Toxický squat

Syrově upřímná exkurze do světa tvrdých drog Toxický squat od mladé autorky Hany Kavurové naléhavě osloví širokou škálu čtenářů napříč generacemi. Toto působivé dílo se nejen výpovědní silou i autenticitou příběhu dvou sester v područí omamných látek, ale především literární kvalitou může směle řadit po bok již téměř klasických bestsellerů tohoto žánru, jakými jsou třeba tituly Děti ze stanice ZOO či Memento. "Snažím se vrátit do normálního života a chovat se, jakoby nic. Mluvím s lidma a přemýšlím, jak se k nim zase dostat o krok blíž. Ale moc se mi nedaří... Nechápu je. Ignoruju jejich problémy, se kterými se mi svěřujou. A občas si říkám, o čem to vůbec melou. Copak vědí něco o životě?! A potom si vzpomenu, co a jak jsem řešila já. Fety fetem. Fetem fety... Jinak snad vůbec nic. Den co den. Roky... "...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26643/toxicky-squat-26643.jpg 3.5112
Romány, Literatura česká
Vydáno:, XYZ

Hell_Rihova

Velice zajímavé vyprávění hrdinky, která se nebojí vyprávět o ničem. Důkaz toho, kam dokážou drogy člověka zavést a kolik toho dokážou vzít. Spadnout do toho je strašně jednoduché, ale dostat se z toho a odrazit se ode dna nahoru stojí moc úsilí. Poklona všem, kteří mají silnou vůli a řeknou ne. Knihu můžu doporučit všem, kteří se o tuto tématiku zajímají. Děti ze stanice ZOO jsem nečetla, jen jsem viděla film, ale až tuto knihu vstřebám, chystám se na ni.

simlenka

Prostě mě bavila od začátku do konce. Věřila jsem každému slovu a líbily se mi vnitřní monology hlavní hrdinky, feťák zákonitě nemusí byt ubohá troska

Terata

Hodně kvalitní čtení. Na My děti ze stanice ZOO to nemá, ale pěkně ji to šlape na paty :) Pokud někdo má rád tuto tématiku knihu si určitě přečtěte, neprohloupíte :)

adevis
21.12.2017

Toxický squat jsem četla před několika lety a uchvátil mě. Vím, že bych tuto knihu chtěla určitě pořídit do mé knihovny, i když čtení.... to stačilo jednou.

Elkiss
18.12.2017

Za mě totální špička drogové tématiky hned po Dětech ze stanice Zoo! Měla pomalejší rozjezd, ale tolik zvratů v jedné knize snad ani není možné stíhat. Tuhle knihu by si měli přečíst všichni puberťáci a neměla by rozhodně chybět v jejich knihovnách. Silná kniha!

LucieAlexandra
16.06.2016

Na toto téma jsem přečetla celkem dost knih a tahle mi z nich přijde asi nejméně zajímavá... Těžko říct čím to je, ale klasikám jako Memento a My deti... to nesahá ani po kolena

rimmon
05.05.2015

Tuhle knížku musím vychválit. četla jsem jí asi v 17 letech a tenkrát to pro mě byla naprosto zlomová kniha. Mám jí ráda a určitě jí chci do své knihovny.
Není tak drsná jako knížky z tohoto prostředí a možná proto mě tolik chytla za srdce.

dark.ma93
06.03.2015

Já budu knížku chválit. Sice nedosahuje takových kvalit jako ostatní drogové knihy, ale není zlá. Je to začínající spisovatelka a oproti té druhé knize, kterou psala je to rozdíl. Tohle už má děj. Jazyk je psán asi účelově, ale sedí mi takový styl psaní.
Příběh o vztahu sester, nakonec smutný konec.

cinies
27.11.2013

Autorka je možná dobrou spisovatelkou, ale tato kniha není až tak úplně jejím dílem. Celé úryvky knihy a jednotlivé myšlenky jsou posbírané z příspěvku lidí, kteří si drogovou závislostí skutečně prošli, a své myšlenky zveřejnili na diskuzi internetových stránek nejznámějšího českého centra, které se touto problematikou zabývá. Kniha navíc není příliš realistická.
Rozhodně nesouhlasím s jakýmkoli srovnáváním knih jako My děti ze stanice ZOO nebo Memento.

AWKWARD.
08.10.2013

Protože české autory nemám ráda, nakonec jsem dlouho váhala zda knihu přečíst. Když jsem se začetla šlo to všechno samo a knihu jsem dočetla téměř během chvilky. Nemohla jsem si pomoct, byla to úžasná knížka. A opravdu nelituju, že jsem jí četla. Dokonce mě pár kapitol rozbrečelo. Když jsem si k nějaké postavě vytvořila citový vztah nakonec vinou drog zemřela. Al taková je i realita ~

luciefeix
28.09.2013

Kniha se řadí kvalitou vedle špiček jako My děti ze stanice Zoo. Vůbec mi to tak ale nepřišlo. Hana opět píše chvilkama zmateně a člověk se ztrácí. Né tedy tolik jako v Pekelném spasiteli ale i tak je to zmatečné chvilkama. Některé scény mi přišli krapet ujeté. Hlavně ona se po dvou letech vrátí domů a rodiče ji ani nepozdraví a následně je pro ně vzduch? Který rodič by se takho zachoval? I po jakém koliv průseru rodiče řeknou aspon ahoj nebo co tu děláš?

skulenka
21.04.2013

Dobrá kniha, příběhy s drogovou tématikou jsou vždy specificky psané - chaoticky, autenticky, zamyšleně. Náhled do prostředí drogově závislých, jež většina z nich, by ráda drogám odvykla a zejména popisy chování a osudy těchto lidí.

triphalucinogen
30.01.2012

Je sice jiná než ostatní, ale pro mě jedna z těch lepších.

anti0
04.12.2011odpad!

jedna z nejhorších knih s drogovou tématikou co sem měl možnost číst... v anotaci zmíněná díla, co se již stihla stát klasikou (Memento a Děti ze stanice ZOO) nemají s touhle slátaninou vůbec nic společného. kniha je psaná jednoduchými - v podstatě holými větami - a celkově pouze vykrádá motivy z jiných knih a taky filmů o drogách. hrůza.

K4t13
16.10.2011

Děj mě úplně vtáhnul. Myslím si, že Hana Kavurová je skvělá mladá spisovatelka, kterou čeká nadějná budoucnost spisovatelky knížek pro teenagery. Na knize bylo jediným rušivým elementem (alespoň pro mě) pražské nářečí. Jsem zvyklá na knížky, které jsou psány spisovně, ale chápu, že to je pro efekt. Autorka skvěle vylíčila, jak drogy dokáží měnit lidské životy a jak moc dokáží člověka zničit a co je pro ně člověk schopen udělat. Působilo to na mě depresivně a hodně věcí jsem si díky tomu uvědomila, takže knihu vřele doporučuji. :)