Nuttelka

Přečtené 826Mechanický pomeranč
květen 2022 (22.-23.)
Mechanický pomeranč 2022, Anthony Burgess

(Audiokniha) Kde začít :-))) Vlastně ani nevím, zda mám ke knize co dodat. Audioknihu jsem si pořídila ze zvědavosti, trvalo mi, než jsem "týnštinu" pochopila a pak se jen smála, jak je to vlastně napsané. Interpretace Davida Novotnýho je výborná, i díky němu jsem u poslechu vydržela. Ale přiznám se, že se k tomuto dílu asi už nikdy nevrátím :-)))


Pohádky z lesa
19. květen 2022
Pohádky z lesa 2020, Lenka Jakešová

(Audiokniha) Milé hezké příběhy - pohádky, které zaujmou jak děti, tak i dospělé.


Lady Fuckingham
květen 2022 (17.-18.)
Lady Fuckingham 2021, Oscar Wilde

(Audiokniha) Kdysi jsem četla knížku a teď jsem si dala rereading formou audioknihy a musím uznat, že v audio podobě je to mnohem lepší :-) Smekám před výbornou interpretací, je to velmi vzrušující zážitek. Ano, je to porno, jenom sex, sex a sex, jedna velká zvrhlá orgie a mně se to opravdu líbilo. Ale s tím do toho člověk musí jít, nesmí v tom hledat hlubokomyslný děj. Kdo miluje erotiku, perverznost a nestydí se za to, knihu si užije, není to pro slabé povahy ani cimprlichy :-)))


Třetí hlas
květen 2022 (11.-16.)
Třetí hlas 2014, Rolf Börjlind

(Audiokniha) I tento díl je velmi povedený, pustila jsem si ho hned po prvním dílu, takže jsem se nemotala mezi postavami a věděla jsem kdo je kdo, proč, s kým, atd. :-) Akorát tedy, když jsem začala tuto sérii jako poslech, budu si muset počkat na další díly, až vyjdou v audio podobě. Musím uznat, že všechny postavy mě baví, každý je úplně jiný a každý do této série skvěle zapadá...


Drzý bastard
květen 2022 (09.-12.)
Drzý bastard 2020, Vi Keeland

Také musím dát o jednu hvězdu méně kvůli Aubrey. Určitě je fajn, bavila mi, ale opravdu na můj vkus jí to trvalo moc dlouho, než mu zase skočila do postele :-) Bylo mi Chancea opravdu líto a na jeho místě bych se na to už dávno vybodla. Ale víme, jak tyto knihy fungují, jaký mají scénář a i tak mě kniha moc bavila. Chance úžasný sexy bastard a Pixy - Skopový naprosto bezkonkurenční, skvělá dvojka. Doporučuji jako skvělé oddechové čtení :-)


Skočný příliv
květen 2022 (03.-10.)
Skočný příliv 2013, Rolf Börjlind

(Audiokniha) Závěr byl pro mě docela překvapivý, takže dávám plný počet. Jelikož audioknihu načetl můj velký oblíbenec Martin Stránský společně s Anitou Krausovou, zvolila jsem tento formát "četby" a interpretaci opravdu nemám co vytknout. Oba dva mě udržovali ve střehu a děj - případ je velmi povedený, napínavý. Za sebe určitě doporučuji...


Doručovatelky
květen 2022 (06.-08.)
Doručovatelky 2022, Alex Smith

Přidávám se k nadšeným čtenářům, děj mě vtáhl od první kapitoly, kniha je opravdu velmi čtivá. Robert Kett mi hned padl do oka, jeho dcery jsou velkým zpestřením a obdivuji, jak to s nimi vše "zvládá", i když mé srdce pro Robbieho a dcery pláče. Jsem moc zvědavá, jak se jeho situace bude dál vyvíjet a zda se dopátrá pravdy. Ohledně případu mi přejížděl mráz po zádech, únosy jsou hrozné a vůbec si něco takového nechci připouštět. Savageová je také skvělá, sympatická a třeba v Robbieho životě zaujme nějakou roli, ale třeba ne... uvidíme, kam nás tato série dál povede, těším se na další díly.


