Nuttelka Online Nuttelka komentáře u knih

Tanec papírových draků Tanec papírových draků Petr Brožovský

(SPOILER) (Audiokniha)
Tak toto byla ku*va nabitá jízda!! Já jsem nadšená!!! Strašně moc mě to bavilo, sama jsem překvapená, jak mě to chytlo a dala jsem poslech na jeden zátah, protože od knihy se prostě nedá odtrhnout. A já zarytá hrdá Plzeňačka jsem si všechno fakt užila! A dané přezdívky? Nemám slov, ty se fakt povedly :-) I když je to fakt řežba, mrtvoly se jen hromadí.. bohužel i z řad PSZÚ, které prostě zabolí, na konci jsem se usmívala a hned se vrhám na další díl, protože tohle je asi má nová závislost :-) Mrtvola se svým týmem ještě neřekli své poslední slovo..
"Jo, mrdlo mi.. už nejsem Mrtvola, jsem Mrdvola." :-)))

06.08.2023 5 z 5

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

(Audiokniha)
Všichni tuto sérii chválí, tak jsem si konečně pustila 1.díl a musím říct, že jako takový úvod do světa, kde je Hanka se Sváťou a Rafanem, se mi moc líbí.. Začátek mě tedy děsil, když byli v Útulném domě, ale objevil se Vron a teď už pojedeme jen na vlnách fantasy dobrodružství :-) Ano, inspirace HP je tu velká, ale vůbec mi to nevadí, jelikož interpretace Margit Vinklárkové je úžasná a dává ději a postavám autentičnost. V jejím podání je úplně skvělý Sváťa, toho jsem si oblíbila moc.

05.08.2023 5 z 5

Jeho poslední slova Jeho poslední slova Laura Dave

(SPOILER) (Audiokniha)
I já nejsem z děje úplně paf a konec mě opravdu zklamal. Docela dlouho se všechno točí ohledně úvah, bojování mezi Hannah a Bailey, pak ano, zajímavá část v Austinu, ze které jsem měla i husí kůži, ale pak to zas začalo uvadat. Helena Dvořáková je skvělá interpretka, i díky ní mě poslech bavil a udržel mě ve střehu, ale jinak docela průměrná kniha.

03.08.2023 3 z 5

Květ života Květ života Martina Hohenberger

Takové trošku psycho, ale špatné to nebylo.. i když husinu mám po celém těle teda :-) A ten konec, nevím, co si mám myslet a jak to pobrat.. zbláznili se?!

31.07.2023 4 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

(SPOILER) (Audiokniha)
Jiří Lábus je fakt třída!! Výborně načteno a budu si dávat knihy od Walliamse jako sladkosti, za odměnu :-) Knihy pro malé, i velké, všichni si tam najdou něco svého, co se dotkne srdce. Hlavně závěr knihy, ten je bolavý, dojemný, ale bohužel, takový je život.. Ben zažil s babičkou skvělé dobrodružství, skvěle pojato, tleskám :-)

31.07.2023 5 z 5

Milá sedmi loupežníků Milá sedmi loupežníků Viktor Dyk

(Audiokniha)
Knihu jsem si zakoupila v audio podobě, kde ještě s tímto dílem je "Stud" a "Krysař".
Milá sedmi loupežníků - na styl jsem si musela zvyknout, ale líbilo se mi to, i když na tuto literaturu vůbec nejsem.. Je to pro mě zase něco úplně jiného, než co čtu nebo poslouchám normálně.
Jiří Schwarz je skvělý, výborná interpretace, v jeho podání se mi toto dílo moc líbilo!

31.07.2023 4 z 5

Probuzení Probuzení Martina Hohenberger

Úsměvná upírská fantasy povídka, která se promění v akční honičku za svobodou.. Velmi starý vampýr Jack toho zažil opravdu hodně a hnít zavřený čtyři století, byla bych taky dost nas*aná :-) Jaroušek je skvělý, ničeho se nebojí, skvělý parťák..

30.07.2023 3 z 5

Poslední dny Archieho Maxwella Poslední dny Archieho Maxwella Annabel Pitcher

Tato "jednohubka" toho obsahuje strašně moc na strašně málo počtu stran.. četla jsem před spaním a bála jsem se toho nejhoršího.. Lidé - děti opravdu dokáží být hodně zlí, šikanují, psychicky týrají.. děje se to dennodenně a je mi z toho smutno :-( Každá rodina má svůj příběh, své problémy, svá trápení, ale i spoustu krásných okamžiků, vzpomínek, zážitků.. jen prostě okolí je takové jaké je a nikdy to lepší nebude, bohužel..

