okeey okeey komentáře u knih

Hřbitovní hlína Hřbitovní hlína Máirtín Ó Cadhain

Už dlouho pro mě kniha nebyla takovým utrpením. Celá kniha byla v podstatě o tom, jak se postupně s živých stávali pohřbení mrtví a o následných drbech. Co ,,nový" nebožtík/nebožka, to další novinky. No a to je vlastně všechno. Jak jako todle mohlo dostat cenu Magnesia litera? To fakt nechápu a upřímně jsem fakt ráda, že to mám za sebou. 2* a to jenom proto, že dokážu skousnout černej humor a občas jsem se pousmála.

06.12.2018 2 z 5

Štěstí mi uniká mezi prsty Štěstí mi uniká mezi prsty Agnès Martin-Lugand

Agnes Martin-Lugand mi přirostla k srdci. Toto je 4. kniha, kterou jsem od ní přečetla a její styl psaní se mi líbí víc a víc. Je to čtení příjemné, oddychové, zamilované, místy i ze života. Konec mě teda překvapil, to už mi přišlo trochu moc, ale je fakt, že se tím mnohé vysvětlilo. Rozhodně stojí za přečtení všechny její knihy.

04.12.2018 5 z 5

Než přišla bouře Než přišla bouře Susea McGearhart

Příběh zachránilo jen to, že je dle skutečné události, ale myslím si, že by mohl být poutavěji napsán. Autorku obdivuji za to, že i když se blížila k hranici šílenství, nikdy je nepřesáhla a zůstala silná. Událost, která byla hlavním námětem knihy je vážně katastrofa a rozhodně to nejspíš nebylo vůbec lehké. Ale místy jsem se vážně dost nudila. U této knihy vážně nejsem cílovkou.

30.11.2018 3 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

,,Dělej si hlavu s tím, co můžeš změnit a ten zbytek nech, ať se vyřeší sám."
3. díl této skvělé série, už se nemůžu dočkat až dojde na střet s Galbatorixem a chci sérii dočíst, teda vlastně jako nechci že jo. Je to skvělá série, ale jak už se blížím ke konci, tak si říkám, proč jsem sakra nečetla pomaleji. Každopádně nejvíc se mi líbila část, dle které je název tohoto dílu. Rozhodně doporučuji a nemůžu se dočkat až se vrhnu na 4. díl!

28.11.2018 5 z 5

Jsi jako slunce Jsi jako slunce Táňa Keleová-Vasilková

Emotivní příběh o ztrátě nejbližšího člověka. Pro Janu byl táta vším. Místy už mi přišlo, že to dost přehání, ale je pravda, že každý truchlí jinak. S vývojem příběhu vycházely najevo stinné stránky, na první pohled, šťastné rodiny. Rozhodně doporučuji!

27.11.2018 5 z 5

Víkend v Londýně Víkend v Londýně Jan Folný (p)

Taková příjemná oddychovka. Čekala jsem od toho trochu víc. Mrzí mě, že některé dějové linky nebyly více rozvedeny, kniha by byla o to lepší. Každopádně stojí za přečtení, je to příjemné čtení. Chvilkama jsem se dost nasmála.

22.11.2018 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Medvědín = hokejové město. Prvních pár stránek jsem si říkala: ,,no to snad ne, ta knížka bude celá o hokeji, o kterym pomalu nic nevim a ani mě to nezajímá". Měla jsem pravdu a zároveň neměla, byla nejen o hokeji, ale i o tom, jaké to je vyrůstat ve stínu hokeje, protože hokej je všechno a hokejisti jsou nadlidi, zvlášť, když je Ti 15 a jsi holka. Je úplně jedno co se stane, protože pokud něco provede hokejista, tak všichni budou stát za ním a k žádné úhoně nepřijde, sklopí Maya zrak, nebo to jen tak nenechá?
Autor má zvláštní dar, a to napsat příběh takový, od kterého se jen tak neodtrhnete.
Tohle je druhá kniha, co jsem od autora přečetla a rozhodně ne poslední.

16.11.2018 5 z 5

Losos, který se odvážil vyskočit výš Losos, který se odvážil vyskočit výš Ahn Do-hyun

Příběh o Stříbrném lososu a jeho smyslu života. Taková bajka jednohubka. Místy mi přišlo, že je dílko dost podobné Malému princi. Je to krátké dílo se spoustou krásných myšlenek. Má sice necelých 80 stran, což by se nechalo za chvilku přečíst, ale pokud knihu chcete pochopit, tak je více než žádoucí dělat pauzy a vstřebávat myšlenky. Tváří se jako dílo pro děti, ale myslím si, že i spoustě dospěláků by se kniha mohla líbit, stejně jako mě. Jsem ráda, že jsem ji v tom Dobrovském nenechala a za 29,- Kč si ji koupila, ale má rozhodně větší cenu.

15.11.2018 5 z 5

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

Co s člověkem udělá věčný pracovní stres a žádný odpočinek? Nejen o tom je tahle kniha, která se četla jedním dechem. Yaël je naprostá workoholička, nic jiného než práce ji nezajímá, až se to dostane do takové fáze, že se to podepíše na jejím zdraví, neví co je za roční období apod. Po 4 letech, co neměla ani jeden den dovolené, jí šéf nařídí 3-týdenní dovolenou a tam právě pořádně začíná příběh. Skvělé čtení, doporučuji!

