Sweeney Todd: Šňůra perel

Sweeney Todd: Šňůra perel

Román odehrávající se ve viktoriánské Anglii, přesněji v Londýně, který touto dobou není jen líbezným místem k životu. Sweeney Todd, prapodivný pavouk, který si otevřel holičství v Londýně, je poměrně zaneprázdněn svými zákazníky. Přesto si nemůže jeho pomocník Tobias nevšimnout, že několik zákazníků, kteří přišli do oficíny, z ní již nikdy neodešlo. A na holičském křesle již nesedí... Koho by však napadlo, že Sweedy se přišel do Londýna především pomstít....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27751/sweeney-todd-snura-perel-27751.jpg 3.6142

String of pearls: the original tale of Sweeney Todd (1847)

Literatura světová, Horory
Vydáno:, Domino

DominaCZ

Dobový příběh? ok.
Pokud má jít ale o vraždění, logicky by neměl být vykreslen jako parodie s přehnanými dialogy.
Ta atmo má napodobovat asi J.Rozparovače, o čemž se ovšem nedá vůbec hovořit.
Tohle mi evokuje Příčnou ulici se směšnými krámky a divnými prodavači a osazenstvem.
Film jsem neviděla, Burtnovu prásklou tvorbu mám ráda, takže myslím, že kniha je vedle toho směšnou fraškou.

Jako dialog mezi otcem a dcerou "ach tatínku, chtěla jsem o tom mlčet, pochopila jsem však, že sama tak obrovské břímě neunesu. Ráda se vám svěřím, protože vím, jak hluboce mne milujete." je prostě trapnej !!!!

Nebo slova zákazníka: "co se to ozvalo za ďábelské vřeštění? Proč mi strkáte štětku do úst? "

Řeč učně " Bojím se, pane, že s tím psem nic nepořídím...podívejte se, jak je rozdováděný a jak doráží na tu skříň....patří gentelmanovi, který se podivoval hodinám u svatého Dunstana, proč tady ještě čeká? "
Nesnáším trapný jakože vtipný dialogy, fakt ne.

Takže nelíbilo, zklamání, podle anotace jsem čekala temnej Londýn ...a místo toho je to vtipnej dobovej přehnanej klípek plnej nudy..achjo.

svetlana987

Příběh trochu jiný než filmové zpracování, neměla jsem od této knihy žádné velké očekávání (kvůli srovnání se skvělou Burtonovou verzí), ale příjemně mě překvapila. Napínavé čtení. Dost se mi líbila postava Sweenyho Todda, většího záporňáka si snad ani nejde představit.

Natali692000

Knížka mě bavila. Líbily se mi autorovy průpovídky a poznámky. Udělalo to na mě dobrý dojem. Kniha se tak pro me stala zajímavější. Udivilo mne, že film, který jsem viděla dříve než jsem četla knihu, je úplně jiný. Zaujaly mě oba příběhy. Jsem spokojená. :) 4*

ladyfromskye
12.06.2016

Musím říci, že oproti Draculovi Brama Stokera (fanoušci odpustí) měla tahle knížka švih a spád, skvělou stylistickou úpravu i promyšlenou dějovou linku bez hluchých míst. Přitom je zhruba stejně stará jako toto nejznámější horové dílo. Co se týče filmového zpracování, řekla bych, že se Sweeneym Toddem se to má stejně jako s Nocí na Karlštejně: kniha má něco, film má něco, dohromady se hezky doplňují, žádný nepředčí toho druhého. Tuto knížku rozhodně doporučuji k přečtení, opravdu se povedla.

dudunka
07.06.2016

Celkem mě to zklamalo.. mnohem lepší byl film Tima Burtona.

Janet11
23.02.2016

Mě příběh bohužel docela zklamal. Kniha jako taková je čtivě napsaná, ale už od začátku je téměř jasné, kam že zákazníci onoho holičství mizí, takže žádné překvapení na závěr...

gigieretino
06.09.2015

Napínavý příběh, lepší než ve filmovém podání, ale očekávala jsem od toho víc.

jorgesob
16.12.2014

jelikož mám moc rád různé lidové báchorky a pověsti tak mě samozřejmě uhodil do očí i sweeney. a měl jsem i tu výhodu, že jsem si ji přečetl nějakých pár let před filmem. příběh samotný není složitý a má skvělou atmosféru. a četlo se to opravdu samo jelikož je to i celkem lehce napsané. za mě opravdu poctivé 3 hvězdičky

Lady Dracula
08.09.2014

Ani já se neubráním srovnání s Burtonovským Sweenem a nejspíše jsem se jím přemlsala, že z knižní podoby nějak nejuchám.
Četla se rychle, o tom žádná (přelouskáno ani ne za 4 hodiny), ale tady mi to nějak vadí. Přijde mi, že kniha je tak nějak osekaná a spousta věcí by šla rozpracovat do skutečně skvělé podoby. Vždyť to je námět jako blázen!
Ale jako kniha nenáročná, pro "temné" relaxace, zase proč ne.
Nicméně, nejspíše jsem čekala tak nějak víc....Škoda.

