NemcovaKN NemcovaKN komentáře u knih

Malá máma Malá máma Lenka Sadvarová

Musím říct, že komiks není úplně můj styl a v podstatě jsou ho četla poprvé :-)) Ale jelikož je to pro mě aktuální téma (nebo spíše za pár měsíců bude), tak jsem si řekla, že si knihu zkusím přečíst. Pobavila jsem se a zhrozila jsem se (co všechno mě čeká). Myslím, že kniha svůj účel splnila. Malá máma to vše zvládla s nadhledem - já budu ještě menší máma (o celé 2 cm) a snad to taky zvládnu :-))

08.06.2020 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knihu jsem začala číst, abych si oddychla od svého oblíbeného žánru a musím říct, že účel splnila. Pro mě jsou to lepší tři hvězdy, protože děj měl rychlý spád a kniha se opravdu dobře četla. Zápletka byla zajímavá, i když od poloviny knihy už asi tak tušíte, že to bude ještě zamotanější a od každé postavy můžete čekat nějaké tajemství. Úplný konec děje už mi přišel zbytečný a mrzelo mě, že to tak skončilo.

17.04.2020 3 z 5

Magda Goebbelsová Magda Goebbelsová Anja Klabunde

Musím přiznat, že mě kniha mile překvapila. Seznámíme se nejen s příběhem Magdy a lidí, kteří vstoupili do jejího života, ale také autorka nezapomněla na historické události, které byly do děje výborně vložené.
Jelikož jsem četla i knihy o životě Lídy Baarové (z jejího pohledu), tak mě velmi zaujaly informace milostného trojúhelníku i z pohledu Magdy a Goebbelse (z jeho deníku).
Než jsem knihu přečetla, tak jsem o Magdě v podstatě mnoho nevěděla a musím říct, že měla zajímavý život, i když skončil velmi tragicky...

20.12.2019 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Kniha je pro odreagování nebo vyplnění času, když nemáte náladu číst něco "složitého" - tak jsem to aspoň měla já :-)))

23.09.2019 3 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Už jsem pár knih s touto tématikou přečetla a musím přiznat, že tato kniha se mi četla nejhůře. Nejhůře v tom smyslu, že jsem i několikrát brečela...
Není to jen příběh, který popisuje hrůzy, které se děly. Můžeme si přečíst i příběh o životě dívky, který žila před válkou. O jejích každodenních starostech, její rodině a také o její první lásce.
Chtěla bych poděkovat za tuto knihu a za to, že v knize jsou i další příběhy lidí...je potřeba tyto příběhy předávat dále.

27.07.2019 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

V tomto případě jsem jako první viděla film a musím říct, že to hodně ovlivnilo vnímání příběhu a samotné čtení knihy. Kniha už pro mě nebyla tolik zajímavá, i když samotný děj a příběh zajímavé jsou. Asi bych doporučila si první přečíst knihu a až potom se podívat na film...

06.07.2019 3 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Musím přiznat, že jsem film nikdy neviděla a poté, co jsem si přečetla knihu, se na něj asi nikdy nepodívám. Pro mě je horší vidět než číst a když vím, co vše by v tom filmu mohlo být, tak bych to těžko snášela.
Kniha má mnoho popisných částí a někdy jsem se v tom trochu ztrácela. Vše ale vynahradil samotný děj a příběhy lidí. Už se budu opakovat, ale je neskutečné, co lidé v té době museli vydržet (a nejen v té době). Nedokážu si to představit a někdy mi opravdu naskočí otázky: Přežila bych vůbec? Co bych dělala? Dokázala bych to?
Tato kniha není o jednom člověku, který se snažil něco změnit. Tato kniha je o odvaze, o snaze pomoci a o neskutečné touze přežít.

07.06.2019 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tak to už je pro mě klasika! :-) Harryho jsem četla několikrát a pokaždé najdu pasáže, které mě překvapí ... zde se projevuje síla filmu. :-) Každopádně první díl je napsaný skvěle a už se těším na ty další.

09.01.2019 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Rosamund Lupton

Musím říct, že mě děj opravdu překvapil. Kniha se dobře četla a druhá polovina příběhu byla napínavá. Autorka přišla se zajímavou zápletkou. Když se nad tím zamyslím, tak příběh nebyl ani moc složitý, ale přesto jsem byla zvědavá, jak to vše dopadne. Jediné co mě zklamalo, byl konec. Ten mi přišel unáhlený a nedopsaný.

31.12.2018 4 z 5

Útěky Útěky Josef Škvorecký

Vzpomínky jsou vždy ovlivněné tím, kdo je vypráví a pravdu nemusí znát ani ten, kterému se stala.

Kniha se četla velmi dobře. Téma je samozřejmě zajímavé a dozvíme se nejen o jejím úspěchu v herectví, ale také samotné cestě, jak toho úspěchu dosáhla. Seznámíme se s muži, kteří ji obdivovali, ale také s těmi, kteří ji ničili. Nahlédneme do života její rodiny. Budeme svědky jejích rozhodnutí - ať už dobrých nebo těch špatných.

