Nuttelka Nuttelka komentáře u knih

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

(SPOILER) (Audiokniha)
Vždycky se moc ráda vracím k Josie a její "partičce", kór v podání Jitky Ježkové, která je prostě skvělá! Moc se mi tu líbilo nahlédnutí do soukromí, kdy se Josie sžívá s Noahem v jedné domácnosti a konec byl moc krásný, dojemný.. Případ jako takový mě bavil, to je bez debat, ale já mám problém se sektami (či různými skupinami, které žijí pospolu), to mě prostě nebere, proto dávám o hvězdu méně.. Každopádně jsem zvědavá, jaký další případ si na nás autorka připraví :-)

13.10.2023 4 z 5

Hřebec a Kráska Hřebec a Kráska Josef Klíma

(Audiokniha)
Oba dva případy mě moc bavily, stejně jako ty předchozí a v podání Martina Stránskýho není vlastně ani co dodat :-) Každopádně se těším na další díly... Klára to také jednoduché nemá a její "osobní" život je takovou perličkou během celého vyšetřování :-)

12.10.2023 5 z 5

(Audiokniha)
Musím říct, že audioknihu jsem si poslechla z čisté zvědavosti... a teeeda... nečekala jsem, že mě uchvátí.. miluju všechny filmy s Harrym a přiznám se, že knihy na mě ještě stále čekají :-) Ale nakouknout pod pokličku života Toma Feltona v podání skvělého Radka Škvora, nemám slov, opravdu.. ať už jeho začátky ve filmu, tak jeho velkou kapitolou života HP.. zážitky z natáčení, jak to vnímal jako "malý" kluk až po závěrečný díl, celá rodina kolem HP mě uchvátila ještě více.. A jeho nejtěžší boj? Ani jsem nedutala.. Kniha je úsměvná, milá, srdečná, ale i dojemná a místy i smutná až srdcebolná.. Tome, jako všichni fanouškové po celém světě, DĚKUJI

08.10.2023 5 z 5

Ve škole i za školou Ve škole i za školou * antologie

(Audiokniha)
U této sbírky povídek převažují více ty povedené než ty nepovedené, co se mého názoru týče :-) Líbí se mi volba více interpretů, ale hlavně opět ta rozmanitost a jak se který spisovatel či spisovatelka daného tématu ujme.. jen tak dál, tato edice je takové hezké zpestření mezi ostatními knihami, sériemi, atd..

06.10.2023 4 z 5

Svědek v pokušení Svědek v pokušení Jennifer L. Armentrout

Jsem ráda, že jsem si knihu nekoupila domů. Několikrát ohrané téma, zbytečné a vyumělkované drama kvůli domněnkám, dětinské chování a Madison mě vytáčela.. Naprosto průměrná kniha nejlépe k nedělnímu čaji, kdy potřebujete úplně vypnout :-))) Ale obálka knihy je povedená, radost pohledět..

06.10.2023 3 z 5

Legend of Sleepy Hollow / Legenda o Ospalé díře (dvojjazyčná kniha) Legend of Sleepy Hollow / Legenda o Ospalé díře (dvojjazyčná kniha) Washington Irving

(Audiokniha)
Moc se mi líbí zpracování audioknihy formou dramatizace, Zbyšek Horák a spol. tuto "jednohubku" skvěle načetli a vdechli příběhu život.

06.10.2023 4 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

(SPOILER) (Audiokniha)
Na závěr této super trilogie jsem se těšila a jakože hodně.. kurňa, Kristýno, cos nám to udělala?! Ani nevím, jak své pocity popsat, ale asi nejvíc převládá smutek.. toto jsem fakt nečekala.. vůbec nepřemýšlím nad tím, zda je to celé uvěřitelné nebo ne, pořád je to "jen" kniha, v nich je dovoleno vše, ale já asi potřebuju trošku svého "happy endu".. musím se s tím nějak smířit :-)
Opravdu moc povedená série z pera české autorky..

