Nuttelka Online Nuttelka komentáře u knih

Letní bouřky Letní bouřky Eva Pospíšilová

(SPOILER) Já ty holky Pospíšilky miluju! :-) Krásná obálka knihy, skvělý příběh (i když nejsem cílová věková skupina), kluci paličáci, ale všechno jsem jim věřila a prožívala s nimi.. A hlavně Floydovo strach z bouřek, jak já s ním soucítím.. Opět jsem si knihu maximálně užila a vím, že od holek si prostě koupím vše, co napíšou :-)

13.09.2023 5 z 5

Zmrazené zlato Zmrazené zlato Rolf Börjlind

(Audiokniha)
Už bych se nerada opakovala.. výborná série, skvělé postavy, zapeklité případy.. u žádného dílu jsem se nenudila, vždy napínavé od začátku do konce.. a tady ten konec?! .. musím se pustit do dalšího dílu :-)
Martin s Anitou sehraná dvojka, poslech si moc užívám!

10.09.2023 5 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

(Audiokniha)
Liss: "Jak? Jak mám žít?!! Pro co?!!"
Sally: "Pro mě!!"

Dvě ženy, dva osudy, které se jednoho dne protnou.. Každá je úplně jiná, ale stávají se jedna pro druhou velmi důležitou osobou v životě.. Smutné, depresivní, zajímavé, ale hlavně nadějeplné vyprávění o tom, že je stále pro co žít... i když to někdy opravdu bolí a dochází síly a víra, ale vždy je pro co - pro koho žít. Závěr byl moc krásný, docela bych uvítala i nějaký epilog :-)
Opět bravurní Jitka Ježková, jak ta dokáže postavy oživit, až mám někdy pocit, že se ocitám uprostřed příběhu..

05.09.2023 4 z 5

Rty s příchutí vína Rty s příchutí vína Aleš Novotný

Aleši Aleši, co kniha, to perla :-) Ať už je to zarytý žánr nebo něco úplně nového, jiného a mně se to moc líbilo! Letní hřejivá jednohubka na odpoledne, hřejivá počasím, ale i skvěle napsanou erotikou mezi dospívající zamilovanou mládeží.. Ach jo, to si člověk i rád zavzpomíná na své mládí :-) Pak tu máme i závažná témata, hodně mě dojal Nikolas, srdce mi pro něj bolí.. Elena je úžasná dívka, ale dávám o jednu hvězdičku méně z důvodu, že mi přijde až moc vyhrocená situace mezi ní a tátou.. jako chápu, co tím Aleš předává dál, ale tátové takoví jsou, nepřišlo mi to až úplně přes čáru, jsou jen prostě "z jiné doby" :-)) Takže já jsem opět moc spokojená, Nikolas s Elenou se povedli a těším se další Alešovu tvorbu, je to opravdu talent..

03.09.2023 4 z 5

Deset podob zla Deset podob zla Roman Cílek

(Audiokniha)
Tak nějak jsem poprvé zkusila historii, jelikož jsem s dějepisem dost zápasila :-) Tady jsem si říkala, je to 10 příběhů, není to dlouhé, to půjde... No, interpretace mi moc nesedla, tudíž i kniha celkově. Dávám průměr, že je to takové doplnění toho, co se událo.

31.08.2023 3 z 5

Hranice zvrhlosti Hranice zvrhlosti Jan Urban

(SPOILER) (Audiokniha)
I když mě poslech a celkový námět bavil, tak nemůžu dát plný počet, jelikož mě zklamalo celkové rozuzlení a zakončení knihy.. a hlavně, že jsem to celé "prokoukla" a to mě štve nejvíc.. nedočkala jsem se toho "wau" efektu, kdy mě něco fakt překvapí. Všechno to bylo moc okaté, ale námět to byl poutavý, místy tedy zůstává rozum stát, co všeho jsou lidi schopni dělat, aby "ukojili" své choutky, co se BDSM týká, ale zase jsem se dozvěděla spoustu zajímavých věcí. Není to špatná kniha, jen mě prostě dost naštval konec...

