Nuttelka Nuttelka komentáře u knih

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Přidávám se k nadšeným čtenářům, děj mě vtáhl od první kapitoly, kniha je opravdu velmi čtivá. Robert Kett mi hned padl do oka, jeho dcery jsou velkým zpestřením a obdivuji, jak to s nimi vše "zvládá", i když mé srdce pro Robbieho a dcery pláče. Jsem moc zvědavá, jak se jeho situace bude dál vyvíjet a zda se dopátrá pravdy.
Ohledně případu mi přejížděl mráz po zádech, únosy jsou hrozné a vůbec si něco takového nechci připouštět. Savageová je také skvělá, sympatická a třeba v Robbieho životě zaujme nějakou roli, ale třeba ne... uvidíme, kam nás tato série dál povede, těším se na další díly.

08.05.2022 5 z 5

Nebezpečná touha Nebezpečná touha Marcy Jell

Když opominu tu "rádoby" akční zápletku, bavilo mi to. Také mi zarazilo, že to jsou jakože 2 knihy - povídky, i když na sebe rovnou navázaly. Víc mě bavila dvojka Cameron a El. A vlastně jsem ani z toho odhalení překvapená nebyla, nějak jsem měla podezření celou dobu a je to vlastně i zaobalené vyřešení, jak se zbavit těch, kteří překáží, aby dané dvojice mohly být spolu :-)))

04.05.2022 4 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

(Audiokniha)
Já Mika prostě zbožňuju, hodně povedená série. Ani tentokrát to neměl Miko zrovna jednoduché, i když případ nebyl jeho, týkalo se ho to nejvíc. Jak už je tu zmíněno, je to smutný příběh. Vůbec si nedokážu představit, co se musí v rodičích odehrávat, když se dostanou do takovéto situace... vlastně v obou případech.
Už teď se těším na další vydání audioknihy, jelikož Martin Preiss jako Miko je fakt skvělý, moc doporučuji.

29.04.2022 5 z 5

Kouzlo obsidiánu Kouzlo obsidiánu Petra Martišková

A kurňa... potřebuju další díl!
Tento díl mě bavil mnohem více než první, bylo to skvělé a jsem moc zvědavá, jak tohle všechno dopadne. A přiznám se, že na pražský orloj asi budu od teď koukat jaksi jinak :-)))
Na české fantasy opravdu moc povedené.

27.04.2022 5 z 5

Tajemství obsidiánu Tajemství obsidiánu Petra Martišková

Po hodně dlouhé době jsem sáhla po fantasy a sakra, ono mi to fakt chybělo :-) Kniha se čte skoro sama, hlavní postavy jsou sympatické a jsem zvědavá, jakým směrem se to vše bude odebírat, takže hned otevírám další díl...

21.04.2022 4 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

V první řadě musím dát velkou pochvalu za čtivost, stránky se otáčely skoro samy. O hvězdu méně dávám z důvodu, že v první půlce, nebo do doby než všechno prasklo, mi vadilo chování Beccy. Na její věk hodně dětinské a těch lží, ale chápu, že to byl účel knihy, abychom se "pobavili". Ale jakmile praskl hlavní důvod, proč je Becca ve Willow Bay, už to všechno bylo super. Slovní přestřelky, chemie mezi Beccou a Mikem, skvělá dvojka Emelie s Ash a třešnička na dortu "knižní klub erotiky" :-))) A vlastně hlavní zápletka této knihy je opravdu dojemná, čekala jsem trošku jiný konec, ale vlastně i ne, bylo to krásné, vtipné, dojemné... Jako velkou oddychovku vřele doporučuji.

