nikiss76 nikiss76 komentáře u knih

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Silný příběh, který mě kompletně vtáhnul do děje a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Líbí se mi, že je příběh psaný z pohledu dvou osob a přišla mi zajímavá myšlenka nechat hlavní hrdinku čtvrtinu knihy komunikovat s okolím pouze mimikou a gesty. Čtenář ví, co se Nastyi honí hlavou, protože jsem v knize pasáže, kde vypravěčem je převážně ona, ale neodehravaji se tam dialogy mezi ní a dalšími osobami. Čekala jsem co bude zlomový moment, který Nastyu přiměje promluvit a s napětím jsem i očekávala, kdy odhalí svá tajemství Joshovi. Trochu mi vadil překlad do češtiny a moc se mi nelíbilo, že autorka udělala hlavní hrdinku (co se týká vzhledu) šlapku, ale budiž. Velmi jsem si oblíbila postavy Joshe a Drewa. Celkem mě mrzí, že autorka nenapsala něco dalšího, protože bych si to určitě přečetla.

07.12.2019 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Jak jsem zmiňovala už u jiných dílů této série, tak i u tohoto mám pocit, že autorka má první díly slabší a postupně nabírají na akčnosti, zajímavosti, promyšlenosti a celkově vývoji k lepšímu. Tento díl byl pro mne čtivější než první. Měla jsem velkou radost v průlomu vztahu mezi Celaenou a Chaolem. Moje radost však neměla dlouhého trvání, což mi přišlo líto, protože jako čtenář jsem na to dlouho čekala a když se konečně ti dva dali dohromady tak po otočení asi deseti stránek bylo po všem. V této záležitosti jsem byla na Chaolově straně, přišlo mi, že si takto přehnanou reakci ze strany Celaeny nezasloužil. V tomto díle dojde také k prvnímu úmrtí jedné z klíčových postav, což uvedlo věci do pohybu. Knihu hodnotím kladně, miluju autorčin styl psaní, to jak ve mě dokáže vzbudit emoce a donutit mě číst do 3 ráno.

27.11.2019 5 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Pokud bych před sebou neviděla obálku prvního a druhého dílu, tak bych neřekla, že to psala stejná autorka. Příšerný začátek první knihy jsem jí odpustila, protože pak přece jen se příběh začal vyvíjet a kniha začla být zajímavá, očekávala jsem, že pokračování bude lepší, omyl. Autorka sice přidala na barvitých popisech míst, budov, prostředí (což v prvním díle bylo naprosto nulové), ale pořád se dějově točila v kruhu. Druhý díl je vlastně naprosto o ničem, hlavní hrdinka se snaží sestavit armádu z novokrevných a to je vše. Postava Mare prošla největší proměnou, kdy z ustrašené ale celkem sympatické holky se stala panovačná, sobecká, nesnesitelná Mare, která sama sebe několikrát nazve bohyní blesku a ještě za ní blázní tři klíčové postavy. Tohle se opravdu nepovedlo. Tohle je snad úplně poprvé, co bytostně nesnáším hlavní hrdinku. Většinou když rozečtu nějakou trilogii nebo pentalogii, tak se ji snažím dočíst a uzavřít celý příběh, tentokrát zřejmě udělám výjimku.

24.11.2019 2 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Jedná o dobrou fantasy knihu pro mladší čtenáře, pro ty starší je to spíše oddechové čtení. Líbil se mi vývoj Willa a jeho skromnost a oddanost. Jsem zvědavá, jakým směrem se bude jeho příběh dál rozvíjet.

19.11.2019 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Další úžasné pokračování skvělé našlápnuté série Naslouchač. První díl mě bavil asi o trochu víc, ale i přesto tento nebyl zklamáním. O identitě Ilan již vědí dva členové pětadvacítky a já jen napjatě čekám, kde a jak proběhne odhalení před těmi zbývajícími (především před kapitánem). Ilan v tomto díle odhalila spoustu klíčových tajemství a já nevím, jak vydržím čekat na další díl!!!!

15.11.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Zprvu jsem byla docela skeptická, ale autorka mě velmi mile překvapila. Promyšlenost světa, který vytvořila, pětadvacítka a spolu s nimi Ilan ukrývající svá tajemství, humor, napětí, putování napříč světem, to vše je Naslouchač. Úžasné, jediné co mi trochu vadilo byla neustále plačící a vzlykající hlavní hrdinka, to už bylo až trochu moc. Jinak jsem byla velmi spokojená a vrhám se na další díl.

14.11.2019 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Po přečtení prvních 100 stran jsem si říkala, tohle nedočtu. Hlavní hrdinka Mare se na samém začátku příběhu ocitne na královském hradě a hned první den se u ní objeví skryté schopnosti, jimiž upoutá královskou rodinu, která ji vydíráním přiměje k zásnubám s jejich mladším synem. Do tohoto momentu mě kniha opravdu odrazovala. Nejvíc mi vadila chvíle, kdy král řekne, kdo byly dívčini skuteční rodiče, že je vlastně urozeného původu, ale jak na to takhle random přišel, kdo ví. Tyto nevysvětlená hluchá místa v knize mě nutila si říct stop. Nastal však zvrat. Kniha začala plynule ubýhat a příběh mě opravdu vtáhnul do děje. Zkusím dát šanci i dalšímu dílů a uvidím.

