Koupit

Jediné úplné, spolehlivé vydání, v grafické úpravě respektující podobu, jak vycházela za autorova života, a v kvalitním polygrafickém provedení s papírovou obálkou. Textové znění vychází z kritického vydání ve Spisech Josefa Čapka. Kniha je edičně připravena podle vydání poslední ruky z roku 1937 a kromě devíti klasických příběhů obsahuje i povídání Jak pejsek s kočičkou slavili 28. října, které bylo po roce 1948 z politických důvodů vypouštěno. Kniha Povídání o pejskovi a kočičce patří ke klasickým dílům literatury pro děti. Poprvé vyšla roku 1929 a od té doby potěšila mnoho dětí a jejich rodičů. Pejsek a kočička spolu žijí v domečku a vedou svoji malou domácnost a chtějí všechno dělat jako velcí lidé, umývají špinavou podlahu, pečou dort, chodí v neděli na procházku, píšou dopis dětem nebo hrají divadlo. Ale protože pejsek a kočička lidmi nejsou, nedopadne všechno vždy tak, jak by si přáli, jejich svérázná řešení jsou ale vždy zábavná a originální. V některých příbězích vystupuje postava spisovatele pana Čapka, kterého pejsek a kočička navštěvují, hovoří s ním o vážných věcech a pomáhají mu s psaním příběhů pro děti. Přitažlivost této knížky spočívá zejména ve způsobu vyprávění, které se zakládá převážně na dialogických pasážích. Pejsek a kočička spolu rozmlouvají jako lidé, jejich přímočarý, hovorový jazyk v kombinaci s vypravěčskou zkratkou způsobuje, že kniha je velmi vhodná k předčítání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/367951/povidani-o-pejskovi-a-kocicce-jak-s-UkW-367951.jpg 4.72041

O pejskovi a kočičce 1.

Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Triáda

Kniha Povídání o pejskovi a kočičce: Jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech

Vevericka.eva
předevčírem

Prostě nestárnoucí klasika. Ještěže se k ní dá vrátit čtením nové generaci.

Mensa627
předevčírem

Milá a hezká knížka. Měla jsem ji ráda já a později i můj syn

andrea7191

To je prostě klasika, kterou by měly znát i dnešní děti a jejich děti a děti jejich dětí...

Venda32

Dcera knížku miluje. Pro mě jsou některé formulace až moc do jednoducha a hodně polopaticky, ale knížka není pro mě, ale pro děti.

Monika1717

Knihu jsem cetla mockrát. Jako dítě jsem jednou zkusila i kousnout do mýdla,když tak krásně vonělo.

jirka9453

Nesmrtelné.

MilanCFC

Ne jen klasika, ale již naprostý kult. Neuvěřitelně krásné, milé, a také poučné. Vše doplněno nádhernými a přesně vystihujícími kresbami, které nikdy nezestárnou. Čapkova láska k dětem a čtyřnohým kamarádům je zde projevena v celé své kráse a nejde než hodnotit naplno a schovat knížku pro pozdější čtení s vlastními dětmi.

Medasek

Nedávno jsem někde viděla seriál a vzpomněla si jak mi tuto knížku babička četla před spaním. Bylo hezké se k ní po tolika letech vrátit.

zvířátka zfilmováno pohádky pro děti

Josef Čapek
česká, 1887 - 1945