Nebezpečná touha
duben 2022 (28.-30.)
Nebezpečná touha 2021, Marcy Jell

Když opominu tu "rádoby" akční zápletku, bavilo mi to. Také mi zarazilo, že to jsou jakože 2 knihy - povídky, i když na sebe rovnou navázaly. Víc mě bavila dvojka Cameron a El. A vlastně jsem ani z toho odhalení překvapená nebyla, nějak jsem měla podezření celou dobu a je to vlastně i zaobalené vyřešení, jak se zbavit těch, kteří překáží, aby dané dvojice mohly být spolu :-)))


Dítě v mlze
duben 2022 (27.-29.)
Dítě v mlze 2016, Martin Goffa

(Audiokniha) Já Mika prostě zbožňuju, hodně povedená série. Ani tentokrát to neměl Miko zrovna jednoduché, i když případ nebyl jeho, týkalo se ho to nejvíc. Jak už je tu zmíněno, je to smutný příběh. Vůbec si nedokážu představit, co se musí v rodičích odehrávat, když se dostanou do takovéto situace... vlastně v obou případech. Už teď se těším na další vydání audioknihy, jelikož Martin Preiss jako Miko je fakt skvělý, moc doporučuji.


Kouzlo obsidiánu
duben 2022 (25.-27.)
Kouzlo obsidiánu 2022, Petra Martišková

A kurňa... potřebuju další díl! Tento díl mě bavil mnohem více než první, bylo to skvělé a jsem moc zvědavá, jak tohle všechno dopadne. A přiznám se, že na pražský orloj asi budu od teď koukat jaksi jinak :-))) Na české fantasy opravdu moc povedené.


Tajemství obsidiánu
duben 2022 (19.-21.)
Tajemství obsidiánu 2021, Petra Martišková

Po hodně dlouhé době jsem sáhla po fantasy a sakra, ono mi to fakt chybělo :-) Kniha se čte skoro sama, hlavní postavy jsou sympatické a jsem zvědavá, jakým směrem se to vše bude odebírat, takže hned otevírám další díl...


Já a ty, navždy
duben 2022 (15.-18.)
Já a ty, navždy 2021, Jo Watson

V první řadě musím dát velkou pochvalu za čtivost, stránky se otáčely skoro samy. O hvězdu méně dávám z důvodu, že v první půlce, nebo do doby než všechno prasklo, mi vadilo chování Beccy. Na její věk hodně dětinské a těch lží, ale chápu, že to byl účel knihy, abychom se "pobavili". Ale jakmile praskl hlavní důvod, proč je Becca ve Willow Bay, už to všechno bylo super. Slovní přestřelky, chemie mezi Beccou a Mikem, skvělá dvojka Emelie s Ash a třešnička na dortu "knižní klub erotiky" :-))) A vlastně hlavní zápletka této knihy je opravdu dojemná, čekala jsem trošku jiný konec, ale vlastně i ne, bylo to krásné, vtipné, dojemné... Jako velkou oddychovku vřele doporučuji.


Žárlivost a jiné povídky
duben 2022 (12.-17.)
Žárlivost a jiné povídky 2021, Jo Nesbø

(Audiokniha) Po čase jsem opět dostala chuť poslechnout si nějaké povídky a jelikož jsem od Nesba ještě nic nečetla, sáhla jsem po této sbírce a musím říct, že mě vesměs všechny povídky bavily. Už hned první povídka "Londýn" mě zanechala s otevřenou pusou dokořán. Nejdelší povídka "Žárlivost" byla výborná, tu budu mít v hlavě asi dlouho. Povídky "Fronta", "Odd" a "Náušnice" pro mě takový průměr, i když i zde bylo nějaké překvapení. A povídky "Odpad" a "Přiznání" byly také zajímavé... Zajímavé sledovat, kam až by nás žárlivost mohla zanést a co všechno bychom byli schopni udělat. Za mě určitě spokojenost a interpretace Filipa Švarce je také výborná, doporučuji...


