NikolOt NikolOt komentáře u knih

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Super čtení. Příběh byl svižný, čtivý a nemá prakticky nic co bych příběhu vytkla. Jen jedna věc co mě neseděla, byla barva vlasů Jamese. Prostě jsem si ho nedokázala představit se zrzavými vlasy.

17.11.2021 5 z 5

Myslím, že humor, který autor prezentuje na svém blogu nebo sociálních sítích, je mnohem stravitelnější a vtipnější než kniha samotná. Vyloženě brak k zahození to není, ale v určitých chvílích autor tlačí na pilu a snaží se být za každou cenu vtipný a stane se naprostý opak.

17.11.2021 2 z 5

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

Pěkný oddechový příběh, u kterého se dá opravdu uniknout mimo okolní svět. Závěr příběhu byl pro mě velmi překvapivý, ač se ze začátku zdálo, že to bude taková ta utahaná romantika. Určitě mě to donutilo, abych se co nejdřív začetla i do druhého dílu.

09.11.2021 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Prostě klasika, ke které není již co dodávat. Přečteno s dětmi a myslím, že i ony ocenily. Doufám, že je podobné příběhy dovedou ke čtení stejně jako mě.

19.10.2021 5 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Krátký, ale velmi emotivní příběh, který mě opravdu chytil za srdce. Nečekala jsem takový konec, ale po dočtení knihy bych stejně asi jiný nechtěla. Prostě mi to sedělo jako p.... na hrnec. Jako krátkou intenzivní oddechovku určitě doporučuji.

16.10.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Příběh mě přišel příliš zdlouhavý a velmi předvídatelný. Většinu knihy mě to přišlo jako nekonečné handrkování ,,má mě rád, nemá mě rád" a do dočtení knihy jsem se musela pak už vyloženě nutit. Jako lehké čtivo pro romantiky však určitě knihu doporučuji.

15.10.2021 3 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Tak doposud nejlepší Carterovka. WAW jsem naprosto unešená propracovaností příběhu a postav. Musím dát plný počet hvězdiček.

01.10.2021 5 z 5

23 23 Šimon Šafránek

Své zvláštní kouzlo toto dílo má, avšak nejsem si jistá, zda jsem příběh správně pochopila. Jestli ovšem teda má být nějak chápáno. Nebo ať si každý udělá svůj vlastní obrázek?????

28.09.2021 2 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Strhující dílo....četla jsem kdysi na gymnáziu jako povinnou četbu. Dnes, o několik let dále, mě příběh chytil o něco hlouběji. Určitě bych knihu zařadila do literatury, kterou by si měl přečíst každý.

27.09.2021 5 z 5

Nahý vévoda Nahý vévoda Sally MacKenzie

Jako vsuvka mezi detektivní knihy a trilery stačila. Nicméně příběh příliš neuchvátil. Sem tam se objevily humorné pasáže. Pro vyznavače tohoto žánru nicméně postačí. Jednou si však přečtu i zbylé díly ze série....

14.09.2021 1 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Opět opravdu povedený detektivní román od tohoto autora. Závěr knihy byl opravdu strhující. Velmi pěkně propracovaný děj.

30.08.2021 4 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Opravdu zarážející příběh. Jak autorka zasadila to zlo do malého děvčete. Jen si nejsem jistá zda by takové manipulace byla na svůj věk schopna.

19.08.2021 3 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Sice opět napínavý a pečlivě propracovaný případ detektiva Huntera, ale prostřední část knihy mi přišla příliš zdlouhavá. Jako čtenář jsem měla chvíli i pocit, že na to snad nepřijdou.

16.08.2021 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Všimli jste si, že v každém díle se někde v první polovině s vrahem setká tváří v tvář? Nicméně až do poslední chvíle netuším, kdo je vrahem. Máte to taky tak???

06.08.2021 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Opět Carter nezklamal....Čtivé až do konce. Vůbec jsem do poslední chvíle netušila, kdo je oním vrahem.

06.08.2021 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Knihu jsem přečetla za pouhé dva večery. Po přečtení Jo Nesbova Haryho Holea jsem hledala nějakou další krimi sérii, která by mě nadchla. Robert Hunter mi je velmi sympatickou knižní postavou. Myslím že jsem natrefila na správnou zlatou žílu. Těším se až se začtu do dalších dílů.

20.07.2021 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Hned na začátku nás autorka seznámí s postavami celého příběhu. Líbí se mi, že jich je tak akorát, aniž by se v nich čtenář zamotal. Docela výstižně je popíše a pak se čtenář vrhne do příběhu. Do poslední chvíle jsem neměla ani náznak tušení kdo je vrahem. To co jsem doposud od této autorky četla, byla vydařená díla spadající podle mého názoru spíše do odpočinkového čtení krimi. Určitě si přečtu i další její knihy....

20.07.2021 3 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Sice napsáno podle skutečné postavy, ale očekávala jsem více realistického popisu... Něco na způsob Mengeleho děvčete.

28.06.2021 3 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Je velmi důležité tyto příběhy znát, aby jsme jako lidstvo znovu nedopustili taková zvěrstva. Od posledních stránek jsem se nemohla takřka odtrhnout. Brečela jsem nad pomyšlením, že já jako matka bych se musela potýkat s tím, že přijdu o své děti takovým způsobem.

28.06.2021 5 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Čekala jsem, že se více zasměji. Jisté části knihy měly humorný podtón, ale nemělo to u mě takový efekt. Nicméně kniha se četla velmi příjemně, příběh měl spád a obešel se bez dlouhých a nudných popisných částí, které mě osobně jako čtenáře nutí knihu odložit či dokonce zavřít. Přestože bych ji nezařadila mezi top oblíbené knihy, určitě si časem přečtu i zbývající tituly z této knižní série.....

03.06.2021 2 z 5