neubam02 neubam02 komentáře u knih

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Za mě super nápad a povedená kniha. Ve finále mě drobet mrzelo, že autorka mohla více rozvést příběhy vedlejších postav. Kniha měla mnohem větší potenciáíl - klidně mohlo vyjít více dílů, jako série. I přesto je to super kniha. Tuto knihu opravdu nešlo přestat číst.

04.05.2021 4 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Vyvrcholení celé série. Pár probrečených stran. Zase samé překvapení.

Tajemství Tajemství Anna Todd

Láska, hádka, usmíření, hádka, usmíření... a znovu... Celkem už známý scénář. Kde Hardin furt bere všechna ta tajemství? Ale když už by člověk řekl, že se začne nudit, tak v polovině knihy přijde pořádný šok.

Přiznání Přiznání Anna Todd

Oproti prvnímu dílu drobet slabší. Postupně se dozvídáme, co stálo za Hardinovým hrozným činem.

Polibek Polibek Anna Todd

První díl je z celé série asi nejlepší. Konec přinese šok a slzy snad každému, kdo knihu čte. Doporučuji všem, kteří chtějí zažít romantiku a pořádnou dávku emocí!

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kelly Oram

(SPOILER) Podle mě tento díl vůbec být nemusel. První díl je uzavřen celkem hezky, takže tento díl je docela zbytečný. Navíc se celý furt dokola točí o tom, že Ella nemá ráda své tělo, že se sama sobě hnusí. Ella celou dobu Briana odstrkuje nedej bože, aby po ní chtěl nějakou intimnost. Korunku trapnosti autor nasadil v momentě, kdy Ella dala Brianovi dárek – snubní prstýnek a tím mu jako řekla, ať si klekne a laskavě ji požádá o ruku.

02.05.2021 3 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Skvělá kniha! Nenechte se mýlit, že se jedná o další klasický příběh o Popelce. To je vlastně věc, kterou nechápu, protože s Popelkou to nemá nic společného, nebo jestli jste někdo viděli podobnost? Mám v hlavě stereotyp o mrtvém tatínkovi, zlých sestrách a ještě zlejší maceše, proto jsem si ze začátku k postavám nevytvořila sympatie, protože jsme od nich furt čekala ten stereotyp. Absolutně si tyto představy nenaplnily, proto doporučuji číst to jako příběh o lásce dvou fanoušků fantasy a nijak to s Popelkou nespojovat.
Kniha mě několikrát nahlas rozesmála a několikrát přiměla k slzám. Absolutně nechápu, jak je Ella nazývána mrzákem, neustále šikanována a urážena, kvůli popáleninám. Vím, že ve světě se najde pár hlupáků, co by se někomu posmívali, ale že by se to dělo v tak velké míře a celá škola by ji za něco takového, za co nemůže, takhle hnusně týrala… to mi přišlo dost přes čáru, nereálné, nevěřím, že by lidi takový byli… spíš věřím tomu, že by se s ní o to víc bavili a snažili se jí zlepšit život. Největší přešlap byla reakce rodiny, několikrát zmínili, že by měla jít do školy pro postižené. To jako kvůli nehezkému vzhledu? Naštěstí romantická linka byla tak hezká, že celý ten omyl s handicapem přehlédnu.

02.05.2021 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

No, abych pravdu řekla, je to jedna ze slabších knih od Darcy. Jsem drobet zklamaná. První část knihy si říkáte - hm duch v domě, nuda. Druhá půlka už se rozjede a říkáte si, že to bude hustý... no a pak to zabije zase koncem jako z pohádky. Někdo by měl Darcy říct, že horory nemají mít šťastné konce. Další věc, co se mi nelíbí je, že její knížky jsou čím dál tím tenčí. No ale nechci jenom hanit. Kdyby nebylo toho konce, tak to nebylo zas tak špatné. Na jednu stranu je fajn, že děj není procpán nudnými scénami, na druhou stranu je to opravdu krátké. Hlavní postavy známe jen povrchně...