30.08.2023 4 z 5

Mrtví v Badger’s Drift Mrtví v Badger’s Drift Caroline Graham

(Audiokniha)
Jsem velkou fanynkou Vražd v Midsomeru, tudíž audiokniha mě nemohla minout :-) Poslech jsem dala na jeden zátah, hned na to jsem si pustila filmovou verzi a začala porovnávat :-)) Někdy je to opravdu zajímavé.. A samotný Vladislav Beneš? Jsem v nebi, když mi do ucha mluví "Pierce Brosnan" :-) Myslím, že k této sérii není co více dodat, pokud jste fanoušky stejně jako já :-)

30.08.2023 5 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Velmi příjemná odpočinková kniha z prostředí univerzity.. Mám tyto knihy ráda, ač je tato kniha spíše taková "slow-burn" romance, moc mě bavila. Co si budeme povídat, takového Ryana - bodyguarda mít každý den po boku, která by se nezamilovala :-) A ty jeho piercengy a tetování, skvělý to exemplář pro hříšné myšlenky :-)) Ivy byla skvělá, když vezmeme v potaz její rodinu, dokázala se postavit sama na své vlastní nohy. Jednou za čas tyto knihy jsou prostě zapotřebí, i když už dávno nejsem cílová skupina..

28.08.2023 4 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

(Audiokniha)
Nebylo to úplně špatné, Veronika Khek Kubařová skvěle načetla, i proto jsem u knihy vydržela.. Byla to trošku horská dráha "bláznovství", nějak jsem celou dobu tušila, že to bude tak, jak to nakonec i skončilo :-) Tudíž se opět "wau" efekt na konci nekonal, ale zápletka to byla zajímavá, to se musí nechat..

25.08.2023 4 z 5

Gangréna Gangréna Rolf Börjlind

(Audiokniha)
Co díl, to perla.. I já si dala hned dva díly za sebou a teď si musím dát oraz, co si budeme povídat, každý případ je tu dost těžký, náročný, zapeklitý, propletený.. Ale navíc byl tento díl i dost nápor na city.. hodně dojemných věcí, situací a událostí.. Tato dvojice autorů mi dává docela zabrat :-) Ale v dobrém slova smyslu, opravdu moc povedená série a děkuji Martinovi Stránskýmu a Anitě Krausové, že jí vdechli život.

20.08.2023 5 z 5

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

(SPOILER) (Audiokniha)
S touto sérií nikdo nikdy nešlápne vedle, je to opravdu kvalitní čtení - poslech. Tento díl je hodně silný, citlivější povahy vyžadující silnější žaludek. Je mi z toho úzko, jelikož ve světě se tohle prostě děje.. Folami je úžasná a hlavně silná dívka a její setkání s bratrem opravdu vzalo za srdce.. Závěr knihy je velmi smutný :-( Celou partičku kolem Mette jsem si moc oblíbila, jak jsem již zmiňovala, každý je úplně jiný, ale skvěle se doplňují a jsem zvědavá, kam se s jejich osudy ještě vydáme.. Skvěle zvolená dvojka - Martin Stránský a Anita Krausová, poslech jedna radost.

16.08.2023 5 z 5

Rivalové Rivalové Vi Keeland

Bohužel u mě nastala čtecí krize, vůbec jsem tuto knihu nemohla dočíst :-( Děj mě vůbec nechytl, přišlo mi to pořád dokola jedno a to samé.. Ale zase jako sex byl skvělý, to jo :-) A jejich "povedené" rodinky? Samozřejmě všechno nemůže být zalité sluncem, ani jejich osudy mě za srdce moc nevzaly. Omlouvám se za svou krizi, za průměrné hodnocení, jelikož autorku mám moc ráda..

14.08.2023 3 z 5

Život je boží Život je boží Martin Randysek

(Audiokniha)
Knihu jsem si dala v audio podobě a asi to byla chyba, jelikož autor si ji načetl sám a to mi vůbec nesedlo. Je znát, že to není "profi" zpracování a přednes byl takový dost zcestný, až k dané situaci směšný. Na druhou stranu jsem ráda nahlédla do mysli muže, jak přemýšlí, jak se na určité věci dívá a vnímá je. No, je to takové dost protichůdné, děj sám o sobě nic extra, ale jisté pasáže se mi líbily, i když interpretace je úplně zazdila :-)

