neubam02 neubam02 komentáře u knih

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Kniha mě mile překvapila. Líbí se mi celý svět víl. Zajímavé je hlavně pojetí víl, které rozhodně nejsou takové, jak si je představujeme z pohádek.
Během příběhu jsem hodně často měnila názor na postavy. Koho jsem zprvu nesnášela, jsem začala mít ráda a koho jsem měla ráda, že nakonec začala nesnášet.
Hlavní postava z jejíhož pohledu se děj vypráví mi byla chvílemi protivná. Nedokázala jsem pochopit, že potom co se jí stalo, chtěla dále v zemi víl žít společně s nimi.
Oblíbila jsem si sestru Vivien. Taryn jsem měla zprvu ráda, ale postupně jsem dostala chuť ji svrhnout z útesu.
Doufám, že každý dostane, co zaslouží.
Konec byl teda nečekaný, nebo aspoň pro mě. Sice je očividné hned od začátku, jak dopadne romantická linka, ale i přesto se těším, co přinesou další díly.

23.07.2021 4 z 5

Zrádné mlhy Zrádné mlhy Katherine Arden

Kniha splnila má očekává. Příjemná oddechovka a kdybych byla věková skupina, které je určena, tak jsem se určitě i pořádně bála.
Hlavním hrdinům je sice jenom jedenáct let, což mě drobet odrazovalo od toho, abych si to přečetla. Ve skutečnosti se ale chovají spíše jako středoškoláci, teda krom toho, že často brečí. Chci říct, že se kniha četla skvěle bez ohledu na to, kolik těm dětem bylo let.
Ollie, Coco a Brian – hlavní postavy příběhu.
Ač to asi mělo být opačně, tak Ollivia mi nebyla sympatická. Mnohem raději jsem měla Coco a Briana. Dokonce i usměvavého muže s jeho ohařem jsem měla raději než Ollie. Zajímavé bylo, že všichni byli na svůj věk extrémně odvážní a schopní.
Celkově se mi téma knihy líbilo. Je takové neotřelé, originální. Drobet jsem si přála, aby kniha nedopadla, tak jak samozřejmě dopadla, ale jelikož je to kniha pro „děti“, tak se to dalo čekat.
Určitě si přečtu další ze série strašidelných knih od této autorky.

04.06.2021 4 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Zatím nejlepší kniha od Darcy Coates. Četla jsem v noci a husí kůži jsem měla pořádnou. Chvílemi nevíte, jestli je to opravdu duch, nebo je někdo ze skupiny psychopat. No opět mě takové rozuzlení ani jednou nenapadlo. Stoprocentně dávám plný počet hvězdiček!

Milosrdná vrána Milosrdná vrána Margaret Owen

Mám ráda knihy se systémem kast. Samozřejmě nesmí chybět láska a nějaká ta kouzla. Je smutné, že všichni opovrhují a chtějí zabít zrovna ty členy společnosti, bez kterých by vlastně oni nemohli žít. Hlavní hrdinka mi byla sympatická. Rodina pro ni byla nadevše. Za každou cenu se snažila splnit sliby, které dala, což málo kdo umí. Jeidné, co mi k ní nesedělo bylo, že několikrát brečela, vlastně docela často, což mi k její jinak tvrdé povaze vůbec nešlo. Mojí nejoblíbenější postavou byl asi Tavin a nejméně oblíbený princ Jasimir. Divím se, že za ty blbý namyšlený kecy dostal přes pusu jen jednou. Naštěstí se časem srovnal, pochopil a vypadá to, že by mohl být možná někdy dobrým králem. Milosrdná vrána je taková oddechová fantasy, kterou jsem si moc užila.

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Z počátku jsem byla zklamaná, že kniha není přímým pokračováním prvního dílu. Později jsem zjistila, že i tak je to výborná kniha. Dozvíme se, jak se Elisa dostala ke své mecenášce. Jak se Henry seznámil s Ráchel. Jak si autorka představovala jednotlivé postavy a jak se vyvíjely. Podíváme se na příběh očima pana Reeda a co je důležitější - dozvíme se , jak pokračoval příběh Animant a Thomase. Poslední příběh, kdy jedou na návštěvu k Reedovým, miluju z celé knihy nejvíce.

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Dlouho jsem nečetla takhle příjemně oddechovou romantiku. Člověk si u ní opravdu odpočine, děj krásně plyne, žádné velké zvraty. Hlavní hrdinka je velice sympatická, knihovník jde občas pěkně na nervy, ale taky si získá vaše srdce.

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Hodně smutná, ale úžasná kniha. První část knihy je romantický příběh o začátcích lásky, druhá polovina knihy je krutá realita života za války. Tato kniha je krásný příběh nejen o lásce, ale i o přátelství. Hodně velké přátelství. Izzy měla štěstí, že našla takové přátele a vzájemně se všichni podrželi. Nejvíce mě zajímá, kdo vlastně byl ten člověk, co vyprávěl autorce příběh Izzy, Billa a jejich přátel. No vlastně mám více otázek, ale na ty už mi asi nikdo neodpoví... Na konci už jsem samozřejmě brečela jak želva. Bylo to hodně smutné, ale bohužel všechno pravdivé, takové věci se opravdu děly a je potřeba, aby lidé věděli, co ostatní museli protrpět, na jaké dno museli klesnout. Všem doporučuji, přímo nakazuji, si knihu přečíst.

