Břicháč Tom

kniha od:

Břicháč Tom https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245306/mid_brichac-tom-245306.jpg 3.8 284
Koupit Koupit eknihu Bazar

Kniha odhaluje kroky mého úspěšného hubnutí, které mě zbavily nadváhy 27 kg a 33 cm v pase. Sám jsem se potýkal s nadváhou už od dětství a zkoušel jsem mnoho postupů, jak se nadváhy zbavit. Vždy jsem ale neuspěl! Váha se mi po každém pokusu opět vrátila, a tak jsem se točil v začarovaném kruhu dál a dál. Zlom přišel až ve chvíli, kdy jsem na to šel jinak. Zapomněl jsem na běžné rady, které všichni doporučují a našel jsi vlastní cestu. Hledal jsem vlastní postupy, vymýšlel vlastní recepty a nakonec jsem zhubl během jednoho roku 27 kg. Váhu si stále držím a žiji úplně nový život. Tady kniha Vám ukáže, že zhubnout může opravdu každý. Ukážu Vám, jak i pomocí běžných potravin můžeme uvařit velmi rychle jednoduchá a přitom zdravá jídla, která budou chutnat celé Vaši rodině.... celý text

Komentáře (60)

Komentáře 60 Recenze 0

kristyna.havlov
kristyna.havlov
15.01.2023 4 z 5

Dlouho jsem měla tuto knihu na seznamu, konečně jsem si ji taky vypůjčila v knihovně. Kniha je z první části o povídání o Tomovo příběhu + různé rady a tipy ohledně zdravé stravy/hubnutí. Musím říct, že většina toho, co se zde píše znám, občas tam jsou zajímavé tipy např. Dopřát si jedno jakékoliv jídlo za deset dnů jako za odměnu . Ale jen jedno. A pak zase jíst co nejvíc zdravě. V druhé části jsou už různé recepty a tipy na zdravé jídla - od snídani až po večeře, doplněne fotografiemi. Občas jsou ty recepty zajímavé, občas jsou recepty že bych je ani za mák nevyzkoušela :)) ale to záleží na každém

kajakouda
kajakouda
14.11.2022 1 z 5

Tak toto je kniha, která mě vůbec neoslovila. Přijde mi málo nápaditá, a to obsahem i fotografickým zpracováním.


Booky84
Booky84
12.06.2022 3 z 5

Řekla bych, že kniha je určena hlavně začátečníkům, kteří chtějí zhubnout a jíst zdravěji a hledají pomoc či inspiraci. Bohužel se mi ani jeden recept nelíbil a nezaujal mne.

bigbabe
bigbabe
16.05.2022 1 z 5

Vzhledem ke stáří knihy nepřináší nic objevného, všechno v ním popsané se už dnes ví. A protože nejím kuřecí a z kaší jakéhokoli druhu mám dávivý reflex, tak ani z receptů jsem si nic nevzala.

ipkkk
ipkkk
11.04.2022 2 z 5

Kniha je vhodná asi pro naprosté začátečníky, kteří doted pili litry sladkých limodád, cpali se denně chipsy, sladkostmi a fastfoodem, těm by mohla pomoci. Recepty jsou velice jednoduché, ale není to nic převratného, protože většinu receptů běžně vařím/peču i bez potřeby receptů v nějaké podobné formě. Například nepotřebuji x receptů na ovesnou kaši, kdy na každé stránce je ovesná kaše s něčím jiným, jednou do ní dáte jablko a podruhé zase lžičku skořice, potřetí třeba kiwi. Místo toho, aby tam byl víceméně 3 krát stejný recept na každé stránce, mohl být jeden základní a jen vyjmenované různé varianty dochucení.

andrea7191
andrea7191
04.10.2021 2 z 5

Za mě nic moc....... spíš nic než moc.
Recepty fajn, ale takové "nijaké". Žádná hitparáda to není, ale pro první seznámení se s nějakou jinou variantou stravování to stačí.
Trochu to na mě působí jako retro kuchařina s dob minulých.

smudlajs
smudlajs
15.02.2021 3 z 5

Jak už tu bylo zmíněno, spíš průměr. Raději vařím jídla z kuchařek série Jíme zdravě, ale i v této jsem si pár receptů oblíbila a často čerpám inspiraci na nějaké chuťovky nebo rychlé svačinky.

