Palec a selská pýcha

Palec a selská pýcha https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534512/bmid_palec-a-selska-pycha-65f820f258c30.jpg 4 53 53

Viktor Palec série

Do jedné z místních částí Kročína, tedy obce, v níž Viktor Palec vykonává funkci starosty, se přistěhuje mladá rodina původem z města. Koupili jeden ze starých gruntů a s elánem se pouští do rekonstrukce. Při vyklízení stodoly najdou pod podlahou malý sklípek a v něm lidské ostatky. Zjistí se, že jde o bývalého majitele, posledního z rodu, který tu hospodařil po řadu generací. Starousedlíci si pamatují, že po statkáři bylo vyhlášeno pátrání, a nakonec byl úředně prohlášen za mrtvého... celý text

Pivka1
dnes 5 z 5

Teď jsem doposlouchala na ČR dvojka a musím moc moc pochválit. Nejenom, že je krásně načtená, ale děj se mi moc líbil. Neotřelé, zajímavé, super to bylo!

Isew
06.05.2024 3 z 5

Nálezem lidských ostatků ve stodole starého gruntu se policie vlastně ani nechce moc zabývat. Nejraději by případ odložila, protože je stejně promlčený. Starosta, bývalý policista, však nechce nechat věci jen vyhnít, což vede k dalším událostem. Pomalu a líně plynoucí děj, jakoby popisoval život vesnice. Bohužel jsem velmi brzy uhádla pachatele a za to ubírám hvězdičku.

janina66
18.04.2024 4 z 5

Příjemná, česká detektivka. Čtivá, lehce plynoucí děj. Vraha jsem odhadla správně. Taková oddechová četba.

lalela
10.01.2024 4 z 5

skvělá detektivka

rodak
12.11.2023 5 z 5

Paní Pospíšilová by měla opustit zelený kabát této edice a vydávat samostatné detektivky.Protože to bylo opět výborné.A mám už nachystaný třetí díl této skvělé série.

ivoiro
06.11.2023 3 z 5

Kniha je přesně v duchu předchozího dílu. Příjemný oddych.

Vesmich
09.10.2023 4 z 5

Začíná se ze mě stávat fanoušek Palcovy Lhoty a okolí. Zase takový pomalý příběh, kdy se cosi zvrtne a už to jede nezadržitelně jak po klouzačce a na pozadí běží všední venkovské příběhy typu kdo kde co vykope a vykopat nemá, případně zahrne, co zahrnout nemá a co z toho vzešlo. Docela jako u nás na vsi.

hana1039
08.10.2023 4 z 5

Audiokniha:
Další česká detektivka,u které relaxuji... rodinné vztahy bývají někdy hodně spletité a když se k nim přidají dávná tajemství,je co pak,po nalezení kostry ve sklepě,co řešit a vysvětlovat... 4/5 *

Honzin
20.09.2023 4 z 5

První část knihy jsem si říkal, že je trochu slabší, ale pak se to otočilo. Paní autorka mi sedí s vykreslením pocitů jednotlivých postav.

konicekbily
22.07.2023 5 z 5

Poklidná detektivka posazené do českého venkova ve dvou časových rovinách - kolem sametové revoluce a do současnosti. Pochopil jsem, že Palec je hlavní postava nové řady, jakési dobrovolnické soukromé očko a to mu funkce starosty dokonale umožňuje. hezký styl autorky, srozumitelná zápletka a vysvětlení jak má být!

hanap
14.01.2023 4 z 5

Výborná česká detektivka. Uvěřitelný příběh komplikovaných rodinných vztahů a majetků.

pepa4081
06.11.2022 4 z 5

Opět výborná česká detektivka. Těším se na další pokračování.
Velmi uspokojivé.

rafan65
06.11.2022 5 z 5

Klasická česká detektivka, poklidné čtení, žádné drama ani potoky krve. Zasazení děje do malé rozlehlé české vesničky a vylíčení sousedských vztahů, přidalo na autentičnosti. Suma sumárum velmi dobrá oddechovka pro dny, kdy prostě chcete odpočívat u čtení a na náročnější prózu nemáte náladu.

alnahu
16.09.2022 5 z 5

Další zajímavá,kvalitní detektivka z českého prostředí.Ráda čtu knihy od této autorky tím,že jsou z našeho prostředí, jsou mi tak nějak bližší.V tomto příběhu se vydáme do vesničky v Kročíně,kam se na zdejší grunt odstěhuje mladá rodina.Ihned se pustí do zvelebení sídla i hospodářských budov, při tom na ně čeká nemilé překvapení pod podlahou sklepa a tím se rozvine dávný příběh,který nás skvěle vtáhne do děje.

babystar
28.08.2022 4 z 5

Zajímavý příběh o složitosti rodinných vztahů a o tom, jak může člověka "doběhnout" minulost.

moničina
08.08.2022 4 z 5

Pekná oddychovka, ale nič svetaborneho. Záver bol predvidatelny.

bazyk21
05.08.2022 5 z 5

Skvělý příběh, zajímavý námět, co říci víc - prostě perfektní kniha od oblíbené autorky

zdenaR
01.08.2022 3 z 5

Poklidné čtení, vcelku předvídatelný děj i vyústění.

knihomolka1197
28.07.2022 4 z 5

Další ze zajímavých detektivek od mé oblíbené autorky. Čtivě napsáno, snad jen chybí překvapivé odhalení pachatele. Žádný šok čtenáře nečeká, ale tak je to u všech jejich detektivek.