Jak zabít dvakrát

Jak zabít dvakrát https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473401/bmid_jak-zabit-dvakrat-v7I-473401.jpg 4 47 13

Populární žurnalista a spisovatel Josef Klíma přichází s novými kriminálními příběhy. V centru dění je oddělení vražd a atraktivní vyšetřovatelka Klára Radová. V knize Jak zabít dvakrát vycházejí první dva případy. V příbězích se nevyšetřují jen dvě složité vraždy, ale souběžně i další případy, někdy i tragikomické, tak, jak se práce kriminalistů odehrává i ve skutečnosti. Originální zápletky přivádějí hrdinku často do velmi napínavých situací, tím spíš, že se sama pohybuje při jejich řešení občas na hraně zákona a netradiční postupy, které používá, ohrožují její profesní kariéru.... celý text

davidurban1973
31.03.2024 4 z 5

Kniha obsahuje dvě samostatné novely, které se velice dobře četly. Oba příběhy jsou dobře napsané a mně osobně se docela líbily. Dvojice detektivů je sympatická a jejich rozvíjející se příběh mě bavil sledovat.
Bylo to takové rychlé pohodové čtení.

zuzana4316
24.09.2023 2 z 5

Jak už tu někdo psal, klišé vedle klišé... Jen těžko se mi to dočítalo až do konce.

ViolettaCh.
12.08.2023 3 z 5

Detektivka z domácího prostředí z pera známého novináře mě nikterak neoslnila. Nicméně je zde patrná autorova snaha po určité neotřelosti formou vyhledávání spletitějších zápletek a situací. Je to čistá odpočinková četba resp. poslech ve formě audioknihy, která v podání Martina Stráského vytáhne knihu ještě trochu výš.

Nuttelka
13.07.2023 5 z 5

(Audiokniha)
A mně se to líbilo :-) Žádné sáhodlouhé případy, Klára s Petrem skvělá dvojka a moc jim držím palce.. a to vše v podání bezkonkurenčního Martina Stránskýho, super poslech a moc se těším na další díly!

alnahu
23.04.2023 4 z 5

První díl série s Kláru Radovou se mi četl dobře. V knize si přečteme dva krátké příběhy s názvy: Nehoda a Ruka,které řeší tato rázná vyšetřovatelka z oddělení vražd ,také se dozvíme něco z jejího soukromého života,který nemá jednoduchý.

Fanda74
30.08.2022 3 z 5

Docela dobré dva detektivní příběhy zase trochu jinak. Sledujeme vyšetřování vlastně několika případů, soukromí vyšetřovatelů. čtenář se tak rychle přiblíží realitu vyšetřovacího týmu. Je to takové příjemné čtení, nějak mi chybělo napětí...

perpe2a
12.08.2022 5 z 5

Bezva čtení, výborně vykreslené postavy.

moničina
18.04.2022 4 z 5

Zaujímavé duo, teším sa na pokračovanie.

akinomV
06.02.2022 4 z 5

Mě kniha bavila a čtení jsem si užila. Ne že by to byl top strop detektivek, ale bylo to fajn a klidně bych si přečetla i další díly s Klárou Radovou.

Iki1
05.02.2022 3 z 5

Dva vcelku poutavé a čtivé příběhy. Kniha se mi četla dobře, děj obou příběhů mne vtáhl. Ovšem u toho druhého mi sem tam přišlo, že se autor trošku opakuje, občas jsem měl hokej v tom, kdo je kdo.

alzbeta4340
05.02.2022 3 z 5

Dvě kratší povídky spojené týmem vyšetřovatelů. Solidní odpočinkové čtení, dobře vymyšlené a zamotané případy. Nicméně se zde objevuje známý neduh detektivního žánru - nereálné nebo zbytečně překombinované vysvětlení zločinů i jejich objasnění.
3,5 hvězdičky

kilometr
12.01.2022 3 z 5

Ze začátku mě to bavilo a přečtené stránky přibývaly,ale tak ve druhé polovině to dost ztratilo kouzlo začátku příběhu. Navíc toho klišé je tam příliš,takže jde veskrze o slušnou detektivku na ktrerou brzičko zapomenete. 55%.

rimmon
23.11.2021 5 z 5

S radostí přidám knihu do přečtených!

Dva skvělé příběhy, jedna skvělá vyšetřovatelka a příběh protkaný osobním životem hlavní postavy.
Knihu jsem si s radostí koupila a nedočkavě se do ní pustila.
Je to příběh který mě vtáhl natolik - že jsem zase začala číst když jedu městskou do práce a přiznám se kolikrát jsem přejela zastávku.

Velice poutavé čtení.
Zápletky obou příběhů se mi líbili a přiznám se že je to i krásně napínavé, atmosféra místa činu na vás doslova dýchá a usilovně přemýšlíte kdo by mohl být vrah.

Poslední stránka je ovšem nejnapínavější.

Doufám že se jednou dočkám dalšího pokračování.