30.07.2023 4 z 5

Mortdecaiův záhadný případ s knírem Mortdecaiův záhadný případ s knírem Kyril Bonfiglioli

(Audiokniha)
Nenáročná průměrná humorná jakože "detektivka" :-) Tuto knihu vyzdvihuje hlavně Lukáš Hlavica, je to skvělý interpret, takže díky němu jsem i doposlechla. Je to taková kombinace Poirota se Sherlockem, ale v trošku grotesknějším stylu a s tím rozdílem, že Charlie má manželku :-)) Humor je místy trefný, místy trapný, ale jako naprostá oddychovka na odpoledne posloužila dobře :-)

29.07.2023 3 z 5

Ghostwriter Ghostwriter Alessandra Torre

(SPOILER) Zase úplně jiná kniha, než jsem u Alessandry zvyklá.. Celou dobu jsem si říkala, co se ze zpovědi vyloupne, jaké tabu vypluje na povrch. Helena mi k srdci nepřirostla vůbec, hned od začátku víme, jak to s ní dopadne.. Slzy jsem ronila, až posledních 12 stran, hlavně u zanechaného dopisu pro Marka, kterého jsem si oblíbila hned, jak se ukázal u Heleniných dveří.. Je to hodně smutná kniha, ale dost silná.

29.07.2023 4 z 5

Dokud dýchám Dokud dýchám Aleš Novotný

Věděla jsem, že mě kniha drapne a nepustí, jelikož už 1.díl se mi opravdu líbil a Aleš se osvědčil jako skvělý spisovatel, na kterého nedám dopustit. Moc ráda jsem se vrátila k Adamovi s Martinem, i když oba dva toho mají za sebou tolik, že snad ani není možné to ustát se zdravým rozumem. Ne jednou jsem zamáčkla slzu, vztah mezi bratry a jejich tátou, ty okamžiky, kdy mám s nimi zlomené srdce, že bych v tu chvíli s nimi i ráda byla, objala je a utišila. A pokud bude i další pokračování, uvítám ho s obrovským nadšením.. Aleši? ;-)

26.07.2023 5 z 5

Kouzelné zrcadlo Kouzelné zrcadlo Miloš Kareš

(Audiokniha)
Když jsem si audioknihu pořizovala někdy přede 2 lety, ani jsem netušila, co jsem si to vlastně koupila :-)) Je to hodně starý rest, takže jsem se do knihy pustila a teda, opravdu jsem tu úplně vystoupila ze své komfortní zóny. Už když kouknu, kdy autor žil, musela jsem si zvyknout na styl psaní. Ale kupodivu to nebylo úplně špatné, není to nic, co by mě posadilo na zadek, ale námět "Kouzelného zrcadla", kde sledujeme osud Šimona Lomnického, bylo zajímavé a docela i poutavé. Držela jsem mu palce :-)
"Dáma z obrazu" už mě také tolik nebavila, jak i zmiňuje pode mnou "jaroiva". Takže za mě taková průměrná kniha, neurazí, nenadchne..

25.07.2023 3 z 5

Mé lži Mé lži Heather Gudenkauf

(SPOILER) Bylo to takové nijaké a divné.. naprosto souhlasím s komentářem od "lenka7679", skvěle to vystihla. Za mě ještě úplně na hlavu, že je Maggie už v sedmém měsíci těhotenství, navíc po umělém oplodnění a pouští se do dost ošemetných situací.. já vím, že těhotenství není nemoc, ale jsou určité situace, kde to fakt neberu, za mě teda zklamání, ani vrah mě nepřekvapil. Škoda.

23.07.2023 3 z 5

Lord Edgware umírá Lord Edgware umírá Agatha Christie

(Audiokniha)
Opět skvělé zpracování výborné Agathy Christie. Lukáš Hlavica k Poirotovi už prostě patří :-) Nikdy jsem neuhádla pravého vraha a to mám na detektivkách ráda, když celou dobu nevím, tápu, tipuju :-)) Jsem moc ráda, že postupně všechny vychází jako audioknihy, je to zas něco úplně jiného, i když filmového Poirota miluju..