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Doporučuji všem milovníkům duchů.... krom těch, kteří se chystají na návstěvu k příbuzným, které nikdy neviděli... :D

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

Ukazuje se, že příběh není až tak povrchní, ale vcelku promyšlený a postupně do sebe začíná zapadat. Celou dobu jsem si říkala... bude s Ridleym, bude s Konstantinem, bude s Ridleym, bude s Kontantinem. Hrozně se to mění a Bryn nejspíš ani sama neví, co chce. Například se Ridley nehezky podíval a ona hned řekla, že už neví, co k němu cítí... o pár stránek dál se na ni hezky podívá a už ho zase miluje :D. Od vysvětlení, proč se Ridley choval tak divně jsem čekala něco víc, ale jsem ráda, že skončila s tím, s kým skončila. Poslední třetinu knihy jsem probrečela. Bohužel zemřela spousta skvělých postav.

04.05.2021

Samotáři Samotáři Lex Thomas

V knize nejde o vir samotný, to je pouze důvod, proč je vládou škola zavřena. Kolem viru se kniha tedy rozhodně netočí. Jde v ní hlavně o to, co se stane, pokud do určitého prostoru uzavřete množství lidí, omezíte jim tedy nejen svobodu, ale i přísun potravin a dalších životu nezbytných věcí. Chytřejší pochopili, že ve větším počtu je větší pravděpodobnost přežití, proto se začínají tvořit gangy. V knize pozorujeme vztah dvou bratrů, kteří se zamilují do stejné dívky. Lidé trpí hlady, neváhají zabíjet. Přežije tohle bratrský vztah? Postupně se seznámíme se všemi gangy a jejich vůdci. Od začátku do konce se něco děje. Kniha nemá absolutně žádné nudné místo. Prostě skvělé! Hodně mě mrzí, že v čj vyšel pouze první díl a zbylé tři ne... takže pokračovat musím v aj, ale tohle je tak napínavé a geniální, že mi to vůbec nevadí.

04.05.2021

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

Ridley mě ze začátku štval, jak se urazil, jak nějaké dítě. Naštěstí se potom omluvil a začal se chovat jakštakš normálně a ke konci jsem mu dokonce začala fandit. Taky mi dělalo radost, že Bryn už postupně přestává opěvovat tu její slavnou gardu. První polovina knihy nic moc, ale potom se to rozjelo.

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Obdivuji Daniela, že v domě vydržel tak dlouho. Já bych hned po prvním ťukání utekla, i kdyby mi někdo nabízel největší bohatství světa. Daniel mi přišel až přehnaně hodný, slušný, možná drobet hloupý... Líbilo se mi, že čtenář vlastně zprvu neví, co se přesně děje. Je ten duch zlý? Je hodný? Doporučuji všem milovníkům hororů, tajemna, záhadna, napětí...

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Nejhezčí na knize je asi obálka :D . Jinak nic moc. Hlavní postava je příšerná, ta její přehnaná zapálenost pro gardu, žárlivé řeči, urážlivost, nerozhodnost - mám ho ráda, nemám ho ráda, zabiju ho, nezabiju ho. Ostatní postavy jsem si také neoblíbila...

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Být uvězněný v knihovně je splněný sen a čekala jsem nějakou romantiku odehrávající se v knihovně, ale odtud se postavy dostaly poměrně brzy. Od knihy jsem čekala něco drobet jiného. Taková hezká romantika, spíše pro mladší čtenáře.

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Začátek knihy mě odrazoval... Pokračovala jsem dál a zhruba v půlce se konečně dostavil horor a napětí. Skvělá, krátká povídka, knižní jednohubka.

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásná kniha s nádhernými obrázky. Krátký příběh, který přečtete za jeden večer. Příběh je jen v první polovině knihy, druhá polovina jsou fotky a příběhy pejsků, kterými je kniha inspirována. Doporučuji všem, i dětem. Určitě si ale pobrečíte.

04.05.2021 5 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

První polovina knihy byla celkem nuda, říkala jsem si, kde to proboha vzalo tolik % v hodnocení... Druhá půlka, to už bylo něco úplně jiného, jak se to rozjelo, nešlo to zastavit. Četla jsem do noci, v hlavě jsem obvinila snad úplně všechny, ale takovýhle konec, to mě vůbec nenapadlo... A když zjistíte, jak to bylo, tak se nakonec stejně ještě ukáže, že tak to teda opravdu nebylo. Skvělá kniha. Doporučuji. Určitě stálo za to, překonat slabší rozjezd.

04.05.2021 4 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Takový konec jsme nečekala. Celou dobu se snažíte vymyslet, jak to tedy bylo, jak to je a stejně nakonec zjistíte, že jste úplně vedle. Skvělá kniha a určitě doporučuji všem milovníkům thrillerů.

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Přečteno během pár hodin. Hezká romantika, ale spíše pro mladší čtenáře. Taková oddechovka, nic hlubokého.

04.05.2021 3 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Občas jsem v recenzích četla, že tohle není styl Darcy. Za mě nesmysl - je to její styl! Pokud čtete večer, tak zaručuji, že kapku strachu ucítíte. Démon se srstí a zelenými oči, který vraždí návštěvníky lesa. Konec je za mě perfektní, taková možnost mě za celou knihu opravdu nenapadla. Jediné, co mi vadilo, že kniha byla zbytečně moc natahovaná. Ze začátku se vypráví tři paralelní příběhy, přičemž jeden je hodně napínavý, ale vy musíte číst x stran něčeho nudného, co se kde děje... ale to vás také vlastně nutí číst dál a dál, abyste se zase dostali k tomu napínavému.