Kamaela
Kamaela
28.12.2020 1 z 5

Knihu jsem přečetla, nic objevného jsem tam ovšem nenašla, vše jsou již tisíckrát napsáné rady. Plus je, že autor vychází z vlastní zkušenosti a některé recepty zajímavé. Na druhou stranu čtení bylo dost utrpení. Autor opravdu neumí psát a asi jsem jedna z mála komu se to nelíbí, ale jeho styl je hrozný.

mekkinka
mekkinka
04.03.2020 3 z 5

Průměr řekla bych... Něco z toho ale vařím

Calinda
Calinda
18.02.2020 2 z 5

Kniha mě nijak nezaujala, nezajímavé a obyčejné recepty, fotografie spíše odpuzující než aby nalákaly, u mnohých receptů použity nezdravé suroviny... ano, pokud budu jíst pouze rýži s mrkví, tak asi rychle zhubnu (což je účel této knihy), ale chci jíst zároveň i chutně a nízkou váhu si dlouhodobě udržet, což v případě těchto receptů půjde těžko.

Medasek
Medasek
23.01.2020 3 z 5

Recepty této knihy osobně moc nemusím, ale moje mamka je miluje.

RendyaDav
RendyaDav
12.01.2020 3 z 5

Určitě i tady ráda hledám inspiraci na vaření jídel....

Lily101
Lily101
09.01.2020 2 z 5

Čekání v knihovně na tento titul a tak nějak vcelku zklamání protkané množstvím obsahových chyb(str. 50 dole/"Alkohol v množství větším než malém. Ideálně opravdu jen jednou týdně a o hlavně na počátku." Pod tímto na novém řádku: "Všechny výše vypsané věci zpočátku hubnutí nekonzumujte."/ jakože trochu se věty č. 1 a č. 2, č. 2 a č. 3 vylučují, ale naštěstí mi alkohol nechutná, tak mám o starost méně, dále str. 55 zhruba uprostřed:"Představte si, že dáte lžíci kečupu do porce masa pro čtyři osoby. I kdyby v tom kečupu bylo 5g cukru, tak je to na jednoho člověka jen 1 g cukru."-ehm, tak pro kolik osob dle autora obrazně v moment čtení vařím?) i chyb v čirém překlepu (např. str. 70 12. řádek, když nepočítám nadpisy-"tatímto"). Formát knihy, kdy na jedné straně je text do poloviny stránky a jindy je nahuštěný hutný obsah na téže jednotku/=stránka knihy/, možná se mi to zdá/přeci jen jsem knížku četla dnes večer/, ale není čistě náhodou občas i písmo odlišné z hlediska velikosti vzhledem k jednotlivým stranám?

Úsměvné jsou obrázky, protože dnes již máme lepší technologie k zachycení reality a mnohdy poměrně rozmazané fotografie (možná záměrně, aby nebyla vidět konkrétní značka soli, leč koření na fotografii nejblíže je rozeznatelné včetně firmy), rovněž i aranžování jídla, jež bylo vyfoceno je již překonané.

Za recepty jsem chtěla původně dát hvězdičku navíc, protože na rozdíl od některých moderních kuchařek neobsahují pro průměrného člověka extrémně nákladné či nesehnatelné suroviny, nicméně vymyslet např. kuře s vařenou mrkví a rýží mi až tak světoborné nepřipadá (samozřejmě byly v knize recepty, které by bylo fajn vyzkoušet). Z hlediska rad mi přijde, že to jsou vše skutečnosti již objevené, které člověk zjistí během pár minut zdarma na internetu a osoba, která se někdy o zdravou stravu či hubnutí zajímala už vědomosti z knihy zná (možná až na intervalový trénink). Při čtení mi připadalo, jako bych četla článek o hubnutí, jenž je na můj vkus zbytečně dlouhý a na jehož konci zjistím, že mě vlastně ničím neobohatil.

Suma sumárum: Měla jsem v průběhu četby za to, že kniha byla vydána kolem roku 2008 a chtěla jsem to zohlednit v hodnocení (př. nebylo tolik internetových blogů, článků na internetu), ale kniha byla vydána v roce 2015. Dvě hvězdičky za snahu autora s psaním této příručky.

