Nuttelka Nuttelka komentáře u knih

Ta druhá Belle Ta druhá Belle Whitney G. (p)

Ha, já půjdu proti proudu :-) Mně se to líbilo!! Nic jsem nečekala a tak mě to chytlo, že jsem to dala na jeden zátah.. Belle s Gastonem skvělá dvojka.. Je to pohádka pro dospělé, taková hořká čokoláda s chilli papričkou :-) Je to fiktivní děj a také k tomu tak přistupuji, ano, jsou tam vtipné "wtf" momenty, spousta pohádkových postav, ale mně to fakt sedlo :-)

Zlatí netopýři a růžoví holubi Zlatí netopýři a růžoví holubi Gerald Durrell

Kniha je opravdu určená pro milovníky zvířat, i když asi i místy to vtipné historky nese.. jen je asi nedokážu úplně pochytit a ocenit :-) Nebo jsem spíše čekala něco úplně jiného.. je to mé první setkání s autorem, Aleš Procházka skvěle načetl, jen nevím, zda se do dalších knih pohrnu :-)

03.03.2024 3 z 5

Den nula Den nula C. Robert Cargill

(SPOILER) Nebýt audio výzvy, k této knize bych se nejspíš ani neodhodlala, jelikož "sci-fi" není úplně můj šálek kávy.. ale o to víc jsem vždy překvapená, když mě kniha tak chytne a nepustí.. a to i díky interpretaci a Filip Jančík je skvělý! Už dlouho mě z příběhu takto nemrazilo po celém těle.. vše začalo tak nevinně a pak se vše promění v totální horor a masakr.. až se obávám, že je to taková hudba budoucnosti :-/ Moc jsem si Drápa s Ezrou oblíbila a držela jim palce až do konce, až jsem i zapomínala, že je Dráp robochůva..

Nedokončený příběh Nedokončený příběh Rebecca Yarros

I já se řadím mezi nadšence, moc se mi kniha líbila.. obě časové linie.. má citlivá dušička si přišla na své, slza ukápla, na srdci mě zahřálo.. příběh je moc krásně napsaný, četlo se to skoro samo..

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Kniha na příjemný odpočinek.. Nebylo to úplně špatné, ale za týden už asi ani nebudu vědět, o čem kniha byla.. Užila jsem si popis švýcarské krajiny a doufám, že se do Švýcarska také někdy podívám :-)

03.03.2024 4 z 5

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Jedna z mála sérií, která si stále udržuje vysokou laťku a každý díl je vážně povedený.. opět skvělá Jitka Ježková.. udržela mě ve střehu od samého začátku až do posledního písmenka.. dozvíme se více ze života Trinity a jaký byl její život bez dvojčete, ne jednou mě píchlo u srdce.. a co říct k samotnému případu? .. opět šílenost, mysl vraha - vrahů nás asi nikdy nepřestane udivovat, co všechno se v nich odehrává.. už teď jsem zvědavá, co dalšího si pro nás autorka připravila :-)

24.02.2024 5 z 5

Vyvrhel Vyvrhel T. M. Frazier

Budu doufat, že dalšího dílu se snad letos dočkáme, protože vydávání této série je opravdu velmi pomalé a zkouší to naši trpělivost.. k této sérii už toho autorka vydala hodně a kdo neholduje AJ, musí prostě čekat a zoufat si.. Pokračování Beara se mi také moc líbilo a opět to není procházka růžovou zahradou, jak jsme již u této série zvyklí.. je to napínavé, krvavé, zvrhlé, brutální.. ale hlavně o naději, lásce a o pevném poutu "rodiny", ač není spojená pokrevně.. No a závěr knihy? Opět mi spadla brada, mé srdce tančí štěstím a opravdu potřebuji pokračování!!!

24.02.2024 5 z 5

Rok neviňátek Rok neviňátek Catherine Cookson

(SPOILER) Docela psycho příběh.. Postava Winifred je příšená a její láska k synovi naprosto šílená! A co všechno tuto rodinu potká, každého člena rodiny, není to nic příjemného.. v závěru mě dost bolelo u srdce, Donův odchod nikoho nenechá chladným a že se dočkáme jakože "happy endu", co se možností týče, nevím, nemohla jsem se ani radovat.. Ale musím vypíchnout skvělé postavy Flo s Harveym a laskavý Stephen, pokaždé mou melancholii vyvážili :-)

21.02.2024 4 z 5

Uprdelismus Uprdelismus Jan Menděl

Evidentně půjdu proti proudu, ale já s touto knihou naprosto souzním.. našla jsem se ve spoustě situacích a naštěstí s věkem už vím (nebo si to aspoň myslím), jak sama se sebou pracovat.. "Uprdelismus" mi naprosto kápnul do mého rozpoložení a stavu mysli, takže já dávám plný počet a budu se ke knize často vracet..

18.02.2024 5 z 5

I minuta bez tebe je dlouhá I minuta bez tebe je dlouhá * antologie

Audiokniha opět skvěle zpracovaná, výborně načtená všemi interprety.. a opět jako každé povídky.. povedené, méně povedené, průměrné, ale vlastně se vystřídá spousta emocí.. u této sbírky jsem zase měla takové smíšené pocity, vesměs převládala taková melancholická nálada.. i když občas mě i závěr překvapil.. vždy se k těmto sbírkám ráda vracím :-)

18.02.2024 4 z 5

Smrt staré posluhovačky Smrt staré posluhovačky Agatha Christie

Opět "milovaný" Poirot, skvělý Lukáš Hlavica a prostě Agatha, mistryně svého oboru :-) Mám své oblíbené díly, pak i ty méně.. v tomto díle jsem se trošku ztrácela ve jménech, ale jelikož mám najetá všechna filmová zpracování, tak jsem se neztratila úplně :-))) Proto dávám o hvězdičku méně, jinak má Poirot vždy plný počet, jak jinak..