Ocelové srdce
12. duben 2022
Ocelové srdce 2022, Albert Čuba

Jednohubka na večer do postele a teda... tohle jsem nečekala a že mě to úplně pohltí. Vesměs mi došla slova, kterými bych své pocity popsala... Hodně hořkosladký příběh, ale skvěle napsaný. A úplně poslední věta je vlastně po tom všem veškeré logické vysvětlení...


Hadí oči
duben 2022 (10.-12.)
Hadí oči 2022, Isabella Maldonado

Další skvělý díl!! Po Šifře jsem se těšila na další případ, kam nás Nina zavede a teda autorka nás opět nešetřila. Jak už jsem zmiňovala, seriál "Myšlenky zločince" patří mezi mé nejoblíbenější, takže i tato série se řadí mezi mé TOP. Strašně mě baví, jak tato parta spolupracuje a drží při sobě. Jisté momenty překvapení při vyšetřování mě teda úplně nevystřelily ze cviček, jelikož podobný scénář jsem již četla v jiné sérii, ale napětí a celkovému dojmu to vůbec neubralo. Na konci mé oko opět nezůstalo suché a doufám, že se v budoucnu dočkáme i nějakého sblížení Niny a ... :-) No, přečtěte si to sami, fakt to za to stojí, je to pecka!


Psycho
duben 2022 (10.-11.)
Psycho 2014, Robert Bloch

(Audiokniha) Nevím, zda bych si knihu jen tak vybrala, ale jelikož ji načetl Kajetán Písařovic, tak jsem neváhala ani minutu :-) Úžasná a skvělá interpretace. Film jsem zatím taky neviděla, ale rozhodně si ho pustím. Jak už se tu zmiňuje, vše je tak "jednoduché", až je to geniální a závěr bravurní. Těžké uvěřit a představit si, co se v takové chorobně nemocné mysli všechno odehrává.


Prameny Vltavy
duben 2022 (08.-10.)
Prameny Vltavy 2021, Petra Klabouchová

(Audiokniha) Díky samotnému závěru knihy a celkové interpretaci Otakara Brouska nejsem úplně zklamaná. Hodně velký problém mi dělaly časové skoky, po několika kapitolách jsem to vzdala, jen jsem poslouchala a nesnažila se orientovat. Stále vděčné téma minulosti, které se táhne do přítomnosti....


Volající
duben 2022 (08.-09.)
Volající 2022, Jonathan Dylan Barker

Knihu jsem musela přečíst hned, jak se mi dostala do čtečky a teda Barker opět nezklamal! To byla jedna velká adrenalinová jízda! Úplně si dokážu představit jeho knihy zfilmované, to by byl zážitek. Jordan jsem nesnášela snad od prvního slova. Vesměs jsem s ní ani celou dobu nesoucítila, jak mi lezla na nervy, ale její dcera Charlotte to teda bylo číslo :-) Cole byl samozřejmě správný chlap na správném místě a modlila jsem se, aby to všechno přežil a závěr byl super, svět policistů asi také jen tak někdo nepochopí, dokud nezažije :-) A Bernie? Padouch každým coulem, ale co ho k tomu dohnalo a jak se s tím vypořádal, to už si přečtěte sami. Já opět doporučuji všemi deseti a už teď se těším na další autorovy knihy...