Medunkavera
Medunkavera
20.09.2019 4 z 5

Knížku jsem dostala od dcery. Mám ji v kuchyni, často do ní nahlédnu a nějaké jídlo si z ní udělám. Líbí se mi, že jídla jsou lehká a nenáročná na přípravu.

ladyba
ladyba
16.09.2019 3 z 5

Výzva pro ty, kdo chtějí zhubnout, ale neuchýlí se k extrémnějším variantám palea, whole30 etc.

baty
baty
25.07.2019 5 z 5

Četla jsem na doporučení mé sestry. Musím říct, že je to super kniha. Už dlouho se nutím do shození pár kil a tady jsem našla tu správnou motivaci jak a kdy začít. Za mě tedy palec nahoru.

Aghatte
Aghatte
02.05.2019 2 z 5

Nic extra se člověk nedozví, spousta lidí by takovou knihu mohla napsat. Nežrat a hýbat se :-), bez toho to nepůjde....

MišuleP
MišuleP
25.03.2019 2 z 5

Prvotní motiva k danému účelu super, následně si myslím, že se to tomto nedá mluvit jako o knize, je to spíš příručka, kuchařka...

Gweny
Gweny
16.02.2019 4 z 5

Vlastně jsem tuhle knihu četla už asi potřetí. Na jednu stranu je třeba říci, že jako prvotní motivace funguje výborně. Pokaždé v ní najdu něco, s čím se odrazím a co mě donutí neuhýbat ze své cesty za cílem, za kterým si jdu.
Recepty jsou zajímavé, ale pro mě, jako pro člověka, který nerad vaří podle kuchařek, fungují jen jako inspirace, jak kombinovat různé potraviny. Ale pokud i toto byl účel při psaní téhle knihy, pak byl splněn.

Luffi
Luffi
12.02.2019 3 z 5

Na to, jak velké haló vzniklo kolem samotného Břicháče, jsem čekala víc. Mnohem. Recepty sice rychlé, ale nudné a bez nápadu. Informace jsou zde pouze ty nejzákladnější, nic nového či zajímavého. V poslední době je zkrátka "in" zhubnout pár kil a napsat o tom knihu, radit druhým a být odborník přes fitness. Břicháč evidentně zvládl jen o něco lépe marketing. Pro začátečníky dobrý start a motivace, zkušenější musí hledat jinde.

tabaluga
tabaluga
04.02.2019 3 z 5

Knihu jsem zakoupila jako dárek a stihla jsem si ji i pročíst. Musím s tím, co Tom v knize napsal,jenom souhlasit. Důležité je podle mne jíst pravidelně a dodávat tělu živiny, které potrebuje. Jenom takto nastavené stravování je dlouhodobě udrzitelne. Neumím si představit, že by člověk kvůli hubnutí držel dietu a takto už vydržel celý život,aby se nedostavil slavný Jojo efekt. V knize je i spoustu rychlých receptů, které určitě vyzkouším..

Trina1
Trina1
27.01.2019 5 z 5

Líbí se mi jednoduché a rychlé recepty a taky se mi líbí autorovy rady. Ano, jsou sice všeobecně známé, ale jsou zde hezky a srozumitelně vysvětlené. A taky z toho cítím autorovu upřímnou snahu čtenářům skutečně pomoci zhubnout.

attila1
attila1
16.12.2018 4 z 5

Moc pěkná kniha s recepty.

monikaKU
monikaKU
09.11.2018 5 z 5

Každá iná kuchárska kniha má krajší dizajn a vábivejšie fotky. Ale čo je doležitejšie, to je to, či sa podla nich dá variť...Ja preferujem rýchle recepty, pri ktorých sú použité základné ingrediencie (nie žiadne výmysly, ktoré nielenže neviem čo sú, ale ani kde ich mám kúpiť) a chutia skvele a v tejto knihe som to našla. Doporučujem! Obzvlášť musím vyzdvihnúť "koprovku" - s tou som ohromila i svokru :-)

mig20
mig20
19.10.2018 4 z 5

Knihu jsem si vyhlídla kvůli výzvě a jsem ráda.. Krom zajímavého čtení obsahuje spousty fajn receptů, které jsou rychlé, jednoduché a přitom chutné.

edith79
edith79
11.10.2018 4 z 5

Kniha se mi hodila do výzvy a navíc je plná zajímavých a zdravých receptů, takže za mě spokojenost.

p.pavlina
p.pavlina
24.09.2018 5 z 5

Skvělá kniha pro změnu životního stylu. Opravdu mi moc pomohla. Doporučuji.

