Nuttelka Nuttelka komentáře u knih

Vládce vlků Vládce vlků Juraj Červenák

(Audiokniha)
Už jsem si nějakou dobu říkala, že musím zkusit nějakou fantasy v audio podobě a zvolila jsem tuto sérii, jelikož už ji mám v merku nějakou dobu. A teď si říkám, "Perunovy koule", proč jsem čekala tak dlouho?! Jsem až překvapená, jak mě to bavilo. Zpočátku jsem si musela utřídit postavy a jak jsem se začala orientovat, už jsem se všemi jela na jedné vlně :-) Rogan se mi moc líbí, Vosa je výborná.. A že je to i místy vtipné? Výborná třešnička na dortu a já se s chutí pouštím do dalšího dílu.. Martin Finger skvěle načetl, opravdu doporučuji.

08.06.2023 4 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Zjišťuji, že "slow-burn" romance už asi nejsou moc pro mě.. Já už potřebuju napětí, vášeň, akci. Jako Aidan je skvělý a má hodně velkou trpělivost. Závěrečné drama mi přišlo až moc zbytečně vyhrocené, ale klasické klišé, no.. Další díl si zatím nechám ujít.
Ale moc krásné prostředí kavárny s knihkupectvím, tam bych asi chodila denně :-)

08.06.2023 3 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

(Audiokniha)
Hodně ošklivý případ, který není lehký pro žádného rodiče. Opět jsem knihu dala na jeden zátah, jak jsem se do děje "ponořila" a potřebovala jsem vědět rozuzlení. A vůbec mi nevadí osobní život Laury, který se do děje prolíná. V tomto díle je už i Beneš snesitelnější, o to víc je překvapivá jejich minulost, která vypluje na povrch. Opět tleskám, moc povedený díl.

05.06.2023 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

(Audiokniha)
Kniha mě tak pohltila a vtáhla do děje, že jsem ji dala na jeden zátah :-) Musím říct, že na mladou českou autorku je to moc povedená kniha, která je opravdu od samého začátku napínavá. Laura mi padla hned do oka, na Beneše si asi budu muset ještě zvyknout, dost mi tu vytáčel svým chováním. Rozuzlení s motivem vraždy bylo docela i překvapivé. Dávám plný počet a hned se vrhám na další díl...

05.06.2023 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

(SPOILER) (Audiokniha)
Úplně jsem nevěděla, o čem kniha bude, film jsem neviděla, knihu nečetla, ale na audioknihu jsem byla zvědavá.. Říkala jsem si, kolik budu potřebovat kapesníků, ale "naštěstí" nebyly zapotřebí. Po poslechu mi jaksi zůstala taková trošku pachuť v puse.. ale jen díky Savannah. Pro Johna se mi zlomilo srdce, to ano, Savannah si ho vůbec nezasloužila. Ano, chápu, s vojákem to vůbec není jednoduchý, ale bylo očividné, že když ji John stále miluje, že to asi nenechá jen tak a pomůže jí. Ach jo, vnímám to asi jako sobecké jednání, i když vím, že to tak míněno nebylo. A když o tom tak přemýšlím, nejvíc za srdce mě vzal vztah mezi Johnem a jeho tátou, měli jen sebe :-( Z toho mi srdce krvácí.

03.06.2023 4 z 5

Psanec Psanec T. M. Frazier

Miluju tuto sérii! King mě uchvátil, Bear jde v jeho stopách :-) Je to temné, brutální, sprosté, bolavé, ale k**va skvělé! Doufám, že se dočkáme dalších dílů.. i když to tak trvá :-))

31.05.2023 5 z 5

Maska Maska Edgar Wallace

(Audiokniha)
Nečekala jsem nic extra a o to víc jsem překvapená, že mě to opravdu bavilo. Tipovala jsem, kdo se za Maskou skrývá.. a těsně vedle :-) Závěr byl super, dalo se to čekat.

30.05.2023 5 z 5

Byla jsem zvědavá, kdo se skrývá za tak krásným a milým hlasem.. Daník je úžasný člověk, velmi nadaný, citlivý, trpělivý a tolerantní.. moc jsem si knihu užila. A před kluky opravdu smekám, že si vzali na "hrb" takové sousto, jako je koupě rozpadajícího zámku a opravovat si ho po svém.. Úžasná historka - pečení kachny s popcornem :-))) Doufám, že Daníka někdy uvidím i naživo, určitě to bude skvělý zážitek. Kluci, moc vám držím palce!

29.05.2023 5 z 5

Čekání na nekonečno Čekání na nekonečno František Niedl

(Audiokniha)
A mně se to líbilo.. a věřím, že i díky interpretaci pana Beneše, kterého mám moc ráda. Jak se v životě objeví ta zákeřná "svině", úplně se přehodnocuje samotný život. Průvodce životem architekta Tomáše Merce, kterého buď nenávidíte nebo mu rozumíte, vlastně celou dobu příběhu jsem nepocítila úplnou lítost, jen takové smíření a čekala jsem, jaký bude závěr. Život píše všemožné scénáře a každý je ojedinělý..

28.05.2023 4 z 5

Plavý kůň Plavý kůň Agatha Christie

(Audiokniha)
Jelikož jsem tápala, co si pustit něco jako "jednohubku", sáhla jsem po této audioknize. Agatha je prostě klasika, obě filmová zpracování znám, takže už mi chyběla jen kniha :-) Jsem milovnice Hercula Poirota a slečny Marplové, takže mi tu trošku obě postavy chyběly, ale i tak je to velmi povedená detektivka.

