Nuttelka Nuttelka komentáře u knih

☰ menu

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

(SPOILER) Obávám se, že Lottie už prostě jiná nebude :-)) Ať se může snažit sebevíc, vždycky její práce převažuje.. Ale myslím, že to už je "úděl" vyšetřovatelů.. jinak opět další povedený díl této super série, pořád si drží svoji laťku vysoko.. i když jsem pachatele vytušila, byl to opět mrazivý poslech v podání úžasného hlasu Lukáše Hlavici.. a co říci k závěru tohoto dílu? .. mno, obávám se, že nás Lottie zklame a ne jednomu to zlomí srdce.. každopádně budu ráda, pokud se budu mýlit :-)

16.04.2024 5 z 5


Hříšně bohatý Hříšně bohatý Meghan March

Novodobí Romeo s Julií :-)) Riscoffové X Gableové.. Opět čtivá jednohubka a věřím, že se to nese ve stejném duchu po celou sérii, stejně jako předchozí série od autorky.. Líbí se mi prolínání současnosti s minulostí a že se postupně dozvídáme, co se stalo a můžeme tak odhadovat, co se stane dál :-) Tož hurá do druhého dílu..

15.04.2024 4 z 5


Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Jakože cože?! Chcete mi říct, že se pokračování nedočkáme? Tento díl autorka napsala v roce 2020 a do teď nic? S tím se ale smířit nechci! Závěr v tomto duchu jsem i čekala, ale potřebuju vědět, co a jestli je něco dál.. výborný díl, akční jízda od začátku do konce, i když jsem nějaké věci - lidi odhadla, i tak to byly skvělé zvraty.. celá série je skvěle načtena a mě mrzí, že se Sayer musím rozloučit.. doporučuji všem milovníkům tohoto žánru :-)

11.04.2024 5 z 5


S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Lucy Harris (p)

Je pravda, že tu máme hodně tradičních klišé, ale nemůžu popřít, že je kniha opravdu čtivá :-) I když mě chování hlavních postav dost rozčilovalo :-)) Thomas na svůj věk chování "pobuše", Lucy se vlastně na svůj věk i tak chovala, hlavně, když vyplynulo v poslední třetině, čím se Thomas živí.. dost mě iritovalo oslovení "baby" a že si to rozdávali úplně všude kde mohli a i tak na to nikdo nepřišel, no nevím nevím :-))) Ale jo, jako prvotina dobré..

10.04.2024 4 z 5


Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

(SPOILER) I když mám nějaké ale, s klidným srdcem dávám plný počet, jelikož tato série je velmi čtivá, napínavá a Sayer je sympatická postava.. oddělení a lidé kolem Sayer jsou jaksi "prokletí", nebo je to celý záměr této série, že nikdy nikomu nemůžeš věřit, jen sama sobě.. ohledně případu, opět dost krutý, jak se do toho zatáhnou děti, je to jen čiré zlo.. a jsem zvědavá, kdo se skrývá pod číslem 037.. hned si pouštím 3.díl..

10.04.2024 5 z 5


Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

I když jsem nedala plný počet, kniha je zase tím svým způsobem, jak to Colleen umí, krásná a dojemná.. ale bohužel se u mě nekonal úplně takový ten pocit, že by mě kniha totálně rozložila.. snad i první kniha od Colleen, u které jsem ani slzu neuronila.. a to jsem vlastně obrečela všechny její knihy, kromě "Pravda nebo lež", ta mi úplně nesedla.. Ledger je pro mě hrdina a to díky Diem, jaký spolu mají vztah.. a že je to chlap s velkým CH netřeba říkat :-) Kenně jsem držela palce, od začátku je jasné, jak kniha dopadne, jen jsem čekala, jakou cestou se to vše vydá a jaké bude "odpuštění".. A ano, nejkrásnějí pro mě bylo jejich vzájemné vyznání lásky, viz. příspěvek od "petulkapeta", to se mi srdce sevřelo dojetím..

07.04.2024 4 z 5


Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

(SPOILER) Je pravda, že i já jsem čekala trošku větší pecku, která mi nedá spát.. ale bohužel se tak úplně nekonalo.. první půlka knihy se opravdu táhla a moc mě nebavila, ale po nálezu na zahradě už to konečně trošku začalo být zajímavé.. samozřejmě jsem si říkala, že to určitě nebude takové prvoplánované odhalení, jelikož celou dobu jsem si myslela své.. jedna pasáž z minulosti je fakt dost nechutná a krutá, říkala jsem si, zda jsem se nepřeslechla, musela jsem si to já tyran pustit znovu a ups, fakt děs.. čekala jsem na odhalení, ale v šoku jsem také nebyla, takový očekávaný následek dané situace..

