nakavusterezou nakavusterezou komentáře u knih

Franz Kafka - Člověk své a naší doby Franz Kafka - Člověk své a naší doby Radek Malý

Jsem opravdu ráda, že jsem na tuto knihu o celém životě F. Kafky narazila. Jeho díla se mi ještě do rukou nedostaly, po přečtení této knihu se neskutečně těším, až se začnu do jeho děl a poznám tohoto záhadného Pana autora více.

05.05.2018 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Kniha, která chytne za srdce.

Četla jsem ji v originále, ale mám v plánu si ji přečíst i v překladu, abych je porovnala.

21.04.2018 4 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Tenhle díl z celé série mě bavil nejvíce. I když tam bylo pár věcí, které mě trochu nudily.

17.04.2018 4 z 5

Dívka, která četla v metru Dívka, která četla v metru Christine Féret-Fleury

S tímhle jsem šlápla opravdu špatně. Kniha mě vůbec nebavila, s žádnou z postav jsem si neutvořila vztah .. ale věřím, že kdo tento žánr čte běžně, kniha se mu bude líbit o moc víc, než mě, jako čtenáři detektivek a thrillerů :)

Ale téma knih mě zahřála u srdce :)

01.04.2018 1 z 5

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Kniha se mi líbila, četla se hezky. Jen mi hrozně vadila hlavní hrdinka Martina .. její chování bylo otřesný a působila na mě jako rozmazlený fracek.

28.03.2018 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Skvěle napsaná kniha, autorka se umí hrát s city a pocity hlavní hrdinky. Pokud se vám líbila její prvotina "Za zavřenými dveřmi", jděte i do této knihy. Neprohloupíte.

27.03.2018 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Kniha je napsána skvěle. Úžasný příběh s krásným koncem.
Jen mi trochu dělaly problém Benovy dlouhé myšlenkové toky (během čtení knihy).. ale po dočtení knihy jsem vlastně byla ráda, že tam byly :)

25.03.2018 4 z 5

První láska, poslední pomazání První láska, poslední pomazání Ian McEwan

Rozhodně si přečtěte předmluvu, než se pustíte do jednotlivých povídek, abyste nebyli překvapeni jako já, po přečtení první povídky.

Je to zvrácený, pravdivý a čtivé čtivo :)

20.03.2018 3 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Průměrná kniha, která zaplnila místo mezi prvním a třetím dílem. Stále jsem toho názoru, že celá tato série je až moc přitažená za vlasy.

11.03.2018 3 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Příběh je temný, smutný a čte se špatně (ohledně zvoleného téma), ale jinak je kniha hezky napsaná.

04.02.2018 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Super čtivé! Nečekala jsem, že mě tato kniha bud tak hrozně bavit! Už se těším na další díl :)

29.01.2018 4 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Tuto knihu jsem si ze "série" nechávala až na konec, protože jsem se bála, že mě nebude bavit. Ale opak je pravdou.

Kniha mě bavila a doporučuji ji všem fanouškům kouzelnického světa ♥

01.01.2018 4 z 5

Já jsem z této knihy stejně nadšená, jako jsem byla z Bajek Barda Beedleho!

Doporučuji všem! ♥

21.12.2017 3 z 5

Bez jablka Bez jablka Miloš Říha

Za mě teda ne!
Čekala jsem na knihu až bude k vypůjčení v knihovně a zaplať pánbů, že jsem si knihu nekoupila, protože bych toho litovala.

Okolo knihy bylo tehdy, když vycházela, hrozné halo a bum a opravdu nechápu proč. Dobře, ilustrace jsou super, ale to je asi vše. Nesedl mi humor ani jednoho z autorů a ani jejich styl psaní.

19.12.2017 odpad!

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Je to takové zvláštní, dávat této knize 5 hvězdiček a já je dávám spíš proto, že obdivuji autora za to, jak to všechno zvládl a ještě o tom dokázal napsal knihy a znovu si to všechno připomenout.

Musela jsem knihu číst s přestávkami, protože číst ji na jeden zátah, to prostě nejde!

Pokud má někdo rád knihy, které jsou sepsané podle skutečné události, tohle je jedna z knih, kterou si musíte přečíst.