12.08.2023 2 z 5

Tanec papírových draků 2: Hon Tanec papírových draků 2: Hon Petr Brožovský

(Audiokniha)
Bylo to epické!! Petr Brožovský nejen skvělý autor, ale zároveň i skvělý interpret, načetl si své dílo bravurně.. kdo jiný by dokázal vdechnout život postavám a ději, než sám autor :-) Já vlastně ani nemám slov, jak moc jsem uchvácená celým tímto "světem" se základnou v Plzni :-)) Jedna akce střídá druhou, potoky krve, mrtvoly skoro na každém kroku a k tomu fakt trefné a skvělé hlášky, miluju to!!! A to zakončení?? Mohlo mě to napadnout, s Mrtvolou je možné všechno :-)))

07.08.2023 5 z 5

Tanec papírových draků Tanec papírových draků Petr Brožovský

(SPOILER) (Audiokniha)
Tak toto byla ku*va nabitá jízda!! Já jsem nadšená!!! Strašně moc mě to bavilo, sama jsem překvapená, jak mě to chytlo a dala jsem poslech na jeden zátah, protože od knihy se prostě nedá odtrhnout. A já zarytá hrdá Plzeňačka jsem si všechno fakt užila! A dané přezdívky? Nemám slov, ty se fakt povedly :-) I když je to fakt řežba, mrtvoly se jen hromadí.. bohužel i z řad PSZÚ, které prostě zabolí, na konci jsem se usmívala a hned se vrhám na další díl, protože tohle je asi má nová závislost :-) Mrtvola se svým týmem ještě neřekli své poslední slovo..
"Jo, mrdlo mi.. už nejsem Mrtvola, jsem Mrdvola." :-)))

06.08.2023 5 z 5

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

(Audiokniha)
Všichni tuto sérii chválí, tak jsem si konečně pustila 1.díl a musím říct, že jako takový úvod do světa, kde je Hanka se Sváťou a Rafanem, se mi moc líbí.. Začátek mě tedy děsil, když byli v Útulném domě, ale objevil se Vron a teď už pojedeme jen na vlnách fantasy dobrodružství :-) Ano, inspirace HP je tu velká, ale vůbec mi to nevadí, jelikož interpretace Margit Vinklárkové je úžasná a dává ději a postavám autentičnost. V jejím podání je úplně skvělý Sváťa, toho jsem si oblíbila moc.

05.08.2023 5 z 5

Jeho poslední slova Jeho poslední slova Laura Dave

(SPOILER) (Audiokniha)
I já nejsem z děje úplně paf a konec mě opravdu zklamal. Docela dlouho se všechno točí ohledně úvah, bojování mezi Hannah a Bailey, pak ano, zajímavá část v Austinu, ze které jsem měla i husí kůži, ale pak to zas začalo uvadat. Helena Dvořáková je skvělá interpretka, i díky ní mě poslech bavil a udržel mě ve střehu, ale jinak docela průměrná kniha.

03.08.2023 3 z 5

Květ života Květ života Martina Hohenberger

Takové trošku psycho, ale špatné to nebylo.. i když husinu mám po celém těle teda :-) A ten konec, nevím, co si mám myslet a jak to pobrat.. zbláznili se?!

31.07.2023 4 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

(SPOILER) (Audiokniha)
Jiří Lábus je fakt třída!! Výborně načteno a budu si dávat knihy od Walliamse jako sladkosti, za odměnu :-) Knihy pro malé, i velké, všichni si tam najdou něco svého, co se dotkne srdce. Hlavně závěr knihy, ten je bolavý, dojemný, ale bohužel, takový je život.. Ben zažil s babičkou skvělé dobrodružství, skvěle pojato, tleskám :-)

31.07.2023 5 z 5

Milá sedmi loupežníků Milá sedmi loupežníků Viktor Dyk

(Audiokniha)
Knihu jsem si zakoupila v audio podobě, kde ještě s tímto dílem je "Stud" a "Krysař".
Milá sedmi loupežníků - na styl jsem si musela zvyknout, ale líbilo se mi to, i když na tuto literaturu vůbec nejsem.. Je to pro mě zase něco úplně jiného, než co čtu nebo poslouchám normálně.
Jiří Schwarz je skvělý, výborná interpretace, v jeho podání se mi toto dílo moc líbilo!

31.07.2023 4 z 5