18.04.2022 4 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

(Audiokniha)
Po čase jsem opět dostala chuť poslechnout si nějaké povídky a jelikož jsem od Nesba ještě nic nečetla, sáhla jsem po této sbírce a musím říct, že mě vesměs všechny povídky bavily. Už hned první povídka "Londýn" mě zanechala s otevřenou pusou dokořán. Nejdelší povídka "Žárlivost" byla výborná, tu budu mít v hlavě asi dlouho. Povídky "Fronta", "Odd" a "Náušnice" pro mě takový průměr, i když i zde bylo nějaké překvapení. A povídky "Odpad" a "Přiznání" byly také zajímavé... Zajímavé sledovat, kam až by nás žárlivost mohla zanést a co všechno bychom byli schopni udělat.
Za mě určitě spokojenost a interpretace Filipa Švarce je také výborná, doporučuji...

17.04.2022 4 z 5

Hadí oči Hadí oči Isabella Maldonado

Další skvělý díl!! Po Šifře jsem se těšila na další případ, kam nás Nina zavede a teda autorka nás opět nešetřila. Jak už jsem zmiňovala, seriál "Myšlenky zločince" patří mezi mé nejoblíbenější, takže i tato série se řadí mezi mé TOP. Strašně mě baví, jak tato parta spolupracuje a drží při sobě. Jisté momenty překvapení při vyšetřování mě teda úplně nevystřelily ze cviček, jelikož podobný scénář jsem již četla v jiné sérii, ale napětí a celkovému dojmu to vůbec neubralo. Na konci mé oko opět nezůstalo suché a doufám, že se v budoucnu dočkáme i nějakého sblížení Niny a ... :-) No, přečtěte si to sami, fakt to za to stojí, je to pecka!

13.04.2022 5 z 5

Ocelové srdce Ocelové srdce Albert Čuba

Jednohubka na večer do postele a teda... tohle jsem nečekala a že mě to úplně pohltí. Vesměs mi došla slova, kterými bych své pocity popsala... Hodně hořkosladký příběh, ale skvěle napsaný. A úplně poslední věta je vlastně po tom všem veškeré logické vysvětlení...

12.04.2022 5 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Knihu jsem musela přečíst hned, jak se mi dostala do čtečky a teda Barker opět nezklamal! To byla jedna velká adrenalinová jízda! Úplně si dokážu představit jeho knihy zfilmované, to by byl zážitek.
Jordan jsem nesnášela snad od prvního slova. Vesměs jsem s ní ani celou dobu nesoucítila, jak mi lezla na nervy, ale její dcera Charlotte to teda bylo číslo :-)
Cole byl samozřejmě správný chlap na správném místě a modlila jsem se, aby to všechno přežil a závěr byl super, svět policistů asi také jen tak někdo nepochopí, dokud nezažije :-)
A Bernie? Padouch každým coulem, ale co ho k tomu dohnalo a jak se s tím vypořádal, to už si přečtěte sami.
Já opět doporučuji všemi deseti a už teď se těším na další autorovy knihy...

12.04.2022 5 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

(Audiokniha)
Nevím, zda bych si knihu jen tak vybrala, ale jelikož ji načetl Kajetán Písařovic, tak jsem neváhala ani minutu :-) Úžasná a skvělá interpretace. Film jsem zatím taky neviděla, ale rozhodně si ho pustím.
Jak už se tu zmiňuje, vše je tak "jednoduché", až je to geniální a závěr bravurní. Těžké uvěřit a představit si, co se v takové chorobně nemocné mysli všechno odehrává.

11.04.2022 4 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

(Audiokniha)
Díky samotnému závěru knihy a celkové interpretaci Otakara Brouska nejsem úplně zklamaná. Hodně velký problém mi dělaly časové skoky, po několika kapitolách jsem to vzdala, jen jsem poslouchala a nesnažila se orientovat. Stále vděčné téma minulosti, které se táhne do přítomnosti....