Když krev promluví
duben 2022 (07.-08.)
Když krev promluví 2022, Dana Stabenow

Bohužel tento díl pro mě zas tak úchvatný nebyl. Politikaření není nic pro mě a sáhodlouhé popisy mě nebavily. Pár momentů bylo super, ale vůbec se netýkaly hlavní zápletky. Mám to s Kate prostě jako na houpačce, jednou dobré, potom průměr, pak zas ok a nakonec zas nic moc... No, uvidím, co s neohroženou Kate ještě zažijeme :-)


Kočka vs. pes
07. duben 2022
Kočka vs. pes 2021, James Patterson

(Audiokniha) Skvělý poslech! Interpretace naprosto úžasná! Knihu doporučuji dětem i rodičům a pokud budou poslouchat společně, tím lépe :-) Příběh je velmi vtipný, dojemný i poučný. Odvěcí nepřátelé - pes a kočka. Ale jakmile se ocitnou ve stejné situaci a musí si zachránit život, vzniká jedno velké dobrodružství :-)


Hudba z vedlejšího kupé
07. duben 2022
Hudba z vedlejšího kupé 2022, M. K. Hardy

Krásný a zároveň smutný a dojemný příběh. Daniel je úplné zlatíčko, do kterého se prostě úplně a jednoduše zamilujete. Miluju kluky, muže, kteří umí hrát na klavír nebo kytaru a ještě k tomu zpívat... no blaho pro srdce a duši. Emě jsem moc přála, aby si šla za svým snem a ne, do čeho ji nutili. Výlet do Paříže úžasný, hned bych se tam znovu vypravila. Pro mě je v této knize poselstvím, že nedostatečné sebevědomí dokáže pokazit spoustu věcí, ale bohužel ne vždy to dokážeme ukočírovat, sama vím, o čem mluvím. Začít si věřit a mít zdravé sebevědomí je opravdu někdy hodně těžké, ale nezbytné... Těším se na další knihy od autorky :-)


Nečekané přiznání
duben 2022 (05.-06.)
Nečekané přiznání 2022, Lisa Regan

Řadím se do zástupu nadšených čtenářů. I když Matčin hrob je pro mě zatím taky top, tak i tento příběh vás pohltí od první kapitoly a nechá vás napnuté až do závěrečného vyřešení případu. A hip hip hurá, Josie a Noah, mám z nich radost :-)


Vévoda a já
duben 2022 (03.-05.)
Vévoda a já 2007, Julia Quinn

(Audiokniha) Možná trochu půjdu proti proudu, ale moc nechápu ten boom kolem této série :-) Nevím, v čem je ta výjimečnost. Pro mě je to průměrný historický román se špetkou koření. Bohužel jsem nejdřív viděla seriál a až teď si dala knihu, takže během poslechu mi před očima běžel seriál a k tomu dané postavy. Interpretace audioknihy byla milá a nevtíravá, Lucie Pernetová se sem velmi hodí.


Perfektní manželství
duben 2022 (03.-04.)
Perfektní manželství 2022, Jeneva Rose

Tak jo, dávám o hvězdu méně kvůli závěru, který mě opravdu na zadek neposadil, ale kniha mě moc bavila. Četla se úplně sama, styl mi sedl a stránky ubíhaly samy...


Les oběšených lišek
březen 2022 (20.-31.)
Les oběšených lišek 2006, Arto Paasilinna

(Audiokniha) Musím opět vyzdvihnout interpretaci všech zúčastněných, byli skvělí! A díky nim jsem i doposlouchala. Nevím, pro mě takový průměr a opět asi nepatřím do příslušné skupiny, která tento styl dokáže úplně ocenit... Ale pobavila jsem se, to zase né že né :-)


Terapie
březen 2022 (27.-30.)
Terapie 2022, B. A. Paris (pseudonym)

