Nuttelka Nuttelka komentáře u knih

Mechanika lásky Mechanika lásky Alexene Farol Follmuth

Jak už je tu vícekrát zmíněno, je to vesměs roztomilá kniha :-) Na odreagování a relax, víc od toho nelze očekávat.. Mám ráda příběhy ze studií, ale už spíše z vysokoškolského prostředí, tato kniha je opravdu pro YA čtenáře :-)

04.01.2024 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Asi jsem už jen jedna z mála, která ještě knihy HP nečetla :-) Takže jsem si dala tento cíl pro tento rok.. Filmy miluju, mám doma i ilustrovaná vydání, která jsou úchvatná, takže knihy jsou už jen třešničkou na dortu, abych si tento kouzelnický svět vychutnala do posledního písmenka <3 Jsem až překvapená, jak je to skvěle a čtivě napsané, přečtené stránky mizí jedna za druhou a najednou je konec.. ještě že těch dílů máme tolik :-) Dám si je postupně za odměnu.

03.01.2024 5 z 5

Závěj Závěj C. J. Tudor

Mé první seznámení s autorkou a úplně nevím, zda to byla dobrá volba :-)) Kamarádka mi říkala, že má mnohem lepší knihy, než je "Závěj".. měla jsem občas problém se orientovat v postavách, pak abych se neztratila v ději a jak se to ke konci už začalo rozplétat, chvíli mi vždy trvalo, než mi to docvaklo :-)) Smrtící vir jako takový mě vůbec nebavil (díky pane Covídku), ale jinak to jakože úplně špatné nebylo, čekala jsem, co se z toho všeho vyklube, zda to bude totální chujovina, nebo mě to zaujme.. mrtvých je tu víc než dost, místy opravdu chuťovka a konec asi trošku i očekávaný, nijak mě nepřekvapil..

03.01.2024 4 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

(Audiokniha)
Rok 2023 jsem zakončila touto audioknihou a nemohla jsem si zvolit lépe.. Moc krásná kniha a už teď jen věřit a správně si přát.. Moc doporučuji!

31.12.2023 5 z 5

Vánoční ozdoby Vánoční ozdoby Jana Slaninová

(SPOILER) Jen díky závěru dávám 3* :-)) Ono co taky rychlého sepsat na pár stránek, je to dost přitažené za vlasy, trošku chaotické a moc rychle se vše děje.. ale užít si předvánoční čas se dvěma nabíječi zároveň, to je hodně hot, Anna ví, co chce.. která by to také nebrala, hmmm? :-)

30.12.2023 3 z 5

Smrt bývá nehezká Smrt bývá nehezká Jiří Sivok

(Audiokniha)
Nejdřív jsem si říkala, to bude asi pohodový poslech.. no, než jsem došla ke smrti Danovy dcerky, to byla síla.. a od té doby jsem měla takový nepříjemný pocit po těle.. jako nemůžu říct, že bych se bála, koukáme doma "Po stopách duchů", tak jsem trošku vycvičená :-))) .. ale prostě nepříjemný pocit to byl, zajímavý poslech, je to zase něco úplně jiného.. výborná rozmanitost našich spisovatelů, chválím!

30.12.2023 4 z 5

Takové maličkosti Takové maličkosti Claire Keegan

(Audiokniha)
Opravdu jednohubka, kterou jsem měla poslechnutou během vaření :-) Období Vánoc, příběh jedné rodiny.. a v pozadí číhající temno za zdmi kláštera.. při závěrečných faktech mi běhal mráz po zádech :-( Velmi příjemně a jemně načteno, doporučuji..

30.12.2023 4 z 5

Povídky o ženách Povídky o ženách * antologie

(Audiokniha)
A jak dobře povídky začaly, tak od půlky už to šlo z kopce.. Pawlowská, Viewegh, Šabach - moc povedené a pak to začal být průměr :-( Mám tyto sbírky povídek opravdu ráda, ale už to tak prostě beru, že ne všechny se líbí.. Ale i tak jsem si knihu moc ráda poslechla..

28.12.2023 3 z 5

Strasti vánočních svátků Strasti vánočních svátků Lenka Hnátová

Mám pocit, že jsem prošla tržnicí plnou zeleniny :-)) Nějak mi tam tyto nadávky vůbec neseděly.. Max mi přišel až moc ukřičený a ukňouraný, ale zase místy mě i dojímal, ne že ne.. Nejvíc sympatická osoba, pro mě, byl Bert. Jinak ale kniha ve mně nic extra nezanechala, asi jsem čekala i něco jiného..

26.12.2023 3 z 5

Holka, která zachránila Vánoce Holka, která zachránila Vánoce Matt Haig

(Audiokniha)
Moc krásné zpracování, i když je to místy i smutné a dojemné, tak převažuje hlavně krásný příběh a víra v naději, která čaruje :-) Vtipné momenty i situace jsem si také moc užila, opravdu moc povedené.. opět doporučuji všem - dětem i dospělým..

