Netae Netae komentáře u knih

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Skvělý rozhovor, spousta zajímavých informací o létání, životě pilota, dnešních letadlech a o Emirates, mojí oblíbené letecké společnosti. Je úžasné, co dnešní moderní letadla a počítače v nich dokážou.

11.02.2024 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Knihu jsem zvládla přečíst za jeden den. Přesto, že to není top, je určitě zajímavá a mysteriózní, celou dobu jsem se chtěla dozvědět, jak to bude dál i jak to nakonec dopadne. Chápu proč je román přirovnáván ke Karikovi, ale jemu se strašidelnou atmosféru podařilo vytvořit mnohem lépe.

21.01.2024 3 z 5

Oko Oko Bernard Minier

Myslím, že kniha nijak nevybočuje z tvorby pana Miniera. Napinavá, velmi čtivá, hodně ošklivých až bizarních úmrtí. Velmi oceňuji krátké kapitoly, knihu jsem i díky tomu zhltla za pár dní.

14.01.2024 4 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Skvělá detektivka, která si vystačí s normálním případem a nepotřebuje potoky krve. Dobré postavy, dobře umístěný děj. Čte se to úplně samo.

30.03.2024 4 z 5

Zvedá se vítr Zvedá se vítr Kateřina Surmanová

Mně se autorčina druhá kniha líbila mnohem víc, než ta první, tedy Šepot z lesa. Tak nějak mi hlavní hrdina, jeho parta, jeho schopnosti i zasazení děje do období nejdříve ničivých povodní a potom tornáda více promlouvali do duše. Moc se líbilo i malinké propojení s hrdinou předchozí knihy.

31.12.2023 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Super příběh, dojemný i vtipný. Postavy Kita a Daniela jsem si zamilovala, všechno, co prožívali jsem prožívala s nimi. Viděla jsem, že je i druhý díl, určitě si ho taky přečtu.

09.01.2024 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Po dlouhé době jsem zkusila knihu z žánru romantické komedie a schválně jsem volila tuhle, protože je šíleně populární a doporučovaná. Kniha rozhodně splňuje vše, co jde očekávat, humor, romantiku, spoustu zamotaných situací. Skvělá oddychovka.

26.02.2024 4 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Zdá se, že tato kniha chtěla napodobit detektivky Agathy Christie, záhadná fotografie, podezřelé vztahy v rodině, snaha vyšetřovatelů dojít k rozluštění skládáním jednotlivých střípků z výpovědí členů rodiny. Bohužel se tento příběh svému vzoru ani nepřiblížil. Vyšetřovatelé jsou vylíčeni povrchně, děj je tak nějak neuměle splácaný, když se pročtete až na konec, tak vás rozuzlení ani nijak zvlášť neohromí. Snad se autorům podaří navázat lépe v dalším díle, jen nevím, jestli o to vůbec stojím.

26.12.2023 3 z 5

Mramor a plátno Mramor a plátno Stephanie Storey

Velmi dobrý a poutavý historický román, který popisuje rivalitu mezi Leonardem da Vinci a Michelangelem Buonarrotim v době, kdy oba žili ve Florencii. Spousta událostí z knihy je historicky doložených, hodně se tedy dozvíme nejen o obou umělcích, ale i o lidech kolem nich. Kniha se dobře čte, protože je rozdělená do krátkých kapitol, vždy jedna kapitola pro Leonarda a druhá pro Michelangela.

12.11.2023 5 z 5

Jana Seymourová - Laskavá královna Jana Seymourová - Laskavá královna Alison Weir

Velmi dobrý historický román o třetí manželce Jindřicha VIII. Přiznám se, že o téhle královně už jsem moc nevěděla, tím to bylo zajímavější. Líbí se mi, že kniha začíná v domově Jany, dlouho předtím, než se dostane ke dvoru. Prostředí královského dvora je úžasně vykreslené, až má člověk pocit, že tam opravdu je. Určitě zkusím i další díly této série.

18.02.2024 4 z 5

Ďáblové jsou tu Ďáblové jsou tu Louise Penny

Skvělé, napínavé, propracované. Kromě samotného zločinu se hodně řeší i vztahy, a to hlavně v rodině, ale nejen ty. K sérii jsem se vrátila po delší době a opět mě naprosto pohltila.

03.02.2024 5 z 5

Přísně tajný spolek svérázných čarodějek Přísně tajný spolek svérázných čarodějek Sangu Mandanna

Milá kniha, která se ale dotýká i trochu obtížnejších témat, není to jen samá přeslazenost. Rozhodně mě nadchla víc, než jiné knihy podobného žánru.

09.05.2024 4 z 5

Srdce z ledu Srdce z ledu Jitka Ludvíková

Tým vyšetřovatelů mi byl moc sympatický, jinak je to prostě dobrý detektivní příběh. Dobře se čte, rychle vtáhne do děje, ale že bych napětím nedýchala se říct nedá.

23.02.2024 3 z 5

Rusko sužuje pandemie Rusko sužuje pandemie Jana Vagnerová

Dlouho jsem knihu měla doma a nechtělo se mi do ní, nakonec se tedy podařilo. Je to vlastně popis cesty skupiny lidí do vytouženého bezpečí poté, co vypukla pandemie a postupně ukončila způsob života na jaký jsme běžně zvyklí. O samotné pandemii, co ji způsobilo, odkud se vzala atd. se moc nedozvíme, příběh se více zabývá jejími následky jako je nedostatek potravin, paliva, nárůst nebezpečí a vlastně i rozpad civilizace. Postavy jsou dobře vykresleny, většina z nich moc sympatií nevzbuzuje. Příběh je napínavý a čtivý, rozdělený do krátkých úseků.

25.11.2023 3 z 5

Černý dort Černý dort Charmaine Wilkerson

Výborný román o rodinných vztazích, nevyřčených tajemstvích a složité minulosti, která bez přestání ovlivňuje současnost. Moc doporučuji.

06.05.2024 5 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Nádherný obal i ořízka. Děj je zpočátku super, až tak do tří čtvrtin jsem četla naprosto bez dechu. Přiznám se, že pak už mi kniha přišla trošku natahovaná. Závěrečné odhalení bylo nečekané, to je vždycky plus.

30.04.2024 4 z 5

Po proudu času Po proudu času Audrey Burges

Příběh je určitě zajímavý a neotřelý, postavy i jejich jednotlivá vyprávění jsou moc dobrá, jen se mi nějak nepodařilo úplně se do knihy ponořit. Za přečtení ale určitě stojí.

13.04.2024 4 z 5

Měla jsem audioknihu, čte ji pan Frej a úžasně si s textem vyhrál. Povídky jsou dobré, je v nich spousta jemného humoru, prostě příjemné čtení / poslech.

05.04.2024 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Milé, zábavné a vtipné. Jako vždy v tomto typu knih se vše točí kolem hledání správného manžela nebo manželky. Postavy jsou fajn, děj rychle ubíhá a i když je od začátku jasné jak vše dopadne, čtení jsem si užila.

02.04.2024 4 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Přestože hlavní hrdinka to má opravdu těžké a zažívá situace a události, které jsou složité a traumatizující a prostě příšerné, tak nemůžu říct, že bych si ji oblíbila nebo jí fandila. Ještě možná zpočátku, ale potom mi byla čím dál víc nesympatická. Dočetla jsem silou vůle.

03.03.2024 2 z 5