Nikola086 Nikola086 komentáře u knih

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Čtivé, napínavé, za mě dokonalé. Příběh mě neskutečně unesl a nemohla jsem se dočkat konce.
Je celkem zajímavé, že téměř 600 stránková kniha měla tu akci na posledních 100 stranách. V předešlých stránkách to bylo jen takové vyprávění o životech a nic moc extra se nedělo, ale i přesto to bylo čtivé a nutilo mě to číst dál a dál, protože jsem chtěla vědět o životech více.
Velmi oceňuji, že se autorka zaměřuje především na ženské postavy ve válce. Byť je tento příběh fikcí, tak jsem pevně přesvědčená o tom, že i takové hrdinky a bestie se našly...
Knihu vřele doporučuji nadšencům historických románů.

26.10.2022 5 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Hřejivý příběh starého Arthura a mladičké Maddy, kterým se zkříží cesty tím nejkrásnějším způsobem. Kniha vás donutí se zamyslet nad otázkou života.
Za mě je to dokonalý příběh plný radosti, štěstí, vděčnosti, ale také smutku. Nechybí pasáže, které vás rozesmějí a zahřejou u srdíčka.
Miluju příběhy se starými lidmi a tuto knihu vřele doporučuji!

14.10.2022 5 z 5

No a já No a já Delphine de Vigan

Po dočtení musíte knihu nějakou chvíli vstřebat, protože já neměla slov a musela jsem si hodně promyslet, co ke knize říct.
Autorka se snaží upozornit na téma lidí bez domova a především mladé osamocené dívky, která najde oporu u třináctileté Lou, která je až nadmíru chápavá.
Příběh plný naděje ale i zklamání a především příběh plný kruté reality.

04.10.2022 4 z 5

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Inspirativní příběh hlavní hrdinky s cystickou fibrózou. Jsem ráda, že se lidé snaží skrze takové příběhy dávat povědomí o takových nemocech, která jsou velmi vzácná.
Příběh je založen na skutečné osobnosti. Doporučuji si pustit na Spotify vydané album. Je opravdu krásné.
Příběh je ale taky vcelku smutný a dojemný, tak připravit kapesníčky :)
Z jistých důvodů ale knihu nehodnotím.

27.09.2022

Clayův most Clayův most Markus Zusak

Tohle rozhodně není čtení na dovolenou k moři v případě, že chcete vypnout. Tahle kniha vám to nedovolí. U Clayova mostu musíte dávat bedlivě pozor, abyste se v příběhu zorientovali a postřehli to podstatné. Pokud zvládnete tohle, tak vás příběh vtáhne do sebe a vy budete otáčet stránky rychlostí větru, abyste se dočetli, jak to vlastně bylo. Příběh plný naděje, odhodlání a příběh jednoho kluka, který žil, jak nejlépe mohl.

18.09.2022 5 z 5

Srdceryvný příběh z doby vládnoucího komunismu o matce, která se snažila ze všech sil o blaho své dcery.
Čtivé kapitoly, poutavý děj. Chvílemi jsem měla vztek na Vojtěcha a jeho "Já nevím". Obdivovala jsem sílu Lindy.
Příběh si zaslouží více pozornosti a svým stylem je velmi jednoduchý pro všechny, nejen vášnivé čtenáře.

03.09.2022 4 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Příběh, který by se měl stát součástí výuky dějepisu. Je to příběh, který se dotýká našich dějin a příběh, který mnohé změnil. Těžko si představit, co by se dělo, kdyby Gabčík a Kubiš selhali. Kniha je obrovským pokladem z hlediska osudů lidí, kterým Československo nebylo lhostejné a nehodlali se vzdát.
Je třeba myslet na to, že i tahle kniha má svá místa pro silné povahy a žaludky. Jako obrovský bonus beru bohatou galerii obrázků i s popisky.

29.08.2022 5 z 5

Hledané Hledané Sara Shepard

Závěrečný díl druhé série mi vyrazil docela i dech, ale pořád si říkám, zda to už není až moc přitažené za vlasy...
Každopádně velmi čtivý, máte chuť číst dál a dál. Po dočtení mám chuť rozečíst ihned třetí sérii, protože mě fakt zajímá co bude dál (a to jsem si u předcházejícího dílu říkala, jestli už to nebude moc zdlouhavé) :D

23.08.2022 3 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Opravdu silné příběhy, u kterých se nestačíte divit, co vše je ještě možné ve 21. století. Dočtete se o totalitě, o které jste ještě neslyšeli, dočtete se o ztrátě lidskosti, smutku a hlavně i strachu.
Bohužel jednu hvězdičku strhávám za hloupé otázky autorky. Výpověď byla pro mě dost jasná, ale autorka se stejně chtěla ujistit.

09.08.2022 4 z 5

Ta hudba mi stále zní v hlavě Ta hudba mi stále zní v hlavě Agnès Martin-Lugand

Svižné čtení ideální na letní pohodu. Hlavním hrdinou je čtyřicátník Yanis, který je lehce zaslepený a dostane se do velmi úzké uličky.
U knihy jsem se vůbec nenudila, všechno na sebe krásně navazovalo, nechybělo napětí, láska a někomu možná ukápne i slzička.
Konec jsem čekala trochu jiný, ale to by kniha nejspíš potřebovala o pár stránek víc.