21.12.2023 5 z 5

Kluk jménem Vánoce Kluk jménem Vánoce Matt Haig

(Audiokniha)
Knihu jsem si pustila na doporučení kamarádky a já jí za to moc děkuji, moc krásné zpracování a skvěle načteno.. Na tento předvánoční čas jako dělané, moc doporučuji všem, dětem i dospělým :-) Hned si připravuji další "Holka, která zachránila Vánoce"..

17.12.2023 5 z 5

Těla Těla Klára Vlasáková

(Audiokniha)
Přiznám se, že jsem se s knihou trošku trápila.. Už jsem si zvykla, že knihy od českých autorů jsou většinou hodně drsné, ponuré, depresivní.. Nějak nevím, jak tento příběh chytit, co si z něj mám vzít, Marie s Rózou.. matka s dcerou.. ani jedna mi nebyla sympatická, i když se mě Rózy určitá situace dosti dotýká, tak jsem z Rózy byla i dost otrávená, až znechucená.. Asi jakože i vím, co nám chtěla autorka předat, ale nejspíš ještě na to nejsem dost zralá (věkem), abych to mohla opravdu ocenit..

17.12.2023 3 z 5

Horský křišťál Horský křišťál Adalbert Stifter

(Audiokniha)
O jednu hvězdičku méně dávám jen z důvodu, že první půlka mě tak moc nepohltila jako ta druhá.. Jak se děti ztratily, vůbec jsem nedutala a strašně moc mě to dojímalo.. Chytlo mě to za srdce.

12.12.2023 4 z 5

Cirkadiánní kód Cirkadiánní kód Satchin Panda

(Audiokniha)
Díky audio výzvě jsem narazila na tuto knihu a jsem tedy hodně překvapená, jak mě poslech bavil.. hlavně je opravdu skvěle načtená.. spousta zajímavých věcí, které člověk rád zavede do svého života.. Už teď se těším, za jakou dobu postřehnu změnu :-)

07.12.2023 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti pro malé děti Staré řecké báje a pověsti pro malé děti Martina Drijverová

(Audiokniha)
Velmi příjemný hlas Ivany Milbachové provede povedenou sbírkou bájí a pověstí pro malé děti :-) Splnila jsem si téma audio výzvy a moc se mi to líbilo, moc milý a hezký poslech..

04.12.2023 4 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

(Audiokniha)
Opět už je tady toho řečeno hodně, abych se neopakovala.. ale ráda se budu opakovat s tím, že Carter prostě nemá konkurenci a i tento díl je vážně masakr!! Nechutné vraždy (opravdu nepouštět u oběda), zvraty, překvapení, humor, zástavy srdce a jako ten konec?! Fajn, dám si jednu malou vsuvku na oddych a musím si pustit další díl, tohle se prostě nedá vydržet.. jeden díl nikdy nestačí! A co já budu dělat, až dojdu k Genesis?!

04.12.2023 5 z 5

Déjà vu Déjà vu David Urban

(Audiokniha)
Kniha se dobře poslouchala, vyšetřovatel Ed mi byl hodně sympatický.. Ke konci knihy jsem už i vraha odhadla, takže úplný zvrat ve vyšetřování se u mě nekonal :-) Jen mi tam prostě něco málo chybělo. A jen doporučuji, u popisu mrtvol nejezte :-))))

29.11.2023 4 z 5

Pauza Pauza Kylie Scott

(SPOILER) Za mě takový slabší průměr.. Nejvíc se mi líbil Leif, i když v tomto díle byl úplně jiný než v tom prvním.. Anně jsem vlastně úplně na chuť nepřišla, na můj vkus jí místy zbytečně moc pracovala hlava.. a to je vlastně co říct, když půl roku byla v kómatu.. nevím, taková docela tuctová kniha, kterou za chvíli úplně vypustím z hlavy..

29.11.2023 3 z 5

Jemčinská bestie Jemčinská bestie Nina Roubíková

(Audiokniha)
Bestie je opravdu bestie.. Dost drsný příběh Ley, která skončí ve spárech "Jemčinské bestie". Celou dobu poslechu jsem měla hodně nepříjemný pocit po těle. Věřím, že osudy dětí, které skončí v dětských domovech či pasťácích, nejsou vůbec lehké a šťastné :-( Je to smutné.. Chování Ley je dost očekávané, nevychované, neslušné, ale asi se není čemu divit. Baba bestie, doufám, že taková osoba je jen smyšlená.. ale kdo ví.. Na autorské čtení jsem si musela trošku zvyknout, ale pak už mi to nepřišlo tak hrozné a se zájmem jsem poslechla na jeden zátah.

28.11.2023 4 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

(Audiokniha)
Já půjdu proti proudu, jelikož jsem tvorbou dua Kepler stále nepolíbená... Mně se to moc líbilo, jsem milovnice Hercula Poirota a slečny Marplové od skvělé Agathy Christie, takže tento první díl série v tomto duchu je moc povedený.. a navíc, když do úplného konce nevím, kdo je vrah a jaký byl motiv vraždy, to je pro mě "žůžo labůžo" :-)) Veronika Lazorčáková skvěle načetla a já dala audioknihu na jeden zátah, jsem spokojená!

25.11.2023 5 z 5