20.07.2023 5 z 5

Čtvrteční klub amatérských detektivů Čtvrteční klub amatérských detektivů Richard Osman

(SPOILER) (Audiokniha)
Moc milý a příjemný poslech, který ne jednou vyloudí úsměch na rtech :-) Čtveřice přátel je naprosto skvělá a jak tápou v moderních "vymoženostech", to je moc hezky podané. Moc jsem se pobavila, když si "holky" mezi sebou psaly smsky a nevěděly, co to vlastně znamená, jen že to pochytily od mládeže :-))) LOL, WTF, a co jsou to fitbitky? :-))) Hlavně nám všichni dokázali, že rozhodně ještě nepatří do starého železa :-) Paní Švormová s panem Vlasákem jsou skvělou volbou pro tuto "partičku", pokud hledáte důvtipnou, sympaticou detektivku, určitě doporučuji :-)

16.07.2023 4 z 5

Vždycky Jane Vždycky Jane Jenn Bennett

(SPOILER) Knihu jsem četla v rámci společného čtení, je to zároveň i má první kniha od této autorky a asi to nebyla úplně šťastná volba.. Sice to bylo takové nenáročné čtení, ale zároveň i docela chaos :-)) Hlavně co se týče světa v hudebním byznusu a vztahy v obou rodinách, Jane je spíš takový "vedlejší" produkt, když to tak blbě řeknu.. Příběh mě za srdce ani moc nevzal, jen jediný okamžik mě opravdu dojal, když si Jane s Fenem na hrázi vyříkali, jak to tenkrát bylo.. Eddie je idiot, na tom se celou dobu nic nezměnilo. Fen měl až moc velkou trpělivost, Jasmina jako matka byla skvělá, s dvojčaty byla sranda a táta Jane skvělý chlap. A Fenovo nadání miluju a obdivuju! Hraní na klavír je nádherné!!

16.07.2023 3 z 5

Síla obsidiánu Síla obsidiánu Petra Martišková

(SPOILER) Knihu jsem přečetla už před nějakou dobou, vlastně hned jak vyšla :-) Skvělé zakončení série, fantasy z českého prostředí mě moc bavilo. Anna i Damien se mi líbili, vlastně skoro všechny postavy byly svým způsobem skvělé, až tedy na Kiru samozřejmě :-) A rodinné shledání s dědou? No, i slzu jsem zamáčkla.. Věřím, že se k této trilogii zase jednou vrátím :-)

15.07.2023 5 z 5

Čas primadon Čas primadon Naďa Horáková

(SPOILER) (Audiokniha)
No, asi bych dala tak 3,5* Nebylo to úplně špatné, ale mám ke knize nějaké výhrady. To, že je Ema jen "pouhá" učitelka, pátrala na svoji pěst dost zapáleně a snad i více, než její bratr policajt :-) To už samo o sobě je dost přitažené za vlasy, spousta vnuknutí, stačilo se jen jednou na něco podívat a ejhle, nové skutečnosti na světě :-)) Pak mi vadilo její chování k Martinovi, pak mnohokrát se zmiňující "Nové Město nad Metují", jsem si měla dělat čárky :-)) .. ale to už je můj problém nejspíš :-))) Působilo to na mě až moc překombinovaně a samotná zápletka mě moc nebavila, hodinky, šperky.. Takže prostě takový průměr za mě, ale věřím, že své čtenáře si to našlo i najde :-)

14.07.2023 3 z 5

Jak zabít dvakrát Jak zabít dvakrát Josef Klíma

(Audiokniha)
A mně se to líbilo :-) Žádné sáhodlouhé případy, Klára s Petrem skvělá dvojka a moc jim držím palce.. a to vše v podání bezkonkurenčního Martina Stránskýho, super poslech a moc se těším na další díly!

13.07.2023 5 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

(SPOILER) A jsem opět u toho.. když mi kniha trvá přečíst více jak 3 dny, není to úplně to pravé ořechové :-( Díky velkému "humbuku" kolem jsem měla moc velká očekávání, že mě kniha - děj posadí doslova na prdel.. bohužel, nestalo se tak.. vesměs pro mě ani nebylo nic šokujícího, Habibi příšerná přezdívka, výrazy jako "lůno" a "bejby" se do této tzv. dark romance ale vůbec nehodily, Cassie-Victorie mi bylo jasné hned, jak se věci mají.. No, jsem už na tento žánr opravdu moc náročná, ale velké plus dávám za skvělou chemii a sex mezi Cassie a Harrym. Ostatní mě nechávalo naprosto chladnou :-))) Jo a Bea s Levim byli skvělí, jejich hlášky jsem si užívala :-)

13.07.2023 3 z 5