Nicol González Nicol González komentáře u knih

První První Kiera Cass

Tak tato knížka mě překvapila...
Očekávala jsem pokračování te krásné pohádce, ale najednou jsem si uvědomila, že jsem se musela někdy pozastavit a začít trožku více uvažovat nad dějem a vůbec dávat pozor co se to vlastně děje.
No, nebudu moc spoilerovat, protože to ještě v češtině nevyšlo, ale jedno vám řeknu- konec byl jedno velké překvapení a spousta věcí se změní k nepoznání...

25.04.2015

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Jedna z mála knih co jsem přečetla doslova jedním dechem. Určitě doporučuju přečíst, ale malé upozornění: Když začnete číst, tak nepřestanete ;)

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Přiznám se- nemohla jsem se nějak ze začátku začíst.
Přiznám se podruhé- když jsem se však začetla, tak jsem to přečetla jedním dechem.
Přiznám se po třetí- ano, musím přiznat, že Darcy je absolutně dokonalý.

25.04.2015 5 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Na knihu jsem se dlouho těšila a musím přiznat, že nezklamala.
Příběh byl poutavý a historie jednoduše vysvětlena- každý si to přečte a nemůže nepochopit.
Znám sice lidi, které se doslova knihou prokousávají, ale nezdá se mi to jako příliš složitá literatura.
Jediné co asi vám doporučím je, aby jste si třeba o daném tématu něco víc našly (vše je jen stručně vysvětleno a tímto způsobem si rozšíříte své znalosti).
Jinak samozřejmě moc doporučuju.

23.05.2015 5 z 5

Prozření Mary Dyerové Prozření Mary Dyerové Michelle Hodkin

Když jsem začala číst knihu, tak jsem moc toho neočekávala. Prvníma kapitolama jsem se prokousávala, ale pak už jsem knihu hltala. Nevím co se mi na tom nejvíc líbilo, možná snad to, že Mara se chovala takovým přirozeným způsobem. Jinak i ostatní postavy byly celkem dobrý, no jo, a hlavně Noah :3
Jinak určitě knihu všem doporučuju!!

27.10.2014 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Nečekala jsem že pokračování bude lepší než první knížka, byla jsem velice mile překvapená. Už jsem začala hned i třetí, a musim uznat že to pořád je zajímavější a zajímavější. doufám že to tak bude až ke konci :)

08.03.2014 5 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Když jsem začala číst, tak moje první myšlenka byla: další upíří kniha. Je pravda, že každý autor je popisuje jinak a musim uznat že tahle verze je jedna z těch které se mi nejvíc zamlouvá. Hrdinka byla celkem dost ufňukaná, ale aby jsme byly reálný: kdyby tahle situace někoho z nás nastala, byly by jsme taky tak ufňukaný? Určitě ano, ne-li víc. Jinak příběh...no, přesně nevim. Je to jedna z knížek že nevim jestli bych si ji znovu přečetla. Nebyla z nejlepších co jsem četla, ale určitě si přečtu pokračování :)

26.02.2014 4 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Ke knížce jsem přišla náhodou a jsem za to vděčná. Ze začátku mě moc nezaujala, ale po pár hodinach jsem se přistihla, že čtu a stratila jsem pojem času. Velmi mě potěšil konec. Konečně něco jinýho než št'astné a předvídatelné konce. Určitě doporučuju :)

Den co den Den co den David Levithan

Knihu jsem nedočetla. Nevím čím to bylo způsobeno, ale asi mě zarazil ten podivuhodný příběh a neměla jsem čas. Jak si tu čtu komentáře, tak koukám že se kniha líbi. No, mě nějak moc neoslovila, ale třeba se k ní vrátím..

25.05.2015

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Na tuto knihu jsem se dlouho těšila a bohužel musím přiznat, že mě zklamala.
Nechci tímto říct, že knihu nedoporučuju. Jak vždy říkam- nehled'te na můj názor a udělejte si vlastní.
Začátek byl zajímavý: popisování Říma a později Benátek, je naprosto kouzelný a poutavý. Příběh u mě klesl hlavně postavama, které byly již od začátku velice naivní a bohužel se nevyvíjely.
Příběh nebyl špatný, ale byl jako postavy- naivní.
Konec byl takový happy end a rozhodně je poznat, že knihu psal Ital.