18.02.2024 4 z 5

A co bylo dál A co bylo dál T. L. Swan

Miluju celý "Milesův klub", vesměs ani moc nejde vybrat, který z bratrů je ten nejlepší :-) Každý má něco do sebe a jak jsou všichni pohromadě, je to vražedná kombinace pro nás ženy :-)) V tomto závěrečném dílu - takové shrnutí - jsem se opět hodně nasmála, dojala, ale i slzy ukáply (zde mě nejvíce dojal "osud" Kate s Elliotem, jelikož se mě i nejvíce dotýká). Ale prostě výborná tečka za skvělými hrdiny, série se opravdu povedla a já se k ní zas jednou s velkou radostí vrátím

13.02.2024 5 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Knihu jsem si poslechla v rámci audio výzvy a Martin Zahálka je bravurní interpret, poslouchala jsem a ani jsem nedutala.. obdivuji všechny kriminalisty a hlavně tedy kriminalisty z mordpart, tohle asi také nemůže dělat kde kdo.. úplně mě děsí, čeho všeho je člověk schopný, moje hlava to prostě nepobírá.. A i já též přiznávám, že Lucie Bechynková je trošku rušivý element, kdyby byla audiokniha celá jen s panem Štočkem (v podání pana Zahálky), dávám plný počet.. Ale i tak to prostě za poslech stojí a jsem zvědavá na pokračování..

12.02.2024 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Výborný poslech! Kniha mě chytla a nepustila, mělo to grády.. Sayer se mi hodně líbí jako hlavní postava a určitě si v brzké době pustím i další díly. Jen jsem se trošku bála, jestli se potvrdí můj tip na vraha, zda by to bylo tak okaté, ale naštěstí se tak nestalo a já s čistým svědomím dávám plný počet bodů :-)

12.02.2024 5 z 5

Jen mezi námi Jen mezi námi T. L. Swan

Další skvělý díl, další úžasný z bratrů, do kterého jsem se zabouchla už na první stránce :-))) Christopher s Hayden mi hodně přirostli k srdci, užila jsem si jejich cestování i život po cestování.. samozřejmě o "drama" nejsem opět ochuzeni, ale stejně víme, jak to všechno dopadne.. páč láska hory přenáší :-) Tato série je neskutečná!! Velmi čtivá, zábavná, emočně nabitá a vždy perfektní závěry, kdy srdce plesají a přetékají láskou.. Ach jo, škoda, že bratrů není více :-)))

07.02.2024 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Moc dobře vím, proč se těmto knihám vyhýbám.. a budu vyhýbat nadále.. silné příběhy, které prostě nikdy "dobře" nekončí, strašná bezmoc a mé citlivé já to prostě nedává.. Knihu jsem si zvolila do audio výzvy, jsem ráda, že jsem si ji poslechla, je to vlastně má úplně první kniha, co se Osvětimi týká a vím, že dlouhou dobu si zas nic takového nedám, brečím už dopředu.. jak to vše bylo strašné a hlavně jistá příšerná osoba :-( Helene byla velmi silná žena, milující matka a s koncem jsem už ronila krokodýlí slzy.. kniha - tento skutečný příběh - ve mně ještě hodně dlouho zůstane..

04.02.2024 5 z 5

Jeremyho farma nejen zvířat – Než se vrátí krávy Jeremyho farma nejen zvířat – Než se vrátí krávy Jeremy Clarkson

Výborný Zbyšek Horák.. skvělý, vtipný a trošku cvok Jeremy :-)) Jeho farmaření a historky k tomu mě opravdu velmi pobavily.. umí to skvěle podat a že toho na farmě zažívá dost, co si budeme povídat.. není to nic jednoduchého a já mu držím palce :-) Obě audioknihy vřele doporučuji, skvělý poslech to byl..

31.01.2024 4 z 5

Tělo v jezeře Tělo v jezeře Matthew J. Costello

Opět takové odpočinkové čtení na jedno odpoledne :-) I když to není úplně top literatura, ráda se k této sérii vracím.. díly, případy nejsou dlouhé, tak to jde raz dva..

31.01.2024 3 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Mé srdce pláče! Tohle je hodně drsné.. Víc ani nedokážu říct.. Audiokniha výborně načtená Matoušem Rumlem. Příběh Felixe a Zeldy mě opravdu rozplakal, společně s doslovem autora.. Nevím, zda budu mít na pokračování sílu.

28.01.2024 5 z 5

Blanka z Valois – Levandulová princezna Blanka z Valois – Levandulová princezna Hana Parkánová-Whitton

Trošku jsem se bála, zda mě kniha zaujme, jelikož já a dějepis nikdy nešlo dohromady :-) Zvolila jsem audio formu, neboť ji načetl můj velký oblíbenec Jakub Saic, a voalá! Mně se to líbilo! Krásně zpracované a vesměs to na mě působilo jako historická romance.. která se tedy týká našich dějin.. Určitě časem zkusím i další knihy, když už vím, že se nemám čeho bát :-)

28.01.2024 4 z 5