Niu Niu komentáře u knih

Asi jsem nečetla popis knížky, prostě mě zaujal název, protože asi všichni, kteří jsou na Databázi knih, rádi čtou :o) a za sebe já určitě ráda i tu kávu :o) Proto mě překvapilo už jen pár stránek. Čekala jsem něco ve stylu hygge nebo něco sluníčkového a bezstarostného. Něco jako že si uvařím kávu a budu číst o motýlcích :o) Knížku jsem si rozdělila na dva dny, ale kdybych chtěla, zvládnu to za odpoledne. Ale tolik rozporuplných pocitů, co jsem u knihy měla, jsem snad nezažila. Štvali mě tam snad všichni, i když jsem byla schopná pochopit, proč se tak chovají. Jen na tak malou knihu je to tolik emocí. A jak mám tu blbou vlastnost se vcítit do knihy/postav, jako bych to sama prožívala, tak pro mne osobně to oddychovka moc nebyla. A možná trefnější název by byl "Šťastní lidé odjedou a vykouří jednu cigaretu za druhou". Mě osobně konec překvapil, ale tím, že se jednalo o francouzskou literaturu, tak se to očekávalo. Navíc to je první díl série, takže ... :o)

22.05.2019 3 z 5

Mrazivý chlad Mrazivý chlad Sandra Brown

Na doporučení kamarádky sáhnu sem tam po Sandře. A super. Klasické malé městečko, kde každý na každého něco ví. Do toho případ pohřešovaných žen, sněhová vánice a boj o přežití. Na jedné straně místní šerif, na druhé FBI. Taková akční dramatická detektivní romanťárna :o)

19.05.2019 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Už chápu v komentářích tu touhu sázet stromy :o) Že se dá tolik let vrazit do tak krátkého příběhu, jsem netušila. Ale úplně jsem slyšela to šustění listí při vánku. On to byl tak trochu vykuk ten muž, který sázel stromy :o)

18.05.2019 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Skoro ze všech výkladních skříní knihkupectví na mne dlouho koukala tahle modrá obálka s výraznými řasami zavřeného oka. Tak jsem zkusila, jestli je to tak dobré. Mno. Už mám přečtené detektivky (a to teda pěknou řadu) a tímto příběhem se ne a ne prokousat. Erika na mne nezapůsobila pozitivně a ani jako nejlepší kriminalistka. Vlastně mě tam většinu času něco rušilo. Asi nejsympatičtější mi byl Peterson. Vlastní příběh - prostředí snobů, kteří ovládají okolí. A jak se příběh celkem táhl, tak najednou šlus a byl rychlý konec. Nevím, jestli dám šanci i jiným knihám této série.

09.05.2019 3 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Přečteno jedním dechem. Těšila jsem se, co za zápletku autor vytáhne tentokrát. Nezklamal. Tolik podezřelých, tolik zápletek, změna stylu psaní a asi i zvláštní jiskřivý vztah Robin a Cormorana mě nutil neustále číst. Doufám, že to nebyla poslední kniha série, protože tenhle závěr fakt neberu :o)

21.04.2019 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Je to čím dál lepší. Autor :o) plave ve známých vodách :o) Chvílemi jsem měla pocit, že se pohybuju na poli Cliva Barkera (kdo četl jeho tvorbu, pochopí). Jak jsem ve Volání kukačky hodnotila absenci krutosti, tak si myslím, že tohle bylo jiné kafe. Cormoran a Robin prostě k sobě patří. Hotovo :o) Absolutně jsem netušila, kdo to byl. A vlastně se mi líbí to dlouhé napětí a pak najednou finito. Případ vyřešen.

18.04.2019 5 z 5

Na Chesilské pláži Na Chesilské pláži Ian McEwan

No teda!!! Tak nějak jsem nevěděla, co to bude. Možná něco na způsob Městečka Pleasantville bez té sci-fi části. Konec knihy mě velmi překvapil a poté mě dorazil doslov. Zahlídla jsem, že existuje stejnojmenný film (ještě jsem neviděla), tak jsem byla překvapená, že existuje i knižní předloha. A pak to poputovalo do Čtenářské výzvy. Autora jsem neznala a musím říct, že tématicky se pohybuje opravdu v černých vodách. Tato kniha, resp. příběh byl jako domeček z karet čekající na mírný závan. Opravdu - vydržte až do konce a budete překvapeni, co to ve vás zanechá (a zanechá skutečně něco). Nečekala bych tak hluboký záměr v tak tenké knize.

