Maska

Maska https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470582/bmid_maska-7i3-470582.png 4 31 15

Maska série

Příběh je považován za autorův nejlepší thriller o nelítostném zabijákovi, jménem Ringer - tedy Maska. Ten terorizuje Londýn. Policie opakuje stále stejné chyby, kvůli kterým ho nemůže dopadnout. Policejní detektivní inspektor Alan Wembury je totiž zamilován, ale bratr jeho vyvolené je zapleten do kriminálních kruhů, což pátrání ztěžuje…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: ekniha , ARTiS

The Gaunt Stranger , 1925

Nuttelka
Nuttelka
30.05.2023 5 z 5

(Audiokniha)
Nečekala jsem nic extra a o to víc jsem překvapená, že mě to opravdu bavilo. Tipovala jsem, kdo se za Maskou skrývá.. a těsně vedle :-) Závěr byl super, dalo se to čekat.

ludek.n
ludek.n
28.11.2022 3 z 5

Nechvalně proslulý mistr převleků, zloděj a nelítostný vrah Henry Arthur Milton, zvaný Maska, se vrací, aby pomstil smrt své sestry. Gwenda Miltonová spáchala sebevraždu poté, co ji svedl a opustil Moric Meister, právník a obhájce, který sice zná všechny právní kličky a uličky v zákonech, o jeho bezúhonnosti by se však dalo pochybovat. Edgar Wallace samozřejmě vystavěl zápletku okolo tajené identity zločince, po němž pátrá ne-li celý Scotland Yard, tak vrchní inspektor Bliss docela určitě, a to s buldočí odhodlaností. Kromě Morice Meistera se ve vedlejší linii řeší ještě případ mladého Johnnyho Leinleye, který sklouzl na šikmou plochu a jehož krásná, naivní sestra se vydala, aniž by to tušila, ve stopách Gwendy Miltonové. Je jasné, že dříve nebo později se všechno spojí a pořádně zašmodrchá, že nebude vědět, kde to celé začíná a kde končí. Jedním si však můžete být jisti - Wallace nikomu neprozradí, kdo se skrývá za maskou, dokud nebude úplný konec. Velké odhalení není nikterak bombastické, ale je zábavné a logické. Maska je solidní řemeslná práce, která nikde nevybočí z mantinelů, ale nikoho také nejspíš neurazí ani nezklame.

Luigi1
Luigi1
26.09.2022 5 z 5

Tak toto mělo šmrnc.

jarin58
jarin58
24.09.2022 5 z 5

Wallace,bezva čtení i ten způsob psaní se mi líbil.

ViolettaCh.
ViolettaCh.
18.12.2021 3 z 5

Klasická, starodávná detektivka, evokující časy Sherlocka Holmese a slavného Scotland Yardu, se odehrává v poměrně poklidném duchu, nejde o žádný divoký thriller. Je tu vytrvalý až zavilý detektiv, jehož pracovní povinnost odhalit zloducha je propojena s jeho osobním srdečním zájmem, v důsledku čehož příběh zasahuje i tak trochu do červené knihovny. Četba je celkem fajn, pohodová, je to vítané zpestření k četbě drsnějších detektivek severského střihu.

Vesmich
Vesmich
04.12.2020 5 z 5

Mně se to líbilo! Bylo to takové starosvětské, jak oni se k sobě pěkně chovali, tu a tam někdo zalomil rukama, inspektor byl zodpovědný člověk a i když nebyl vůbec v souladu se svými pocity, byl ctěn a milován :) A co bylo nejvíc nejneuvěřitelnější - odhalila jsem Masku:) tomu bych nevěřila, že je možné, že se stane.

jaroiva
jaroiva
26.11.2020 2 z 5

Klasická detektivka, ale ničím mě nezaujala, nebavil mě styl psaní. Jestli to je nejlepší Wallaceův thriller, tak asi ani další jeho knihy číst nepotřebuji.

deniha
deniha
25.10.2020 3 z 5

Velmi příjemně čtivá knížka, příběh mě bavil, bohužel ke konci přišlo velké zklamání. Neboť ponechat jediné vodítko k Masce bez osobního dozoru bylo velmi nelogické a zbrklé chování.

kuruteku
kuruteku
14.04.2020 2 z 5

Nebyla to ani detektivka, ani román, trošku červené knihovny. Číst se to dalo, já osobně sázel na jinou osobu, než která byla skutečnou maskou, ale celkově jsem čekal víc.

Sabina335
Sabina335
07.04.2020 1 z 5

Wallace jsem měla ráda, ale poslední dobou zjišťuji, že to stojí tak akorát za jendo přečtení a konec. Znovu bych po knize nesáhla.

encyklopedie
encyklopedie
07.03.2020 5 z 5

....jedna z nejlepších Wallaceovek.....a že jsem přečetl všechny česky vydané ..... napsat, že je to průměr....ani náhodou ....výtečně vymyšleno ....Edgar byl ve své době king detektivních příběhů....to už mu nikdo nikdy neodpáře...........
mých oblíbených 321%

TheTara18
TheTara18
29.06.2017 5 z 5

Výborná a napínavá kniha. Užíval jsem si ji od začátku až do konce. Velmi mne potěšil konec knihy, který byl vymyšlen opravdu skvěle.

PAVEL z BRNA
PAVEL z BRNA
12.11.2016

Další klasická wallaceho detektivka s překvapujícím závěrem. Skvěle napsaný román.

LutherKing
LutherKing
24.07.2016 3 z 5

Průměrný román.

Macek58
Macek58
26.11.2014 4 z 5

Napínavé čtení až do konce.

zfilmováno

Edgar Wallace