13.11.2019 2 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Knihy S. J. Mass naprosto zbožňuju. Dle mého názoru je jednou z mála autorů u nichž platí, že první díl bývá "nejslabší" a každý následující je lepší, napínavější promyšlenější a nedá vám spát. První dil mě bavil a chvílemi jsem nevěděla zda si přeji, aby Cealininu získal Dorian nebo Chaol. Spokojenost.

08.11.2019 5 z 5

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

První díl byl lepší než druhý. Konečně se dostaneme k vývoji vztahu mezi Annou a Kaiem. Nebylo to špatné, ale chvílemi příběh postrádal jiskru a spád. Mám obavy, že poslední díl bude velmi dějově podobný druhému dílu a také se bude táhnout než se dočkáme nějakého zlomu.

08.11.2019 3 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Tato knížka vykresluje Celaeninu minulost a pomáhá vysvětlit co bylo příčinou její touhy po pomstě. Dále se zde setkáváme s postavami, které budou jejími budoucími spojenci. Knihu jsem četla až ke konci celé série, ale zřejmě bych ji zařadila před první díl, aby nalákala čtenáře a zároveň pro lepší pochopení podstaty Cealininy osobnosti.

05.11.2019 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Boží! Byl to napínavý příběh plný zvratů a poslední díl krásně uzavřel celou sérii. Trošku mě mrzelo, že závěrečná bitva nebyla delší, ale jako celek se mi trilogie líbila moc.

17.10.2019 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Poslední díl série byl opět plný napětí a zvratů. Tím, že jsem neviděla filmové zpracování závěrečné ságy, tak jsem opravdu nevěděla, jak celý příběh dopadne. Co bych tomuto dílů vytkla byla neustálá změna citů Katniss k Peetovi, každých 50 stran to bylo z extrému do extrému a už mi to přišlo trochu moc. Pak mi přišlo, že mě konci knihy se autorka snaží hlavní hrdinku co nejvíce zmrzačit, aby se zvýšil dojem, že opravdu prošla dlouhou bitvou, která ji zničila fyzicky i psychicky. Závěrečný epilog bych úplně vypustila, ale jinak skvělá série, mohu doporučit.

16.10.2019 4 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Knihu jsem četla až po shlédnutí filmového zpracování a i když jsem věděla co mě čeká, myslela jsem, že mi kniha poskytne rozšíření některých scén a dějovývh linií. Kniha je však téměř identická s filmem a trochu mě tedy mrzí, že jsem nejprve viděla film, protože kniha je velmi dobře napsaná a je pravdou, že mi více pomohla pochopit myšlenkové pochody a pocity hlavní hrdinky.

12.10.2019 5 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Kniha je čtivá, promyšlená, má zajímavý příběh a kombinace hodná holčička vs svůdný grazlík funguje. Postavy jsou mi sympatické a jsem zvědavá, jak se budou dále vyvíjet. První díl mě bavil a chystám se i další.

05.10.2019 3 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Poslední díl mě už tolik nebavil, klíčové momenty v ději byly hodně předvídatelné a styl dialogů byl pro mladší cílovou skupinu. Nevím, dva předchozí díly mi přišly více čtivé.

01.10.2019 3 z 5

Jádro Jádro Peter V. Brett

Konečně jsem úspěšně dokončila celou sérii. Pro mě to byla jízda jako na horské dráze, některé pasáže jednotlivých dílů mě až příliš nebavily, jiné byly tak nějak v neutrální rovině a určité momenty mě bavily moc. Nejlépe hodnotím první díl a pak asi ten poslední, kdy se opět vrátila knize pořádná akce a spád který mi v předposledním díle chyběl. Nakonec se vše uzavřelo, tak jak jsem tušila a konec byl nad očekávání dobrý. Jako velký nedostatek celé série považuji zdlouhavost a opakující se fráze stále a stále dokola. Jako pozitivum bych vyzdvihla originalitu a promyšlenost.

23.09.2019 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Právě dotčeno a hodnotím pozitivně. Byla jsem příjemně překvapená. Trochu mi na tady těchto knihách vadí, že mužská postava skoro vždycky přejde drastickou proměnou z drsňáka (žárlivého, přehnaně ochranitelského) na citově otevřeného kluka.

16.09.2019 4 z 5

Zradné srdce Zradné srdce Mary E. Pearson

Druhý díl z trilogie byl prostě boží. Lia je vězenkyní ve Vendě spolu s princem Rafem, jehož skutečnou totožnost se jim podaří utajit. Společně usilují o útěk, jenomže věci se komplikují, vládce Vendy má s Liou své plány a na scéně je samozřejmě i Kaden, který vede rozpor mezi láskou k ženě a věrností ke své zemi. Opět otevrený konec, vrhám se rovnou na poslední díl.

13.09.2019 5 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Skvělá kniha a parádní zakončení celé série Pekelných strojů. Nejprve jsem byla v šoku že smrti Jema, pořád jsem čekala, že se přeci jenom najde nějaký lék. Na druhou stranu jsem si přála, aby Tessa byla s Willem. Nakonec to autorka naprosto brilantně vymyslela a konec byl lepší než jsem čekala. Pro mě pořád na prvním místě zůstává série Nástrojů smrti, ale i tak jsem si Pekelné stroje užila.

06.09.2019 5 z 5

Trůn lebek Trůn lebek Peter V. Brett

Tento díl mě moc nenadchnul. Přišlo mi, že se vlastně pořádně nic nedělo a když už se blížil konec knihy tak pojďme zamíchat kartami a zabijme polovinu postav (a zrovna dvě oblíbené). Bavilo mě posledních 150 stran.

30.08.2019 3 z 5