12.04.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Abych se přiznala, tak to, co se tvářilo jako sranda ze začátku (za to ty dvě hvězdičky), mi pak přišlo jako něco moc hrubého a neotesaného. Veselí mi přišlo jako jeden velký buranov. Z hlavní postavy se vyklubala holka lehčích mravů, která nikomu nebyla schopná říct pravdu. A já nevím - moc dlouhá kniha na to, že výsledek byl nijaký. Ano, pár postřehů a myšlenek do života tam bylo. Ale knížka mě přestala bavit zhruba po sto stranách a konec byl už totální zmatek. Není to moje první knížka od autorky a celkem dobře se její knihy čtou. Ale tohle nebyl pro mne dobrý výběr.

10.04.2019 2 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Tento třetí díl série se mi moooc líbil. Rozhodně více než druhá knížka, ze které jsem si neodnesla nic. Ale tahle? Páni, to teda jo. Byl smích, byl pláč. Jako bych to vše prožívala s Louisou. Najít sám sebe je opravdu těžké. Vzpomínky na Willa už nebyly tak hořké, ale přece jen tam byl. Tohle se autorce povedlo.

07.04.2019 5 z 5

O jedné holce O jedné holce Lindsey Kelk

Od začátku do konce perfektní četba. Kdo nezažil nástrahy života, nepochopí. Cesta k pochopení sebe sama, ať jste žena nebo muž, je mnohdy spletitá a běh na dlouhou trať. Podáno humorně s náznaky ironie. Za sebe doporučuji všemi deseti.

21.03.2019 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Moc povedená kniha. Líbilo se mi prostředí případu zasazeného do Londýna. Cormoran je úžasný a s Robin jsou sehraná dvojka. Tenhle svět šoubyznysu :o) je fakt zvláštní. Jsem zvyklá na víc krutější detektivky, ale musím uznat, že někdy míň znamená víc. A překvapí vás, jak to dopadne. Dobře se to čte, líbí se mi i popisy míst, dialogy provázané v pozadí myšlenkami, co si kdo zrovna myslí, humor, minulost. Jo, za mne můžu doporučit.
PS: Harryho jsem četla několikrát a byla jsem zvědavá, jak se autorka vypořádá s tímto typem žánru. Překvapila mile.

26.02.2019 5 z 5

Poirot a já Poirot a já David Suchet

Ani jsem netušila, jaký poklad objevím při jedné jízdě vlakem. Dala jsem se do řeči s paní, která mi doporučila právě tuhle knihu, když zjistila, že jsem stejně jako ona fanoušek Sucheta alias Poirota. A jsem za to opravdu ráda. Přečtení knížky jsem si odměřovala jako "za odměnu". Nechtěla jsem jí tak rychle přečíst a přijít o Davidovo vyprávění několik let jeho života coby Poirota. Opravdu mě dostal hned prolog, kdy se mi z očí valily slzy jak hrachy. Velmi čtivě napsané a humorné. Pro mne to stejně psal Poirot :) Vlastně jsem na něm vyrostla a znám každý díl snad nazpaměť. Pro mně na světě bude jen jeden Pan Detektiv, stejně jako je David Suchet můj nejoblíbenější herec. Před jeho hereckým uměním smekám klobouk.

16.02.2019 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Hodnocení této knížky je pro mne trochu oříšek. Kamarádka mi povídá: "od téhle knížky se neodtrhneš". Mno, odtrhla a to několikrát. Tohle by byl asi dobrý námět na nějaký ten "slasher" horor. Nicméně mi v začtení se bránila povaha Quincy. Lži, lži a zase lži. A když jsou takhle okaté, tak mi dělá problém se s tím vyrovnat. A nemůžu říct, že by mi byla sympatická. Trochu mě děsilo, jestli se to nebude až moc podobat Zmizelé (protože ta byla na mne silné kafe). Myslela jsem si, že příběh odkryje jinou pravdu. Ale souhlasím, že ke konci (tak 13 kapitol) jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Sice myslím, že i Jeffrey Deaver by se měl učit od autora/autorky :o), co se závěrečných rozuzlení týče, ... ale nakonec za čtyři hvězdičky.