KiyomiAsuka
23.06.2014

Napínavý příběh, který jsem četla jedním dechem. Když jsem se dostala k části jak Tobias zkoumal dům Sweeneyho tak jsem ji dočetla už na jeden zátah. Úžasné a napínavé zpracování. Konec určitě každého překvapí.

AnneEyre
30.10.2013

Promyšlený a napínavý příběh, to ano. Ale jak se to křeslo mohlo pořád obnovovat? Navíc nejde o nijak čtivou knihu a neexistuje jediná sympatická postava. 4 hvězdy, a to přivírám obě oči.

Lucipher69
19.08.2013

Kniha se mi líbila mnohem víc než film a to i přesto, že naprosto miluju tvorbu Tima Burtona. Tenhle příběh se trošku lišil a líbil se mi víc, byl pro mě záživnější a měl šťastný konec.

tuldas
08.05.2013

celkem čtivé a napínave

marecek1
03.05.2013

Možná půjdu proti proudu. Kniha se mi líbila více než film. Po jejím dočtení jsem musel změnit hodnocení filmu a jednu hvězdičku ubrat, protože mi ze zlého Sweeneyho udělali mstící se chudinku.

Beatris
26.03.2013

Krátce a stručně - Je to zajímavé čtení, ale film byl lepší.

Selinute
10.11.2012

Knížku řadím jako slabší průměr. Mám ji v knihovně, ale nemám potřebu číst ji znovu.

Indilwen
09.09.2012

K této knize mě původně přivedl film. Musím nicméně konstatovat, že nebýt úchvatného filmového zpracování, tato kniha by mě vůbec neoslovila. Jako u mnoha dílek, i toto se zakládá na skvělém nápadu, zpracování je však velmi chatrné a nezáživné. K filmu se budu vždy ráda vracet, k této knize však nikoliv.

muchomurka
22.08.2012

Jak píše Lenka13, také jsem ráda, že jsem knížku dočetla. Námět není špatný, ale zpracování bylo zdlouhavé a chvílemi nudné, konec mi přišel utnutý, pořádně nedopsaný.

Lenka 13
05.04.2012

Jsem ráda že jsem knihu konečně dočetla,kniha nic moc,nudná nezáživná.

Layss
26.02.2012

Nejprve jsem viděla film a neměla jsem tušení, že je to i knížka. A musím říct, že se mi také více líbilo zpracování s Johnny Deppem, i když jsem většinou pro knižní zpracování...

s-reader
19.09.2011

Sweeney Todd – Šňůra perel je naprosto dokonale zpracovaná „městská legenda“. Původem a autory je předem určená k osudu kýčovitého příběhu, ale tím, jak dokonale tento příběh ladí s formou, pozvedává se z kýče na pozoruhodný záznam londýnské zkazky. Knize nechybí napětí, přesto, že čtenář nemůže být v pravém slova smyslu dějem překvapen, ten se odvíjí podle jednoznačně daných zákonů žánru. Je v ní nečekaný humor a útržky syrového líčení nelehkého života. Souhrnně řečeno – skvěle sladěná, odpočinková, zábavná a kupodivu nekýčovitá. Uvažoval jsem, zda ji dokonce nemám hodnotit pěti hvězdičkami, ale přece jen jde o zábavnou hříčku, ne o seriózní literaturu. Takže téměř pět hvězdiček, kéž by takových knih, které se netváří jako něco, co nejsou, bylo více.

Hanyuu-hime
24.08.2011

První polovina mi přišla poněkud nezáživná, možná i proto, že Johanna byla nepředstavitelně nudná... Od druhé poloviny mě to začínalo bavit a teprve díky tomu mohu říct, že je to docela povedený příběh.

evickakyticka
15.06.2011

Velice jednoduše zpracovaný příběh Sweeneyho Todda, holiče - vraha. Příběh jako takový se mi líbil, ale snad bych více uvítala podrobnější zpracování děje. To je snad možné ve filmu s J. Deppem. Bohužel bytostně nesnáším muzikály, takže film nikdy neuvidím a do větší hloubky tohoto příběhu se nedostanu. Škoda...

megi

Mnohem vic se mi líbilo řešení příběhu ve filmu. Stal se ojedinělý případ...Film se mi líbil víc jak knížka...