17.12.2017 5 z 5

Borůvky Borůvky Barbara Nesvadbová

Zřejmě nejsem cílová skupina, jelikož nejsem ještě ani vdaná, natož rozvedená a ani nemám děti. Nevěrná jsem také nebyla.

Řeknu to ve zkratce. Kniha se bude líbit čtenářům - spíš ženského pohlaví - kteří už četli nějakou knihu od Barbory a kterým se její kniha líbila. Dále s touto knihou budou spokojeni ti, co již některou ze zmiňovaných věcí - nahoře - zažili a nebo ji rozumí.

Neříkám, že se mi kniha nelíbila, pár kapitol si mě získaly. Knihu si ale přečtu v momentě, když budu aspoň vdaná, abych pochopila vše, co Barbora ve svých fejetonech popisuje.

Nesmím opomenout ale krásné ilustrace a rozdělí kapitol, to nemělo chybu! (teď mluvím o druhém vydání, které vyšlo někdy začátkem listopadu 2017) :)

12.12.2017 2 z 5

Hilda a kamenný les Hilda a kamenný les Luke Pearson

Zas a znova ♥

Už třetí v pořadí a já jsem z ní opět nadšená. Miluju Hildu a tu její spontánnost a hlavně její nadšení do dobrodružství. Tentokrát do toho zatáhne i svou maminku a jak to dopadne?

No, na to si budu muset i já počkat, protože... "pokračování příště." super :D

Doporučuji! ♥

09.12.2017 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Úžasná kniha, která toho v sobě má tolik! Ale jsem toho názoru, že knihu by měli číst alespoň lidi od 15 let, ne proto, že je to nepřístupné, ale proto, aby pochopili, co Kája chtěl napsat, co chtěl tou danou větou říct a hlavně aby se obě strany vyhly nepříjemnostem, které by mohly nastat.

Já jsem s knihou spokojená a doporučuji ♥

Jen ty básničky šly trochu mimo mně - nemám nadání na poezii a ani cit:)

07.12.2017 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Já jsem z bajek naprosto uchvácená ♥

Nemám k nich co dodat a do série HP jsem se díky nim zamilovala ještě víc, a to jsem si myslela, že už to víc nejde.

Při čtení jsem si říkala, jak bajky budu číst svým dětem - asi jsem trochu blázen - ale je to tak :D

06.12.2017 5 z 5

Zázračný úklid v hlavě – Kouzlo nehrocení Zázračný úklid v hlavě – Kouzlo nehrocení Sarah Knight

Budu upřímná. Podle mě anotace mluví o úplně jiném obsahu, než jsem nalezla v této knize.

Ve zkratce o čem kniha je. Je to vlastně o tom (nebo aspoň na mě to tak působilo), že se máte na všechno vykašlat, nehrotit to a pít alkohol, protože díky němu to vážně hrotit nebudete.

Ze začátku mě kniha i celkem bavila, protože jsem se těšila, že si z ní odnesu i nějaké informace, které budu moc praktikovat ve svém životě, protože já jsem opravdu člověk, to některé věci až moc řeší. Jenže prostě nesouhlasím s tím, že bych měla všechny své povinnosti a závazky hodit za hlavu, nic neřešit (autorka v podstatě ani neřešila to, že nemá stálou práci - což já nepochopím, já v životě potřebuju určitou jistotu) a žít život s lahví vína v ruce a válet se na gauči.

Hrozně mě štvalo to, jak autorka mluvila o odmítnutí různých pozvání na akce od jejich kamarádů. Působilo to na mě jako by se z ní stal "kretén" (jak sama popisuje v knize) a měla všechno, fakt všechno u zadku.

Ale abych nebyla jen kritická, tak zas na druhou stranu musím uznat, že autorka umí psát vtipným a čtivým jazykem, takže se kniha četla dobře (vyjma obsahové stránky teda).

Ještě jednu pozitivní věc, co jsem na knize shledala je to, že jsem se dozvěděla o knize "Zázračný úklid v hlavě: Pořádek jednou provždy, na kterou se hodněkrát autorka odkazovala.

Dokonce bych knihu i někomu doporučila, a to těm lidem, kteří opravdu mají tu špatnou vlastnost všechno, opravdu každou prkotinu řešit. Ukáže vám, že některé věci je opravdu zbytečné tolik hrotit.

24.11.2017 1 z 5