06.11.2018 5 z 5

(Ne)milostivé léto L. B. - Literární rekonstrukce osudů Lídy Baarové v Berlíně (Ne)milostivé léto L. B. - Literární rekonstrukce osudů Lídy Baarové v Berlíně Vera Vogeler

Pro mě je to opravdu zajímavé téma a těšila jsem se, co vše se dozvím. Bohužel kniha byla pro mě zklamáním. Až na pár pasáží, které mě zaujaly, tak to bylo zdlouhavé a špatně uchopené. Někdy jsem se ztrácela v textu a ději - má to být příběh o Lídě Baarové nebo popis historických událostí?

08.10.2018 1 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Je těžké popsat, jakou sílu mají tyto řádky a slova. Opět kniha, která popisuje něco, co si člověk nedokáže pořádně představit. A přesto jsem byla vtahována do prostředí bloku 31 a života mladinké Dity. Musím souhlasit s autorem knihy: "Dosud jsem na hrdiny nevěřil, ale teď vím, že existují." V tomto případě se nejedná jen o samotnou hlavní hrdinku, ale i další postavy, kterým se autor v knize věnoval.

25.02.2018 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Věříte v pravou nenávist a pomstu? Já teď už ano!

03.02.2018 5 z 5

Bílé břízy na podzim Bílé břízy na podzim Arnošt Lustig

Myslím, že jsem autora asi úplně nepochopila a tento styl psaní není můj šálek. Pro mě byl děj o ničem a příběh neměl hloubku. Naštěstí kniha má jen pár stránek, protože jinak bych se nedonutila ji dočíst do konce. A to už je, co říct!

12.01.2018 1 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Tuto knihu bych zařadila k průměrným. Díky začátku jsem vždy byla natěšená, co bude dál, ale postupem příběhu děj až tak zajímavý nebyl. Myšlenka nebyla špatná, ale konec mě poměrně zklamal. Kniha jako taková se četla dobře a rychle. Autor se nezabýval zbytečným vysvětlováním nebo popisem.

30.12.2017 3 z 5

Dívka se sněhem ve vlasech Dívka se sněhem ve vlasech Ninni Schulman

I když mám svého oblíbeného autora detektivek, tak tato autorka mě mile překvapila. Děj byl napínavý bez překombinovaného závěru. U knížky jsem se nenudila a příběh se dobře četl až do konce.

30.09.2017 4 z 5

Mlha Mlha Stephen King

I když asi nejsem úplně milovník povídek, tak některé nebyly špatné.

Napínavá byla ústřední povídka Mlha, která se rychle četla, ale konec mě trochu zklamal.
Prám - děj nebyl nijak složitý, ale když se člověku tato povídka vybaví, když zrovna jde do vody, tak můžu říct, že je to úspěch autora. :-)
Muž, který nepodával pravici - tato povídka byla zajímavá a po přečtení jsem přemýšlela, zda je možné, že se s takovým člověkem někdy někdo třeba i setkal.
Balada o pružné kulce - tato povídka se mi líbila nejvíce. Když někdo vypraví příběh a já hltám slova, abych zjistila, jak to bude pokračovat.

Větší část povídek se četla dobře a děj mě zaujal, ale povídky jsou přeci "jen" povídky a já mám ráda dlouhé (ale ne zdlouhavé) a napínavé příběhy.

23.08.2017 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knihy napsané ze života a podle skutečných událostí jsou pro mě v podstatě nejlepší. Takové knihy mám přečtené "jedním dechem" a My děti ze stanice ZOO nebyla výjimkou. V tomto příběhu jde celkem zřetelně poznat, nejen jak velký vliv má prostředí, ve kterém žijeme, ale také výchova. Ovšem není dobré zapomínat také na samotného jedince a jeho priority a vůli. Vždy je snadné dát se tou jednodušší cestou.

01.06.2017 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Zpočátku mi postava Libby nebyla vůbec sympatická a knihu jsem dále četla jen ze zvědavosti. Zápletka a samotný příběh mě upoutal a nutil číst dále. Ano, říkala jsem si, že některé věci jsou předvídatelné. Ale i tak na konci mě čekalo překvapení. Nakonec i postava Libby se dala překousnout. Nejvíce se mi líbilo, že autorka psala kapitoly z různých pohledů postav a nebylo to tolik jednotvárné.
Řadím mezi knihy, které se čtou dobře a rychle, ale díky ději jen jednou...příště už to totiž překvapení nebude. :-)

14.12.2016 4 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Výborně napsaná kniha. Autor upustil od emotivních komentářů a snažil se sdělit věci, tak jak je zažil. Je až neuvěřitelné, jakou roli v té době hrálo štěstí. Je neuvěřitelné, v jakých podmínkách museli lidé přežívat a umírat...je to něco nepředstavitelného. Jsem ráda za každou takovou knihu, ptž člověk by měl vědět, znát příběhy a vážit si toho, co má. Někteří v té době totiž neměli nic...ani svůj vlastní život.

01.11.2016 5 z 5