09.11.2018 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

S dalším dílem, je to čím dál napínavější. Miluju Safiru a Eragona. Akorát Arya je takovej suchoprd, ale to se snad vysvětlí v dalším díle. A ani jednou za těch 600 stran, jsem se nenudila. Paráda.

07.11.2018 5 z 5

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Michelle Sacks

Čte se jedním dechem. Ale je to hnus velebnosti, tento typ násilí v knihách i jinak, dost blbě snáším. Každopádně ano, ne vše je vždycky tak, jak vypadá. Znovu ta samá otázka: Kam až jsou lidé schopni zajít, aby dosáhli svého?
Poslední věta mě úplně dodělala.

05.11.2018 5 z 5

Smutně krásný příběh, který se vám usídlí v srdci a jen tak z něj neodejde. Pár slovy vyjádřená nemoc, která může potkat každého z nás. Příběh na zamyšlenou. Vyprávění plné krásných myšlenek. Ukázku máte níže. Kniha patří k mým nejmilejším.

02.11.2018 5 z 5

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

,,Deset tisíc nebí a milion světů a stejně se to nevyrovná všemu, co bych s tebou chtěla prožít. Nevystačím si s ničím menším než s nekonečnem."

První díl se mi líbil o chlup víc. Každopádně tady bylo více akce, ale přišlo mi to už trochu jako plácání pátý přes devátý. Konec otevřenej, tak jsem zvědavá na další díl. Je fakt, že tady už mi Marguerite trochu lezla na nervy, ale co už, ne každá hlavní postava vám je vždy sympatická. Ale abych to shrnula, rozhodně stojí za přečtení.

01.11.2018 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Přiznám se, že jsem z toho měla trochu strach, jelikož když jsem přečetla dva díly Pána prstenů, tak jsem byla dost zklamaná a bála jsem se, že tady bude pocit stejný. Ale nestalo se. Eragon se mi moc líbil, hlavně vztah se Safirou. Je to trochu taková pohádka, ale kniha se četla pěkně. Těším se na další díly.

29.10.2018 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Krásná kniha. Dva odlišné a přesto podobné příběhy, které od sebe dělí 50 let a přesto se prolínají. Prvky retrospektivního vyprávění, které mám tak ráda.
Jak moc velká je láska? Nebo spíš jak moc velká může být? Jaké to je zamilovat se do ženatého muže nebo vdané ženy? Zamilovat se do vdané ženy v 60. letech 19. století? Nebo do ženatého muže ve 20. století? Je to všechno, jenom ne jednoduché. Odlišné, ale přesto stejně složité. Krásný příběh, který prostě musíte dočíst dokonce, jinak vám nedá spát. Nejlepší kniha od autorky Jojo Moyes, co jsem četla a asi jedna z nejlepších vůbec.

23.10.2018 5 z 5

Falešný sňatek Falešný sňatek Magdalena Mintová

Dobře, nové slovo, které nesnáším - ,,zasebevraždit". Co to sakra je?
No nic, každopádně druhý díl je rozhodně lepší než díl předchozí, až na pár drobností, mě kniha bavila. Každopádně Ema mě fakt baví. Je to taková česká Bridget Jones, ale tento názor už jste určitě slyšeli. Takové ty shody náhod, které vlastně vyústí v grandiózní trapas. Příjemná oddechovka. Určitě doporučuji.

23.10.2018 5 z 5

Spáč Spáč Mackenzie Cadenhead

Nejenom, že je tahle kniha nádherně zpracovaná, ale taky je perfektně napsaná. Spánek mě nikdy nepřestane fascinovat, navíc když hlavní hrdinka Sarah má poruchu spánku REM. Jaký vliv mají sny na naši realitu? U zdravého člověka asi zhruba maximálně úsměv na tváři či zkaženou náladu. Ale co když byste všechno co děláte ve snu, dělali i ve skutečnosti a mohli tak někomu ublížit?
Originální námět této knížky vás rozhodně nenechá v klidu.

20.10.2018 5 z 5

Milostné dopisy slavných mužů 1 Milostné dopisy slavných mužů 1 kolektiv autorů

Nečekejte od této knihy děj, protože žádný nemá. Kniha je to vskutku kouzelná se slovy Olivera Cromwella, Goetheho, Huga, Kafky, Tolstoje a dalších velikánů. Pokud chcete dopisy řádně pochopit a procítit, je potřeba si mezi nimi dělat pauzy, rozhodně to není kniha na jeden zátah. Je v ní spoustu historie, lásky, ale i stesků a smutku. Právem má tato kniha čestné místo v mé knihovně. Rozhodně to není žádná oddychovka, ale to by snad ani u knihy s touto tematikou nešlo.

20.10.2018 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Já nevim, že já (takovej posera, kterej se bojí i tmy), se pouštím do takových knížek. Každopádně horor výbornej, ale teda mrazí mě ještě teď. Typově bych příběh přirovnala k záhadě Blair Witch, jsou tam dost podobné znaky. Nejlepší horor (po IT od Kinga), co jsem kdy četla. Perfekt!

17.10.2018 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Detektivek, thrilerů je všude plno, dost často se mi stává, že je děj dost předvídatelný. Ale u této knihy je opak pravdou, nejen, že má originální námět, ale také druhou polovinu knihy jsem ,,hltala s otevřenou pusou". Dost se mi to líbilo, mimo jiné i proto, že jsem také součástí komunity potetovaných lidí.

16.10.2018 5 z 5