak jazyk, tak i obsah knihy. Kouzlo vesnice, všichni se znají, největší drbárna v místním obchodě a běda, jak nevstaneš za svítání a nepomůžeš rodičům, to Tě teprve pomluvěj. Občas mě mrzí, že jsem holka z města a tímhle jsem si neprošla. V dnešní době by to některý rozmazlenci potřebovali. Níže jsou 3 úryvky z knihy, pro představu. Víc takových knížek!

17.09.2018 5 z 5

Deníky Deníky Leonardo Da Vinci

Knížka je to bezpochyby zajímavá, ale čekala jsem něco víc než návod na to, jak správně malovat. Malá knížečka, která mi dala pořádně zabrat a popravdě? Ani mě nebavila... 2* a to jen kvůli kapitole Morální ponaučení a Studie o životě a zvycích zvířat.

15.09.2018 2 z 5

Chutná těla Chutná těla Isaac Marion

Tak tohle bylo dost ujetý a taky nechutný a taky dobrý psycho, ale taky nějakým způsobem zábavný. S takovym správně divno-příběhem jsem se ještě nesetkala. Bylo to ve finále dost hustý, ale jednou mi to stačilo.

13.09.2018 4 z 5

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Leigh Bardugo

Tak tohle byla naprostá pecka. Mělo to ten správnej drive, u kterýho jsem si ukousala všechny nehty, nešlo se od knihy odtrhnout. Skvělej příběh, parádní zápletka, nečekanej konec, prostě fantasy, jak má bejt!

12.09.2018 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Hezký nenáročný příběh protknutý romantikou, rodinnými problémy i problémy finančními. Příběh o přestavění žebříčku hodnot, ne vždy jsou peníze na prvním místě.. V knize lze nalézt i spoustu informací o velrybách a delfínech. Celé to bylo takové oddychové. Často jsem četla s úsměvem na rtech. Rozhodně doporučuji.

09.09.2018 5 z 5

Led nebo oheň Led nebo oheň Sara Raasch

Druhý díl, ještě lepší než první, hezky to graduje. Napínavé, pár wow efektů taky bylo. Tato série mě mile překvapila. Jsem zvědavá na třetí díl (prý je nejlepší), tak se nechám překvapit.

05.09.2018 4 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

,,Jakmile v tobě vyklíčí semeno strachu, nepřestane růst."
Napínavý příběh ve světě Primorie, začátek byl takový mdlý, ale pak se to rozjelo a nepřestalo mě to bavit až do konce. Když jsem se dozvěděla, že první verzi příběhu napsala autorka už v 11 letech, tak můj obdiv stoupá. Už se těším na další díly.

01.09.2018 4 z 5

Každá kniha má svého čtenáře, ale já u této teda cílovkou nejsem. Místy jsem vůbec nechápala o co jde a kolikrát jsem si říkala: ,,Co to sakra...?" Zachránila to poslední povídka Temná zhouba, uzda smrti - ta se mi vážně líbila, ale zbytek? Nee, to vážně není můj šálek kávy.

19.08.2018 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

,,Zůstat pohromadě je jejich jediná naděje."
Originální námět. Stále jsem trnula, jak to dopadne. Svět trochu jinak, jak by se vám líbilo, žít ve světě, kde můžete být čápnuti? (tzn. najít na prahu domu kojence a muset si ho nechat) Nebo mít tu možnost, že když se vám vaše dítě ,,nehodí", poslat ho na rozpojení? (tzn. rozpojit tělo a poskytnout části těla k transplantacím) A co když byste na to rozpojení museli právě vy? Dá se tomu vyhnout?
V tomhle světě bych nechtěla žít ani za nic, ale číst o něm, to je jiná. Velice poutavě napsaný příběh a doufám, že vybojujem druhej díl!

19.08.2018 5 z 5

,,VŠECHNO, CO CHCEŠ, JE NA DRUHÉ STRANĚ STRACHU."
Nejen, že jsem si u této knihy vyzkoušela faktor strachu v podobě: ,,přečti tuhle knihu za jeden den, brácha si ji odveze do Prahy, i když ji budeš mít rozečtenou". Dobrá zpráva: Dala jsem to! A víte co? Kniha byla skvělá, zjistila jsem, že nejsem zas až takovej posera, že jsou lidi, který se bojej i ,,vlastního stínu" nebo toho, že to vtělesněný zlo zvaný můra, veme svoje kámoše a kámošky a sežerou ho. Každopádně tohle bylo fantastický čtení, místy jsem se smála i nahlas, což se mi jen tak u knížek nestává. Perfektní.

05.08.2018 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Neuvěřitelně silný příběh z druhé světové války. Nikdo, kdo to nezažil tohle prostě nemůže pochopit. Jak je těžké si v takové době udržet zdravý rozum, jak je důležité nebýt sám, jak se ,,podřídit nespravedlnosti". My jsme zhýčkaní dobou a nic jiného, takové příběhy by měly být zařazeny do povinné literatury a měli bychom si stále připomínat, co všechno máme a vážit si toho, ne vždy to byla samozřejmost. Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

04.08.2018 5 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Tak u čtení této knihy mě nezajímalo nic, ani nikdo okolo. Kdyby to šlo, tak bych ji přečetla na jeden zatáh, nejen, že mě chytla už od první stránky, začínající slovy ,,V náš svatební den dorazil můj snoubenec James do kostela v rakvi." , což je samo o sobě dost hustý, ale s každou další stránkou jsem byla do příběhu zažraná víc a víc. Perfektní čtení a jsem velice ráda, že jsem si neprečetla anotaci, jelikož mě kniha velice mile překvapila. Hned co jsem ji dočetla, jsem se vrhla na druhý díl. Rozhodně doporučuji!

31.07.2018 5 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Jo, jo, jo a ještě jednou jo! Tohle bylo skvělý a moc se mi to líbilo, vzhledem k tomu, že znám pár gayů, tak jsem mohla nahlédnout také do podobné mysli. V souvislosti s touto knihou mě napadá slovo úsměv, jelikož jsem ho skoro celou dobu měla na rtech. Trochu napětí ve mě vyvolal záhadný Blue, protože už jsem prostě potřebovala vědět sakra, kdo to je!

28.07.2018 5 z 5