Koupit

Jediné úplné, spolehlivé vydání, v grafické úpravě respektující podobu, jak vycházela za autorova života, a v kvalitním polygrafickém provedení s papírovou obálkou. Textové znění vychází z kritického vydání ve Spisech Josefa Čapka. Kniha je edičně připravena podle vydání poslední ruky z roku 1937 a kromě devíti klasických příběhů obsahuje i povídání Jak pejsek s kočičkou slavili 28. října, které bylo po roce 1948 z politických důvodů vypouštěno. Kniha Povídání o pejskovi a kočičce patří ke klasickým dílům literatury pro děti. Poprvé vyšla roku 1929 a od té doby potěšila mnoho dětí a jejich rodičů. Pejsek a kočička spolu žijí v domečku a vedou svoji malou domácnost a chtějí všechno dělat jako velcí lidé, umývají špinavou podlahu, pečou dort, chodí v neděli na procházku, píšou dopis dětem nebo hrají divadlo. Ale protože pejsek a kočička lidmi nejsou, nedopadne všechno vždy tak, jak by si přáli, jejich svérázná řešení jsou ale vždy zábavná a originální. V některých příbězích vystupuje postava spisovatele pana Čapka, kterého pejsek a kočička navštěvují, hovoří s ním o vážných věcech a pomáhají mu s psaním příběhů pro děti. Přitažlivost této knížky spočívá zejména ve způsobu vyprávění, které se zakládá převážně na dialogických pasážích. Pejsek a kočička spolu rozmlouvají jako lidé, jejich přímočarý, hovorový jazyk v kombinaci s vypravěčskou zkratkou způsobuje, že kniha je velmi vhodná k předčítání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367951/povidani-o-pejskovi-a-kocicce-jak-s-UkW-367951.jpg 4.62262

O pejskovi a kočičce 1.

Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Triáda

Kniha Povídání o pejskovi a kočičce: Jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech

Knihomollla

Hezká, dětská knížka, s milými příběhy u kterých se člověk přesune do těch dětských bezstarostných dní.

princesse

To je prostě skvost. A pohádky vyprávěné panem Karle Högerem, to je nádhera.

Miluji Josefa i Karla. Nemohu říci, kterého více. Už jejich jména jsou pojmy a příjmení dokreslují podstatu toho, že nelze vyvyšovat jednoho nad druhým. Úžas dětských očí... nad stránkou protkanou dobrodružstvím a něhou.

666Jitka

Jak já tuto knihu milovala a jak jsem se u ní nasmála :-) Humorné příběhy Pejska a Kočičky, které v sobě však nesou také ponaučení, a tak to má být. Typická česká pohádka z dílny Josefa Čapka obohacená jeho charakteristickými obrázky. Skvělé čtení pro děti a úžasný večerníček.

š.m.i.k

Tohle je nesmrtelná knížka. Bavila jsem se u ní jako dítě já a úplně stejně se chechtají i mé děti. Doporučuji jako ideální knížku na první čtení pro prvňáčky, kteří se teprve číst učí. Zvládnou to s nadšením "louskat" i po těch slabikách.

(audiokniha)
Skvostná jednohubka, kterou jsem slupla za jeden podvečer ;-). Knihu jsem četla kdysi dávno ještě v dětském věku, ale svoje kouzlo neztratila doteď. Zase jsem se ponořila do milého světa, kde žijí pejsek s kočičkou a zažívají svoje dobrodružství. Většinou píšu delší komentáře, ale u této knihy netřeba dalších slov - aspoň podle mého názoru ;-), proto hodnotím plným počtem a doporučuji všem čtenářům bez rozdílu, nejen těm malým! :-)

nai.ivka

Mockrát čtená knížka, kterou jsem četla jako malá, pak ji četly naše děti a teď ji budu číst vnučce. Krásný a bohatý jazyk, příběhy jsou nadčasové a má krásné ilustrace. Neměla by chybět v domácí knihovničce.

Usire

Pejsek a kočička mě bavili už když jsem byl malý klučina. Nyní stejně neochvějně baví mé děti a myslím, že vydrží i pro další generace.