Psycho

Když před sebou Mary Craneová, která prchá poté, co ukradla čtyřicet tisíc dolarů, spatří uprostřed bouře Batesův motel, má pocit, že byla právě zachráněna. Pokoje jsou sice mírně zatuchlé, ale jinak čisté. Norman Bates, který motel vede, jí připadá jako příjemný muž. Byť možná trochu divný. Pak se ale Mary setkává s Normanovou matkou. A s velkým řeznickým nožem. Noční můra začíná....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222276/psycho-222276.jpg 4.2310

Psycho 1.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Baronet

Psycho, 1959

Kniha Psycho

Hotovson

Film jsem samozřejmě viděl (ale kouknu určitě znova), takže jsem věděl, co se bude dít a taky to tak bylo, ale nic to nemění na tom, že jsem se od první stránky začet a po úvodu do děje a ukradení peněz, kdy jsme se přesunuli do motelu se to pěkně rozjelo. Akorát teda knižní Norman Bates mi přišel zápornější a odpornější než filmovej hned od začátku, přecejenom mi byl Anthony Perkins ze začátku docela sympatickej, než to všechno začlo. Přečteno na jeden zátah během večera, ani nemusí mít knížka tolik stran a může bavit, tady neni nic zbytečně a musim souhlasit s ostatníma komentářema, že se jde rovnou na věc a nechodí se zbytečne okolo horký kaše.

CharlotteD

Rozhodně to nebylo nejhorší, ale ze začátku to bylo vše hrozně pomalé a já se po chvíli začala nudit. Z druhé poloviny jsem byla nadšená a knihu rozhodně doporučuji. Přeci jen se mi ale film od Hitchcoocka líbil daleko více. Možná kdybych první četla knihu a pak až koukla na film, mluvila bych jinak a tak doporučuji první číst.

edith79

Skvělé. I když film Psycho dobře znám a věděla jsem, že závěr mě nemůže překvapit, strašně mě to bavilo. Norman Bates tu byl popsán jinak než vypadal ve filmu. Pro mě byl děsivější ten knižní. " Všichni se někdy tak trochu zblázníme. "

EnaryFeniel

Neznám snad člověka, který by o tomto příběhu alespoň něco nezaslechl. Minimálně o sprchové scéně.. Tak jako hromada jiných, mám i já tendenci dílo srovnávat s nesmrtelným filmovým zpracováním od Hitchcocka, který jej vystřelil do výšin klasického filmového hororu. Netušila jsem, že se tento příběh zrodil v jiné hlavě. :)

Marfiel
28.09.2020

Skvělá knížka! Zatím nepoznamenaný filmovým zpracováním jsem si mohl tuhle klasiku vychutnat naplno... Úžasně vykreslená postava Normana Batese, svižné tempo, strhující závěr...

Darami87
07.09.2020

Ze začátku jsem se dost nudila. Kniha na mě působila spíš jako podprůměrná detektivka. Ale i tak se nakonec dostavil "wow moment". Bohužel až téměř na konci knihy.

Pulp_catastroph
15.08.2020

Takhle to dopadne, když se člověk nenaučí myslet sám za sebe a zůstane v područí těch, co mu dali život.

withoutyou
11.07.2020

Na to, že je kniha tak krátká, jsem ji četla dost dlouho( 6 dní). Co knize nemůžu rozhodně vytknout je skvělé vykreslena hlavni postava. Norman vás coby čtenáře okamžitě zaujme a sledovat jeho myšlenkové pochody je místy vskutku psycho. Proto mě mrzí, že si autor nedal tolik záležet i na ostatních postavách. Zvrat na konci knihy jsem nečekala a příjemně překvapil.