05.10.2023 4 z 5

Léto mezi řádky Léto mezi řádky Alena Štraubová

Asi jsem čekala něco trošku více, co mě opět chytí za srdce a nepustí.. ale toto byla taková milá letní oddychovka :-) Ale jako prvotina i tak povedená kniha.

30.09.2023 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

(Audiokniha)
Opět další moc povedená "carterovská chuťovka", že jsem si také musela vtlouct do hlavy pár čísel :-)) A teda, vraha jsem fakt neodhadla, ten konec mě dostal... V každém z nás je skrytý nějaký spouštěč, o kterém nevíme, co způsobí, když se na něj přijde nebo, co ho spustí.. Už si ani netroufám tipovat, co dalšího mě s Carterem čeká :-))

24.09.2023 5 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

(SPOILER) Jak mě ta Avery rozčilovala, všechno tutlat, ráchat si ve všem hubu sama.. no, tady už je ten mezník, že věkově už to rozhodně není pro mě :-))) Úplně to tradiční klišé dozvědět se až ke konci knihy, co se vlastně stalo, i když to celou dobu stejně víte, tušíte.. mezitím si prožít nějaké ty vzlety a pády, trochu drama, ale boha, úplně se divím, že to Cam takhle dlouho vydržel.. myslím si, že si ho Avery ani nezaslouží :-) Cam byl až moc trpělivý, až moc ochranářský a celou dobu mít "celibát", v jeho věku?? Mno, nevím nevím.. ale chápu, o tom tyto knihy jsou a dívky tohoto věku si přijdou na své, taky bych to v -nácti "žrala" :-))))

21.09.2023 4 z 5

Rodiny a rodinky Rodiny a rodinky * antologie

(Audiokniha)
Opět povedená sbírka našich současných autorů.. Ne každá povídka se bude líbit, ale tak už to o povídek bývá, každý autor má svůj osobitý styl. Já už si tyto sbírky povídek pořizuji automaticky a vždy jsem zvědavá, jak se autor daného tématu zhostí.. A interpretace všech je vždy moc povedená.

16.09.2023 4 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce: Jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech Povídání o pejskovi a kočičce: Jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech Josef Čapek

(Audiokniha)
Jednou za čas potřebuji úplně vypnout a pustím si do uší pohádku :-) Zvolila jsem klasiku.. skvěle načteno, výborná interpretace.. takový návrat do dětství :-)

16.09.2023 5 z 5

Milosrdný samaritán Milosrdný samaritán Rolf Börjlind

(Audiokniha)
I já musím uznat, že tento díl trošku pokulhává za předchozími díly, kdy jsem dávala plný počet. Covid je stále ještě "žhavější" téma a myslím si, že jsme z něj pořád všichni takoví "otrávení", tudíž zasažení do děje mě trošku odradilo. Ale naštěstí to není úplně hlavní téma tohoto dílu, takže i tak jsem si poslech užila. Jen tedy i rozuzlení případu mě tentokrát úplně neposadilo na zadek... ale konec mě tedy navnadil na další díl, který je zatím u nás v nedohlednu, ach jo.. Každopádně i tak doporučuji, opravdu moc a moc povedená série, všechny postavy jsem si oblíbila.

15.09.2023 4 z 5

Letní bouřky Letní bouřky Eva Pospíšilová

(SPOILER) Já ty holky Pospíšilky miluju! :-) Krásná obálka knihy, skvělý příběh (i když nejsem cílová věková skupina), kluci paličáci, ale všechno jsem jim věřila a prožívala s nimi.. A hlavně Floydovo strach z bouřek, jak já s ním soucítím.. Opět jsem si knihu maximálně užila a vím, že od holek si prostě koupím vše, co napíšou :-)

13.09.2023 5 z 5

Zmrazené zlato Zmrazené zlato Rolf Börjlind

(Audiokniha)
Už bych se nerada opakovala.. výborná série, skvělé postavy, zapeklité případy.. u žádného dílu jsem se nenudila, vždy napínavé od začátku do konce.. a tady ten konec?! .. musím se pustit do dalšího dílu :-)
Martin s Anitou sehraná dvojka, poslech si moc užívám!