Tuto autorku doporučuji, její knihy jsou opravdu velmi čtivé a nestalo se mi, že bych se u některé nudila nebo ji nemohla dočíst.

22.07.2022 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásný dojemný příběh psaný zcela specifickým stylem. Bohužel jsem nucena strhnout jednu hvězdičku za pomalejší začátek, do kterého jsem se musela nutit číst a občas jsem byla z děje trochu zmatená. Každopádně pak kniha nabírá zcela jiný směr a naprosto mě pohltila až do posledních stránek, kdy jsem se neuměla od čtení odtrhnout.
Velkým bonusem je místo plné přírody a čistoty, místo, do kterého byste se vydali jen tak nadechnout a zapomenout na všechny chmury světa.

19.07.2022 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Ruta Sepetys zkrátka umí psát tyhle příběhy. Myslím si, že každý si v něm najde to, co potřebuje a velmi oceňuji, že je kniha psaná takovým stylem, který sedne jak dospělým tak i mladším čtenářům. Kniha je psaná velmi čtivě a hned z několika pohledů.
Dočetla jsem se mnoho nového nejen z historie, o které jsem vůbec netušila.
Jako bonus vás v knize čekají menší výstřižky skutečných svědectví.
Chcete-li zkusit historický román, tak tento rozhodně doporučuji!

12.07.2022 5 z 5

Hříšné Hříšné Sara Shepard

Až do poslední chvíle nechybí napětí, což velmi oceňuji, protože vás to nutí číst dál a dál dokonce máte chuť sáhnout po dalším díle.
Já knihy nečtu hned po sobě, takže občas jsem ocenila opakování z předešlých dílů, ale někdy toho opakování bylo až moc a kniha tak působila zbytečně zdlouhavě.

12.07.2022 4 z 5

Roztomilá malá tajemství Roztomilá malá tajemství Sara Shepard

Velmi čtivé, každá dívka skrývá své tajemství, o kterém ví ale i osoba s pseudonymem A. Jako doplněk zajímavé, ale při takovém množství dílů si říkám, jestli už to nebylo krapet zbytečné.

21.06.2022 3 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Od knihy jsem příliš neočekávala, snad jen lehké pobavení u nenáročné knihy. Od autorek série Božský jsem čekala krapet více erotiky. Na můj vkus to občas bylo až příliš zdlouhavé, protože už od první chvíle tak nějak tušíte, jak to dopadne a spíš čekáte na tu onu zápletku.
Za mě je kniha takový průměr a určitě si najde někoho, komu se bude líbit.

14.06.2022 3 z 5

Karlos Vémola: Zrození Terminátora Karlos Vémola: Zrození Terminátora Martin Jaroš

Kniha se četla opravdu hezky, byla i zajímavá. Dozvěděla jsem se mnoho nového o jeho kariéře. Trošku mě mrzelo větší množství chyb. A taky mohlo být uvedeno více o jeho životu a dětech.

08.06.2022 4 z 5

Publikace, která předčila má očekávání. Dozvěděla jsem se mnoho nových a zajímavých informací, které by mi ani ve škole neřekli.
Sama si neumím představit, že bych se tam vydala, takže neskutečný obdiv autorce za odvahu.
Velice mě zaujala mentalita lidí a samotná historie země.

06.06.2022 4 z 5

Předtucha Předtucha Marie Pujmanová

Jelikož nejsem moc velký nadšenec, co se týče příběhů o dospívání, tak jsem se zprvu této knížce bránila. Po začtení jsem byla mile překvapená. Děj mě bavil, mělo to hlavu a patu a vůbec jsem se při čtení nenudila.
Troufla bych si říct, že tato krátká knížečka by se mohla objevit v povinné četbě.

14.05.2022 4 z 5

Křik mlčení - můj boj proti Vladimíru Putinovi Křik mlčení - můj boj proti Vladimíru Putinovi Ildar Dadin

Nikdy dříve jsem se o ruskou politiku a celkově Rusko nezajímala. Věděla jsem, že jako demokratický stát jej nemůžeme považovat.
Občas se m udělalo zle, ale rozhodně to stálo za přečtení, protože jsem mohla nahlédnout okrajově do státu, kde nemůžete mít svůj názor a veřejně jej říkat. Přišlo mi, že 21. století Rusko vůbec nezná a zaseklo se na bodu mrazu, ze kterého se jen tak nedostane.

02.05.2022 5 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

První kniha od autorky a musím říct, že vůbec nezklamala. Neměla jsem žádná specifická očekávání od knihy. Mélanie jako jedna z hlavních představitelek mi neskutečně lezla na nervy. Každá matka chce pro své děti jen to nejlepší, ale ona byla naprosto dokonalý případ toho, kdy se to zvrtne do hodně špatných rovin.
Příběh až děsivě pravdivý. Příběh, který by se měly přečíst rodiče, kteří mají potřebu neustále sdílet své děti. Příběh, který krásně odkrývá blízkou budoucnost, která podle mě není až tak vedle.
K autorce se rozhodně znovu vrátím a něco mi říká, že nezklame.
Jednu hvězdičku strhávám za nečekaný zvrat :)

21.04.2022 4 z 5