07.04.2024 4 z 5


(Ne)spoutaný Vlk (Ne)spoutaný Vlk Lobo Selvaggio

Zajímavý to kousek.. není to samozřejmě vrchol literatury, to vůbec, ale pro zvědavce ohledně BDSM to může být i přínosné.. i když teda kapitola "Brigádnice" bylo velké sousto i pro mě, to se budu snažit vytěsnit rychle :-)))

01.04.2024 4 z 5


Zápisník abstinentky Zápisník abstinentky Michaela Duffková

Alkoholismus a k tomu další závislosti spojené.. kdo nezažije, asi nepochopí.. obdivuji Míšu, že se z toho dokázala "vyhrabat", i když ta cesta byla hodně trnitá.. mám zkušenost ze strany pozorovatele, není to vůbec nic hezkého.. bohužel dotyčná osoba si nikdy nepřiznala, že má problém a bohužel i to tak vše dopadlo, už není mezi námi :-( Zpovědi v této knize, v tomto zápisníku, jsou opravdu strašné, jak je jednoduché do těchto sr*ček spadnout.. ne všechny příběhy končí tragicky, jen je zapotřebí si přiznat, že "Mám problém, potřebuji pomoc, chci s tím něco dělat a bojovat." Kéžby to tak bylo jednoduché.. Mám husí kůži, jen si vzpomenu na všechny ty nepříjemné situace, které jsou s alkoholismem spojené :-(

31.03.2024 5 z 5


Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Přemýšlela jsem, jakou knihu zvolím do audio výzvy k tématu - jedna kniha ve dvou jazycích.. jsem moc ráda, že jsem si zvolila tuto knihu.. nejdřív jsem si ji pustila v SK, moc hezky se poslouchala, jelikož slovenština je krásný jazyk, nám hodně blízká a libozvučná, uchu lahodící.. čekala jsem, kdy vyjde naše CZ verze, dočkala jsem se a pustila se do poslechu znovu..
Charlie je moc krásná postava, ač se mi většinou jeho "zpovědí" svíralo srdce a bylo mi do pláče, vždy to spravil tím, jakým je on sám o sobě.. někdy stačí jen to, že takový člověk žije, je výjimečný, ač si to o sobě nemyslí.. poslech ve mně vyvolal opravdu hodně emocí a já za tyto knihy opravdu děkuji, zůstane ve mně hodně dlouho..

31.03.2024


Jsem rád, že... Jsem rád, že... Martina Šeborová

Taková milá jednohubka před spaním.. Je to strašné klišé, ale občas si takovou sladkou pohádku ráda přečtu :-)

31.03.2024 3 z 5


Bodyguardka Bodyguardka Katherine Center

Ale to byla výborná kniha.. čekala jsem nějaké tradiční klišé, i když od začátku jsem samozřejmě věděla, jak to asi skončí, ale já se bavila a skvěle se kniha čte.. Hanna tedy místy až moc na sebe tvrdá, ale zas se s nikým a s ničím nepárala, to se mi líbilo :-) Jack, ač hollywoodská hvězda, je úplně normální člověk, kterého jsem si oblíbila hned, nelze ho nemilovat :-) Doporučuji všem romantickým duším..

30.03.2024 5 z 5


Neřízená střela Neřízená střela Mark Greaney

Kolik těch životů Court Gentry má?! :-)) Ať už jsou některé situace opravdu přehnané či ne, nevadí! Já Gentrymu fandím a jeho akce mě fakt baví! Je to zase jízda od začátku do konce. Jsem ráda, že jsme poznali Gentryho i z trošku jiného pohledu, není to jen šílená - neřízená střela, co jde do všeho po hlavě, ale že má i city jako každý jiný.. Jeho tělo musí už být tak "zhuntované", že se divím, že normálně funguje :-) Ale což, neřeším a užívám si každou minutu poslechu, jelikož Martin Stránský je jako Court Gentry opravdu nepřekonatelný.. už aby byl další díl :-)

29.03.2024 5 z 5


Ne tak úplně soukromé e-maily Coco Pinchardové Ne tak úplně soukromé e-maily Coco Pinchardové Robert Bryndza