25.04.2015 3 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Kniha byla velice a zajímavá a rozhodně se těším na pokračování.
Příběh je zcela jiný než ty dnešní upíry, vlkodlaci a mágové... Rozhodně velice doporučuju. Nejvíc se mi asi v knížce líbilo, že vlastně vidíme do války z obou stran, a tím pádem se člověk uvědomí jaké to jsou války nesmyslné konflikty, které nakonec nic nevyřeší.

05.11.2014 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Když jsem knihu dočetla, tak jsem měla slzy v očích a úsměv na tváři. Nevěříte? Tak si přečtěte The Fault in Our Stars a pochopíte. Nikdy by mě nenapadlo že v knížce dokáže být tolik pocitů, že pak nevíš zda patří do knihy nebo tobě.
Všem doporučuju. Neuvěřitelná kniha na kterou jen tak nezapomenete. Ale předem upozorňuju, aby jste si vybrali ke knížce čas (a ne že se budete číst mezi učením jako já), měli po ruce kapesníky a pro slabší vůle (jako třeba můj příklad) čokoládu.

14.05.2014 5 z 5

Nejlepší knihy co jsem kdy četla!! První mě dostala od první stránky a děj jsem prožívala s Katniss a s Peetou. U druhý jsem musela potlačit slzy a třetí... no, třetí kniha se mi až tak nelíbila, ale aspoň konec byl dobrý :) Všem doporučuju tuto užasnou trilogii. Hunger games forever ♥

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Kniha byla čtivá a měla velice zajímavý námět a to vysvětluje ty dvě hvězdičky.
Absenci ostatních tří asi vám plně nevysvětlím, jelikož to nebyl jen jeden faktor... Nevím co mi na tom nejvíc vadilo, snad to jak vše je tak přibarvené do růžova či jak to bylo vyprávěno a jak se autor sám zapletl do příběhu.
Zdá se mi, že tato kniha je velmi přeceňovaná- sice námět je dobrý a silný, ale bohužel v knížce špatný věci přebíjejí dobré.

26.06.2015 2 z 5

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

Na knihu jsem se moc těšila, a když jsem jí měla doma, tak jsem se do ní musela hned pustit. Začátek mi chvilku trval, ale když jsem pochopila tento nový svět, tak jsem četla a četla... až jsem bohužel dočetla :D
Nejradši na knížce mám asi to, že na konci knihy jsem měla mnohem více otázek, než na začátku a tímto samozřejmě chci všem knihu moc doporučit a rovnou doporučuju i pokračování, které jsem už samozřejmě přečetla.

25.04.2015 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Od knihy jsem toho očekávala dost a bohužel jsem až do poslední stránky hledala nějaký smysl. Něco. Příběh byl podle mě nudný, ale chápu když se to některým lidem líbí. Bohužel to není knížka která mě zaujala a kdyby nebylo tím že jsem se na ní tak těšila, tak bych jí asi nedočetla. Jinak samozřejmě je napsaná velmi čtivě a musím uznat, že jsem se někdy i zasmála. Určitě doporučuju a doufám že se vám kniha bude líbit, i když u mě se to nestalo.

27.12.2014 2 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Nemůžu uvěřit že jsem knihu přečetla a nemůžu se dočkat na pokračování. Nevím ani jak se mi dostala do ruky, ale fakt je, že jsem knihu přečetla a líbila se mi. Přiznávám že to je spíš pohádka, ale přece jenom je něco v tom příběhu, co mě nutilo si číst dál a dál. Snad už od začátku je jasné, jak to nejspíš dopadne, však otázka je: jak to vše proběhne? je ještě něco co ještě nevíme?
No rozhodně všem doporučuju, je to pěkné oddechové čtení :))

27.10.2014 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Musím uznat že jsem čekala víc, ale stejně to bylo výborný. Je to čtivá kniha a velice se mi líbila historka Trish a Tobiase, kterou samozřejmě chci přečíst až do konce :3

14.05.2014 4 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Myslím že to mělo končit jako trilogie, tam pro mě příběh končil. Tohle beru jako volný pokračování, které doplňuje historku, ale nedá se to srovnat s předchozíma díly. Dobře se to čte, ale pro mě už to jsou jenom 3 hvězdičky...

14.05.2014 3 z 5

Oheň Oheň Mats Strandberg

Užasná kniha, očekávalajsem že když první knížka byla tak dobrá, tak že jí druhá nepřekoná. Byl to však omyl. Vyprávění je užasné, ne moc zdlouhavé a pohledy různých dívek jsou popsány tak, že ten příběh snad sami žijete. Všem doporučuju.

15.03.2014 5 z 5