Nunynka Nunynka komentáře u knih

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Tak za mě po dlouhé době úplně top kniha. Je pravda,že dlouho se vlastně nic neděje,ale i tak to bylo čtivé. A potom jsem se nemohla odtrhnout. Knihu jsem četla přes týden a každý den jsem se na ni moc těšila a teď mám v sobě nějaké podivné prázdno. Moc se těším na druhý díl.

26.09.2020 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Dej byl velice podobný předchozímu dílu. Možná mě bavil trošku víc. Jen mě tentokrát přišlo,že některé věci zůstaly nedořešené. Ale i tak jsem si knihu přečetla s chutí.

16.09.2020 4 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Dej byl napínavý a kniha se velmi dobře četla. Líbilo se mi nakouknout do života Hitlera a uvědomit si,že ne všichny lidi okolo něho s ním souhlasili. Jen ten konec byl za mě až moc.

10.09.2020 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Až na příliš rychlý konec se mě kniha líbila. Jen začátek byl trochu zdlouhavejsi a konec zase šup šup a konec.

31.08.2020 4 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Kniha byla čtivá a příběh byl propracovaný. První kniha od autora,ale určitě ne poslední.

31.08.2020 4 z 5

Případ Ludvík Případ Ludvík Oliver Pötzsch

Kdysi jsem byla se střední školou na zámku Neuschweinstein a lituji,že jsem si před tím nepřečetla tuto knihu. O Ludvíkovi II. jsem skoro nic nevěděla a teď mám chuť si přečíst i nějakou literaturu faktu o tomto podivuhodném člověku. Oliver Pötzsch mě dostal už svými knížkami o Katové dceři a musím říct,že s této knihy jsem měla trochu strach. Zvláště proto,že byla ze současnosti. Ale kniha se mi opravdu líbila. Jen co mi vadilo,bylo mnoho překlepů. Ale za to samotný autor nemůže. A hlavně mě kniha tak vtáhla,že bych chtěla místa,která Ludvík II. nechal vybudovat, navštívit.

11.08.2020 4 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Začátek byl takový nudnější a už jsem se nemohla dočkat,kdy už se konečně dozvím,co že se to vlastně stalo na tom grilování. Ale od půlky se mi kniha líbila víc a víc.

05.08.2020 4 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Mě kniha pohltila. Bavila mě od začátku do konce. Byla napínavá a plná zvratů. Samozřejmě kdo čte knížky tohoto žánru,tak ho může při čtení napadnout,to už jsem někde četl. Ake i přesto,tam dala autorka něco nového.

31.07.2020 5 z 5

1813: Válečný požár 1813: Válečný požár Sabine Ebert

Musím říct,že autorku obdivuji. Napsat takovou knihu,kde se skoro vše zakládá na pravdě a ještě do toho vložit románovou linku,to je opravdu úžasné. Čtivo trochu horší na soustředění a je tam moc postav na zapamatování,ale jako celek je kniha výborná!

28.07.2020 4 z 5

Nouzové osvětlení Nouzové osvětlení Michael Ondaatje

Knihu jsem četla strašně dlouho. Ztrácela jsem se v ději a vůbec mě nebavila.

06.07.2020 2 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Taková klasická oddechová kniha. Pomluvy, pletichaření a láska, které není přáno. Ale bavilo mě to. Od autorky si klidně ještě něco přečtu.

28.06.2020 4 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Poutavý příběh od kterého se nedalo odtrhnout. Kniha,která se rychle přečte,ale myslíte na ni ještě hodně dlouho. Knihy o holocaustu moc nečtu a tato byla nenáročná a přesto vypovídala o všem. O Oskaru Schindlerovi jsem slyšela,ale nikdy jsem pořádně nevěděla kdo to vlastně byl. Teď bych si o něm určitě ráda doplnila znalosti.

20.06.2020 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Jeho první kniha o oddělení Q se mi líbila víc. Zde byl příběh nalinkovany od začátku do konce a čtenář hned věděl,jak to asi dopadne. Ale musím uznat,že i tak byla kniha velice čtivá. Určitě na tohoto autora jen tak nezanevru.

18.06.2020 4 z 5

Třpytivá hodina Třpytivá hodina Iona Grey

Tak mě se líbil začátek a pořád jsem čekala nějaký překvapivý konec a ten se za mě až tak moc nekonal. Všechno to bylo v knížce naznačeno. Mám moc ráda příběhy z dob mezi válkami,ale tenhle mě až tak moc neuchvátil.

13.06.2020 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Kniha by měla být povinná četba pro rodiče. Smutný příběh nad kterým musíte přemýšlet i dlouho po přečtení.

10.06.2020 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Po Zlobě,která byla za mě zatím autorova nejlepší kniha,měla tato kniha slabší dej. Rozuzlení stalo ale opět za to. Carter je prostě pan spisovatel!

08.06.2020 4 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Tak tahle kniha byla wau. Po dlouhé době kniha,kde není žádný superhrdina a rozuzlení stalo fakt za to. První kniha od autora a rozhodně ne poslední,kterou si přečtu. A poděkování autora na konci bylo taky velmi poutavé.

02.06.2020 5 z 5

Pan Burák Pan Burák Adam Ross

No já ani nevím co mám napsat. Některé pasáže knihy se mi moc líbily,ale pak už jsem se v myšlenkách a postavách začala ztrácet.

29.05.2020 3 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Výborná kniha. I když zápletka podobného typu už byla mnohokrát zfilmována a napsána,tak Carter to opět celé pozdvihl na vyšší úroveň. Vůbec jsem se nenudila. Musela jsem knihu číst i v době,kdy normálně nečtu. Za mě jedna z nejpovedenějších od Cartera,ale on má všechny knihy skvělé!

19.05.2020 5 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Kniha u které mě bylo tak hrozně smutno a hrozně mě bolelo na duši. Vůbec nevím jak to mám popsat. Na konci mě i slza ukápla
Tyto knihy nevyhledavam,ale když mi ji kamarádka půjčovala s tím,že si ji prostě musím přečíst,tak jsem neotalela a musím říct,že ve mě bude dlouho doznivat.

13.05.2020 5 z 5