nakavusterezou nakavusterezou komentáře u knih

Češi 1989: Jak se stal Havel prezidentem Češi 1989: Jak se stal Havel prezidentem Pavel Kosatík

Nejlepší díl z celé série :)

11.07.2018 4 z 5

Toxický squat Toxický squat Hana Kavurová

Hodně kvalitní čtení. Na My děti ze stanice ZOO to nemá, ale pěkně ji to šlape na paty :) Pokud někdo má rád tuto tématiku knihu si určitě přečtěte, neprohloupíte :)

11.07.2018 4 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Má první kniha od autora. Abych byla upřímná, musela jsem si na styl psaní zvykat a když jsem si na něj konečně zvykla, povídka skončila a já si říkala: "Co to sakra bylo?".

Povídka mě zprvu přišla zajímavá a čekala jsem, co se stane, ale konec mi přišel nemastný, neslaný. Zřejmě nebudu jeho skalní fanynka.

Určitě mám v plánu si přečíst jeho nejslavnější dílo. Uvidíme, třeba poté změním názor.

07.07.2018 2 z 5

Ošklivá pravda Ošklivá pravda Jeff Kinney (p)

Tento díl mě celkem baví, líbí se mi, jak si Poseroutka vždycky najde nějaké způsob, jak má daný problém vyřešit :)

26.06.2018 3 z 5

Duchové Duchové Raina Telgemeier

Milé čtení, které pohladí po duši každého čtenáře.

Doporučuji všem, co mají špatnou náladu. Zaručuji, že všem se po dočtení nálada zvedne:)

26.06.2018 4 z 5

Kniha to je krásná, jak obsahem, tak i doprovodnými ilustracemi.

Nedávám ale plný počet hvězd z toho důvodu, že ač se klaním před každou slečnou a ženou uvedenou v knize, tak mě ne každý příběh bavil :)

17.06.2018 5 z 5

Češi 1952: Jak Gottwald zavraždil Slánského Češi 1952: Jak Gottwald zavraždil Slánského Pavel Kosatík

Opravdu krásné ilustrace, děj byl pro mě takový nijaký :)

13.06.2018 2 z 5

Češi 1948: Jak se KSČ chopila moci Češi 1948: Jak se KSČ chopila moci Pavel Kosatík

Jelikož o této problematice nevím zas tolik, jako o předchozích tématech, čtení mě trochu nudilo. I přes to jsem ale získala informace, které mi danou situaci dovysvětlily a ujasnily :)

09.06.2018 2 z 5

Vincent Vincent Barbara Stok

Hezké zpracování života Vincenta :)

09.06.2018 3 z 5

Tajná večeře Tajná večeře Raphael Montes

Ze začátku jsem si čtení užívala, pak přišla opravdu zvrácená část, kdy i já, milovník hororů a proudů krve, jsem si u čtení musela dávat pauzy.

Knihu ale doporučuji všem, co mají silné žaludky a chtějí si přečíst něco opravdu drsného :)

06.06.2018 3 z 5

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Krásný příběh, který chytí za srdce. V příběhu jsou skryty věci, které by člověku mohly pomoct či jim otevřít oči. O nádherných ilustracích ani nemluvím ♥

05.06.2018 5 z 5

Já, štěně Já, štěně Lenka Rožnovská

Naprosto roztomilá kniha vhodná pro malé čtenáře a čtenářky :)

05.06.2018 5 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Ari Folman

Skvěla zpracovaná forma Deníku Anne Frankové. Dost se mi líbila, jak autoři této knihy zanechali její povahu a hlavně její smysl pro humor, kterým Anne oplývala.

29.05.2018 5 z 5

Břicháč Tom Břicháč Tom Tomáš Kosačík

Forma, která je nenásilná a čtenář vše krásně pochopí. Já jsem již mnoho informací věděla, ale alespoň jsem své poznatky trochu více rozšířila.
Určitě není na škodu si tuto knihu přečíst :) Já jako člověk na rostlinné stravě jsem recepty nevyužila, ale alespoň jsem se inspirovala, protože mnoho zmiňovaných receptů jde udělat i tak, aniž by se někomu ubližovalo :)

20.05.2018 3 z 5

Češi 1942: Jak v Londýně vymysleli atentát na Heydricha Češi 1942: Jak v Londýně vymysleli atentát na Heydricha Pavel Kosatík

Tenhle komiks mě zatím z těch prvních třech bavil nejméně. Ilustrace se mi nelíbily a příběh mohl být klidně delší.

20.05.2018 2 z 5

Skvelý život Skvelý život J. K. Rowling (p)

Hezky sepsaný proslov.
Je vidět, že Rowlingová to má opravdu v hlavě srovnané a že i ona je jen obyčejná žena, která si prošla svým.

20.05.2018 5 z 5

Češi 1938: Jak Beneš ustoupil Hitlerovi Češi 1938: Jak Beneš ustoupil Hitlerovi Pavel Kosatík

Tento díl byl stejně dobrý, jako jeho první díl.
Ilustrace jsou pro mé oko krásnější a pohlednější.

16.05.2018 4 z 5

Sobí hora Sobí hora Karin Tidbeck

Tak tohle jde úplně mimo mě. Zřejmě jsem měla velké očekávání .. nebo jsem zřejmě ten typ čtenáře, který neumí tolik číst mezi řádky.

16.05.2018 2 z 5

Češi 1918: Jak Masaryk vymyslel Československo Češi 1918: Jak Masaryk vymyslel Československo Pavel Kosatík

Ilustrace mně osobně do oka nepadly.
Celá dějová linie je zpracovaná velmi dobře a přehledně.

12.05.2018 3 z 5

Zvíře jako zrcadlo lidské duše Zvíře jako zrcadlo lidské duše Ruediger Dahlke

Od knihy jsem čekala trochu něco jiného.

První část knihy mě dost bavila, druhá už zas tak ne. Bylo tam na mě až moc odborných vět a myšlenek.

08.05.2018 2 z 5