Po knize "Dilema" (pro mě hodně velké zklamání) jsem se obávala, s čím na nás autorka přijde. Modlila jsem se, abych zase nebyla z rozuzlení naštvaná, ale teda parádní počtení. Opět B. A. Paris na kterou jsem zvyklá, sice zasvěcení do děje bylo takové zdlouhavější, ale po polovině už se nedalo odtrhnout. Také jsem dumala nad tím, kdo za tím vším stojí, splétala jsem různé teorie jako Alice a byla jsem úplně vedle :-) Finální stránky jsem zhltla jak malinu, jak jsem byla napnutá. Takže za mě velké doporučení! Mám jen pár výhrad ohledně chování Alice k Leovi, bylo mi ho líto a asi bych nechtěla bydlet v takovém uzavřeném komplexu, kde každý o sobě ví vesměs skoro všechno... Ale do děje to samozřejmě zapadlo tak jak mělo :-)


Můj policista
březen 2022 (21.-26.)
Můj policista 2022, Bethan Roberts

Knihu jsem si přečetla díky velkému doporučení Knižního klubu a vůbec jsem nevěděla do čeho jdu... Velmi hořkosladký příběh, kde nevíte, zda hlavní postavy milovat nebo litovat. Jsem ráda, že žiju v dnešní době, kdy se nemusí nic tajit a není to "protizákonné"... Na film jsem hodně zvědavá, hlavně, jak celý příběh pojmou a snad nebudu zklamaná...


Odbočka v lesích
březen 2022 (18.-20.)
Odbočka v lesích 2022, Kateřina Karolová

Opět se přiznám, že večer v posteli jsem číst nemohla :-))) Moje noční můra ztratit se v lese a nedej bože do té míry, že bych tam musela být přes noc. Celkové "rozuzlení" asi jako jooo, ale kurňa takové konce, kdy si máte zbytek domyslet, moc nemusím, jelikož mi to vrtá hlavou... ale chápu, je to samozřejmě účel... akorát tedy, já se do Beskyd asi jen tak nevypravím :-)))


Vražda na ostrově Camino
březen 2022 (19.-20.)
Vražda na ostrově Camino 2022, John Grisham

(Audiokniha) Hergot, to byla propletenina :-) Moc se mi líbilo, že se děj odehrával i v "knižním" prostředí. Sice se vyšetřování táhlo nějakou dobu, než se dopátralo konce a rozuzlení, ale bavilo mi to a Aleš Procházka prostě umí, dává tomu šťávu.


Hodná sestra
březen 2022 (15.-17.)
Hodná sestra 2022, Sally Hepworth

Ani nevím, jak své pocity z knihy popsat... Celou dobu jsem čekala na nějaké wau zvraty a ono to všechno plynulo jakože pozvolna. Věděla jsem, že na první pohled není vše tak, jak se zdá a v tom jsem se nemýlila. Ale vlastně mi nesedla ani jedna ze sester, nejvíc pro mě byl Wally - Rocco :-)


Achernar
březen 2022 (15.-16.)
Achernar 2021, Ludmila Svozilová

(Audiokniha) Ojojojoj, dle obálky audioknihy jsem na děj moc těšila, ale za mě jeden velký prů..r, vůbec mě to nebavilo, nechytlo mě to, doposlechla jsem to jen s velkým sebezapřením. Terezie Taberyová má krásný hlas, ale k tomuto ději se vůbec nehodí a možná i to je důvod, který mi to všechno zkazil. Škoda...


Unesená
březen 2022 (10.-14.)
Unesená 2021, T. R. Ragan (pseudonym)

Kniha je velmi čtivá, i když námět už zas tak originální není. Četla jsem na dané téma už více knih, kdy se musí hlavní postava po několika letech vypořádat se svým únoscem - věznitelem. Ale teda "Sklípkan" je nechutný. Fuj, nesnáším jakoukoliv lezoucí havěť a natož pavouky o velikosti tenisových míčků... Bych umřela hned na šok, jen bych ho viděla :-))) Lizzy, Jared, Jessica i Harley jsou sympatické postavy, i když si každý nese to své velké břímě na bedrech. Pokud vyjdou další díly, určitě si je ráda přečtu.


