Neluš Neluš komentáře u knih

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Barbara Erskine

(SPOILER) Autorka vychází z informací, které jí vyprávěl tatínek. A to se mi moc líbilo. Dozvěděla jsem se zas něco nového. Jen tam na mě bylo trošku víc duchů.

23.01.2023 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Líbily se mi krátké kapitoly. Příběh je velmi smutný a dojemný. Určitě bych si chtěla přečíst i jiné autorčiny knihy.

02.01.2023 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Kniha mě překvapila, asi hlavně proto, že jsem nejdříve viděla seriál. Nečekala jsem až tak velkou odlišnost. Jinak pěkné, pohodové čtení.

02.01.2023 5 z 5

Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Daniel Fiala

Z diáře mám radost, jen škoda že chybí gumička na tužku a zadní kapsička, která mi přišla velmi praktická.

24.10.2022 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Líbí se mi nápad, že je kniha napsaná z pohledu chlapce, který všechno bere jako hru, nechápe co se doopravdy děje.

18.10.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Knihy s tématem koncentračních táborů čtu docela často a tahle mě vzala za srdce zatím nejvíc. Možná je to i tím, jak Eddie přímo promlouvá ke svému čtenáři. Dalším plusem jsou fotografie, díky kterým jsou mi ti lidé bližší.

10.10.2022 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Další povedená kniha od autorky. Zase jsem získala nové informace :)

06.10.2022 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Díky knihám od této autorky mám větší chuť cestovat a přemýšlet více o svém životě. Další krásná knížka.

28.09.2022 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Další krásná knížka od autorky.

15.09.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Kavárna v Kodani je má druhá přečtená kniha od této autorky a doufám, že ostatní díly budou taky tak super. Pohodové čtení.

05.09.2022 5 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Neuvěřitelná odvaha mladého chlapce. Tuhle knihu budu dlouho vstřebávat. Jediné co mi malinko vadilo byl styl, kterým byla kniha napsána.

22.08.2022 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Při čtení knihy jsem si krásně zavzpomínala na své dětství. Četla jsem ji několikrát, ale zrovna teď, když máme štěňátko, mě bavila asi nejvíc :)

18.08.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Kniha se mi líbila, vtáhlo mě to do děje hned. Měla jsem celou dobu chuť na ty výborný dortíky a hlavně na tu čokoládu.

15.08.2022 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Mám ráda knihy podle skutečné události z této doby. Je to má první kniha, která zachází do podrobností o porodech v Osvětimi. Jak už je i zmíněno, čtenář nad knížkou musí přemýšlet, jinak se v příběhu ztratí. Celkově mi tento styl psaní moc neseděl. Ale získala jsem nové informace.

05.08.2022 3 z 5

Thor v zemi obrů Thor v zemi obrů Sergio A. Sierra

Zajímavý, svižný a hlavně nepřeplácaný příběh.

20.07.2022 4 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Neobvyklý příběh podle skutečné události. Kniha mě bavila.

20.07.2022 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nádherná dojemná knížka.

13.07.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Ze začátku jsem nemohla přestat číst, pak už se to tak nějak opakovalo a konec mi zase lépe utíkal. Takže takové skoky. Nedokážu si představit žít v této době. Určitě si přečtu i druhý díl.

11.07.2022 4 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Líbilo se mi vyprávění spíš z té minulosti. Nějak mi to nedá a asi si přečtu další díly :)

21.06.2022 3 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

K této knížce jsem přišla díky čtenářské výzvě, jinak tento žánr skoro vůbec nečtu. Ale dlouho jsem se nezasmála nahlas u knížky! A hned několikrát! Některé scénky byly trošku trapné, to ano, ale jinak super čtení, oddechovka O:)

09.06.2022 3 z 5