Já s Coco asi úplně kamarádka nebudu.. Od Roberta jeho Eriku s Kate hltám knihu za knihou, ale další Coco si asi nechám ujít.. Do půlky knihy jsem se občas musela do čtení i nutit, než se s Danielem rozvedli, úplně mi oba dva lezli na nervy svým chováním. Po rozvodu se to už četlo lépe, ale i za mě je to spíš taková lepší parodie na Bridget Jones.. Jsem ráda, že to mám za sebou :-)))

25.03.2024 3 z 5


Co tě nezabije Co tě nezabije Anna Geislerová

Překvapivě povedená sbírka povídek, výběr interpretů také sedl.. hodně ze života, ani jedna povídka mě nenudila a to je co říct :-)

24.03.2024 4 z 5


Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Vodníka bohužel jako audio zatím nemáme, je to škoda.. Kdo začne touto knihou, občas nebude moc vědět, o čem postavy mluví, jelikož prostě Vodníka nečetli - jako já :-) Ale úplně to asi nevadí, přečtu si ho ze zvědavosti, co se tam událo za případ a docvaknou mi nějaké věci z tohoto dílu.. Kniha začíná dosti nepříjemnou situací a pak vlastně celou tu dobu jsem moc netušila, proč takový začátek.. ale jak už to bývá, jak se dostáváme k rozuzlení případu, všechno najednou začíná dávat smysl. Na českou autorku je to moc povedená kniha, Tomáš s Honzou se mi jako vyšetřovatelé líbí a já si vlastně poslech užila, byla jsem zvědavá, jak to všechno dopadne.. každopádně závěr mi stejně nahnal husí kůži..

23.03.2024 4 z 5


Vražedná čísla Vražedná čísla Barry Hutchison

I já se přikláním, že předchozí díly byly o něco lepší, co se případů a motivu vražd týče.. jinak Jack je stále skvělá postava, jeho povaha se mi líbí :-) Jsem zvědavá, co nás čeká v dalším díle, jak už závěr knihy napovídá..

20.03.2024 4 z 5


Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Chtěla jsem vědět, co všichni na této knize mají.. čekala jsem nějaký bombastický příběh, který mě uchvátí.. no a nestalo se tak.. jakože ok, takový nenáročný děj, neobvyklé postavy, co si splní sen a otevřou si kavárnu.. úplně špatné to nebylo, ale odvázaná z toho taky nejsem, takový lepší průměr :-) Spíš jsem dostávala chuť na sladké Knoflíkovo pečení než na kávu :-)

17.03.2024 3 z 5


Zajíci, utíkej Zajíci, utíkej Alexander Gordon Smith

(SPOILER) No prosím, jak jsem předpokládala.. musela jsem se hned pustit do dalšího dílu a dala jsem ho na jeden zátah.. na jednu stranu jsou série fajn (nemusíme se loučit s oblíbenými postavami), ale na druhou stranu na konci běsním, že do dalšího pokračování nevydržím, potřebuju vědět, jak to bude dál pokračovat.. jak pode mnou píše Veronika_mad, neřeším, zda je to vše reálné či nereálné, důležité je, že mě kniha fakt "drapne" a nenechá celou dobu vydechnout.. Robert Kett mě pořád baví, i když mu jde o život, stále se ze všeho dokáže dostat, ač je to až úsměvné :-)) .. jsem opravdu zvědavá, co všechno nás ještě čeká a kam až nás to zavede, kdo všechno má v tomto nekončícím zlu a honu své "pařáty".. jsem jako Robert, už nevěřím nikomu a úplně se bojím, kdo nám svým způsobem "zlomí srdce", kdo ho zlomí Robertovi.. tak nějak svůj tip mám a nemusím chodit daleko.. ale kdo ví..

17.03.2024 5 z 5


Smrtící kolotoč Smrtící kolotoč Alexander Gordon Smith

(SPOILER) Co více k této sérii dodat, každý díl chytí od první kapitoly a nenechá vydechnout do samého konce.. ale i tak na konci vždycky nadávám, že okamžitě potřebuji další díl, jelikož u této série jsou ty konce prostě takové otevřené.. Billie se vrátila domů, ale nějak si k ní nedokážu najít cestu, nevěřím jí.. obávám se, že samotné zlo ještě neřeklo sbohem.. a tento případ s dětmi? .. to teda zase bylo něco.. už jsem si zvykla, že Robert je "nesmrtelný", jen nechápu, kdy ten člověk spí a dobíjí baterky :-))

17.03.2024 5 z 5