27.05.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

(Audiokniha)
Strašné, strašné, strašné!!! Příšerné téma napsané se všemi možnými pocity, které ve vás kniha vyvolá. Vztek, úzkost, soucit, smutek, bezmoc.. A je mi úplně špatně z toho, že takové věci se dějí a ve většině případech platí, jak je v knize zmiňováno, co je v rodině, v rodině i zůstane..
Pro děti je domov nejbezpečnější místo, domov je milující, pečující, ochraňující.. domov je útočiště, kde se všechno vždy spraví.. a pak tu jsou takové případy, kdy je domov naprosté peklo, tohle by se nemělo dít, děti by toto neměly nikdy poznat.. jelikož jejich dušička, duševní zdraví je navždy zlomeno :-(
Ivana Uhlířová je naprosto bravurní, skvěle načteno!

26.05.2023 5 z 5

Sladký nepřítel Sladký nepřítel Kristen Callihan

Krásný sladký příběh, celou dobu jsem se culila jak sluníčko na hnoji :-) Lucian se mi líbil od samého začátku a Emma, i když je to filmová hvězda, není vůbec nafoukaná a jejich dialogy mě moc bavily. Vůbec nebyly hloupé, naivní, ale hlavně spolu mluvili a ne, jak to většinou bývá, že mají spoustu tajností, dilema, co kdo kdyby, atd. A to že Lucian dokonale peče a vaří? No kurňa, pojď ke mně, budu ti ležet u nohou!!

25.05.2023 5 z 5

Sleduj mě Sleduj mě Stacey Kennedy

Žhavá jízda od začátku do konce, věděla jsem, že to tak mezi Lottie a Huntem bude a teda, páni, to bylo fakt skvělý! K tomu nějaké to dobrodrůžo, citové projevy, celá tahle partička kolem Phoenixu je jeden velký chodící sex :-) A závěrečná scéna? Je třeba ledová sprcha nebo partnera vedle sebe :-)))
Těším se na další díl!

25.05.2023 5 z 5

Marné prosby mrtvých Marné prosby mrtvých Roxann Hill

(Audiokniha)
Prostě se pořád nemůžu odprostit od toho, že místo detektivky poslouchám jakousi akční romantiku :-))) Neohrožená Anna, která se s Pavlem do všeho vrhá po hlavě... a stále se rodící vztah mezi nimi, no nevím nevím, co nám přinesou další díly, pokud tedy nějaké budou..

24.05.2023 4 z 5

Duše mrtvých nemluví Duše mrtvých nemluví Roxann Hill

(Audiokniha)
Opět jednohubka na odpoledne a už od půlky jsem tušila, kdo je vrah, který se mi na konci potvrdil.. Je to taková nenáročná detektivka. Jen tedy díky interpretaci to prostě vůbec není napínavé, Kateřina Peřinová se poslouchá moc hezky, opravdu příjemný hlas, ale hlas vhodný pro romány, či erotiku :-))

21.05.2023 3 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

(Audiokniha)
K sérii s Lottie Parkerovou se vracím opravdu ráda, jelikož její případy mě baví a zatím nezklamaly. Když tedy opominu její "tragický" osobní život, který je stále takový žalostný, budu doufat v lepší zítřky, už jen díky zdejšímu epilogu :-)
Lukáš Hlavica opět skvělý, k Lottie už prostě patří.

20.05.2023 5 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

(Audiokniha)
Skvělá kniha, skvělé zpracování, skvělý interpret a autor!
Dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí, hodně historek, ale i krutou pravdu. Tento obor (vlastně celé lékařství) je obdivuhodný, smekám před těmito profesemi. Těším se na další knihu, obor letectví a na to jsem opravdu také moc zvědavá :-)

16.05.2023 5 z 5

Tři malá prasátka Tři malá prasátka Alex Smith (p)

Tato série má grády a tento díl to vytáhl asi na maximum, brrrrr... Tohle bylo opravdu nechutně prasácký ve všech směrech, k tomu posledních asi 50 stran náběh na infarkt. Nebudu více prozrazovat, ale tuto sérii opravdu doporučuji, napínavá jak kšandy od kalhot!

14.05.2023 5 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

(Audiokniha)
Tušila jsem, že to nebude nic lehkého, ale teda takhle depresivní a vlastně bolavý příběh jsem nečekala.. pocity manželky a mladinké "naivní" milenky.. Nevěra byla, je a bude a každý se s ní vypořádává po svém, když se na ni přijde. Není žádný vzorec, jak se by každý měl zachovat. Hynek je naprostý sobec, Anna naivní mladá studentka, která věří (jak už to vždy bývá), že bude jen s ní.. a pak je tu Lucie, pro mě v tomto trojúhelníku "nejsilnější" osobnost. Je to nelehké téma, ale vždy je svým způsobem řešitelné...

14.05.2023 4 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

(Audiokniha)
Vasil Fridrich je skvělý interpret a dokáže připoutat ke knize a nepustit.
Nejvíc mi naháněla hrůzu hudba, která je k této knize skvělým doplněním a dodá tu správnou atmosféru. Námět knihy je velmi poutavý, jelikož koukáme s manželem "Po stopách duchů", nemůžu říct, že bych se u určitých scén bála, ale husí kůži jsem měla, to zase jo :-) Jen teda ten konec, nějak nevím, jak ho zpracovat.. Možná je to tím, že takové to "mystično" mi nepasuje do ČR. Ale je to samozřejmě věc názoru a na českou autorku je kniha velmi povedená. Petra jsem si moc oblíbila, o to víc mě mrzelo, jak se k němu po tom všem všichni postavili :-( Chybí mi tu epilog.. nebo nějaké pokračování??

13.05.2023 4 z 5