10.09.2023 5 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

(Audiokniha)
Liss: "Jak? Jak mám žít?!! Pro co?!!"
Sally: "Pro mě!!"

Dvě ženy, dva osudy, které se jednoho dne protnou.. Každá je úplně jiná, ale stávají se jedna pro druhou velmi důležitou osobou v životě.. Smutné, depresivní, zajímavé, ale hlavně nadějeplné vyprávění o tom, že je stále pro co žít... i když to někdy opravdu bolí a dochází síly a víra, ale vždy je pro co - pro koho žít. Závěr byl moc krásný, docela bych uvítala i nějaký epilog :-)
Opět bravurní Jitka Ježková, jak ta dokáže postavy oživit, až mám někdy pocit, že se ocitám uprostřed příběhu..

05.09.2023 4 z 5

Rty s příchutí vína Rty s příchutí vína Aleš Novotný

Aleši Aleši, co kniha, to perla :-) Ať už je to zarytý žánr nebo něco úplně nového, jiného a mně se to moc líbilo! Letní hřejivá jednohubka na odpoledne, hřejivá počasím, ale i skvěle napsanou erotikou mezi dospívající zamilovanou mládeží.. Ach jo, to si člověk i rád zavzpomíná na své mládí :-) Pak tu máme i závažná témata, hodně mě dojal Nikolas, srdce mi pro něj bolí.. Elena je úžasná dívka, ale dávám o jednu hvězdičku méně z důvodu, že mi přijde až moc vyhrocená situace mezi ní a tátou.. jako chápu, co tím Aleš předává dál, ale tátové takoví jsou, nepřišlo mi to až úplně přes čáru, jsou jen prostě "z jiné doby" :-)) Takže já jsem opět moc spokojená, Nikolas s Elenou se povedli a těším se další Alešovu tvorbu, je to opravdu talent..

03.09.2023 4 z 5

Deset podob zla Deset podob zla Roman Cílek

(Audiokniha)
Tak nějak jsem poprvé zkusila historii, jelikož jsem s dějepisem dost zápasila :-) Tady jsem si říkala, je to 10 příběhů, není to dlouhé, to půjde... No, interpretace mi moc nesedla, tudíž i kniha celkově. Dávám průměr, že je to takové doplnění toho, co se událo.

31.08.2023 3 z 5

Hranice zvrhlosti Hranice zvrhlosti Jan Urban

(SPOILER) (Audiokniha)
I když mě poslech a celkový námět bavil, tak nemůžu dát plný počet, jelikož mě zklamalo celkové rozuzlení a zakončení knihy.. a hlavně, že jsem to celé "prokoukla" a to mě štve nejvíc.. nedočkala jsem se toho "wau" efektu, kdy mě něco fakt překvapí. Všechno to bylo moc okaté, ale námět to byl poutavý, místy tedy zůstává rozum stát, co všeho jsou lidi schopni dělat, aby "ukojili" své choutky, co se BDSM týká, ale zase jsem se dozvěděla spoustu zajímavých věcí. Není to špatná kniha, jen mě prostě dost naštval konec...

30.08.2023 4 z 5

Mrtví v Badger’s Drift Mrtví v Badger’s Drift Caroline Graham

(Audiokniha)
Jsem velkou fanynkou Vražd v Midsomeru, tudíž audiokniha mě nemohla minout :-) Poslech jsem dala na jeden zátah, hned na to jsem si pustila filmovou verzi a začala porovnávat :-)) Někdy je to opravdu zajímavé.. A samotný Vladislav Beneš? Jsem v nebi, když mi do ucha mluví "Pierce Brosnan" :-) Myslím, že k této sérii není co více dodat, pokud jste fanoušky stejně jako já :-)

30.08.2023 5 z 5