Hlas kukačky
březen 2022 (10.-12.)
Hlas kukačky 2019, H. M. Körnerová (pseudonym)

(Audiokniha) Velmi poutavý příběh, u kterého mě místy mrazilo, ale i štvalo chování Edity i Josefa. Věřím, že to nebyla lehká doba, těžko si to dokážu představit. Nejvíc jsem soucítila s Irmou. Dana Černá je skvělá, její hlas je úžasný!


Zubař
březen 2022 (07.-09.)
Zubař 2022, Tim Sullivan

Přiznám se, že jsem čekala trošku víc... větší pecku, která mě ke knize přilepí a nepustí. Bohužel se tak nestalo, občas jsem se do čtení musela i nutit. I když vím, jak se "aspík" chová, mám ho v rodině, Cross mě nijak neoslovil. Ani žádný "wau" efekt se nekonal. Škoda...


Šedý muž
březen 2022 (06.-08.)
Šedý muž 2021, Mark Greaney

(Audiokniha) Gentry... Court Gentry... Hodně mi to připomínalo "bondovku" a ty já můžu :-) Court Gentry jako Šedý muž je doslova nesmrtelný. Je to napínavé, akční a díky interpretaci Martina Stránskýho naprosto famózní! Dost mě to natěšilo na film, tak jsem zvědavá, jak se toho ujali a doufám, že nebudu zklamaná...


Život je někdy jako...
02. březen 2022
Život je někdy jako... 2022, Iveta Vybíhalová

Kniha, která moc stránek nemá, tudíž moc děje asi taky hledat nejde. Mno, nevím, přišlo mi to jako nějaký deníček z každodenního života jedné ženy nebo dokonce jen taková slohovka. Mě to moc neoslovilo...


První muž
únor 2022 (27.-28.)
První muž 2021, Lenka Křížová

Krásné pohlazení po duši... Uvěřitelně napsané a strašně milé :-) Jonáš takové mladé střeštiprdlo, ale zodpovědný a Adam skvělý chlap. Těším se na další knihy od autorky...


Tajemství staré bambitky
únor 2022 (27.-28.)
Tajemství staré bambitky 2014, Evžen Gogela

(Audiokniha) Skvělá pohádka, skvělé obsazení a audiokniha je také super! Jan Čenský moc hezky načetl a interpretoval všechny postavy. Písně jsou třešničkou na dortu, moc doporučuji na odpočinkový a příjemný poslech...


Šesté dítě
únor 2022 (25.-27.)
Šesté dítě 2020, Jonathan Dylan Barker

Teda... Tedaaaa... Teeeedaaaa to byla jízda! Masakr! Ještě že jsem se na Sama Portera vrhla až teď, když máme k dispozici všechny díly, jinak bych asi zešílela. Pořád jsem chtěla číst, ale zároveň i nechtěla, bála jsem se, jak to všechno dopadne a jestli nakonec nebudu zklamaná, protože mě děj naprosto pohltil a mám dalšího oblíbence, Barker teda fakt umí upoutat, tleskám! A ten konec... uf... asi bych ještě uvítala pár stránek navíc... nějaký epilog? :-) Ach jo, bude mi to vrtat hlavou. Ale jsem opravdu nadšená a těším se na další knihy. PS: A vůbec ani nebudu říkat, jak mi zamrazilo, když se na scéně objevil SARS...


Pátá oběť
únor 2022 (20.-24.)
Pátá oběť 2019, Jonathan Dylan Barker

(Audiokniha) Napínavá jízda nadále pokračuje a ani 2. díl nezklamal. U poslechu jsem přikovaná a napnutá, jak tohle všechno dopadne. Konec tohoto dílu je hodně useknutý a tudíž se musím vrhnout na poslední díl. Bohužel v audio verzi "zatím" není, nikdo neví, kdy bude, musím tedy vzít do ruky knihu a dočíst. Ale co z toho všechno ještě bude, vůbec nemám tušení, i když konec tohoto dílu nám už trošku naznačuje, kam se bude děj odebírat...


1 ...