10.04.2022 4 z 5

Když krev promluví Když krev promluví Dana Stabenow

Bohužel tento díl pro mě zas tak úchvatný nebyl. Politikaření není nic pro mě a sáhodlouhé popisy mě nebavily. Pár momentů bylo super, ale vůbec se netýkaly hlavní zápletky. Mám to s Kate prostě jako na houpačce, jednou dobré, potom průměr, pak zas ok a nakonec zas nic moc... No, uvidím, co s neohroženou Kate ještě zažijeme :-)

08.04.2022 3 z 5

Kočka vs. pes Kočka vs. pes James Patterson

(Audiokniha)
Skvělý poslech! Interpretace naprosto úžasná! Knihu doporučuji dětem i rodičům a pokud budou poslouchat společně, tím lépe :-) Příběh je velmi vtipný, dojemný i poučný.
Odvěcí nepřátelé - pes a kočka. Ale jakmile se ocitnou ve stejné situaci a musí si zachránit život, vzniká jedno velké dobrodružství :-)

07.04.2022 5 z 5

Hudba z vedlejšího kupé Hudba z vedlejšího kupé M. K. Hardy

Krásný a zároveň smutný a dojemný příběh. Daniel je úplné zlatíčko, do kterého se prostě úplně a jednoduše zamilujete. Miluju kluky, muže, kteří umí hrát na klavír nebo kytaru a ještě k tomu zpívat... no blaho pro srdce a duši. Emě jsem moc přála, aby si šla za svým snem a ne, do čeho ji nutili. Výlet do Paříže úžasný, hned bych se tam znovu vypravila.
Pro mě je v této knize poselstvím, že nedostatečné sebevědomí dokáže pokazit spoustu věcí, ale bohužel ne vždy to dokážeme ukočírovat, sama vím, o čem mluvím. Začít si věřit a mít zdravé sebevědomí je opravdu někdy hodně těžké, ale nezbytné...
Těším se na další knihy od autorky :-)

07.04.2022 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Řadím se do zástupu nadšených čtenářů. I když Matčin hrob je pro mě zatím taky top, tak i tento příběh vás pohltí od první kapitoly a nechá vás napnuté až do závěrečného vyřešení případu. A hip hip hurá, Josie a Noah, mám z nich radost :-)

06.04.2022 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

(Audiokniha)
Možná trochu půjdu proti proudu, ale moc nechápu ten boom kolem této série :-) Nevím, v čem je ta výjimečnost. Pro mě je to průměrný historický román se špetkou koření. Bohužel jsem nejdřív viděla seriál a až teď si dala knihu, takže během poslechu mi před očima běžel seriál a k tomu dané postavy.
Interpretace audioknihy byla milá a nevtíravá, Lucie Pernetová se sem velmi hodí.

05.04.2022 3 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Tak jo, dávám o hvězdu méně kvůli závěru, který mě opravdu na zadek neposadil, ale kniha mě moc bavila. Četla se úplně sama, styl mi sedl a stránky ubíhaly samy...

04.04.2022 4 z 5

Les oběšených lišek Les oběšených lišek Arto Paasilinna

(Audiokniha)
Musím opět vyzdvihnout interpretaci všech zúčastněných, byli skvělí! A díky nim jsem i doposlouchala. Nevím, pro mě takový průměr a opět asi nepatřím do příslušné skupiny, která tento styl dokáže úplně ocenit... Ale pobavila jsem se, to zase né že né :-)

31.03.2022 3 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Po knize "Dilema" (pro mě hodně velké zklamání) jsem se obávala, s čím na nás autorka přijde. Modlila jsem se, abych zase nebyla z rozuzlení naštvaná, ale teda parádní počtení. Opět B. A. Paris na kterou jsem zvyklá, sice zasvěcení do děje bylo takové zdlouhavější, ale po polovině už se nedalo odtrhnout. Také jsem dumala nad tím, kdo za tím vším stojí, splétala jsem různé teorie jako Alice a byla jsem úplně vedle :-) Finální stránky jsem zhltla jak malinu, jak jsem byla napnutá. Takže za mě velké doporučení!
Mám jen pár výhrad ohledně chování Alice k Leovi, bylo mi ho líto a asi bych nechtěla bydlet v takovém uzavřeném komplexu, kde každý o sobě ví vesměs skoro všechno... Ale do děje to samozřejmě zapadlo tak jak mělo :-)

30.03.2022 5 z 5