02.05.2021 4 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Velice mě překvapilo, že z romantiky se stala krimi. Rozhodně to dalo knize víc děje, než kdyby řešili jen středoškolský hádky a sex. I když toho všeho bylo v knize i tak dost . Já teda osobně jsem celou dobu věděla, kdo je vrah, ale tím neříkám, že je to až tak okatý, spíš to bylo takové moje přání, které se naplnilo. Fajn je, že to nemá úplně takový ten nejvíc přeslazený konec. Něco dopadne dobře a něco holt ne. Knihy z této série jsou tenké, proto by se mohly první tři díly úplně v klidu stáhnout do jedné knihy. Bylo by to tak určitě lepší, protože chvílemi jsem drobet zažívala pocit nudy.

02.05.2021 4 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Abych pravdu řekla, tenhle díl je oproti prvnímu slabší. Kniha se čte fajn, ale je to spíš oddechovka než zážitek. Středoškolské hádky, rvačky, sex… Naštěstí to konec vylepšil, ten byl teda . Stejně si ale myslím, že tento díl byl spíše taková vycpávka. Jsem zvědavá, co přinese třetí díl.

02.05.2021 3 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Jsem opravdu nadšená. Tuhle sérii mi doporučila kamarádka se slovy: bude se ti to líbit! Je to jako After. Moje odpověď nyní je: NE! Není to jako After! Je to o hodně lepší! Hlavní postavy jsou hodně sympatické a jejich vztah rozhodně není tak toxický. Všichni Royalové jsou skvělý, takové bráchy by chtěl každý. Na knize se mi líbí, že v ní nejsou zbytečné vycpávky. Děj jede od samého začátku. Ani na jedné stránce se nebudete nudit.

02.05.2021 5 z 5

Nejhorší večírek tvého života Nejhorší večírek tvého života Andy Rowski

Můj první gamebook . Ač se mi nepodařilo přežít, tak jsem se u toho skvěle pobavila.

16.04.2021 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Kniha se mi líbila, ale asi jsem od ní čekala víc. Dá se říct, že je přechválená, je to takové průměrně krimi.
Líbilo se mi, že kniha je i hodně o životě hlavní hrdinky Josie, která mi byla velice sympatická. Sice jsem si myslela, že její milostný život dopadne úplně jinak, ale super, mám ráda knihy, které nejsou úplně předvídatelné.
Autorka se vůbec nebála zavraždit řadu důležitých postav. Fajn bylo, že i když odhalili zločince, že kniha neskončila, ale příběh pokračoval, kdy jsme byli svědky toho, jak se vše dává do pořádku.
Co se mi ale nelíbilo byl styl psaní kapitol. Chtělo by to popis toho, kdo zrovna danou kapitolu vypráví.

15.04.2021 3 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Musím říct, že hlavní postava mi tedy byla silně nesympatická. Šíleně panovačná, arogantní osoba, co si myslí, že jí kvůli titulu leží celý svět u nohou. Kdo proboha, kdo by nechtěl, aby se mu dvořilo 35 chlapů? Klidně bych si je tam nechala všechny do smrti. Nelíbilo se mi, že některým nedala vůbec šanci. Nedivím se, že se jí lid bouří. Maxon vedl selekci teda mnohem lépe. A to jak si myslela, že bratr bude do smrti její osobní mazlík bez svého života? Díky bohu, že na konci knihy začala dostávat rozum.

15.04.2021 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Výborná kniha a velice originální děj!
Hlavní postava mi byla hodně sympatická. Názor na její rodinu, ale budete neustále střídat, protože se stále objevují další a další novinky.
Na vraždu byla Kirsten a absolutně nechápu, proč ji hned nezamordovaly. Mně kdyby někdo vyhrožoval smrtí a ještě jsem si myslela, že má nějakou vražednou magii, tak jí odklidím ještě cestou.
Při odhalování závojů to byl fakt stěr, ale docela předvídatelné rozdělení párů.
Proč šílí mě napadlo hodně brzo, stejně tak, kdo jsou ti lovci. Později se moje domněnky potvrdily.
Přestože jsem spoustu věcí předvídala, to se strážcem pro mě bylo překvapení.
Hodně se mi líbilo, že autorka zvolila takový pološťastný konec.

15.04.2021 5 z 5