Ďumbierka
Ďumbierka
23.09.2018 5 z 5

Už je kúpená, prečítaná, ešte si trošku upraviť papaníčko. Hlavne nech je pravidelné a pitný režim.

mia.com
mia.com
23.08.2018 1 z 5

Některé recepty jsou super a nejvíc bych ocenila, že netřeba kupovat žádné extra suroviny. Ale "recept" stylem dej si okurku a rajče na chleba? Jako na tohle vážně potřebuju kuchařku? To měl raději napsat x surovin a kombinujte si je dle chuti na pečivo. Jinak je plus, že se autor snaží jednoduše vysvětlit, proč jsou diety k ničemu a jenom ničí tělo ;)
P.S. šíleně, ale šíleně mi lezou na nervy ty věčné zdrobněliny :D

hanis2806
hanis2806
19.07.2018 4 z 5

Super inspirace na zdravá jídla. Kniha mě nakopla začít pravidelně aspoň trochu cvičit a hlavně jíst zdravě.

Aniday
Aniday
23.06.2018 3 z 5

myšlenka je skvělá, ale realita bohůmžel spočívá stejně v tom téměř vše dělat na tuku a pánvičce... pár věcí si ale přece jen uchovám: pitu a svačinky 8)

Sova15
Sova15
06.06.2018 3 z 5

Kniha nabudí a inspiruje. V receptech se ale jídla hodně opakují, ale jsou jednoduchá. Bohužel i ty recepty i vůle se "někam" poděly.

Terata
Terata
20.05.2018 3 z 5

Forma, která je nenásilná a čtenář vše krásně pochopí. Já jsem již mnoho informací věděla, ale alespoň jsem své poznatky trochu více rozšířila.
Určitě není na škodu si tuto knihu přečíst :) Já jako člověk na rostlinné stravě jsem recepty nevyužila, ale alespoň jsem se inspirovala, protože mnoho zmiňovaných receptů jde udělat i tak, aniž by se někomu ubližovalo :)

Květinka008
Květinka008
02.05.2018 4 z 5

Dobrá inspirace, i když se ingredience dost opakují. Oceňuji i základní informace o stravování na prvních stránkách a cílevědomost autora!

makynka911
makynka911
21.03.2018 4 z 5

Knihu jsem si objednala bez většího přemýšlení a jsem za to ráda. Skvělé recepty, jednoduchá a levná jídla. Mohu jen doporučit :)

Hancek
Hancek
15.01.2018

Super kniha, pro mě se stala opravdu velkou motivací v životě a jedním velkým pilířem. Je opravdu velmi srozumitelná a jsem z ní nadšená. mohu pouze doporučit.

Petra186
Petra186
15.01.2018 5 z 5

Tento i další díly jsem četla spíše ze zvědavosti a inspirace, co ještě mohu dělat jinak. Myslím, že pokud někdo chce začít zhubnout a upravit jídelníček, jsou knihy od Toma ideální.

Konycek
Konycek
09.01.2018 4 z 5

Psána jednoduše a srozumitelně... Pro lidi, kteří se nechtějí nějak zabývat nutričními hodnotami a nemají finance na zaplacení výživového či nutričního poradce, je to jednoduchý návod jak začít..... Pro mě je to ale málo ;)

EvaT86
EvaT86
03.12.2017 5 z 5

Úžasná kniha - snadno pochopitelná, recepty nenáročné a z dostupných surovin.

wildprincess
wildprincess
26.11.2017 5 z 5

Perfektní knížka. Hubnout zatím nepotřebuji, knihu jsem si přečetla jen jako takovou motivaci a kvůli fajn jednoduchým receptům. Sohlasím s tím, co tu Tom píše....žádné trapné a šílené diety, jen najet na správnou životasprávu a stravu a trochu pohybu taky neuškodí :)