16.02.2019 4 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Tenhle thriller/krimi mě opravdu hodně překvapil. Už už jsem myslela, že se to sveze jedním konkrétním směrem, ale jestli chcete být překvapeni, tak vydržte určitě až do konce. Dlouho jsem se odhodlávala a byla to moje první kniha od Sandry Brown, ale jak jsem se začetla, tak super a šlo to samo. Určitě si přečtu i něco dalšího.

08.02.2019 5 z 5

Chlad Chlad Arnaldur Indriðason

Velmi odlišná detektivka. Žádný krvák. Jen stíny minulosti. I tak se dá detektivní příběh uchopit. Po dílech, kdy hlavními protagonisty byli Erlendurovi kolegové, se vracíme k němu. A bylo to příjemné setkání. Příběhem se prolíná taková nejistota, co je realita a co sen. Četla jsem to v období, kdy začalo konečně mrznout a nasněžilo - tím se mi aspoň trochu přiblížilo prostředí Islandu (opravdu trochu :-)). I když je příběh vyprávěn klidně, bylo za ním hodně bolesti.

28.01.2019 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Tahle knížka byla opravdu odlišná. Čekala jsem něco trošku jiného, tak, aby to poukázalo na název knihy. Četlo se to dobře, ale postrádala jsem tam "drive", který byl v jiných dílech. Pachatel byl takový, že na něho asi rychle zapomenu (myslím jako dopadení nic moc). Závěr překvapivý a těším se na další pokračování. K postavě Roberta Huntera netřeba nic dodávat. Bylo by fajn mít jednoho takového Huntera jako životního mentora. Jeho hlášku "hodně čtu" snad nikdy nezapomenu :-)

23.01.2019 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Co se ze začátku jevilo jako celkem zajímavý příběh čarodějnic, upírů a démonů v lidském světě kořeněný historií a alchymií, to se od poloviny knihy zvrhlo v totální "matlajs" všeho druhu. Hm, velkou část knihy jsem se snažila pochopit Dianinu práci, ale vzhledem k existenci jiných bytostí jsem to akceptovala. Diana mi byla hodně protivná. Hrála si na něco, co není a zas tak okouzlující se mi nezdála. Arogance se střídala s nulovým sebevědomím, bez trochy snahy k něčemu se odhodlat. Ke konci knihy mě bavil už jen návrat do Ameriky a zapojení kouzelného domu (to bylo úsměvné) spolu s konverzací dalších postav. Vlastní dialogy mezi Dianou a Matthewem byly ubíjející. Někdy jsem měla problém pochopit, co tím autorka myslí. Byla jsem zklamaná a dočíst to, byl pro mne téměř nadlidský výkon. Sice nemám ráda nedočtené knihy, respektive série, ale tady je otázka, jestli se k ní vrátím.

21.01.2019 3 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Zase nemůžu jinak než za pět hvězdiček :-) Další skvělá a napínavá detektivka-thriller, pro mne s nečekaným rozuzlením. Carter cílí na současný svět - sociální sítě, čímž ještě víc přibližuje případ k realitě. Doporučuju.

14.01.2019 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Brilantně poskládaný případ. Tohle by mě nikdy nenapadlo. Minulost vrhá dlouhé stíny. Už mám načtenou fůru detektivek, thrillerů a hororů, ale toto bylo fakt nechutné.

04.01.2019 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Kniha snad překonala vše, co jsem doposud přečetla. Pořád se nemůžu zbavit dojmu, že je mi ten příběh povědomý. Prohlášení autora na začátku knihy postavil příběh do úplně jiného světla. Carter skutečně úplně pozměnil techniku vytváření příběhu. Pocítíte sentiment, touhu pomoci příteli, beznaděj, strach, úžas, slzy, stesk a smutek, které jsou vyváženy dobrem v Robertu Hunterovi. Přečteno jedním dechem. Opravdu smekám, mistrovský kousek.
Jediné, co mi vadí obecně u autorových děl je množství zkratek, kterými jsem byla jako čtenář zahrnována a to hlavně tam, kde to ani nebylo třeba.

04.01.2019 5 z 5